Νεα γνωριμία. Πόσες φορες επιχειρεις να βρεθειτε; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το ε9 ειναι ενα προσον.
    αν σε γουσταρει κιολας, μπορει να βοηθησει.
    αν εισαι αχωνευτος και ασουλουπωτος, ουτε το ε9 δεν σε σωζει!!!
    το ξερουμε απο μικρα παιδια.
    αυτο που νομιζεις οτι δεν ξερουμε ειναι οτι αμα εισαι αχωνευτος και ασουλουπωτος, ουτε το ε9 δεν σε σωζει

    ξερουμε, εχουμε μαθει πολυ καλα οτι μια χαρα σε σωζει.
    χα χα!!

  2. #32
    Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    το σκεπτικο σου ειναι λανθασμενο.
    οι γκομενες εχουν αμετρητες επιλογες, αλλα μονο απο αυτους που δεν γουσταρουν η τις θελουν για ενα σεξακι.

    ο θεματοθετης ως αντρας πρεπει να καταλαβει οτι αυτο που εχει να κανει ειναι να την πεφτει σε πολλες και μετα να κανει το ξεσκαρταρισμα ας πουμε μετα απο καποια δοκιμη. χα χα!

    οσο αυτος ασχολειτε μονο με αυτην την μια και αναπωτιεται εαν θα γινει κατι αυτη ηδη συνεχιζει να προβαλει κανονικοτατα κ@λο στηθος και βρακι και να εχει αρκετες προσφορες και απο αλλους αντρες για να διαλεξει βεβαια εγραψα απο ποιους....

    θελω να πω οτι πρεπει να καταλαβει οτι η σεξουαλικοτητα του αντρα για φυσικους και κοινωνικους λογους δεν μπορει να στοχευει ποτε σε μια μονο γυναικα γιατι θα χασει τα αυγα και τα πασχαλια οπως ηδη συνεβει για αυτο αλλωστε θετει τοσο ακυρα ερωτηματα.

    Μπορει και να εχεις δίκιο... δεν ξερω.

    Ενας περιπτεράς, πολύ περπατημένος, μου ειπε καποτε: "σου εβαλε ρε φίλε κανεις ποτέ 10 γυναικες στη σειρά να διαλεξεις και ειπες 'Θελω αυτή' και έγινε;;; Προφανως και οχι. Την έπεσες ΕΣΥ σε 10, και πηρες όποια σου έκατσε."

    Ε λοιπον θα σου όμως μια εμπειρία μου που παραλίγο να αντικρούσει εξ ολοκληρου αυτο τον ισχυρισμο του περιπτερά. Πριν απο κάποιο διάστημα διεκρινα μια γυναίκα μεσα στο πλήθος - σε μια εκδηλωση τελοσπάντων. Είπα απο μεσα μου "αυτό θέλω!".. δεν ξερω γιατι. Κατι μεσα μου το ελεγε. Πηγα λοιπον την προσεγγισα με καποια αφορμή, μετα της ζητησα το τηλεφωνο. Δεν το σκεφτηκε πολυ και μου το εδωσε. Και για πρωτη φορα δουλεψε το να λεω απο μεσα μου "θελω αυτο" και να μου βγαίνει!!!! Ιδιατερα θερμη, ομιλιτικη, φαινοταν τιμια και ειλικρινης και φαινοταν να θελει να με γνωρίσει. Στην αρχη όλα πηγαιναν τέλεια ώσπου μετα απο δυο-τρεις βδομάδες άρχισαν να πεφτουν ατάκες τυπου "ειμαι καιρό μονη μου, θελω το χρονο μου να ξερεις μη με πιεσεις σε κατι". Ή ατακα του τύπου "εγω θέλω να γνωρίζω κόσμο". Ή "είτε με εσένα ειτε όχι εγω θα γνωρίζω κόσμο να ξέρεις" - το ακουσα και αυτο - και άλλα τετοια "όμορφα" (δεν ειναι κακό φυσικα να γνωρίζεις κοσμο. Δεν σημαινει οτι θες σωνει και καλα να κανεις κάτι ερωτικό αλλα αυτο δειχνει οτι υποβόσκει μια προθεση ή μια ανάγκη καπου βαθεια την οποια μαλλον δεν εχεις "εξυπηρετησει" τροπο τινα ακομη - κατ' εμε τουλάχιστον... αλλα μπορει να κανω και λάθος φυσικά, δεν ειμαι στο μυαλο όλων- η κοπέλα ειναι 34). Στην αρχη δεν εδινα σημασία σε αυτα, απο επιλογη μου. (Ασε που τωρα που κοιταω πισω αρχιζω και ψιλιαζομαι οτι μπορει να εβγαινε και με αλλον για λιγο ταυτοχρονα αλλα που να ξερεις...) Βγαιναμε για 1.5 μηνα ώσπου τελικά μου έριξε ενα ωραιο σουτ, απο μηνυμα κιολας, και με παράτησε γιατι "οταν είμαστε μαζι περναω καλα αλλα οταν δεν ειμαστε μαζι δεν νιωθω την ιδια θέρμη που νιωθεις εσυ. Δεν το θεωρω σωστό, ουτε για μενα ουτε για σενα οποτε ...ciao bello". Τίμια αντιμετώπιση !! Δε λέω! (αν εξαιρέσεις οτι εγινε με μηνυμα - απαράδεκτο κατ΄εμε). Δεν θελω αλλο και τελος. Δεν μου βγαινει! Τίμια !! Δεν εχω να καταλογησω κάτι. Αλλα στεναχωρηθηκα οπως και να εχει.

    Φυσικά η εμπειρια που περιγραφω δεν ειναι πανάκεια όλων των περιπτώσεων... αλλα με βαζει να σκέφτομαι λιγο αν εν τέλει ίιιισως καπου βαθειά ο περιπτερας είχε ενα δίκιο. Ήθελα μια μεσα στο πλήθος, τη διάλεξα και τελικα ΔΕΝ...

    Κλείνοντας, ίσως η αποψη του περιπτερα να ενισχυεται και λίγο απο ενα ρητό που λεγαν οι παλαιοι: "να πηγαινεις εκει που σε θέλουν, οχι εκει που θες".

    Οπότε ίσως και η αντιμετώπιση "βαρατε στο ψαχνό και οτι γινει" να εχει και αυτη το αποτελεσμά της. Ή ίσως είναι λιγοι αυτοι που μπορουν να έχουν αυτο που θέλουν... άλλοι πάλι οχι. Αλλα όπως και να εχει ουκ ολίγα ειναι τα πετυχημενα ζευγάρια.
    Αν εχεις σαφεις στόχους και τους υποδηλώνεις και πανω απ'όλα τους στηρίζεις με την ακεραιότητα του χαρακτήρα σου ίσως να εχεις περισσότερες πιθανοτητες επιτυχίας πάνω σε αυτο που θες.

    Δεν ξερω... τα λεω για να τα ακούω και εγω χαχαχαχαχ τροφη για σκέψη ..
    Last edited by BlindSeer; 20-03-2023 at 16:44.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by BlindSeer View Post
    Μπορει και να εχεις δίκιο... δεν ξερω.

    Ενας περιπτεράς, πολύ περπατημένος, μου ειπε καποτε: "σου εβαλε ρε φίλε κανεις ποτέ 10 γυναικες στη σειρά να διαλεξεις και ειπες 'Θελω αυτή' και έγινε;;; Προφανως και οχι. Την έπεσες ΕΣΥ σε 10, και πηρες όποια σου έκατσε."

    Ε λοιπον θα σου όμως μια εμπειρία μου που παραλίγο να αντικρούσει εξ ολοκληρου αυτο τον ισχυρισμο του περιπτερά. Πριν απο κάποιο διάστημα διεκρινα μια γυναίκα μεσα στο πλήθος - σε μια εκδηλωση τελοσπάντων. Είπα απο μεσα μου "αυτό θέλω!".. δεν ξερω γιατι. Κατι μεσα μου το ελεγε. Πηγα λοιπον την προσεγγισα με καποια αφορμή, μετα της ζητησα το τηλεφωνο. Δεν το σκεφτηκε πολυ και μου το εδωσε. Και για πρωτη φορα δουλεψε το να λεω απο μεσα μου "θελω αυτο" και να μου βγαίνει!!!! Ιδιατερα θερμη, ομιλιτικη, φαινοταν τιμια και ειλικρινης και φαινοταν να θελει να με γνωρίσει. Στην αρχη όλα πηγαιναν τέλεια ώσπου μετα απο δυο-τρεις βδομάδες άρχισαν να πεφτουν ατάκες τυπου "ειμαι καιρό μονη μου, θελω το χρονο μου να ξερεις μη με πιεσεις σε κατι". Ή ατακα του τύπου "εγω θέλω να γνωρίζω κόσμο". Ή "είτε με εσένα ειτε όχι εγω θα γνωρίζω κόσμο να ξέρεις" - το ακουσα και αυτο - και άλλα τετοια "όμορφα" (δεν ειναι κακό φυσικα να γνωρίζεις κοσμο. Δεν σημαινει οτι θες σωνει και καλα να κανεις κάτι ερωτικό αλλα αυτο δειχνει οτι υποβόσκει μια προθεση ή μια ανάγκη καπου βαθεια την οποια μαλλον δεν εχεις "εξυπηρετησει" τροπο τινα ακομη - κατ' εμε τουλάχιστον... αλλα μπορει να κανω και λάθος φυσικά, δεν ειμαι στο μυαλο όλων- η κοπέλα ειναι 34). Στην αρχη δεν εδινα σημασία σε αυτα, απο επιλογη μου. (Ασε που τωρα που κοιταω πισω αρχιζω και ψιλιαζομαι οτι μπορει να εβγαινε και με αλλον για λιγο ταυτοχρονα αλλα που να ξερεις...) Βγαιναμε για 1.5 μηνα ώσπου τελικά μου έριξε ενα ωραιο σουτ, απο μηνυμα κιολας, και με παράτησε γιατι "οταν είμαστε μαζι περναω καλα αλλα οταν δεν ειμαστε μαζι δεν νιωθω την ιδια θέρμη που νιωθεις εσυ. Δεν το θεωρω σωστό, ουτε για μενα ουτε για σενα οποτε ...ciao bello". Τίμια αντιμετώπιση !! Δε λέω! (αν εξαιρέσεις οτι εγινε με μηνυμα - απαράδεκτο κατ΄εμε). Δεν θελω αλλο και τελος. Δεν μου βγαινει! Τίμια !! Δεν εχω να καταλογησω κάτι. Αλλα στεναχωρηθηκα οπως και να εχει.

    Φυσικά η εμπειρια που περιγραφω δεν ειναι πανάκεια όλων των περιπτώσεων... αλλα με βαζει να σκέφτομαι λιγο αν εν τέλει ίιιισως καπου βαθειά ο περιπτερας είχε ενα δίκιο. Ήθελα μια μεσα στο πλήθος, τη διάλεξα και τελικα ΔΕΝ...

    Κλείνοντας, ίσως η αποψη του περιπτερα να ενισχυεται και λίγο απο ενα ρητό που λεγαν οι παλαιοι: "να πηγαινεις εκει που σε θέλουν, οχι εκει που θες".

    Οπότε ίσως και η αντιμετώπιση "βαρατε στο ψαχνό και οτι γινει" να εχει και αυτη το αποτελεσμά της. Ή ίσως είναι λιγοι αυτοι που μπορουν να έχουν αυτο που θέλουν... άλλοι πάλι οχι. Αλλα όπως και να εχει ουκ ολίγα ειναι τα πετυχημενα ζευγάρια.
    Αν εχεις σαφεις στόχους και τους υποδηλώνεις και πανω απ'όλα τους στηρίζεις με την ακεραιότητα του χαρακτήρα σου ίσως να εχεις περισσότερες πιθανοτητες επιτυχίας πάνω σε αυτο που θες.

    Δεν ξερω... τα λεω για να τα ακούω και εγω χαχαχαχαχ τροφη για σκέψη ..
    καλησπερα.
    λοιπον...
    πιστευω οτι στην περιπτωση σου δεν ισχυει ουτε του περιπτερα, ουτε το "οποια θες θα σου κατσει".
    αλλα βλεπω ενα πατερν εδω και νομιζω οτι εκει πρεπει να επικεντρωθεις και να βελτιωθεις.

    ΔΗΛΑΔΗ
    εαν θυμασαι καλα και η συναδελφος του παρτυ, οπως και η κοπελα που περιγραφεις εδω, στην αρχη εδειξαν ενδιαφερον και αμεσως ενεδωσαν σε ανταλλαγη στοιχειων κλπ ΑΛΛΑ πολυ συντομα αρχισαν να τα μασανε...
    δεν ημουν εκει να σε δω, πως ακριβως φερεσαι και τι λες,
    πιθανολογω ομως με μεγαλη πιθανοτητα επιτυχιας, οτι γινεσαι απο δεδομενος εως φορτικος πολυ συντομα.
    αφου σε δεχονται τοσο θερμα, σημαινει οτι δεν ειναι το προβλημα σου στην εμφανιση πχ η σε κατι τεοτιο, οπου θα ετρωγες απορριψη αμεση.
    η λες κρυαδες, ή γινεσαι needy, φορτικος κλπ.
    εχε το νου σου να μην κανεις ουτε να ζητας πολυ περισσοτερα απο ολα λεει και ζηταει εκεινη.
    δλδ, δεν μπορει εκεινη να ειναι στο "ποια ταινια σου αρεσε τελευταια" κιε συ να εισαι στο "θελω να κανεις τα παιδια μου", αν με εννοεις...

    να περιμενεις να δεις ανταποκριση πριν κανεις περισσοτερες προτασεις, περισσοτερες δηλωσεις, να γινεις πιο διαχυτικος κλπ.
    οχι χυμα στο κυμα, ειδικα αν βλεπεις ξυνιλα απο την αλλη..
    αλλα ουτε και να της μιλας σαν να ειναι ο φιλος απο τον στρατο, αν η αλλη ειναι σε φαση "ρομαντικη" κλπ..

  4. #34
    Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα.
    λοιπον...
    πιστευω οτι στην περιπτωση σου δεν ισχυει ουτε του περιπτερα, ουτε το "οποια θες θα σου κατσει".
    αλλα βλεπω ενα πατερν εδω και νομιζω οτι εκει πρεπει να επικεντρωθεις και να βελτιωθεις.

    ΔΗΛΑΔΗ
    εαν θυμασαι καλα και η συναδελφος του παρτυ, οπως και η κοπελα που περιγραφεις εδω, στην αρχη εδειξαν ενδιαφερον και αμεσως ενεδωσαν σε ανταλλαγη στοιχειων κλπ ΑΛΛΑ πολυ συντομα αρχισαν να τα μασανε...
    δεν ημουν εκει να σε δω, πως ακριβως φερεσαι και τι λες,
    πιθανολογω ομως με μεγαλη πιθανοτητα επιτυχιας, οτι γινεσαι απο δεδομενος εως φορτικος πολυ συντομα.
    αφου σε δεχονται τοσο θερμα, σημαινει οτι δεν ειναι το προβλημα σου στην εμφανιση πχ η σε κατι τεοτιο, οπου θα ετρωγες απορριψη αμεση.
    η λες κρυαδες, ή γινεσαι needy, φορτικος κλπ.
    εχε το νου σου να μην κανεις ουτε να ζητας πολυ περισσοτερα απο ολα λεει και ζηταει εκεινη.
    δλδ, δεν μπορει εκεινη να ειναι στο "ποια ταινια σου αρεσε τελευταια" κιε συ να εισαι στο "θελω να κανεις τα παιδια μου", αν με εννοεις...

    να περιμενεις να δεις ανταποκριση πριν κανεις περισσοτερες προτασεις, περισσοτερες δηλωσεις, να γινεις πιο διαχυτικος κλπ.
    οχι χυμα στο κυμα, ειδικα αν βλεπεις ξυνιλα απο την αλλη..
    αλλα ουτε και να της μιλας σαν να ειναι ο φιλος απο τον στρατο, αν η αλλη ειναι σε φαση "ρομαντικη" κλπ..
    ΟΚ, απ'οσα περιγράφεις δεν εχω να μου προσάψω τίποτα περισσότερο απο το "δεδομένος". Εδω έχεις ενα δικιο. Πιστευω οτι φαίνομαι δεδομένος και φαινεται. Νομιζω οτι δεν ειμαι φορτικός, οταν αναφερθηκε το θέμα πίεσης ρωτησα αν ειμαι πιεστικος και μου απάντησε καθησυχαστικά "όχι".

    Αν καταλαβαινω σωστα πάντως, διορθωσέ με κιολας, αυτο που περιγράφεις ειναι μια συμπεριφορά τυπου "ουτε κρυο ουτε ζέστη". Χαλλλλαρά... Σε αυτο χωλαίνω λιγο η αληθεια ειναι και μαλλον εδω παιρνει βελτιωση. Αλλα αν μου αρεσει η άλλη θα της το δείξω με πολλούς τρόπους... γιατι αν δεν το κάνεις "οι αντρες εχουν χαθει" και αλλα τετοια. :P :P

    Αναφερεις "εχε το νου σου να μην κανεις ουτε να ζητας πολυ περισσοτερα απο ολα λεει και ζηταει εκεινη." Αυτο που λες θυμιζει "πηγαινε με τα νερα της". Για ποσο ομως? Το παράδειγμα που ανεφερες με την ταινια δεν με αντικατοπτριζει πάντως σιγουρα...δεν με εχω πιασει να μιλαω ετσι στα άκρα νομιζω.
    Αλλά ξερεις τι ?? Οσον αφορα την κοπελα που με παράτησε, οταν πρωτοξεκινησαμε και εστελνα ενα μηνυμα το πρωι τυπου "Καλημερα. Ξυπνησα και σε σκεφτομουν" επαιρνα την απάντηση "μου αρεσει να με σκεφτεσαι". Ξαφνικα αυτο το μηνυμα μετα απο καιρο, ετσι ξαφνικα μπορει να γινει φορτικό ?? Αφου της αρεσε το μηνυμα... δηλαδη .. καπου ωπα

    Απο αυτα που λες πάντως κραταω το εξης: ασε για λιγο τα δικα σου θέλω, κοψε κίνηση και συμπεριφέρσου ανάλογα

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by BlindSeer View Post
    ΟΚ, απ'οσα περιγράφεις δεν εχω να μου προσάψω τίποτα περισσότερο απο το "δεδομένος". Εδω έχεις ενα δικιο. Πιστευω οτι φαίνομαι δεδομένος και φαινεται. 1. Νομιζω οτι δεν ειμαι φορτικός, οταν αναφερθηκε το θέμα πίεσης ρωτησα αν ειμαι πιεστικος και μου απάντησε καθησυχαστικά "όχι".

    Αν καταλαβαινω σωστα πάντως, διορθωσέ με κιολας, 2.αυτο που περιγράφεις ειναι μια συμπεριφορά τυπου "ουτε κρυο ουτε ζέστη". Χαλλλλαρά... Σε αυτο χωλαίνω λιγο η αληθεια ειναι και μαλλον εδω παιρνει βελτιωση. Αλλα αν μου αρεσει η άλλη θα της το δείξω με πολλούς τρόπους... γιατι αν δεν το κάνεις "οι αντρες εχουν χαθει" και αλλα τετοια. :P :P

    Αναφερεις "εχε το νου σου να μην κανεις ουτε να ζητας πολυ περισσοτερα απο ολα λεει και ζηταει εκεινη." Αυτο που λες θυμιζει "πηγαινε με τα νερα της". Για ποσο ομως? Το παράδειγμα που ανεφερες με την ταινια δεν με αντικατοπτριζει πάντως σιγουρα...δεν με εχω πιασει να μιλαω ετσι στα άκρα νομιζω.
    Αλλά ξερεις τι ?? Οσον αφορα την κοπελα που με παράτησε, οταν πρωτοξεκινησαμε και εστελνα ενα μηνυμα το πρωι τυπου "Καλημερα. Ξυπνησα και σε σκεφτομουν" επαιρνα την απάντηση "μου αρεσει να με σκεφτεσαι". Ξαφνικα αυτο το μηνυμα μετα απο καιρο, ετσι ξαφνικα μπορει να γινει φορτικό ?? Αφου της αρεσε το μηνυμα... δηλαδη .. καπου ωπα

    3.Απο αυτα που λες πάντως κραταω το εξης: ασε για λιγο τα δικα σου θέλω, κοψε κίνηση και συμπεριφέρσου ανάλογα
    1. δεν υπαρχει περιπτωση να σου απαντουσε "ναι"... το οτι στο ειπε ηταν ηδη πολυ.
    εσυ θα κρινεις αν εισαι φορτικος ,αλλα και να μην θεωρεις οτι εισαι φορτικος, θα κανεις ετσι κι αλλιως ΠΙΣΩ, εφοσον μιλαει για "πιεση".. νομιζεις δεν νομιζεις στο λεει καθαρα!! ακου τι σου λενε!!! μην υποθετεις οτι δεν τα ενοουνε. ειναι μεγα λαθος. οι αλλοι μας λενε παντα τι φταιει.
    πρεπει να καταλαβαινουμε τι μας λενε , ειτε με λογια ειτε με σταση.

    2. προσεξε το αυτο.
    ουτε ΧΑΛΑΡΑ, ουτε ΠΙΕΣΤΙΚΑ. αυτο ειναι το θεμα. οτι πρεπει να εισαι ΤΟΣΟ ΟΣΟ.
    δηλαδη να δειχνεις θερμος, αλλα να μην την πνιγεις. να δειχνεις οτι σου αρεσει, αλλα να μην της φορτωνεσαι.
    να δειχνεις οτι την θελεις αλλα οχι με πολλους τροπους. με λιγους και καλους.
    εκει χανεται η μπαλα. στην υπερβολη, στο φορτωμα.
    στο ειπα ακριβως πως γινεται, για να μην χανεις τον ελεγχο.
    ειναι απλο.
    περιμενεις ανταποκριση μετα απο καθε σημαντικη κινηση. δεν βαρας στον γαμο του καραγκιοζη. αν εσυ "δινεις" κι αλλη ειναι ξυνη, ή εκανε οτι δεν ακουσε, σταματας.
    ευκολα γινεται κανεις φορτικος αν επιμενει ενω η αλλη δεν αντιδρα. δεν πεθανε, απλα κανει την κινεζα...

    3. στο ρεζουμε, περιπου αυτο εννοω.
    να μην εχετε διαφορά φασης. να μην ειναι αυτη σφιγμενη κι εσυ ετοιμος για προταση γαμου. ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΟΥ το πως παει η κατασταση σας...

    υ.γ. και ΒΕΒΑΙΑ, κατι που αρχικα αρεσε μπορει αν επαναλαμβανεται συχνα και ειδικα ΜΟΝΟΤΟΝΑ, να γινει ανεπιθυμητο..

  6. #36
    Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    1. δεν υπαρχει περιπτωση να σου απαντουσε "ναι"... το οτι στο ειπε ηταν ηδη πολυ.
    εσυ θα κρινεις αν εισαι φορτικος ,αλλα και να μην θεωρεις οτι εισαι φορτικος, θα κανεις ετσι κι αλλιως ΠΙΣΩ, εφοσον μιλαει για "πιεση".. νομιζεις δεν νομιζεις στο λεει καθαρα!! ακου τι σου λενε!!! μην υποθετεις οτι δεν τα ενοουνε. ειναι μεγα λαθος. οι αλλοι μας λενε παντα τι φταιει.
    πρεπει να καταλαβαινουμε τι μας λενε , ειτε με λογια ειτε με σταση.

    2. προσεξε το αυτο.
    ουτε ΧΑΛΑΡΑ, ουτε ΠΙΕΣΤΙΚΑ. αυτο ειναι το θεμα. οτι πρεπει να εισαι ΤΟΣΟ ΟΣΟ.
    δηλαδη να δειχνεις θερμος, αλλα να μην την πνιγεις. να δειχνεις οτι σου αρεσει, αλλα να μην της φορτωνεσαι.
    να δειχνεις οτι την θελεις αλλα οχι με πολλους τροπους. με λιγους και καλους.
    εκει χανεται η μπαλα. στην υπερβολη, στο φορτωμα.
    στο ειπα ακριβως πως γινεται, για να μην χανεις τον ελεγχο.
    ειναι απλο.
    περιμενεις ανταποκριση μετα απο καθε σημαντικη κινηση. δεν βαρας στον γαμο του καραγκιοζη. αν εσυ "δινεις" κι αλλη ειναι ξυνη, ή εκανε οτι δεν ακουσε, σταματας.
    ευκολα γινεται κανεις φορτικος αν επιμενει ενω η αλλη δεν αντιδρα. δεν πεθανε, απλα κανει την κινεζα...

    3. στο ρεζουμε, περιπου αυτο εννοω.
    να μην εχετε διαφορά φασης. να μην ειναι αυτη σφιγμενη κι εσυ ετοιμος για προταση γαμου. ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΟΥ το πως παει η κατασταση σας...

    υ.γ. και ΒΕΒΑΙΑ, κατι που αρχικα αρεσε μπορει αν επαναλαμβανεται συχνα και ειδικα ΜΟΝΟΤΟΝΑ, να γινει ανεπιθυμητο..
    OK, τα ακούω αυτα που λες και σε ευχαριστω !!

    Λύσε μου μια απορια ακομη γιατι εχω την εντυπωση οτι καπου χανω τα οριά μου. Βασίκα, να σου περιγράψω ενα σκηνικο για να γίνω πιο κατανοητός.
    Πηγαινουμε καπου βόλτα με το αμάξι και κάπως αρχιζει και μου περιγράφει μια ιστορία κατα την οποια γνωρισε ενα παιδι που της διηγηθηκε ένα αστειο γεγονος αν θυμαμαι καλα. Γυρνάω και εγω χαριτολογώντας (πραγματικά ομως χαριτολογώντας) και λεω "ε αυτον θα τον γνώρισες πριν απο μενα ετσι??". Και εκει ειναι που παιρνω την απάντηση "κοιτα να δεις. Ειτε με εσενα ειτε οχι, εγω θα γνωριζω κοσμο να ξερεις". Φυσικα δεν το κράτησα και δεν με πείραξε απλα τωρα που εγινε οτι εγινε και με σουταρε ξερεις...ειναι που αρχιζεις και σκεφτεσαι τι εχει ειπωθει ή τι εχει γινει και λες, να! τα κομμάτια του παζλ δενουνε τελικα. Το να απαντήσει ετσι η άλλη ειναι αποτελεσμα πίεσης π.χ. ? Ένιωσε οτι ηθελε να αμυνθει με αυτο που ειπα? Ή ηταν φυσιολογικη απαντηση και εγω τωρα απλα το υπεραναλυω.??
    Ξαναλεω: δεν σημαινει οτι σωνει και καλά θέλει να κάνει κατι ερωτικο αν θελει να γνωριζει ανθρώπους, ακομη και της την πεφτουν στο δρομο και να παιρνει τα πανω της ειναι σχετικα υγιές υποθετω αλλα μέχρι εκει. Αλλά εχω μια υποψία οτι για να το πεις αυτο με τοσο σθένος, ας πουμε, εχεις καποιες ανάγκες ακομη που μάλλον δεν εχεις "εξυπηρετησει" ας μου επιτραπει η έκφραση.

    Δεν ξερω ... το βλέπω λάθος ? Αν ναι, θα ηθελα μια επισημανση.

    'Η για κάποιο λογο που δεν θυμαμαι άρχισε κάποια στιγμή να μου περιγράφει πως τα Χριστουγεννα της την επεφτε καποιος μικροτερης ηλικιας ο οποιος ηταν άριστος στο φλερτ. Ενω δεν ρωτησα ποτε για αυτο, ξεκινησε μονη της να το λεει. Αυτα φυσικά μπορεις να τα κόβεις απο την αρχη και να τελειώνει η δουλεια. Εγω δυστυχως δεν το έκανα. Αυτο ηταν αποτέλεσμα π.χ. οτι εκεινη τη στιγμή δεν περνουσε καλα μαζι μου πιεζόταν και δεν ηταν παρών και αναπολουσε κάτι παλιο που ειχε περασει καλα? Τυπου "ααααχ τι ωραια ηταν τοτε".

    Επίσης ποσο υγιές ειναι να σουτάρεις τον αλλον με ενα μηνυμα?? Τοσο σκασμενη και πιεσμένη ηταν απο μενα που απλα ηθελε να απαλλαγει απο μενα σε φαση, ΧΘΕΣ ?? Υπάρχει περίπτωση να ξανα επικοινωνησει ? Κατ'εμε οταν το εκανε τοιουτοτρόπως, ουτε μια στο εκατομμυριο...

    Ισως τα υπεραναλυω τωρα αλλα θα ηθελα και τη γνωμη σου.

  7. #37
    Vaggg
    Guest
    Παπαριές! Αν η άλλη σε θέλει μπαίνει βουρ στον πατσά! Δεν την πειράζει τίποτα ούτε το ντύσιμο ούτε τι είπες και ξ'ειπες, προσωπικη εμπειρία, άμα σε γουστάρει η άλλη κάνεις και σεξ την επόμενη μέρα. Τα άλλα είναι ΜΠΟΥΡΔΕΣ.

  8. #38
    Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Παπαριές! Αν η άλλη σε θέλει μπαίνει βουρ στον πατσά! Δεν την πειράζει τίποτα ούτε το ντύσιμο ούτε τι είπες και ξ'ειπες, προσωπικη εμπειρία, άμα σε γουστάρει η άλλη κάνεις και σεξ την επόμενη μέρα. Τα άλλα είναι ΜΠΟΥΡΔΕΣ.
    E για να βγαιναμε επι εναμιση-δυο μηνες μαλλον γουσταρε. Μετα αρχισε να φθίνει το ενδιαφερον της και τελικα τελος... Μου ηρθε ενα μηνυμα τυπου "απλα δεν εχω ενδιαφερον πλεον. Αυτα ή γινονται ή δεν γίνονται". Ρωταω "τι χάλασε?". "Δεν ξερω ρε συ.. δεν χαλασε κατι. Δεν ξερω και εγω" μου απάντησε.

    Μπορω να σκέφτω πολλά πράγματα αλλα που να βγάλεις ακρη τι και πως... τεσπα

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by BlindSeer View Post
    . "Δεν ξερω ρε συ.. δεν χαλασε κατι. Δεν ξερω και εγω" μου απάντησε.
    νταλικερισα;

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by BlindSeer View Post
    OK, τα ακούω αυτα που λες και σε ευχαριστω !!

    Λύσε μου μια απορια ακομη γιατι εχω την εντυπωση οτι καπου χανω τα οριά μου. Βασίκα, να σου περιγράψω ενα σκηνικο για να γίνω πιο κατανοητός.
    Πηγαινουμε καπου βόλτα με το αμάξι και κάπως αρχιζει και μου περιγράφει μια ιστορία κατα την οποια γνωρισε ενα παιδι που της διηγηθηκε ένα αστειο γεγονος αν θυμαμαι καλα. Γυρνάω και εγω χαριτολογώντας (πραγματικά ομως χαριτολογώντας) και 1. λεω "ε αυτον θα τον γνώρισες πριν απο μενα ετσι??". Και εκει ειναι που παιρνω την απάντηση "κοιτα να δεις. Ειτε με εσενα ειτε οχι, εγω θα γνωριζω κοσμο να ξερεις". Φυσικα δεν το κράτησα και δεν με πείραξε απλα τωρα που εγινε οτι εγινε και με σουταρε ξερεις...ειναι που αρχιζεις και σκεφτεσαι τι εχει ειπωθει ή τι εχει γινει και λες, να! τα κομμάτια του παζλ δενουνε τελικα. Το να απαντήσει ετσι η άλλη ειναι αποτελεσμα πίεσης π.χ. ? Ένιωσε οτι ηθελε να αμυνθει με αυτο που ειπα? Ή ηταν φυσιολογικη απαντηση και εγω τωρα απλα το υπεραναλυω.??
    Ξαναλεω: δεν σημαινει οτι σωνει και καλά θέλει να κάνει κατι ερωτικο αν θελει να γνωριζει ανθρώπους, ακομη και της την πεφτουν στο δρομο και να παιρνει τα πανω της ειναι σχετικα υγιές υποθετω αλλα μέχρι εκει. Αλλά εχω μια υποψία οτι για να το πεις αυτο με τοσο σθένος, ας πουμε, εχεις καποιες ανάγκες ακομη που μάλλον δεν εχεις "εξυπηρετησει" ας μου επιτραπει η έκφραση.

    Δεν ξερω ... το βλέπω λάθος ? Αν ναι, θα ηθελα μια επισημανση.

    'Η για κάποιο λογο που δεν θυμαμαι 2. άρχισε κάποια στιγμή να μου περιγράφει πως τα Χριστουγεννα της την επεφτε καποιος μικροτερης ηλικιας ο οποιος ηταν άριστος στο φλερτ. Ενω δεν ρωτησα ποτε για αυτο, ξεκινησε μονη της να το λεει. Αυτα φυσικά μπορεις να τα κόβεις απο την αρχη και να τελειώνει η δουλεια. Εγω δυστυχως δεν το έκανα. Αυτο ηταν αποτέλεσμα π.χ. οτι εκεινη τη στιγμή δεν περνουσε καλα μαζι μου πιεζόταν και δεν ηταν παρών και αναπολουσε κάτι παλιο που ειχε περασει καλα? Τυπου "ααααχ τι ωραια ηταν τοτε".

    Επίσης 3. ποσο υγιές ειναι να σουτάρεις τον αλλον με ενα μηνυμα?? Τοσο σκασμενη και πιεσμένη ηταν απο μενα που απλα ηθελε να απαλλαγει απο μενα σε φαση, ΧΘΕΣ ?? Υπάρχει περίπτωση να ξανα επικοινωνησει ? Κατ'εμε οταν το εκανε τοιουτοτρόπως, ουτε μια στο εκατομμυριο...

    Ισως τα υπεραναλυω τωρα αλλα θα ηθελα και τη γνωμη σου.
    καλημερα.
    να σου πω, τι νομιζω..

    1. το βεβαιο ειναι, οτι οποτε δεις με ανοιχτα μάτια μια περιπτωση, ολα τα κομματια του παζλ ειναι παντα εκει.. αρκει να εχεις καθαρο μυαλο να τα δεις. αυτο βεβαια δεν ειναι τοσο ευκολο οσο ακουγεται, γιατι αν εισαι μερος του προβληματος, προφανως και δεν ξερεις οτι κατι δεν κανεις καλα. αν το ηξερες, δεν θα το εκανες.
    θεωρω σιγουρο, οτι η απαντηση της ηταν αποτελεσμα πιεσης. ειτε πιεσης που ενοιωθε οτι της ασκουσες εσυ (σαν "ελεγχο" η κατι παρομοιο), ειτε πιεσης που απο μονη τ ης ενοιωθε γιατι δεν περνουσε καλα...
    στην δευτερη περιπτωση, το ερωτημα ειναι γιατι δεν περνουσε καλα, εφοσον ολα ξεκινησαν τοσο καλα οπως ειπες.
    ακομα, μας λες οτι βεβαια εσυ χαριτολογωντας το σχολιασες ετσι και οχι μιλωντας σοβαρα, ΟΜΩΣ μπορει με μικρα- μικρα άλλα σχολια σου και συμπεριφορες σου να της δημιουργουσες τετοιου ειδους "πιεση" ή δυσφορια (δηλαδη αισθηση του ελεγχου χωρις να εχεις δικαιωμα), ή ακομα και μικροεπεισοδια "ζηλειας", κτητικοτητας που ε συ ειτε δεν αντιλαμβανοσουν, ειτε θεωρουσες πολυ φυσιολογικα, ειτε θεωρουσες οτι ειναι χαριτωμενα.
    στην πρωτη περιπτωση, μαλλον σε καποια φαση ξενερωσε ερωτικα, και γι αυτο της προκαλουσαν δυσφορια τετοια σχολια "ελεγχου", η που εδειχναν οτι σας βλεπεις σαν ζευγαρι η μελλοντικο ζευγαρι, ενω εκεινη, δεν...

    εχω να κανω μια βασικη ερωτηση.
    αν αυτη ειναι 34 οπως λες, βλεπω οτι παιδακια δεν ειστε. ωριμοι ανθρωποι ειστε. οταν λες οτι "βγαινατε" 2 μηνες. εννοεις οτι κανατε και σεξ, η μονο βγαινατε; εσυ τι ηλικια εχεις;
    μην γελασεις με την ερωτηση, αλλα εδω εχουμε διαβασει πολλα: εαν δεν εχετε κανει σεξ, εσυ ειχες κανει σεξ με αλλες στο παρελθον;

    2. καλα τα λες οτι τετοιες διηγησεις, δεν εχουν και πολυ θεση σε μια γνωριμια ερωτικη, ειδικα αν επαναλαμβανονται, και το ερωτημα ειναι, γιατι επαναλαμβανονταν; 'Η την ειχες ρωτησει εσυ για το παρελθον της και ειχε παρει φορα και σου ελεγε και για αλλους,
    'Η ηθελε να σου δειξει, οτι εσενα σε βλεπει φιλικα, οποτε μπορειτε να λετε τα γκομενικα σας σαν φιλοι, Ή επειδη ξενέρωσε όντως στο ανεφερε για να τον συγκρινει με εσενα που δεν ενοιωθε να της ταιριαζει ο τροπος σου στο φλερτ....

    αλλα γιατι μιλαμε για "φλερτ"; στους δυο μηνες, ακομα στο φλερτ εισασταν, σε τετοια ηλικια;

    3. σιγουρα ειναι αποτελεσμα μεγαλης πιεσης.
    το καταλαβαινω το μηνυμα, αν μιλαμε για 2-3 εξοδους και να θελει ο αλλος να ξεμπλεξει ανωδυνα και δεν το υπολογιζει καν σαν γνωριμια. αλλα μετα απο 2 μηνες συχνων επαφων, ειναι σιγουρα αποτελεσμα "ατακτης φυγής" με συνοπτικες διαδικασιες. δεν δειχνει απαραιτητα θεμα δικης της "υγειας", μπορει να δειχνει θεμα "υγειας" της όποιας σχεσης... ειναι οπωσδηποτε μια αγενης αντιδραση.
    αν την εφερνε σε δυσκολη θεση το να στο πει απο κοντα, μπορουσε τουλαχιστον να στο πει τηλεφωνικα. ισως ενοιωθε την σχεση τοσξικη, ισως να θεωρουσε οτι θα αντιμετωπισει μεγαλο και οδυνηρο αντιλογο, ισως ντρεποταν(;). δεν ξερω πως σκεφτηκε. αλλα σιγουρα ενοιωθε πιεση.
    δεν νομιζω να ξαναεπικοινωνησει..
    αλλα γιατι αναρωτιεσαι; δεν ειναι ολοφανερο μετα απο τετοια αντιδραση;
    εσυ απαντησες στο μηνυμα αυτο;
    ανταπαντησε η απλα σε γειωσε;

  11. #41
    Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    να σου πω, τι νομιζω..

    1. το βεβαιο ειναι, οτι οποτε δεις με ανοιχτα μάτια μια περιπτωση, ολα τα κομματια του παζλ ειναι παντα εκει.. αρκει να εχεις καθαρο μυαλο να τα δεις. αυτο βεβαια δεν ειναι τοσο ευκολο οσο ακουγεται, γιατι αν εισαι μερος του προβληματος, προφανως και δεν ξερεις οτι κατι δεν κανεις καλα. αν το ηξερες, δεν θα το εκανες.
    θεωρω σιγουρο, οτι η απαντηση της ηταν αποτελεσμα πιεσης. ειτε πιεσης που ενοιωθε οτι της ασκουσες εσυ (σαν "ελεγχο" η κατι παρομοιο), ειτε πιεσης που απο μονη τ ης ενοιωθε γιατι δεν περνουσε καλα...
    στην δευτερη περιπτωση, το ερωτημα ειναι γιατι δεν περνουσε καλα, εφοσον ολα ξεκινησαν τοσο καλα οπως ειπες.
    ακομα, μας λες οτι βεβαια εσυ χαριτολογωντας το σχολιασες ετσι και οχι μιλωντας σοβαρα, ΟΜΩΣ μπορει με μικρα- μικρα άλλα σχολια σου και συμπεριφορες σου να της δημιουργουσες τετοιου ειδους "πιεση" ή δυσφορια (δηλαδη αισθηση του ελεγχου χωρις να εχεις δικαιωμα), ή ακομα και μικροεπεισοδια "ζηλειας", κτητικοτητας που ε συ ειτε δεν αντιλαμβανοσουν, ειτε θεωρουσες πολυ φυσιολογικα, ειτε θεωρουσες οτι ειναι χαριτωμενα.
    στην πρωτη περιπτωση, μαλλον σε καποια φαση ξενερωσε ερωτικα, και γι αυτο της προκαλουσαν δυσφορια τετοια σχολια "ελεγχου", η που εδειχναν οτι σας βλεπεις σαν ζευγαρι η μελλοντικο ζευγαρι, ενω εκεινη, δεν...

    εχω να κανω μια βασικη ερωτηση.
    αν αυτη ειναι 34 οπως λες, βλεπω οτι παιδακια δεν ειστε. ωριμοι ανθρωποι ειστε. οταν λες οτι "βγαινατε" 2 μηνες. εννοεις οτι κανατε και σεξ, η μονο βγαινατε; εσυ τι ηλικια εχεις;
    μην γελασεις με την ερωτηση, αλλα εδω εχουμε διαβασει πολλα: εαν δεν εχετε κανει σεξ, εσυ ειχες κανει σεξ με αλλες στο παρελθον;

    2. καλα τα λες οτι τετοιες διηγησεις, δεν εχουν και πολυ θεση σε μια γνωριμια ερωτικη, ειδικα αν επαναλαμβανονται, και το ερωτημα ειναι, γιατι επαναλαμβανονταν; 'Η την ειχες ρωτησει εσυ για το παρελθον της και ειχε παρει φορα και σου ελεγε και για αλλους,
    'Η ηθελε να σου δειξει, οτι εσενα σε βλεπει φιλικα, οποτε μπορειτε να λετε τα γκομενικα σας σαν φιλοι, Ή επειδη ξενέρωσε όντως στο ανεφερε για να τον συγκρινει με εσενα που δεν ενοιωθε να της ταιριαζει ο τροπος σου στο φλερτ....

    αλλα γιατι μιλαμε για "φλερτ"; στους δυο μηνες, ακομα στο φλερτ εισασταν, σε τετοια ηλικια;

    3. σιγουρα ειναι αποτελεσμα μεγαλης πιεσης.
    το καταλαβαινω το μηνυμα, αν μιλαμε για 2-3 εξοδους και να θελει ο αλλος να ξεμπλεξει ανωδυνα και δεν το υπολογιζει καν σαν γνωριμια. αλλα μετα απο 2 μηνες συχνων επαφων, ειναι σιγουρα αποτελεσμα "ατακτης φυγής" με συνοπτικες διαδικασιες. δεν δειχνει απαραιτητα θεμα δικης της "υγειας", μπορει να δειχνει θεμα "υγειας" της όποιας σχεσης... ειναι οπωσδηποτε μια αγενης αντιδραση.
    αν την εφερνε σε δυσκολη θεση το να στο πει απο κοντα, μπορουσε τουλαχιστον να στο πει τηλεφωνικα. ισως ενοιωθε την σχεση τοσξικη, ισως να θεωρουσε οτι θα αντιμετωπισει μεγαλο και οδυνηρο αντιλογο, ισως ντρεποταν(;). δεν ξερω πως σκεφτηκε. αλλα σιγουρα ενοιωθε πιεση.
    δεν νομιζω να ξαναεπικοινωνησει..
    αλλα γιατι αναρωτιεσαι; δεν ειναι ολοφανερο μετα απο τετοια αντιδραση;
    εσυ απαντησες στο μηνυμα αυτο;
    ανταπαντησε η απλα σε γειωσε;
    1. Νομιζω οτι εχω μια υποψια ... ειχε ξενερώσει γιατι ημουν ενθουσιασμένος απο την αρχη και μάλλον επεσα λιγο απο πανω της.
    Παράδειγμα: στο 5ο ραντεβου (εχουμε κανει ήδη σεξ) της ειπα να κοιμόμαστε πιο συχνα μαζι και οχι μια φορα το καθε Σ/Κ. Μαλλον δεν το το ειπα καλα, λιγο αγαρμπα ισως, γιατι μετα απο δυο μερες μου πεταξε την πρωτη ατάκα περι πιεσης.
    "ειμαι καιρο μονη μου, θελω το χρόνο μου να ξερεις. Μη με πιεζεις."
    Αυτο μπορει να ηταν η πρωτη της κιτρινη καρτα απεναντί μου και με το παραμικρο μετα να πιεζοταν. Βεβαια ταξίδι ηρθε μαζι μου... αμα οπως υποθετεις στην δευτερη περιπτωση, δεν περνουσε καλα, γιατι μπηκε στο "ρισκο" να ερθει ?
    Άρα μαλλον ειναι η πρωτη περιπτωση που περιγραφεις και ειχε ξενερώσει ερωτικα. Αλλα και πάλι ταξιδι ηρθε παρόλα αυτα...αν δεν με εβλεπε σαν ζευγαρι ίσως οπως λες, γιατι δεν καθόταν με τις φιλες/φιλους της και να βγουμε το βραδυ?
    Γιατι στο ταξιδι μου εκμυστηρευόταν μικρα προβληματάκια με την οικογενεια της και μου ζητουσε και τη συμβουλη μου?? Ετσι κανουν οσες θελουν να βαλουν καποιον σε ζωνη φιλίας?
    Επισης στο τριτο ραντεβου της ειπα "μου αρεσεις για αυτο και για αυτο το λόγο". Μου απάντησε "και εσυ μου αρεσεις για αυτους τους λογους". Μετα αποφάσισε οτι δεν της αρεσω? Εμενα μου αρεσει ενα συγκεκριμένο ποτό. Αν αλλάξει το μπουκάλι του, και απο τετράγωνο που ειναι γίνει στρόγγυλο και γινει χάλια μαύρα με συγχωρεις αλλά έχω την εντυπωση οτι θα συνεχίσω να το πινω. Δηλαδη, ετσι πως το βλέπω κιολας, μετά συγχωρήσεως, αλλά ή σου αρεσει κάτι ή δεν σου αρέσει.
    Στο ιδιο κρεβατι κοιμηθηκαμε 4 φορες γιατι οπως είπε ηταν καιρο μονη της και ηθελε το χρονο της να συνηθισει καποιον απο διπλα στο κρεβατι. Συν το γεγονος οτι ξυπνουσε σχετικα πολυ πρωι και αν δεν κοιμοταν καλα αν εγω στριφογυρνουσα δεν θα ηταν ξεκούραστη. Οπότε οταν πήγαινα σπιτι της μεσοβδομαδα για sex μετα με "έδιωχνε" για να μπορεσει να ξεκουραστει και ετσι γυρνουσα σπιτι μου. Αυτο το πραγμα πηγε μεχρι το τελος ετσι. Οποτε στο ιδιο κρεβατι κοιμηθηκαμε 4 φορες σε 1.5 μηνα και μονο Σ/Κ. Τις υπολοιπες καναμε sex και με εδιωχνε. Το λεω μετα παρρησίας οτι σεβαστηκα το όριο της, αν και την ξαναρωτησα κανα δυο φορες πριν φυγω απο το σπιτι της μετα απο sex "μπορω να κάτσω?" για να μου απαντησει "δεν ειμαι ετοιμη". Δεν επεμενα και εφευγα. Αυτη η ατακα περι πιεσες σκέψου οτι ειπωθηκε μεσα στις πρωτες 15-18 μερες. Θα μπορουσε να το ειχε κρατήσει μεχρι τελους όμως αυτο στο μυαλο της και να κλωτσουσε με το παραμικρο που μπορει να ελεγα. Θα μπορουσε να πιεζεται και με το κερασμα...τι να πω. Αλλα το δεχοταν μια χαρά. 'Ή π.χ. μια φορα ηρθε μεσα στα νευρα τυπου "δουλευω συνεχεια, δεν ξερω τι θελω απο τη ζωη μου, δεν εχω χρόνο για μενα". Για να καταληξει "θα βρισκόμαστε πιο αραια". Παλι την πιεσα? Και ενα τέταρτο μετά, χτυπαει το κινητο της, προλαβαίνω βλέπω ενα αντρικο όνομα στην οθόνη, δεν λεω κατι, και αυτη αγχωμενη αλλα με σταθερες και ψυχραιμες κινησεις το βαζει στο αθορυβο και σβηνει την οθόνη. Δεν το εθιξα ποτε. Ειχε πιεστει τοοοσο πολυ που μιλουσε και με άλλον? Ξερεις αρχιζω τα κομματια του παζλ τωρα σιγα σιγα.
    Ενα βραδυ βγηκε με τη φιλη της ήπιαν και ηρθε απο το σπιτι μετα και μου λεει "ηταν ενας ανωμαλος στο μαγαζι που μας κοιτουσε και φοβομασταν να φυγουμε. Με το ζορι φυγαμε" "Ε με συγχωρεις " της λεω "αλλα οταν πας σε ΑΥΤΟ το συγκεκριμενο μαγαζι, θα επρεπε να ξερεις τι ρόλο βαράει εκει μεσα. Αυτο ειναι μαγαζι για καμάκι και μαλιστα κακο.. τι περιμενες να βρεις εκει?". "Α δεν το ηξερα". Τωρα ποιος πιεστηκε εγω ή αυτη ? Μηπως της χάλασα τη συνεχεια και πιεστηκε να ερθει ΚΑΙ απο το σπιτι μου? ΄Ή μηπως επρεπε να πιεστω εγω και να σκεφτω "επρεπε να ημουν διπλα της". Αυτο γιατι να μου το πει ας πουμε ? Για να ξερω οτι εχει πέραση ? Κανω αντιστροφη μηχανικη τωρα
    Τωρα το αν θελω να κοιμομαστε πιο πολυ μαζι ειναι κτητικοτητα, καπου το χανω.Την κτητικοτητα την ειχα στο κεφαλι "θα κανεις μονο αυτα και μονο μαζι μου και δεν θα φορα φουστα πανω απο το γόνατο " και αλλα τετοια ομορφα.

    Όσον αφορά το σεξ, καναμε κανονικα και ημασταν αρκετα καλα. Εγω ειμαι 37. Και λεω "αρκετα καλα" γιατι οπως ειπα δηλωνε οτι ηταν καιρο μονη και ημουν και εγω καμποσο. Οποτε στην αρχη ψαχναμε λιγο τα πατηματα μας αλλα γρηγορα σχετικα ολα βελτιωθηκαν. Κατ'εμε, και απο αυτο που εκλαμβανα δηλαδη και απο αυτη, ημασταν καλα. Σιγουρα οχι 100%, δεν προλαβαμε να βρουμε ολα τα πατηματα μας γιατι αποφάσισε να το ληξει.
    Στην αρχη που ημασταν ακομη στα χαμενα το εθιξα οτι "οπως και εσυ, ειμαι και εγω λιγο καιρο μονος οποτε ας μην αγχωνόμαστε" και μου απάντησε "θα το βρουμε". Αλλα μάλλον καμπανάκι ηταν και αυτο και δεν το ειδα? Καλος (μη πω) και εγω.

    2.Δεν επαναλαμβανοταν συχνα. Ηταν μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου οι φορες που εγινε. Δεν ρωταω για το παρελθον, ειδικα σε νεες γνωριμιες !!! Επειδη με ξέρω, μπορεί το μυαλο μου να παράγει ηλιθιες σκέψεις, να βγαζει συμπερασματα άκυρα κλπ κλπ οποτε το αποφευγω και δεν το κανω ποτε!! Εικάζω οτι τη δεδομένη χρονικη στιγμή που εγινε το συγκεκριμένο που περιέγραψα δεν περνουσε καλα. Οντως θα μπορουσε. Εκεινη τη στιγμη π.χ. που εγινε αυτο, ειχαμε βρεθει εκτος πολης, στο ταξιδι που ειχαμε παει, σε ενα μαγαζι που δεν ηταν πολύ καλό αλλα ήταν το μοναδικό εκείνη την ωρα ανοιχτό σκέψου και δεν είχαμε αλλη επιλογη. Την πείραξε και γκρινιξε για αυτο, "που ηρθαμε εδω κλπ" αλλα αυτο ηταν η μόνη μας επιλογή τέτοια ώρα. ΣΥΝ το οτι το συναποφασίσαμε, δεν την τράβηξα με το ζόρι. Οποτε θα μπορούσε απο την ξενέρα της να άρχισε να σκέφτεται πραγματα τύπου "που βρισκομα εδω παναγία μου.Τι ωραία περνούσα τοτε που μου εκαναν καμακι" και να εξωτερίκευσε με το να το περιγραφει. Ξερω και εγω ??? ΟΚ μπορει να μη περνουσε καλά εκείνη τη στιγμή γιατι βρεθηκε σε ενα κακό μαγαζί. Ε, και? Θα εχεις και τετοια. Δε θα παθεις κατι. Στην τελικη μαζι είμαστε....παρέα. Και εγω το πρωί αν δεν πιω καφε δεν μιλιέμαι εύκολα και μου φταίει το σύμπαν ώρες ώρες! Πρέπει να αρχίσω να λεω οτι μου κατέβει και να κάνω τον άλλον να νιώθει άβολα?Αμα ελεγα "μια φορα γνωρισα μια και μου ελεγε οτι αν δεν πιω καφέ είμαι πολύ γλυκουλης" θα ηταν ωραια?
    Ελα Παναγία μου!

    Ρωτας γιατι μιλάμε για φλερ. Ελα ντε!Τοσο πολυ της λειπει?

    3. Οχι μιλάμε για πολλές εξόδους. Καμια 15 -20 εξόδους, καμια δεκαριά φορές sex.
    Γιατι αναρωτιέμαι? Γιατι δεν προλαβα να της πω πόσο αγενες ηταν αυτο που εκανε. Γι'αυτο αναρωτιέμαι και θα ηθελα τουλαχιστον μια ευκαιρια να το πω. Μέχρι και ταξιδι ειχαμε παει.
    Απάντησα στο μηνυμα και της ειπα οτι "το εχω καταλαβει οτι δεν περνουσες καλα τον τελευταιο καιρο, κριμα που χαλασε, δεν ξερω τι αλλο να κανω."
    Μου απάντησε οτι "Το ξερω οτι το γνωρίζεςις. Δεν φταις εσυ, αυτα τα πραγματα ή προχωράνε ή οχι. Δεν εκανες κατι, δεν εχω να σου προσάψω κάτι. Αληθεια." Απαντάω "ΟΚ δεν ξερω τι χάλασε. Καλη συνεχεια να εχεις, όπως και να εχει".
    "Δεν ξερω ρε συ, δεν χαλασε κατι.. δεν ξερω και εγω. Καλη συνεχεια και σε σενα."
    Last edited by BlindSeer; 21-03-2023 at 15:28.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Καταλαβαίνω οτι είσαι άνθρωπος που έχεις πολύ ανάγκη την συντροφικότητα και την αποδοχή και αυτό καμιά φορά βγαίνει προς τα έξω χωρίς απαραίτητα τη λεκτική επικοινωνία.

    Το neediness και η συναισθηματική ''πίεση'' μπορούν να γίνουν αντιληπτά και με τη μη λεκτική επικοινωνία, το έχω παρατηρήσει κι εγώ, ίσως σε εκφράσεις προσώπου, στον τόνο που θα πεις κάτι φαινομενικά ''απλό'' και μια γενικότερη αίσθηση που κάνει τον άλλο να πιέζεται χωρίς να καταλαβαίνει κι αυτός ακριβώς τι τον χαλάει.

    Οι σχέσεις σήμερα είναι πολύ δύσκολες, οι άνθρωποι είναι αρκετά εγωιστές και τα παρατάνε εύκολα, κατ' εμε σε κάποιες περιπτώσεις καλά κάνουν γιατί η ζωή είναι μικρή για να χαλάς και τον χρόνο τον δικό σου και του άλλου αν βλέπεις οτι δεν πάει. Δεν πειράζει, καλύτερα χωρίς σχέση παρά με κάτι μέτριο ή ακόμα χειρότερα ''σχέση απλά για να υπάρχει''.
    Ίσως χρειάζεται να βάλεις κάποια standards στο τι άνθρώπους θέλεις να έχεις δίπλα σου, χαρακτηριστικά και νοοτροπία για να μπορείς να ξεσκαρτάρεις πιο εύκολα και να μην παιδεύεσαι με τα πάντα.

    Όταν ένας άνθρωπος είναι καιρό μόνος του αυτό μπορεί να σημαίνει πολλά πράγματα. Μπορεί να είναι επιλεκτικός, μπορεί να πέρασε κάτι τραυματικό και να παίρνει χρόνο το healing (καλύτερα από το να φορτώνει τα ψυχολογικά του στον επόμενο), μπορεί να είναι περίεργος, πολλά μπορεί. Το σιγουρο είναι οτι παίρνει καιρό να συνηθίσει σε μια κατάσταση ''σχέσης'' αν παρουσιαστεί, να έχει διλήμματα, ενστάσεις και να υψώνει τείχη. Σίγουρα αυτό εντείνεται αν η κατάσταση παρουσιάζει προβλήματα ή διαφορές και δεν είναι κάτι easy, φαντάζομαι κι εσύ το αντιλαμβάνεσαι και από τη δική σου τη μεριά καθώς κι εσύ λες οτι είσαι / ήσουν καιρό μόνος σου και για αυτό αποζητάς έντονα τη συντροφικότητα και για αυτό μάλλον ίσως κάποιες συμπεριφορές σου το δείχνουν αυτό.

    Φαίνεσαι εντάξει άνθρωπος αλλά ίσως χρειάζεται λίγο να προσέξεις τη διαχείριση όταν κάτι βλέπεις οτι δεν τσουλάει όπως πρέπει, ίσως να πρέπει να χαλαρώσεις και να το αφήνεις να εξελιχτεί, σίγουρα να μην πιέζεις καταστάσεις και συναισθήματα και να είσαι πιο σταθερός στα θέλω σου.
    Επίσης, μην ξοδεύεσαι συναισθηματικά, δεν χρειάζεται να δίνουμε σε όλες τις ιστορίες στη ζωή μας συναισθηματικό πρόσημο ή ''πιθανότητα εξέλιξης'', κάποια πράγματα it is what it is, αν είναι να έρθει το συναίσθημα θα έρθει, μην το εκβιάζεις μέσα σου γιατί αυτό βγαίνει παραέξω.

    Είμαι της άποψης οτι καλώς ή κακώς το συναίσθημα και το ''ταίριασμα'' είναι πολύ δύσκολο και συμβαίνει σπάνια και ξαφνικά πολλές φορές και πραγματικά όταν έρχεται το βλέπεις, δεν έχεις second thoughts, οπότε let it be και πέρνα καλά, γνώριζε κόσμο και μην σκέφτεσαι μόνιμα πως να το κάνεις να ''πάει μακριά'' με όλες, με λίγες θα πάει, με τις υπόλοιπες καλά περάσαμε, να είσαι καλά, γεια σου.

    Όλα για καλό είναι και αν δεν είναι ας τα κάνουμε εμείς να είναι.
    Αυτό που λες θα προσέχεις από εδώ και πέρα τι λες και κάνεις σωστό αλλά κάντο πρώτα για σένα αυτό, για την δική σου ηρεμία, όχι απλά για να πας με τα νερά του άλλου ανθρώπου και μην χαλάσει πάλι η φάση. Εσύ είσαι αυτός που είσαι, αν δεν ταιριάζεις με τον άλλο δεν σημαίνει απαραίτητα οτι κάποιος από τους 2 δεν κάνει κάτι σωστά.

    Να περνάς καλά και ήρεμα είτε μόνος σου είτε με κάποιον άλλον άνθρωπο!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by BlindSeer View Post
    1. Νομιζω οτι εχω μια υποψια ... ειχε ξενερώσει γιατι ημουν ενθουσιασμένος απο την αρχη και μάλλον επεσα λιγο απο πανω της.
    Παράδειγμα: στο 5ο ραντεβου (εχουμε κανει ήδη σεξ) της ειπα να κοιμόμαστε πιο συχνα μαζι και οχι μια φορα το καθε Σ/Κ. Μαλλον δεν το το ειπα καλα, λιγο αγαρμπα ισως, γιατι μετα απο δυο μερες μου πεταξε την πρωτη ατάκα περι πιεσης.
    "ειμαι καιρο μονη μου, θελω το χρόνο μου να ξερεις. Μη με πιεζεις."

    Στο ιδιο κρεβατι κοιμηθηκαμε μονο 3 φορες γιατι οπως είπε ηταν καιρο μονη της και ηθελε το χρονο της να συνηθισει καποιον απο διπλα στο κρεβατι. Συν το γεγονος οτι ξυπνουσε σχετικα πολυ πρωι και αν δεν κοιμοταν καλα αν εγω στριφογυρνουσα δεν θα ηταν ξεκούραστη. Οπότε οταν πήγαινα σπιτι της μεσοβδομαδα για sex μετα με "έδιωχνε" για να μπορεσει να ξεκουραστει και ετσι γυρνουσα σπιτι μου. Αυτο το πραγμα πηγε μεχρι το τελος ετσι. Οποτε στο ιδιο κρεβατι κοιμηθηκαμε 4 φορες σε 1.5 μηνα και μονο Σ/Κ. Τις υπολοιπες καναμε sex και με εδιωχνε. Το λεω μετα παρρησίας οτι σεβαστηκα το όριο της, αν και την ξαναρωτησα κανα δυο φορες πριν φυγω απο το σπιτι της μετα απο sex "μπορω να κάτσω?" για να μου απαντησει "δεν ειμαι ετοιμη". Δεν επεμενα και εφευγα. Αυτη η ατακα περι πιεσες σκέψου οτι ειπωθηκε μεσα στις πρωτες 15-18 μερες. Θα μπορουσε να το ειχε κρατήσει μεχρι τελους όμως αυτο στο μυαλο της και να κλωτσουσε με το παραμικρο που μπορει να ελεγα. Θα μπορουσε να πιεζεται και με το κερασμα... τι να πω. Αλλα το δεχοταν μια χαρά.
    'Ή π.χ. μια φορα ηρθε μεσα στα νευρα τυπου "δουλευω συνεχεια, δεν ξερω τι θελω απο τη ζωη μου, δεν εχω χρόνο για μενα". Για να καταληξει "θα βρισκόμαστε πιο αραια". Παλι την πιεσα ?

    Όσον αφορά το σεξ, καναμε κανονικα και ημασταν αρκετα καλα. Εγω ειμαι 37. Και λεω αρκετα γιατι οπως ειπα δηλωνε οτι ηταν καιρο μονη και ημουν και εγω καμποσο. Οποτε στην αρχη ψαχναμε λιγο τα πατηματα μας αλλα γρηγορα σχετικαολα βελτιωθηκαν. Κατ'εμε, και απο αυτο που εκλαμβανα δηλαδη και απο αυτη, ημασταν καλα. Σιγουρα οχι 100%, δεν προλαβαμε να βρουμε ολα τα πατηματα μας γιατι τελειωσε.
    Στην αρχη που ημασταν ακομη στα χαμενα το εθιξα οτι οπως και εσυ ειμαι και εγω λιγο καιρο μονος και μου ειπε "θα το βρουμε". Αλλα μαλλον καμπανάκι ηταν και αυτο και δεν το ειδα??????? Καλος (μη πω) και εγω.

    2.Δεν επαναλαμβανοταν συχνα. Ηταν μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου οι φορες που εγινε. Δεν ρωταω για το παρελθον, ειδικα σε νεες γνωριμιες !!! Επειδη με ξέρω, μπορεί το μυαλο μου να παράγει ηλιθιες σκέψεις, να βγαζει συμπερασματα άκυρα κλπ κλπ οποτε το αποφευγω και δεν το κανω ποτε!! Εικάζω οτι τη δεδομένη χρονικη στιγμή δεν περνουσε καλα. Οντως θα μπορουσε. Εκεινη τη στιγμη ας πουμε που εγινε αυτο, ειχαμε βρεθει εκτος πολης σε ενα μαγαζι που δεν ηταν πολυ καλο αλλα ηταν το μοναδικο εκεινη την ωρα ανοιχτο σκεψου και δεν ειχαμε αλλη επιλογη. Την πειραξε και γκρινιξε για αυτο, "που ηρθαμε εδω κλπ" αλλα αυτο ηταν η τελευταια μας επιλογη τετοια ωρα. ΣΥΝ το οτι το συναποφασισαμε, δεν την τραβηξα εκει εγω. Οποτε θα μπορουσε απο την ξενερα της να αρχισε να σκεφτεται αλλα πραγματα "που βρισκομα εδω παναγία...τι ωραια περνουσα τοτε που μου εκαναν καμακι". Ξερω και εγω ? ΟΚ μπορει να μη περνουσε καλα εκεινη τη στιγμη γιατι βρεθηκε σε ενα κακο μαγαζι. Ε, και ????? Δε θα παθεις κατι. Μαζι είμαστε. Και εγω το πρωί αν δεν πιω καφε δεν μιλιεμαι ευκολα και μου φταιει το συμπαν ωρες ωρες! Πρεπει να αρχισω να λεω οτι μου κατεβει και να κανω τον αλλον να νιωθει αβολα??? Αμα ελεγα "Τι ωραια που περνουσα με εκεινη τη γκομενα....μου ελεγε οτι μέχρι να πιω καφε ειμαι πιο γλυκουλης" θα ηταν ωραια ???
    Ελα Παναγία μου !

    3. Οχι μιλαμε για πολλες εξοδους. Καμια 15 -20 εξόδους, καμια δεκαριά φορες sex.
    Γιατι αναρωτιέμαι????? Γιατι δεν προλαβα να της πω πόσο αγενες ηταν αυτο που εκανε. Γι'αυτο αναρωτιέμαι και θα ηθελα τουλαχιστον μια ευκαιρια να το πω. Μέχρι και ταξιδι ειχαμε παει.
    Απάντησα στο μηνυμα και της ειπα οτι "το ειχα καταλαβει οτι δεν περνουσε καλα τον τελευταιο καιρο, κριμα που χαλασε, δεν ξερω τι αλλο να κανω."
    Μου απάντησε οτι "δεν φταις εσυ, αυτα τα πραγματα ή προχωράνε ή οχι. Δεν εκανες κατι, δεν εχω να σου προσάψω κάτι. Αληθεια." Απαντάω "ΟΚ δεν ξερω τι χάλασε. Καλη συνεχεια να εχεις".
    "Δεν ξερω ρε συ, δεν χαλασε κατι.. δεν ξερω και εγω. Καλη συνεχεια."


    Τεσπά...καλη σφαλιάρα ήταν. Να μαθω να προσεχω περισσότερο τι κανω και τι λεω.

    1. αυτο πιστευω κι εγω..
    οτι επεσες πανω της αφενος, κι οτι ησουν συνεχως εσυ αυτος που ζητουσε το κατι παραπανω και απολογητικος/ ενοχικος που το ζητουσες οταν ετρωγες το ακυρο. σαν το σκυλι που τρωει κλωτσια (με το συμπαθειο) αυτο το "καναμε σεξ και με εδιωχνε", ειναι πολυ ενδεικτικο αυτης της καταστασης και πολυ στεναχωρο ...
    εκει κολλαει αυτο που σου ελεγα "να φροντιζεις να ζητας οσο ζηταει κι ο αλλος, να μην εισαι εσυ συνεχεια αυτος που θελει παραπανω στην σχεση"...

    απο αυτο προεκυψε ολη η κακοδαιμονια, να ξερεις και στην πορεια κλιμακωθηκε...

    τον "υπνο", τον καταλαβαινω απολυτα. ο υπνος και το σεξ, ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα.
    ο ξεκουραστος υπνος, καιρο με πολλη δουλεια, θελει οικειοτητα, δεν σημαινει οτι αν δεν κοιμασαι στην αρχη μαζι, συχνα, κατι δεν παει καλα.
    αυτο ομως που δειχνει οτι κατι δεν παει καλα, ειναι αν δεν κανεις πολυ σεξ, απαξ και ξεκινησει το σεξ..
    ο αριθμος που γραφεις ειναι απογοητευτικος για μια νεα ωραια γνωριμια..
    δλδ, σαν καπως να προσπαθουσε να κανει το σεξ να δουλεψει, περα απο οτι δεν δουλευε ακομα η οικειοτητα ωστε να κοιμαστε μαζι κλπ.

    καμπανακι βρισκω το οτι δεν αποζητουσε το συχνο σεξ και τον κοινο χρονο, οχι τον υπνο...

    αυτα τα "θα τα βρουμε", μοιαζουν περισσοτερο με συνειδητη προσπαθεια να κανουμε κατι "αντικειμενικα" ταιριαστο να δουλεψει, αλλα λειπει το παθος...

  14. #44
    Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    1. αυτο πιστευω κι εγω..
    οτι επεσες πανω της αφενος, κι οτι ησουν συνεχως εσυ αυτος που ζητουσε το κατι παραπανω και απολογητικος/ ενοχικος που το ζητουσες οταν ετρωγες το ακυρο. σαν το σκυλι που τρωει κλωτσια (με το συμπαθειο) αυτο το "καναμε σεξ και με εδιωχνε", ειναι πολυ ενδεικτικο αυτης της καταστασης και πολυ στεναχωρο ...
    εκει κολλαει αυτο που σου ελεγα "να φροντιζεις να ζητας οσο ζηταει κι ο αλλος, να μην εισαι εσυ συνεχεια αυτος που θελει παραπανω στην σχεση"...

    απο αυτο προεκυψε ολη η κακοδαιμονια, να ξερεις και στην πορεια κλιμακωθηκε...

    τον "υπνο", τον καταλαβαινω απολυτα. ο υπνος και το σεξ, ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα.
    ο ξεκουραστος υπνος, καιρο με πολλη δουλεια, θελει οικειοτητα, δεν σημαινει οτι αν δεν κοιμασαι στην αρχη μαζι, συχνα, κατι δεν παει καλα.
    αυτο ομως που δειχνει οτι κατι δεν παει καλα, ειναι αν δεν κανεις πολυ σεξ, απαξ και ξεκινησει το σεξ..
    ο αριθμος που γραφεις ειναι απογοητευτικος για μια νεα ωραια γνωριμια..
    δλδ, σαν καπως να προσπαθουσε να κανει το σεξ να δουλεψει, περα απο οτι δεν δουλευε ακομα η οικειοτητα ωστε να κοιμαστε μαζι κλπ.

    καμπανακι βρισκω το οτι δεν αποζητουσε το συχνο σεξ και τον κοινο χρονο, οχι τον υπνο...

    αυτα τα "θα τα βρουμε", μοιαζουν περισσοτερο με συνειδητη προσπαθεια να κανουμε κατι "αντικειμενικα" ταιριαστο να δουλεψει, αλλα λειπει το παθος...
    θεωρεις οτι δεν της αρεσε δηλαδη ? Γιατι αν εξαιρεσεις τα αρχικα στάδια δεν κατάλαβα κατι τετοιο αλλα ΟΚ.. σιγα σιγα και αυτο το παζλ. Ή ότι δεν ταιριάξαμε?
    Σε τετοιες περιπτωσεις πρεπει να δειχνει η άλλη οτι θελει ή να της δειχνεις εσυ περισσότερο οτι τη θελεις?
    Εδω ερχεται λιγο και αυτο που λες "να φροντιζεις να ζητας οσο ζηταει κι ο αλλος, να μην εισαι εσυ συνεχεια αυτος που θελει παραπανω στην σχεση".
    Αν δεν ζητάει οσο σεξ θα μπορούσε, να φροντιζω να ζητάω και εγω το ιδιο? Ή απλα αυτο ειναι καμπανακι οτι "προσπαθησε και αλλο" ?
    Last edited by BlindSeer; 21-03-2023 at 17:33.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by BlindSeer View Post
    θεωρεις οτι δεν της αρεσε δηλαδη ? Γιατι αν εξαιρεσεις τα αρχικα στάδια δεν κατάλαβα κατι τετοιο αλλα ΟΚ.. σιγα σιγα και αυτο το παζλ. Ή ότι δεν ταιριάξαμε?
    Σε τετοιες περιπτωσεις πρεπει να δειχνει η άλλη οτι θελει ή να της δειχνεις εσυ περισσότερο οτι τη θελεις?
    Εδω ερχεται λιγο και αυτο που λες "να φροντιζεις να ζητας οσο ζηταει κι ο αλλος, να μην εισαι εσυ συνεχεια αυτος που θελει παραπανω στην σχεση".
    Αν δεν ζητάει οσο σεξ θα μπορούσε, να φροντιζω να ζητάω και εγω το ιδιο? Ή απλα αυτο ειναι καμπανακι οτι "προσπαθησε και αλλο" ?
    οχι, οτι δεν της σρεσε το σεξ.
    αλλα οτι δεν ηταν παθιασμενη/ ερωτευμενη μαζι σου.
    το σεξ μπορει να της αρεσε, αλλα δεν ηταν τρελαμενη.
    οχι λογω σεξ.
    αλλα γενικοτερα...

    σε αυτα που ρωτας, εχω να κανω κι εγω μια ερωτηση.
    θεωρω οτι δυο που ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ, το ξερουν και οι δυο...
    δεν γινεται να το ξερει μονο ο ενας.
    εσυ, ξεκαθαρα ησουν ο πιο ενθουσιασμενος, αυτος που ηθελε περισσοτερα και περισσοτερη δεσμευση κλπ.

    θεωρεις οτι ο ενθουσιασμος σου και το οτι επεσες τοσο επανω της ηταν γιατι αναγνωρισες σε αυτην κατι το τοσο ταιριαστο σε σενα, ή μηπως ηταν ενα αγχος να την κερδισεις, επειδη ειναι τοσο ωραια γυναικα και την ηθελες;
    ή ας πουμε, επειδη θεωρουσες οτι περνουσατε ΤΟΣΟ καλα μαζι, ή επειδη αγχωνοσουν μηπως σε παρατησει;

    υ.γ. οταν δυο θελουν μια σχεση, ή σεξ μεταξυ τους, και οι δυο το δειχνουν.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ποσες φορες πρεπει να κανει ενας ανδρας σεξ
    By giorgos35 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 72
    Last Post: 19-12-2020, 13:36
  2. ποσες φορες το εχετε κανει συνεχομενα?
    By KARMA in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 18-12-2020, 02:33
  3. Πόσες φορές συνεχόμενα μπορείτε να το ακούσετε;
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 13-06-2016, 21:01
  4. Πόσες φορές το σκέφτεστε το ίδιο πράγμα
    By mr bubbles in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 05-05-2013, 16:08
  5. Δεν έχει σημασία πόσες φορές θα πέσεις...
    By alexandros3 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 17-04-2008, 11:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •