Κοινωνική Φοβία - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 123 of 123
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γεια σου.Γιατί ξεφεύγει η προσοχή σου από την υπερβολική ενασχόληση με τον εαυτό σου και τις αντιδράσεις του,τις εκδηλώσεις του άγχους σου.Και αυτό είναι που πρέπει να μάθεις σιγά σιγά να το κάνεις περισσότερο,ώστε να νιώθεις ολοένα και πιο βέβαιος πως ο φόβος δεν είναι ανίκητος.Πως εσύ του δίνεις τη δύναμη που έχει.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Καλησπερα παιδια
    Ειμαι φοιτητρια και θελω να ψαξω να βρω δουλεια με ημιαπασχοληση..Ποιες πιστευετε οτι ειναι ιδανικες εργασιες για καποιον με κοινωνικη φοβια?Θελω να τονισω οτι ειμαι πολυ στα κατω μου αυτη την περιοδο κ θα ηθελα να αποφυγω παραπανω αγχος απ\'οσο εχω..

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Το ψάχνεις λάθος.Το ζόρι είναι που θα σου επιφέρει τη λύση,όχι η απομόνωση.Δηλαδή τα περισσότερα άτομα με κοινωνική φοβία,ψάχνουν ακριβώς με το λάθος τρόπο,τις λύσεις που δεν θα ζορίσουν,τις λύσεις που δυναμώνουν όμως τη φοβία.Η ιδανική δουλειά για κάποιον με κοινωνική φοβία είναι η εργασία στο σπίτι ας πούμε.Για μένα θα ήταν ένα mall,ή ένα luna park.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •