Κολλημα μετην κολλητη της
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    74

    Κολλημα μετην κολλητη της

    Εχω ενα κοριτσακι 7,5 ετων η οποια κανει παρεα με ενα κοριτσακι απο την ταξη της. Γενικα ειναι κοινωνικη και πιανει ευκολα παρεες περνα και με αλλα παιδια πολυ καλα, αλλα το συγκεκριμενο κοριτσακι ειναι η κολλητη της. Το προβλημα μου ειναι οτι η μαμα της δεν ειναι δεκτικη στο να συναντηθουμε και εκτος σχολειου. Η μικρη θελει συνεχεια να τους προτεινουμε αλλα εκεινη δεν απαντα. Ετσι εγω επιδιωκω να βρεθουμε με αλλες παρεες που δενουμε κ μεταξυ μας αλλα η μικρη τσιναει, ενω τελικα περνα καλα. Επιπλεον αυτο το κοριτσακι το θαυμαζει τοσο....φοραει μια μπλουζα εκεινη; θελει κ η δικια μου. Της αρεσει ενα χρωμα; αρεσει κ στη δικια μου. Πως να την ξεκολλησω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Γιατί να την ξεκολλήσεις? Από οτι καταλαβαινω δεν ειναι περιεγο παιδακι και εχουν καλή σχεση μεταξύ τους. Παντως καλα κανεις και βλεπετε και αλλα παιδακια αφού η μαμα του κοριτσιου δεν είναι ευκαιρη.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    74
    Εννοω να κανει παρεα και με αλλα παιδια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by rina80 View Post
    Εχω ενα κοριτσακι 7,5 ετων η οποια κανει παρεα με ενα κοριτσακι απο την ταξη της. Γενικα ειναι κοινωνικη και πιανει ευκολα παρεες περνα και με αλλα παιδια πολυ καλα, αλλα το συγκεκριμενο κοριτσακι ειναι η κολλητη της. Το προβλημα μου ειναι οτι η μαμα της δεν ειναι δεκτικη στο να συναντηθουμε και εκτος σχολειου. Η μικρη θελει συνεχεια να τους προτεινουμε αλλα εκεινη δεν απαντα. Ετσι εγω επιδιωκω να βρεθουμε με αλλες παρεες που δενουμε κ μεταξυ μας αλλα η μικρη τσιναει, ενω τελικα περνα καλα. Επιπλεον αυτο το κοριτσακι το θαυμαζει τοσο....φοραει μια μπλουζα εκεινη; θελει κ η δικια μου. Της αρεσει ενα χρωμα; αρεσει κ στη δικια μου. Πως να την ξεκολλησω;
    δεν χρειαζεται να την ξεκολλησεις.
    αφου η μαμα της δεν θελει περισσοτερη παρεα, θα το αποδεχθει οτι θα κανουν παρεα στο σχολειο. δεν θα παθει κατι...
    εξαλλου δεν εισαι εσυ αυτη που αρνειται. θα της πεις οτι η δικη τους οικογενεια εχει αλλες συνηθειες κι ετσι δεν συναντιουνται εξω. θα συναντιουνται στο σχολειο μεχρι να μεγαλωσουν περισσοτερο και να μπορουν να κανουν μονες τους παρεα. επισης, σε λιγο θα αποκτησει κινητο και θα ειναι συνεχεια σε επαφη.
    ειναι απολυτα κατανοητο αυτο που της συμβαινει, παντως. τα παιδακια του δημοτικου και ειδικα τα κοριτσια εχουν μεγαλη προσκολληση στις φιλες τους.
    αυτο που ηδη κανεις, ειναι μια χαρα. να την φερνεις μεσα απο παρεες σου σε επαφη με αλλα παιδακια για να παιζουν , χωρις να της ασκεις καποια προφορικη πιεση να βρει αλλες φιλες η να κοινωνικοποιηθει.
    αν δεν βρει αλλες φιλες, επισης δεν θα παθει τιποτε..

Similar Threads

  1. Προβλήματα με τη κολλητή μου..
    By demy in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 9
    Last Post: 27-11-2019, 11:39
  2. Κολλημα
    By iwannaaa in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 09-12-2017, 17:16
  3. Η κολλητή μου
    By Anonymous :/ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-05-2014, 19:06
  4. Ερωτευμενος με την κολλητη μου
    By heyy61 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 16-10-2013, 16:23
  5. κολλημα!!sos!
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 188
    Last Post: 15-05-2012, 08:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •