Ολοι μαζι μπορουμε να σωσουμε ζωες εδω! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 165 of 165
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    κι εμενα. συνεχιζει το τραπαρι στο αλλο του το θεμα....

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    μιας και ο κυρ πανος ασχολειται με διαγνωσεις στολιζοντας μας με ασθενειες και χαρακτηρισμους, παρα τις παρακλησεις του αντμιν για το αντιθετο, ας κανω κι εγω μια
    και τελευταια διαγνωση:
    ο κυρ πανος πασχει απο οξεια ακρατεια αερολογιας και ανία....προφανως λογω της συγκεχυμενης σκεψης του, δεν βρισκει αλλου ακροατες η αναγνωστες και θεωρησε οτι τα μελη ενος τετοιου φορουμ θα μπορουσαν να τον ανεχθουν..
    δεν υπαρχει περιπτωση να μας αφησει σε ησυχια αν δεν τον πεταξουν εξω σηκωτο

  3. #153
    ρεμ...μερικές φορές με ενοχλεί η έντονη δημοκρατία αυτού του χώρου.
    έχω δει και άλλες φορές να ανεχόμαστε άτομα εδώ μέσα και ο αντμίν να μη παρεμβαίνει. Στην πορεία εξαφανίζονται, είτε γιατί τους παίρνουμε γρήγορα χαμπάρι, είτε γιατί δεν βρίσκουν τα θύματα που ονειρεύτηκαν.
    Φαντάζομαι πως ο νικος σαν επιστήμονας και δη καταρτισμένος σε τέτοιες συμπεριφορές, έχει το λόγο του και δεν το κάνει.....αυτό όμως που με χαροποιεί ιδιαίτερα είναι πως ότι πρόβλημα και να περνάει εδώ μέσα ο καθένας, όσο ευάλωτος και αν είναι, δεν μασάνε από μπουρδολογίες.....

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Originally posted by Θεοφανία
    ρεμ...μερικές φορές με ενοχλεί η έντονη δημοκρατία αυτού του χώρου.
    έχω δει και άλλες φορές να ανεχόμαστε άτομα εδώ μέσα και ο αντμίν να μη παρεμβαίνει. Στην πορεία εξαφανίζονται, είτε γιατί τους παίρνουμε γρήγορα χαμπάρι, είτε γιατί δεν βρίσκουν τα θύματα που ονειρεύτηκαν.
    Φαντάζομαι πως ο νικος σαν επιστήμονας και δη καταρτισμένος σε τέτοιες συμπεριφορές, έχει το λόγο του και δεν το κάνει.....αυτό όμως που με χαροποιεί ιδιαίτερα είναι πως ότι πρόβλημα και να περνάει εδώ μέσα ο καθένας, όσο ευάλωτος και αν είναι, δεν μασάνε από μπουρδολογίες.....
    ο λογος ειναι αυτος που ειπες προηγουμενως:
    οι ασχετοι σαν τον κυρ πανο, μπερδευουν την ψυχικη ασθενεια με την νοητικη καθυστερηση...
    ελπιζουν οτι σε εναν τετοιο χωρο θα τους επιτραπει να παπαρολογουν αβασιμα, αντιεπιστημονικα,υβριστικ� �, μονο και μονο γιατι υπαρχουν και ψυχικα ασθενεις...

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by πανος12345
    για τελευταια φορα , διαβστε με προσοχη ολοι αυτα που θα γραψω...
    1.δεν ειμαι ουτε ο γιατρος ουτε ο ψυχολογος, ουτε αντικαθιστω τον γιατρο η τον ψυχολογο κανενος αλλου...
    2. με ρωτησαν και απαντησα οτι ειμαι ψυχολογος....
    ......
    λες συνεχως ψεματα.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΕ ΡΩΤΗΣΕ ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΡΙΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ
    Και επειδή δε μ\'αρέσουν καθόλου τα ψέματα(με επιμονή μάλιστα) και μόλις τώρα τυχαία ανέτρεξα στο πρώτο μήνυμα σου Πάνο ειδού και οι αποδείξεις:Ήταν η πρώτη σου δήλωση!!!!
    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=4703#pid111419

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    Originally posted by πανος12345
    ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΑΥΤΟΥ ΕΔΩ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ ΟΤΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ
    ΄
    Τι ακριβώς δεν κατάλαβες?

    \"...Ο μοναδικός σκοπός του www.e-psychology.gr είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν ιδέες και εμπειρίες και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας. Δεν μπορούμε και δεν πρόκειται να υποκαταστήσουμε τον θεραπευτή σας.\"



    πανος7450, άνοιξε δικό σου φόρουμ και σώσε ζωές.
    Ο τίτλος αυτού του θρεντ είναι εντελώς άκυρος.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Σηφη θα μας ζαλιζεις πολυ ακομα;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  8. #158
    Originally posted by TC
    Originally posted by πανος12345
    ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΑΥΤΟΥ ΕΔΩ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ ΟΤΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ
    ΄
    Τι ακριβώς δεν κατάλαβες?

    \"...Ο μοναδικός σκοπός του www.e-psychology.gr είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν ιδέες και εμπειρίες και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας. Δεν μπορούμε και δεν πρόκειται να υποκαταστήσουμε τον θεραπευτή σας.\"



    πανος7450, άνοιξε δικό σου φόρουμ και σώσε ζωές.
    Ο τίτλος αυτού του θρεντ είναι εντελώς άκυρος.
    για να σου δωσω να καταλαβεις ποσο μεγαλο λαθος κανεις
    σκεψου μοναχα οτι αυτη τη στιγμη που εγραψες αυτα
    σε ολοκληρο τον πλανητη , ουτε ενας στους χιλιους κατοικους δεν εχει προσβαση σε ψυχικες υπηρεσιες
    Λες να μην τα καταφερνουν να επιβιωσουν στηριζομενοι στους αγραφους κανονες που μεταδιδονται απο γεννια σε γεννια
    πανω απο 4.000.000.000 ανθρωποι που ουτε καν εχουν δει στην ζωη τους ποτε νοσοκομειο, γιατρο, η ψυχιατρο?

  9. #159
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Originally posted by Arsi
    Originally posted by Θεοφανία
    Για να σε προλάβω, υπάρχει ψυχολόγος εδώ μέσα, (η μαρίνα38), που όχι μόνο δεν κινδυνολογεί και δεν αμπελοφιλοσοφεί ψάχνοντας πιθανούς πελάτες, αλλά βοηθά πραγματικά όσους έχουν ανάγκη με αποτέλεσμα να έχει γίνει ένα πολύτιμο μέλος σε αυτή την κοινότητα.
    Mε την ευκαιρία θα ήθελα να συμφωνήσω με τη Θεοφανία και να πω ένα δήμόσιο ευχαριστώ στη Μαρίνα που με βοήθησε πραγματικά όταν ζήτησα τη βοήθεια της.
    Πραγματικά τη θεωρω ένα πολύτιμο μέλος.
    Arsi, Θεοφανία, χαίρομαι που νιώθετε έτσι. Μόνο να επισημάνω ότι στο φόρουμ γράφω απλά σαν ισότιμο μέλος προσωπικές απόψεις και εμπειρίες που πιθανόν αποβούν χρήσιμες ή ενδιαφέρουσες, κι όπου έχω συγκεκριμένες γνώσεις τις παραθέτω. Νομίζω υπάρχει ένα σχετικό θέμα στα \'Γενικά\' για τη συμμετοχή επαγγελματιών Ψ υγείας, που ίσως γράψω περισσότερα κάποια στιγμή. Πάντως ευχαριστώ πολύ για τα καλά λόγια!

  10. #160
    \"τα κακα κοποις κτωνται ...τα αγαθα κολποις...\"
    Γιαννης Αργυρης

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Για εξηγησε λιγο το ρητο αυτο..
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Πανο, εξηγησε μας τι εννοεις?

  13. #163
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by Θεοφανία
    ρεμ...μερικές φορές με ενοχλεί η έντονη δημοκρατία αυτού του χώρου.
    έχω δει και άλλες φορές να ανεχόμαστε άτομα εδώ μέσα και ο αντμίν να μη παρεμβαίνει. Στην πορεία εξαφανίζονται, είτε γιατί τους παίρνουμε γρήγορα χαμπάρι, είτε γιατί δεν βρίσκουν τα θύματα που ονειρεύτηκαν.
    Φαντάζομαι πως ο νικος σαν επιστήμονας και δη καταρτισμένος σε τέτοιες συμπεριφορές, έχει το λόγο του και δεν το κάνει.....αυτό όμως που με χαροποιεί ιδιαίτερα είναι πως ότι πρόβλημα και να περνάει εδώ μέσα ο καθένας, όσο ευάλωτος και αν είναι, δεν μασάνε από μπουρδολογίες.....
    ο λογος ειναι αυτος που ειπες προηγουμενως:
    οι ασχετοι σαν τον κυρ πανο, μπερδευουν την ψυχικη ασθενεια με την νοητικη καθυστερηση...
    ελπιζουν οτι σε εναν τετοιο χωρο θα τους επιτραπει να παπαρολογουν αβασιμα, αντιεπιστημονικα,υβριστικ� �, μονο και μονο γιατι υπαρχουν και ψυχικα ασθενεις...
    φιλεναδα παρτο πισω αυτο που ειπες για μενα γιατι δεν ειναι αληθεια!
    το πρωτο ΤΑΤ που περασα σαν ασκουμενος στο Δρομοκαιτειο
    σε ενα ψυχωτικο ασθενη , μου εβγαλε πιο μεγαλο δεικτη νοημοσυνης απο τον δικο μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Κανεις λαθος να το πιστευης αυτο γιατι δεν ειναι αληθεια...

  14. #164
    Originally posted by keep_walking
    Για εξηγησε λιγο το ρητο αυτο..
    αμεσως φιλε κιπ!
    το πρωτο νομιζω δεν χρεαζεται περαιτερω εξηγηση
    τα κακα κοποις κτωνται [στην τουαλετα εννοιει]....
    τα αγαθα ...κολποις
    αυτο ισως να σημαινει πολλα πραγματα κιπ
    Για παραδειγμα...

    Η μανα μου η ιδια , οταν εμαθε πως η ιδικοτητρια του νηπιαγωγειου που διευθυνα στη δεκαετια του \'80 , δεν μου πληρωσε
    7 ολοκληρους μηνιατικους μισθους , σαν καλη πωλητρια που ηταν ,σκεφτηκε απλα πως θα βρει την ευκολη λυση...
    Αντι να μου πει πανο σε χρειαζομαι να με αντικαταστησεις τα μεσημερια στο μαγαζι για να μπορω να παω να κοιμηθω και να ξεκουραστω , χωρις να φοβαμαι οτι ενας αλλος πωλητης , θα παρει τον πελατη απο το μαγαζι μας και θα τον παει σε αλλο που του δινει μεγαλυτερη προμηθεια , μου ειπε μονο πως για να με βοηθησει στο προβλημα που ειχα με την ιδιοκτητρια του σχολειου , αντι να δουλευω για 70.000 δρχ 8 ωρες την ημερα σαν ψυολογος , εκεινη θα μου εδινε 100.000 δρχ την ημερα , για 3 ωρες εργασια μονο το μεσημερι απο τις 3 ως τις 6 που θα ξαναγυριζε στο μαγαζι!!!!!!!!
    Εσυ τι θα εκανες στην θεση μου σκιπ?

  15. #165
    για να προφτασω μια πιθανη επεξηγηματικη ερωτηση , η ιδιοκτητρια δεν με πληρωνε γιατι ανοιχτηκε πολυ στην δουλεια της και δεν της εφταναν τα εσοδα απο τα παιδια που οταν με προσελαβε ηταν 40 και οταν εφυγα για να γινω πωλητης κοσμηματων ειχαν φτασει τα 120!

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •