Ο πατέρας μου πεθαινει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    32

    Ο πατέρας μου πεθαινει

    είμαι πολύ στεναχωρημενη γιατί ο πατέρας μου είναι απ ότι δείχνουν τα πράγματα στα τελευταία του.εχει καρκίνο 7 χρόνια και χάνει χειμοθεραπειες όλα αυτά τα χρόνια..είναι τρομερά δύσκολο για μένα καθώς δε τον ακούω καλά είναι πολύ πεσμένος ψυχολογικά και έχει χάσει την ενέργεια του.οσο περνάει π καιρος είναι όλο και χειρότερα και η οικογένεια μου είναι σε άρνηση.δε μπορούν να δεχτούν την κατάσταση καθώς δεν εκφράζονται.. εγώ όμως που το βιώνω παρ όλα αυτά ακόμα και προετοιμασμενη που είμαι δε μπορώ να το δεχτώ κάποιες φορές.εχω τον άντρα μου που με στηρίζει και ευτυχώς με νιώθει και στεναχωριεται και αυτός.γραφω γιατί θέλω να βγάλω από μέσα μου αυτά που νιώθω καθώς σίγουρα με τον καρκίνο που θερίζει στις μέρες μας είναι πολύ στη θέση μου..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    9
    I hope that we can find a cure for cancer and that your dad can get the help he needs to stay healthy and happy. snake io

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by smile View Post
    είμαι πολύ στεναχωρημενη γιατί ο πατέρας μου είναι απ ότι δείχνουν τα πράγματα στα τελευταία του.εχει καρκίνο 7 χρόνια και χάνει χειμοθεραπειες όλα αυτά τα χρόνια..είναι τρομερά δύσκολο για μένα καθώς δε τον ακούω καλά είναι πολύ πεσμένος ψυχολογικά και έχει χάσει την ενέργεια του.οσο περνάει π καιρος είναι όλο και χειρότερα και η οικογένεια μου είναι σε άρνηση.δε μπορούν να δεχτούν την κατάσταση καθώς δεν εκφράζονται.. εγώ όμως που το βιώνω παρ όλα αυτά ακόμα και προετοιμασμενη που είμαι δε μπορώ να το δεχτώ κάποιες φορές.εχω τον άντρα μου που με στηρίζει και ευτυχώς με νιώθει και στεναχωριεται και αυτός.γραφω γιατί θέλω να βγάλω από μέσα μου αυτά που νιώθω καθώς σίγουρα με τον καρκίνο που θερίζει στις μέρες μας είναι πολύ στη θέση μου..
    Λυπάμαι πολυ που το διαβάζω αυτό.
    Ελπίζω έστω και την ύστατη ώρα να σωθεί ο πατέρας σου.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    32
    μα πραγματικά πως θερίζει έτσι ο καρκινος;έχουν φύγει πολλοί άνθρωποι έτσι ο ένας πίσω από τον άλλον φεύγει. Ο πατέρας μου το έχει από το 2016 και απορώ πως έχει αντέξει ως τώρα με τόσες μεταστασεις. Ο πατέρας μου με στήριξε πιο πολύ από τη μάνα μου και όσο τον ακούω έτσι στεναχωριέμαι.και είναι 65 χρόνων.

Similar Threads

  1. Νιώθει κανείς σαν να πεθαίνει;
    By Angie81 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 23-08-2022, 13:01
  2. ο πατερας μου..
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 2
    Last Post: 28-09-2021, 22:02
  3. Όταν η αγάπη μένει, αλλά πεθαίνει ο ερωτισμός
    By kriton in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 21-02-2019, 15:13
  4. Πότε "πεθαίνει" μια φιλία;
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 21-03-2012, 23:37
  5. --ΠΑΤΕΡΑΣ--
    By SpyrosGR21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 09-04-2007, 10:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •