Δεν έχω καύλες για ζωή! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 32 of 32
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    κατάθλιψη και γενικευμένη αγχώδης διαταραχή/πανικού ειναι τα δυο βασικα νοσηματα που μου εχουν διαγνωστει και απο τους τρεις ψυχιατρους. Για καλη μου τυχη δεν χρειαστηκε να πειραματιστω με πολλα φαρμακα. Το πρωτο που δοκιμασα ηταν και το τελευταιο και το λαμβανω ακομα. Ισως η δικη σου περιπτωση να ειναι πιο βαρια, ισως και οχι. Δεν αντιδρουμε ολοι το ιδιο στα ιδια φαρμακα. Εδω διαβασα οτι μια κοπελα δοκιμασε π.χ. το εφεξορ και ειχε φοβερες παρενεργειες, ενω μιλαμε για φαρμακο που το παιρνεις χωρις καν συνταγη απο γιατρο. Αυτα που παιρνεις εσυ χρειαζονται συνταγη για να χορηγηθουν;
    Παίρνω 3 αντικαταθλιπτικά και ένα αντιψυχωσικό τα οποία δεν χρειάζονται συνταγή,και μισό ζάναξ πριν τον ύπνο το οποίο απαιτεί συνταγή...Το ότι ενα φάρμακο δεν απιαιτεί συνταγή δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να σου κάνει παρενέργειες...
    Είσαι τυχερός που σε βοηθησε το πρώτο αντικαταθλιπτικό που πήρες...Εφφεξόρ παίρνεις μόνο?
    Αλήθεια, αν σε γιάτρεψε το φάρμακο τι κάνεις εδώ στο φόρουμ?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Παίρνω 3 αντικαταθλιπτικά και ένα αντιψυχωσικό τα οποία δεν χρειάζονται συνταγή,και μισό ζάναξ πριν τον ύπνο το οποίο απαιτεί συνταγή...Το ότι ενα φάρμακο δεν απιαιτεί συνταγή δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να σου κάνει παρενέργειες...
    Είσαι τυχερός που σε βοηθησε το πρώτο αντικαταθλιπτικό που πήρες...Εφφεξόρ παίρνεις μόνο?
    Αλήθεια, αν σε γιάτρεψε το φάρμακο τι κάνεις εδώ στο φόρουμ?
    Δεν θυμαμαι να ειπα οτι "γιατρευτηκα". Απλα νιωθω συνηθως καλά (σχετικο ειναι αυτο ομως) και βεβαια δεν νιωθω παντοτε καλά... Κατι ανιατο δεν μπορει να γιατρευτει αλλωστε. Απλως συντηρειται μια σχετικα καλη κατασταση. Το θετικό ειναι οτι χρειαζεται μονο ενα χαπι των 150 mg την ημερα για να ειμαι "καλά". Αν δεν με επιανε ή ηταν πιο βαρια η κλινικη εικονα, ισως να επαιρνα 5 χαπια την ημερα για να ειμαι "καλα" δηλαδη χωρις συμπτωματα νοσηματων... Το χαπι ομως διωχνει μονο την καταθλιψη και το στρες. Δεν εκμηδενισε ολες τις φοβιες.

    Εχω μια απορια ομως. Γιατι συνδυαζεις 3 αντικαταθλιπτικα; Πειραματιστηκες και κατεληξες εκει; Ηταν προτοπη του γιατρου σου;

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •