Νεα γνωριμία. Πόσες φορες επιχειρεις να βρεθειτε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    31

    Νεα γνωριμία. Πόσες φορες επιχειρεις να βρεθειτε;

    Καλησπέρα στην ομάδα.
    Δουλευω σε μια εταιρεια οπου καθε χρονο κάνει ενα ετήσιο party λιγο πριν τις γιορτές των Χριστουγεννων με ολους τους εργαζομενους απο διάφορα τμήματα, οπότε συνηθως εχει πολύ κόσμο. Εκει λοιπόν συναντώ μια κοπέλα με την οποία έχουμε οπτική επαφή αρχικα και με την οποια νιώθω να εχω μια έλξη - όχι σεξουαλική, αλλα μια ανάγκη να θελω να τη γνωρίσω ενα πραγμα. Για κάποιο λόγο νιώθω οτι αυτο ειναι αμφιδρομο αλλα τελοσπάντων μπορεί να ειναι και στο κεφάλι μου αυτο. Κατα τη διάρκεια του party όποτε συναντιόμασταν ανταλάσσαμε μερικες κουβεντες χωρίς να έχουμε ακόμη συστηθεί. Αλλα δεν καθόταν πολύ να μιλησουμε... συνηθως εφευγε να βρει τη φιλη της ή να παρει ενα ποτο ή κατι άλλο.
    Με τα πολλα λίγο πριν την επιστροφη την πετυχαινω και στο λεωφορείο και ανταλάσσουμε μερικές κουβεντες πριν ξεκινησουμε- πως ηταν το παρτυ κλπ. Αλλα κατά την επιστροφή το σκέφτομαι έντονα και το παίρνω απόφαση και γράφω το τηλέφωνο μου σε ενα κομματάκι χαρτί. Σκέφτομαι θα της το δώσω και οτι γίνει έγινε. Και οταν φτάνουμε πλέον και συναντιόμαστε κατα την αποχώρηση απο το λεωφορείο, την πλησιάζω, έχω βάλει το χέρι στην τσέπη και πριν προλάβω να της δωσω το χαρτάκι με το τηλέφωνο μου λεει "έχεις facebook; ". "Παναγία μου " σκέφτομαι. "Ναι, εχω " τη λεω και της το δίνω. "Αν θες μπορουμε να ανταλάξουμε και τηλέφωνα" της λεω. Και μου απαντάει "οχι γιατι γενικα κινούμαι συνεχεία με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και μου ειναι πιο ευκολο". "Ενταξει της λεω, να κανονισουμε και να βγουμε τοτε". "Ναι" μου απαντάει " ειμαι κοινωνικός ανθρωπος και μου αρεσει να βγαινω, να μιλαω με κοσμο....". Τέλεια λεω, όλα πηγαν ρολόι !!!

    Περνάνε 2 μερες και λεω ας στείλω να κανονίσουμε. Μου απαντάει οτι εχει κανονισει κάτι οπότε δεν μπορεί τη συγκεκριμένη μέρα. Ηταν καθημερινή. Και της λεω ενταξει ας ξαναμιλησουμε το Σ/Κ. Ανταλλάσουμε μερικα μηνυματα γενικου περιεχομένου για να γνωριστούμε - τι πόστο εχει στη δουλειά της, ποσο καιρο ειναι στην εταιρεια κ.α. Έρχεται το Σ/Κ, ξανα επικοινωνούμε και μου λεει "ειμαι αρρωστη, μπορει να εχω και covid οποτε θα κατσω μεσα για να ειμαι ασφαλης". Εντάξει της λεω "όταν νιώσεις καλα στείλε μου να κανονισουμε". Δεν εστειλε και σκεφτομαι ας την "ενοχλησω εγω" . Της στελνω Τετάρτη ξανά και μου λεει δεν μπορει γιατι εχει νυχτερινή βάρδια. "Αλλα εχω ρεπό την Πεμπτη και την Παρασκευη" μου λεει. Ωραια σκεφτομαι και προτείνω για Πεμπτη, την επομενη μερα δηλαδη. "Εχω ηδη κανονισει" μου λεει. "Πως θα σου φαινοταν για Παρασκευη τότε;;;" τη ρωταω. Ε λοιπον απο την Τεταρτη που εστειλα αυτο το μηνυμα, μου απάντησε το Σάββατο λέγοντας "Συγγνωμη που αργησα... τετοιες μερες πριν τις γιορτες γινεται χαμος. Καλες διακοπες να εχεις" και απο δίπλα ενα χαμογελαστό προσωπάκι. Όλα αυτα εγιναν πριν απο τις διακοπες των Χριστουγέννων. Δεν ξαναμιλήσαμε απο τοτε παρά μονο όταν ειχα γεννεθλια, τα οποία και εμφανιζει το FaceBook, οπου μου εστειλε ενα τυπικο "Χρονια πολλα " με ενα προσωπάκι απο δίπλα. Απάντησα με ενα ευχαριστώ αλλα δεν επεδίωξα καποια συνάντηση γιατι ημουν εκτός πολής εκεινο το διάστημα λόγω άδειας

    Εν κατακλειδι: της προτεινα τρεις φορες να βγούμε και δεν μπορέσαμε ούτε μια... τις δυο φορές ειχε κανονίσει και τη μια ηταν άρρωστη. Αλλα και καμια αντιπρόταση βεβαια
    Εμενα η απορία μου ειναι η εξης: ξαναστέλνεις να δοκιμάσεις να προσκαλέσεις για εξοδο ή το αφηνεις εκει που έμεινε το πράγμα ;;
    Μου ζητησε το Facebook γιατι απλα ενδιαφερόταν ή γιατι απλά σκέφτηκε "ενδιαφερων φαινεται αυτος, ας εχω άλλη μια αλλη γνωριμια και την αξιοποιω όταν/όποτε εγω θέλω και κρίνω" ;;;;
    Τι εχει παιχτεί ;;;; Έχω μπερδευτει λίγο και θα ηθελα μια άποψη. Να ξαναστείλω αλλα ποια ειναι τα ορια μεταξυ του "επιμένω" και του "γίνομαι ενοχλητικος" ;;;;;

    Σας ευχαριστώ πολύ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    και αυτή μπερδεμενη είναι μου φαίνεται.
    Μάλλον βγαίνει και με άλλον/άλλους.
    δεν ξέρω φίλε μου ... στη θέση σου θα περίμενα από αυτή πρόταση σε αυτή τη φάση. αν δεν δείξει εστω κάποιο σημάδι 'ζωής' δεν αξίζει να ασχοληθείς.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Iwsif95 View Post
    και αυτή μπερδεμενη είναι μου φαίνεται.
    Μάλλον βγαίνει και με άλλον/άλλους.
    δεν ξέρω φίλε μου ... στη θέση σου θα περίμενα από αυτή πρόταση σε αυτή τη φάση. αν δεν δείξει εστω κάποιο σημάδι 'ζωής' δεν αξίζει να ασχοληθείς.
    Μάλιστα.. καταλαβα. Μου περασε και μένα απο το μυαλό ότι παίζει μπάλα και αλλού... αλλά αντε να βγάλεις άκρη τώρα τι και πως.
    Τελοσπάντων, να σου πω την αληθεια δεν περιμένω οτι θα στείλει κατι.. πέρασαν και 16 μέρες σχεδόν απο την τελευταία φορα που μιλήσαμε.

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλημερα.
    οπως τα λες, δειχνει σαν να υπηρχε ενδιαφερον να βρεθειτε, να επικοινωνειτε που ξαφνικα, παγωσε.
    ισως μιλουσε και με αλλους και στο μεταξυ προχωρησε καποια γνωριμια κι ετσι παγωσε την δικια σας.
    στην θεση σου δεν θα ξαναπροσπαθουσα αυτην την στιγμη. 3 ακυρα ειναι παρα πολλα... αν ηταν αληθινες οι δικαιολογιες της, θα προτεινε η ιδια εναν χρονο που την βολευει. αυτη, απλα ακυρωνε.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    οπως τα λες, δειχνει σαν να υπηρχε ενδιαφερον να βρεθειτε, να επικοινωνειτε που ξαφνικα, παγωσε.
    ισως μιλουσε και με αλλους και στο μεταξυ προχωρησε καποια γνωριμια κι ετσι παγωσε την δικια σας.
    στην θεση σου δεν θα ξαναπροσπαθουσα αυτην την στιγμη. 3 ακυρα ειναι παρα πολλα... αν ηταν αληθινες οι δικαιολογιες της, θα προτεινε η ιδια εναν χρονο που την βολευει. αυτη, απλα ακυρωνε.
    Καλα τα λες, συμφωνώ, αλλά λύσε μου μια απορία: πότε πρόλαβε να "ξεπαγώσει" ή να προχωρήσει σε αλλη γνωριμία ? :D :D Σαββατο ανταλλάξαμε facebook, Τρίτη της στελνω το πρώτο μηνυμα που δεν μπορουσε.

    Ε μετά ήταν που άρχισε η κατρακύλα Τετάρτη μου στέλνει ειναι αρρωστη και κάθεται μεσα και ολο το Σ/Κ. Μια βδομαδα μετά εχει κανονισει για το πρωτο ρεπό της και δεν απαντάει στην αντιπρόταση για το δευτερο ρεπό παρα μονο 3 μερες μετα.

    Τεεεεελος πάντων... παμε παρακάτω

    Σε ευχαριστώ για την απάντηση !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by BlindSeer View Post
    Καλα τα λες, συμφωνώ, αλλά λύσε μου μια απορία: πότε πρόλαβε να "ξεπαγώσει" ή να προχωρήσει σε αλλη γνωριμία ? :D :D Σαββατο ανταλλάξαμε facebook, Τρίτη της στελνω το πρώτο μηνυμα που δεν μπορουσε.

    Ε μετά ήταν που άρχισε η κατρακύλα Τετάρτη μου στέλνει ειναι αρρωστη και κάθεται μεσα και ολο το Σ/Κ. Μια βδομαδα μετά εχει κανονισει για το πρωτο ρεπό της και δεν απαντάει στην αντιπρόταση για το δευτερο ρεπό παρα μονο 3 μερες μετα.

    Τεεεεελος πάντων... παμε παρακάτω

    Σε ευχαριστώ για την απάντηση !
    δεν την εκανε το σκ. η γνωριμια προυπηρχε.
    εδειξε μεν ενδιαφερον για σενα, αλλα οπως ειδες σε "εκοψε" στο τηλεφωνο. που σημαινει οτι δεν ηθελε απευθειας επικοινωνια.
    πιθανοτατα το "ναι" στην εξοδο να το ειπε χωρις να το εννοει. να μην ειχε σκοπο να προχωρησει κατι αμεσα , παρα μονο να σαχλαμαριζετε στα σοσιαλ, πιθανοτατα γιατι κατι υπαρχει στην ζωη της...
    ηλπιζε οτι δεν θα ζητησεις αμεσως εξοδο και προσπαθησε να πει δικαιολογιες.
    απλα δεν ειναι διαθεσιμη αλλα σαχλαμαριζει...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,455
    αν υπαρχει εκτιμηση κι συμπάθεια κανεις παρέα με το ατομο που συναντάς .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #8
    Σχετικό -άσχετο / με το τελευταίο θέμα που έχω ποστάρει περί πολιτικής των εταιριών και τα πάρτυ που κάνουν με σκοπό να κοροϊδεύουν τους υπαλλήλους αντί να τους δίνουν αυξήσεις στο μισθό ..και εν τέλει γιατί θα πρέπει σε αυτα τα πάρτυ τις ώρες που γίνονται να μην συμπεριλαμβάνονται οι οικογένειες των παντρεμένων εργαζομενων ,δεν είμαστε όλοι ελεύθεροι διαθέσιμοι προς γνωριμίες και γκομενικά ,πολλά άτομα στις εταιρίες που είναι σε γάμο δεν πάνε σε αυτα τα πάρτυ για το αυτονόητο . Τι δουλειά έχουν οι παντρεμένες με τους ελεύθερους ������

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Σχετικό -άσχετο / με το τελευταίο θέμα που έχω ποστάρει περί πολιτικής των εταιριών και τα πάρτυ που κάνουν με σκοπό να κοροϊδεύουν τους υπαλλήλους αντί να τους δίνουν αυξήσεις στο μισθό ..και εν τέλει γιατί θα πρέπει σε αυτα τα πάρτυ τις ώρες που γίνονται να μην συμπεριλαμβάνονται οι οικογένειες των παντρεμένων εργαζομενων ,δεν είμαστε όλοι ελεύθεροι διαθέσιμοι προς γνωριμίες και γκομενικά ,πολλά άτομα στις εταιρίες που είναι σε γάμο δεν πάνε σε αυτα τα πάρτυ για το αυτονόητο . Τι δουλειά έχουν οι παντρεμένες με τους ελεύθερους ������
    δεν συγκρινονται σε καμια περιπτωση τα εξοδα για μερικα παρτυ με τα εξοδα για μονιμες αυξησεις σε μισθους...
    με τα παρτυ μια εταιρια κανει "πολιτικη" στο εσωτερικο της, και συσφιξη σχεσεων.
    γι αυτο και δεν χωρανε "συγγενεις". γιατι ο σκοπος των εκδηλωσεων ειναι να ειναι μεταξυ τους. στα λεω και στο εθμα σου αυτα.

    εσυ, θελεις η εταιρια να ειναι παιδονομος για την συμπεριφορα του καθε παντρεμενου..
    αυτο δεν γινεται. πρεπει ο καθενας να σεβαστει ο ιδιος την οικογενειακη του κατασταση, οχι να μην γινοντια παρτυ...
    σε ΟΛΕΣ τις δουλειες, συναναστρεφονται παντρεμενοι με ελευθερους. τι να κανουν δηλαδη; να εχουνε εταιριες ελευθερων, χωριστες;
    ειναι ευθυνη του παντρεμενου να φερεται σαν παντρεμενος σε οποιο περιβαλλον κι αν βρισκεται. δεν ειναι ευθυνη καμια εταιριας να μην τον φερνει σε επαφη με ελευθερους...

  10. #10
    Παιδονομος όχι ,θα ήθελα να υπάρχει ποινική ρήτρα που να απαγορεύει να συνάψεις σχέσεις με συναδέλφους πολλές σοβαρές εταιρίες το έχουν μέσα στο συμβόλαιο πριν πάρεις την δουλειά…άλλωστε έχουν βάλει και κρυφές κάμερες .Στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου . Να σου γνωστοποιήσω ότι πριν σε αυτά τα πάρτυ πήγαιναν όλοι κανονικά με τις οικογένειες τους 2 χρόνια πίσω ξαφνικά το άλλαξαν .

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    26
    Εγώ θεωρώ ότι η απόρριψη ξεκίνησε όταν δεν σου έδωσε αριθμό αλλά σοσιαλ. Ένα μπλοκ είναι ευκολο να παρεις πισω τον αριθμό σου όχι. Επίσης ναι το ότι έκανες τρεις φορές προταση χωρίς αντιπρόταση αφου δεν μπορουσε κατι δείχνει.

  12. #12
    Η κοπέλα όπως οι περισσότερες σήμερα σε βάζουν στα Facebook Instagram για να τσεκάρουν τι φίλους φίλες έχεις ποια είναι η γενική σου εικόνα αν έχεις λεφτά τι δουλειά κανεις , το activity σου θέλει να παρακολουθήσει και αναλόγως αφού τα ζυγίσει με βάση τα στάνταρ της είτε σε κόβει είτε θα στο συνέχιζε ..Θα ήταν πιο διπλωματικό να τις έλεγες δεν έχω Facebook και να εξελιχθεί χωρίς ερμηνείες που εύκολα παρεξηγούνται ,μόνο μέσω τηλεφώνου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Παιδονομος όχι ,θα ήθελα να υπάρχει ποινική ρήτρα που να απαγορεύει να συνάψεις σχέσεις με συναδέλφους πολλές σοβαρές εταιρίες το έχουν μέσα στο συμβόλαιο πριν πάρεις την δουλειά…άλλωστε έχουν βάλει και κρυφές κάμερες .Στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου . Να σου γνωστοποιήσω ότι πριν σε αυτά τα πάρτυ πήγαιναν όλοι κανονικά με τις οικογένειες τους 2 χρόνια πίσω ξαφνικά το άλλαξαν .
    μπορει να εκαναν περικοπες. ξερεις ποσα παραπανω εξοδα ειναι να ταιζεις ολη τηνν οικογενεια; επιχειρηματιες ειναι, δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα..
    η ποινικη ρητρα, θα μπορουσε να υπαρχει, μονο που δεν θα σταματουσε κανεναν που θελει να ξενοπηδηξει.
    απλα θα το εκανε κρυφα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Η κοπέλα όπως οι περισσότερες σήμερα σε βάζουν στα Facebook Instagram για να τσεκάρουν τι φίλους φίλες έχεις ποια είναι η γενική σου εικόνα αν έχεις λεφτά τι δουλειά κανεις , το activity σου θέλει να παρακολουθήσει και αναλόγως αφού τα ζυγίσει με βάση τα στάνταρ της είτε σε κόβει είτε θα στο συνέχιζε ..Θα ήταν πιο διπλωματικό να τις έλεγες δεν έχω Facebook και να εξελιχθεί χωρίς ερμηνείες που εύκολα παρεξηγούνται ,μόνο μέσω τηλεφώνου.
    μπορει γι αυτο, μπορει και για να εχει καβαντζες για αν και οταν βρεθει μονη.

  15. #15
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπορει να εκαναν περικοπες. ξερεις ποσα παραπανω εξοδα ειναι να ταιζεις ολη τηνν οικογενεια; επιχειρηματιες ειναι, δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα..
    η ποινικη ρητρα, θα μπορουσε να υπαρχει, μονο που δεν θα σταματουσε κανεναν που θελει να ξενοπηδηξει.
    απλα θα το εκανε κρυφα.

    Περικοπές όντως έχουν γίνει . Η δίκη μας εταιρία όμως βγάζει κάθε χρονιά κέρδη που μπορούν ανεεεεετα να κάνουν αυξήσεις αν όχι σε όλους τουλάχιστον σε πέντε δέκα άτομα που σηκώνουν το περισσότερο βάρος όπως είναι το δικό μας τμήμα ..Συμφωνώ πως όταν θέλεις το οτιδήποτε βρίσκεις τρόπο και το κανεις , απλα προτιμώ για καθαρά νομικούς λόγους να υπάρχουν οι αποτροπές και αντιστοίχως οι ποινές που προβλέπονται . Αλλιώς συμπεριφέρεσαι όταν σε παίρνουν κάμερες και το ξέρεις ….και αλλιώς είσαι όταν δεν το ξέρεις.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ποσες φορες πρεπει να κανει ενας ανδρας σεξ
    By giorgos35 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 72
    Last Post: 19-12-2020, 13:36
  2. ποσες φορες το εχετε κανει συνεχομενα?
    By KARMA in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 18-12-2020, 02:33
  3. Πόσες φορές συνεχόμενα μπορείτε να το ακούσετε;
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 13-06-2016, 21:01
  4. Πόσες φορές το σκέφτεστε το ίδιο πράγμα
    By mr bubbles in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 05-05-2013, 16:08
  5. Δεν έχει σημασία πόσες φορές θα πέσεις...
    By alexandros3 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 17-04-2008, 11:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •