Άγχος κατάθλιψη μαζι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    7

    Άγχος κατάθλιψη μαζι

    Καλησπέρα σε όλους σας. Έφυγα με εθελουσία έξοδο από την εργασία μου και λόγω αλλαγών σε αυτή. Είχα και άλλη μια απασχόληση μετά την πρωινή εργασία ή όποια σταμάτησε και αυτή λόγω αλλαγής ιδιοκτησίας. Αυτή την στιγμή λοιπόν ξενυχταω ώστε να σηκώνομαι πιο αργά ώστε να περνά η ημέρα. Είμαι σε άσχημη κατάσταση με σχεδόν μόνιμο βογητο δεν γελάω ποτέ έχω τρέμουλο όχι συνέχεια. Ξέχασα να αναφέρω ότι και όταν εργαζόμουν επερνα Seropram και το βράδυ 0.5zanax αλλά όλα καλά. Το zanax το έκοψα απότομα δεν γνώριζα πριν επτά μήνες περίπου. Τώρα αφού έχω δοκιμάσει Minitran Ladoze χωρίς αποτέλεσμα πέρνω dumirox και 0.5 zanax δύο φορές την μέρα με συνεδρίες ψυχιάτρου εννοείται. Πάω περπατημα και αχ και αχ συνέχεια. Δεν ξέρω τι να κάνω παιδιά. Ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Quote Originally Posted by soctap View Post
    Καλησπέρα σε όλους σας. Έφυγα με εθελουσία έξοδο από την εργασία μου και λόγω αλλαγών σε αυτή. Είχα και άλλη μια απασχόληση μετά την πρωινή εργασία ή όποια σταμάτησε και αυτή λόγω αλλαγής ιδιοκτησίας. Αυτή την στιγμή λοιπόν ξενυχταω ώστε να σηκώνομαι πιο αργά ώστε να περνά η ημέρα. Είμαι σε άσχημη κατάσταση με σχεδόν μόνιμο βογητο δεν γελάω ποτέ έχω τρέμουλο όχι συνέχεια. Ξέχασα να αναφέρω ότι και όταν εργαζόμουν επερνα Seropram και το βράδυ 0.5zanax αλλά όλα καλά. Το zanax το έκοψα απότομα δεν γνώριζα πριν επτά μήνες περίπου. Τώρα αφού έχω δοκιμάσει Minitran Ladoze χωρίς αποτέλεσμα πέρνω dumirox και 0.5 zanax δύο φορές την μέρα με συνεδρίες ψυχιάτρου εννοείται. Πάω περπατημα και αχ και αχ συνέχεια. Δεν ξέρω τι να κάνω παιδιά. Ευχαριστώ
    Καλησπέρα.
    Εχεις παραμείνει σταθερά σε αγωγή για πάνω από 3-4 μήνες;
    Το αναφέρω διότι κάπου εκεί θα δεις ουσιαστικές αλλαγές στην ψθχολγια σου .Πρ
    ροφανώς στη φάση που βρίσκεται αδυνατείς να δεις τα πράγματα από θετική πλευρά.Ομως έχε υπομονή.. η αγωγή μπορεί κυριολεκτικά να σε αναστήσει αρκεί να σου ταιριάξει. Να κάνεις και δραστηριότητες ακόμη και αν ζοριζεσαι.. εχουν θετική επίδραση στην ψυχολογία και εξετάσεις να ελέγξεις ότι σχετίζεται με την ψυχολογία όπως β12 β6 μαγνήσιο φιλικό οξύ ψευδαργυρο. Να πιστέψεις πως είναι κάτι παροδικο, μια φάση και θα έρθουν καλύτερες μέρες.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    7
    Έχω αλλάξει φάρμακα. Αλλά 4μηνες δεν νομίζω ότι με άφησε η γιατρός σε μία. Όσο για τις βιταμίνες πέρνω σκευάσματα. Λες να τα ελέγξω αιματολογικα;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    9
    When you work together, you'll be able to better understand your symptoms and find ways to manage them. You'll also be able to better support each other through the tough times, and you'll be able to cope with the challenges of anxiety and depression together. bitlife

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by soctap View Post
    Έχω αλλάξει φάρμακα. Αλλά 4μηνες δεν νομίζω ότι με άφησε η γιατρός σε μία. Όσο για τις βιταμίνες πέρνω σκευάσματα. Λες να τα ελέγξω αιματολογικα;
    Καλησπέρα.
    Έχω κ εγώ άγχος κ κατάθλιψη.
    Τα φάρμακα τα παίρνω τα ίδια για δύο χρόνια.
    Εσύ πως κ αλλάζεις χάπια συνέχεια; Δεν θ έπρεπε να μείνεις σε μια αγωγή για λίγο καιρό;
    Το περπάτημα βοηθάει μην το κόψεις.
    Άμα μπορείς βρες κ άλλες δραστηριότητες κ φυσικά τήρησε την. Αγωγή σου κατά γράμμα, θέλει καιρό να δράσει.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    7
    Εσύ πως είσαι; Δύο χρόνια μου φαίνεται πολύ. Εγώ δεν νομίζω να αντέξω γειά πολύ έτσι. Εκτός από περπάτημα πάω και γυμναστήριο αλλά εδώ και δέκα μέρες αισθάνομαι κόπωση στο γυμναστήριο περισσότερο από πριν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by soctap View Post
    Εσύ πως είσαι; Δύο χρόνια μου φαίνεται πολύ. Εγώ δεν νομίζω να αντέξω γειά πολύ έτσι. Εκτός από περπάτημα πάω και γυμναστήριο αλλά εδώ και δέκα μέρες αισθάνομαι κόπωση στο γυμναστήριο περισσότερο από πριν.
    Εγώ γενικά , η ψυχολογία μου έχει φτιάξει αλλά το άγχος έχει παραμείνει, έχω πολύ άγχος, δεν μπορώ να μιλήσω σε κοπέλα π.χ.
    Στην αρχή ήμουν χειρότερα.

    Εσύ επέμεινε σε μια αγωγή για μερικούς μήνες με την βοήθεια του ψυχιάτρου σου.
    Συνέχισε τα χομπι σου, όπως το γυμναστήριο και θα επανέλθεις μην αγχώνεσαι δεν κρατάει τόσο, η δική μου περίπτωση είναι ιδιαίτερη.
    Σε ψυχολόγο έχεις πάει;;; Η ο ψυχίατρος σου κάνει κ ψυχοθεραπεία;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    7
    Είναι ψυχίατρος ψυχολόγος παιδιοψυχιατρος αλλά οι πιο πολλοί είναι ενήλικες που έχει

Similar Threads

  1. Κοινωνικό άγχος μαζί με ανύπαρκτη προσωπικότητα
    By NamelessOne in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 5
    Last Post: 07-07-2013, 13:56
  2. Replies: 2
    Last Post: 24-07-2011, 02:46
  3. Replies: 2
    Last Post: 18-07-2011, 11:27
  4. Replies: 15
    Last Post: 05-02-2011, 20:43
  5. Αγχος και νευρα μαζι-σοβαρο
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 13-05-2009, 13:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •