Υπάρχει κάποιος διαχειριστής εδώ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    Υπάρχει κάποιος διαχειριστής εδώ;

    Υπάρχει κάποιος διαχειριστής εδώ ή αυτό το φόρουμ αποτελεί ξέφραγκο αμπέλι όπου ο καθένας και η καθεμία κάνει ότι θέλει; Χέστηκε η φοράδα στ αλώνι θα μου πείτε (και προσωπικά συμμετέχοντας για λίγο διάστημα στο φόρουμ, θα έλεγα πως η υποστήριξη που μπορεί να λάβει κάποιος είναι ελάχιστη και περισσότερο είναι για το κέφι) αλλά δεν είναι έτσι γιατί οι περισσότεροι που μπαίνουν εδώ μέσα γιατί η ζωή μας είναι έξω όχι εδώ και χρησιμοποιούν το φόρουμ έχουν ψυχολογικά προβλήματα, οπότε μια καλύτερη διαχείριση από την ανύπαρκτη, είτε μπαίνει κανείς μια φορά το χρόνο, ή κάθε μέρα, θα ήταν προτιμότερη. Προφανώς η ανύπαρκτη διαχείριση δεν θεώρησε σημαντικό που εγώ προσωπικά όπως και άλλοι υπέστη ιντερνετικό μπούλινγκ και υποδείξεις για την φαρμακευτική αγωγή που λαμβάνουμε ή δεν λαμβάνουμε, από κάποιον baboula και κατ εξακολούθηση παρενόχληση/τρολάρισμα από κάποιον jimNirou. Μάλλον τα αντανακλαστικά σας έχουν άλλου είδους κριτήρια, πιο ''σοβαρά''.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Υπάρχει ο Aeon... Όσον αφορά μηνύματα που θεωρείς ότι παραβιάζουν τους όρους χρήσης, μπορείς να κάνεις αναφορά στο διαχειριστή πατώντας στο τριγωνάκι που υπάρχει σε κάθε μήνυμα/δημοσίευση...

    Κατά τα άλλα, εγώ προσωπικά έχω βοηθηθεί αρκετά από το φόρουμ στα χρόνια που είμαι εδώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Υπάρχει ο Aeon... Όσον αφορά μηνύματα που θεωρείς ότι παραβιάζουν τους όρους χρήσης, μπορείς να κάνεις αναφορά στο διαχειριστή πατώντας στο τριγωνάκι που υπάρχει σε κάθε μήνυμα/δημοσίευση...

    Κατά τα άλλα, εγώ προσωπικά έχω βοηθηθεί αρκετά από το φόρουμ στα χρόνια που είμαι εδώ...
    Στον οποίο Αεον είχα στείλει μήνυμα αλλά δεν απάντησε καν.

    Δεκτό, αλλά κανείς δεν μπορεί να μας βοηθήσει περισσότερο από όσο μπορούμε εμείς να βοηθήσουμε τον εαυτό μας.

    Όπως είχα γράψει και στην αρχή που μπήκα εδώ, δεν επιδιώκω να χρονίσω, εδώ μέσα. Μια φάση είναι για μένα και θα περάσει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Στον οποίο Αεον είχα στείλει μήνυμα αλλά δεν απάντησε καν.

    Δεκτό, αλλά κανείς δεν μπορεί να μας βοηθήσει περισσότερο από όσο μπορούμε εμείς να βοηθήσουμε τον εαυτό μας.

    Όπως είχα γράψει και στην αρχή που μπήκα εδώ, δεν επιδιώκω να χρονίσω, εδώ μέσα. Μια φάση είναι για μένα και θα περάσει.
    Τι να σου πω, δεν ξέρω για την επικοινωνία σας...

    Τώρα όσον αφορά το πόσο μένει κανείς εδώ μέσα, ο καθένας ξέρει τι είναι καλύτερο για τον εαυτό του... Εγώ ανακουφίζομαι και μόνο που εκφράζομαι σ' ένα χώρο που με καταλαβαίνουν οπότε παραμένω...

    Σου εύχομαι να έρθει η στιγμή που δεν θα το χρειάζεσαι πια αφού αυτό θέλεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    Ήταν ξεκάθαρο αυτό που είπα, του έστειλα μήνυμα σχετικά με αυτό που είχε γίνει και δεν απάντησε. Επομένως δεν θα μπορούσες να γνωρίζεις για την επικοινωνία μας γιατί δεν υπήρξε επικοινωνία, η επικοινωνία συμπεριλαμβάνει τουλάχιστον δύο υποκείμενα.

    Κατά δεύτερον όλα δεκτά σχετικά με το τι κάνει ο καθένας, αλλά εγώ πάλι κάτι άλλο.

    Αλλά καταλαβαίνω ότι όσοι είστε καιρό εδώ μέσα έχετε ταυτιστεί και σας βγαίνει μια τάση προάσπισης του φόρουμ. Αλλά ένα φόρουμ είναι και ένα δημόσιο βήμα λόγου και έκφρασης και κάποιος/α δεν μπαίνει μόνο εδώ επειδή νομίζει ότι οι τρίχες που έχει είναι κεραίες που επικοινωνούν με εξωγήινους, πράγμα απόλυτα σεβαστό αν νιώθει καλά με αυτήν την πεποίθηση.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Ήταν ξεκάθαρο αυτό που είπα, του έστειλα μήνυμα σχετικά με αυτό που είχε γίνει και δεν απάντησε. Επομένως δεν θα μπορούσες να γνωρίζεις για την επικοινωνία μας γιατί δεν υπήρξε επικοινωνία, η επικοινωνία συμπεριλαμβάνει τουλάχιστον δύο υποκείμενα. Αλλά καταλαβαίνω ότι όσοι είστε καιρό εδώ μέσα έχετε ταυτιστεί και σας βγαίνει μια τάση προάσπισης του φόρουμ.
    Εννοούσα ότι δεν ξέρω το ακριβές περιεχόμενο του μηνύματος που φυσικά δεν με αφορά, απλώς το διευκρινίζω...
    Δεν ξέρω για άλλους αλλά εγώ δεν σε βλέπω σαν "εχθρό" που κατηγορεί το φόρουμ, καταλαβαίνεις πως το εννοώ... Χαλαρά... Ελπίζω να σου απαντήσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #7
    Ποιος να μου απαντήσει και τι; Στην βράση κολλάει το σίδερο.

    Δεν ήξερα πάντως ότι υπήρχε θέμα ''εχθρότητας'' ή μη, χαχα. Τέλος πάντων.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    44
    Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου. Υπάρχουν ατομα που σε βρίζουν χωρίς το σχόλιο τους να αφαιρεθεί αυτόματα. Γιατί αν θυμάμαι καλά, υποτίθεται ότι απαγορεύεται.

  9. #9
    Quote Originally Posted by Lostinmymind View Post
    Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου. Υπάρχουν ατομα που σε βρίζουν χωρίς το σχόλιο τους να αφαιρεθεί αυτόματα. Γιατί αν θυμάμαι καλά, υποτίθεται ότι απαγορεύεται.
    Εν τω μεταξύ κάποια σχόλιά μου στα υβριστικά σχόλια των άλλων είδα ότι κρύφτηκαν από την διαχείριση. Ωραία διαχείριση...βρίσκεις και τον μπελά σου και από πάνω. Τραγική διαχείριση. Και προφανώς κάποια μέλη όπως ο jimnirou έχουν το ακαταλόγιστο. Καλή συνέχεια...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Πραγματικά ένα ολόκληρο φόρουμ με έναν μόνο διαχειριστή είναι δύσκολο πιστεύω να διαβάσει όλα τα νήματα κτλπ, όσο αφορά τούς χρήστες ναι είναι λίγο ότι να νε μερικοί πας να ανοίξεις μια συζήτηση κ αν διαφωνήσεις σε κάτι σου γυρνάνε μπούμερανγκ τα προβλήτα που έχεις, κ ειδικά άμα είσαι άντρας ξεκινάνε τα σεξιστικά σχόλια... εν ολίγοις δεν είναι έμπιστο φόρουμ να στηριχτεί κάποιος, θα αναρωτηθεί κάποιος τότε τι κάθεσαι εδώ? καθόμουν εδώ κ απλά διαβάζω κ σχολιάζω μερικές φορές να περνάει λίγο η ώρα είναι κ μερικά άτομα έχουν ενδιαφέρον αυτά που γράφουν

  11. #11
    Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Nightshark View Post
    Πραγματικά ένα ολόκληρο φόρουμ με έναν μόνο διαχειριστή είναι δύσκολο πιστεύω να διαβάσει όλα τα νήματα κτλπ, όσο αφορά τούς χρήστες ναι είναι λίγο ότι να νε μερικοί πας να ανοίξεις μια συζήτηση κ αν διαφωνήσεις σε κάτι σου γυρνάνε μπούμερανγκ τα προβλήτα που έχεις, κ ειδικά άμα είσαι άντρας ξεκινάνε τα σεξιστικά σχόλια... εν ολίγοις δεν είναι έμπιστο φόρουμ να στηριχτεί κάποιος, θα αναρωτηθεί κάποιος τότε τι κάθεσαι εδώ? καθόμουν εδώ κ απλά διαβάζω κ σχολιάζω μερικές φορές να περνάει λίγο η ώρα είναι κ μερικά άτομα έχουν ενδιαφέρον αυτά που γράφουν

    Με έναν διαχειριστή ναι είναι πιο δυσκολο να γίνει έλεγχος. Ο καθένας μας ξεχωριστά απλά δεν απανταει σε άτομα που βρίζουν. Η αδιαφορία είναι το καλυτερο. Τι να κάτσεις να απαντήσεις σε ένα άτομο που βγάζει χολή απο το πουθενα; Αποθαρρυνεσαι η αλήθεια είναι αν εισαι και καινουργιος αλλά υπάρχουν και άτομα, και ευτυχώς είναι περισσότερα, που θα απαντήσουν σοβαρά. Παιδιά χρησιμοποιείστε το υπέρ σας .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Υπάρχει κάποιος διαχειριστής εδώ ή αυτό το φόρουμ αποτελεί ξέφραγκο αμπέλι όπου ο καθένας και η καθεμία κάνει ότι θέλει; Χέστηκε η φοράδα στ αλώνι θα μου πείτε (και προσωπικά συμμετέχοντας για λίγο διάστημα στο φόρουμ, θα έλεγα πως η υποστήριξη που μπορεί να λάβει κάποιος είναι ελάχιστη και περισσότερο είναι για το κέφι) αλλά δεν είναι έτσι γιατί οι περισσότεροι που μπαίνουν εδώ μέσα γιατί η ζωή μας είναι έξω όχι εδώ και χρησιμοποιούν το φόρουμ έχουν ψυχολογικά προβλήματα, οπότε μια καλύτερη διαχείριση από την ανύπαρκτη, είτε μπαίνει κανείς μια φορά το χρόνο, ή κάθε μέρα, θα ήταν προτιμότερη. Προφανώς η ανύπαρκτη διαχείριση δεν θεώρησε σημαντικό που εγώ προσωπικά όπως και άλλοι υπέστη ιντερνετικό μπούλινγκ και υποδείξεις για την φαρμακευτική αγωγή που λαμβάνουμε ή δεν λαμβάνουμε, από κάποιον baboula και κατ εξακολούθηση παρενόχληση/τρολάρισμα από κάποιον jimNirou. Μάλλον τα αντανακλαστικά σας έχουν άλλου είδους κριτήρια, πιο ''σοβαρά''.
    λυπάμαι που θα το πω αλλά επιλεγωντας να μείνεις εδώ θα πρεπει να εισια σε θέση να φιλτράρεις όλες αυτές τις προσωπικότητες που υπάρχουν εδώ μέσα και όσο μένεις και βλέπεις τι γίνεται αντιλαμβανεσαι πως αυτοί που παραμένουν με αυτές τις προθέσεις είναι και αυτοί που θα έπρεπε πρωτοι και κύριοι να απευθυνθούν σε ψυχολόγους και όχι όλοι εμείς που έχουμε περάσει το κατώφλι αυτών κάνοντας χρόνια πλέον ψυχοθεραπεία ώστε να κάνουμε καλύτερο το ευατο μας ,να δουλέψουμε τις δικές μας αδυναμίες ώστε να μην βρίσκουν έδαφος αυτές οι προσωπικότητας για εκδήλωση τέτοιων συμπεριφορών..


    πίστεψε το πέρασμα σου από εδώ μέσα θα σε κάνει να δεις και άλλες πλευρές σου ..
    αν αντέχεις να τις διαχειριστές μείνε αν δεν αντέχεις και νομίζεις ότι χάνεις τον ευατο σου φύγε..

    το έχω κάνει και εγώ και θα το ξαναέκανα αν ξαναέβλεπα πλευρές μου που πλεο είμαι σίγουρη ότι δε θα ξαναβγαλω ...

    κάποια από αυτά που λες τα έχω βίωση έχουν παραποίηση πραγνατα μόνο και μόνο για να καλύπτονται αρρωστημενες πλεο συμπεριφορές τρίτων..

    πότε δεν κατάλαβα γιατί ένα φόρουμ ψυχολογίας να προσφέρει έδαφος σε ανθρώπους με χοντρά θέματα να βρίζουν προσβάλουν και να επιτίθενται σε ανθρώπους που μπαίνουν και δηλώνουν ότι ειναι αδύναμοι...

    δυνάμωσε τον ευατο σου και θα δεις τίποτα από αυτά που λέγεται πλέον από περίεργες προσωπικότητες δεν θα σε αγγίζει.

    έτσι εεν κάνουμε και στην έξω ζωή μας ;
    έτσι θα κάνουμε και εδώ μέσα!!

    καλή συνέχεια σου εύχομαι και δυωαμωσε τον ευταο σου ,εμάς αλλάζουμε όχι τις άλλους, χαμένος πολύτιμος χρόνος να προσπαθήσεις να γεμίσεις ένα κουβά που ο πάτος του είναι σάπιος...μονίμως θα αδειάζει

    βρες αυτούς που θες να μιλάς έχει και άτομα που αξίζει!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Παρακολούθησα μερικά ποστ σου τυχαία, έχεις ωραίο λόγο. Να ένα άτομο με το οποίο αξίζει κανείς να μιλάει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Παρακολούθησα μερικά ποστ σου τυχαία, έχεις ωραίο λόγο. Να ένα άτομο με το οποίο αξίζει κανείς να μιλάει.
    Να σαι καλά!!

    με όλους αξίζει να μιλάμε πιστεύω αρκεί να αντιλαμβανεσαι ότι δεν πάνε να σε υποτιμήσουν για να αναδειχτούν μόνο με αυτό τον τρόπο..

    κοινώς δύσκολο να τηρούνται οι σωστοί κανόνες επικοινωνίας!!!

    θα χαρώ να τα λέμε
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Similar Threads

  1. Υπάρχει κάποιος ιερέας-ψυχολόγος/ψυχοθεραπευτής;
    By PoisonedHoney in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 14
    Last Post: 05-06-2020, 18:47
  2. Προσφερομαι για διαχειριστης
    By Pandemonium in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 25
    Last Post: 30-03-2014, 01:18
  3. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΑΔΥΝΑΤΙΣΕ
    By 2sweet2b4go10_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 98
    Last Post: 24-01-2013, 18:02
  4. Υπάρχει κάποιος για περπάτημα?
    By Jazzy in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 01-10-2011, 23:43
  5. Ναι,υπάρχει κάποιος που το έχει ξεπεράσει!
    By calcarea in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 11-05-2007, 02:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •