tw Αυτοκτονία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    tw Αυτοκτονία

    Αλήθεια έχω κουραστεί πάρα πολύ. Αν για τώρα στα 23 μου, όταν μεγαλώσω, έχω να θυμάμαι τα χάλια που περνάω κάθε μέρα, δεν θέλω άλλο να συνεχίσω.
    Σκέφτομαι να αυτοκτονήσω.

  2. #2
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by Nikolask19999 View Post
    Αλήθεια έχω κουραστεί πάρα πολύ. Αν για τώρα στα 23 μου, όταν μεγαλώσω, έχω να θυμάμαι τα χάλια που περνάω κάθε μέρα, δεν θέλω άλλο να συνεχίσω.
    Σκέφτομαι να αυτοκτονήσω.
    πρωτον μη το κανεις πραξη ποτε δεν ειναι η λυση η αυτοκτονια στα οποια προσωρινα προβληματα μας προκυπτουν.σκεψου ποσο θα πληγωσεις τα ατομα που σε αγαπανε και εισαι πολυ νεος ακομη εχεις πολλα να ζησεις.να ερωτευτεις να κανεις ταξιδια.μην σε παιρνει απο κατω και αυτα που ακουμε στις ειδησεις 3 χρονια για τον κορονοιο και μας εχουν τρομοκρατησει απαντες αυτα ειναι για ολον τον κοσμο.μην νομιζεις οτι περναει καποιος τελεια στις μερες μας προσπαθεια κανουν ολοι να βρουν κατι που να τους γεμιζει ειτε αυτο λεγεται γυμναστικη ειτε αυτο λεγεται χορος και τα λοιπα.

    μην παραιτησαι νεος ανθρωπος εισαι.θα ζησεις και καλες στιγμες μην τα βλεπεις ολα μαυρα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Nikolask19999 View Post
    Αλήθεια έχω κουραστεί πάρα πολύ. Αν για τώρα στα 23 μου, όταν μεγαλώσω, έχω να θυμάμαι τα χάλια που περνάω κάθε μέρα, δεν θέλω άλλο να συνεχίσω. Σκέφτομαι να αυτοκτονήσω.
    Νομιζω οτι οσο πιο συντομα μιλησεις με καποιον ειδικο, τοσο το καλυτερο. Αν δεν θελεις να επισκεφτεις εσυ καποιον ειδικο της ψυχικης υγειας, υπαρχει τηλεφωνικη γραμμη. Το μονο που χρειαζεται ειναι να βρεις το κουραγιο και να καλεσεις την υπηρεσια...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    εγώ θα χαιρόμουν αν στα 23 μου έβρισκα το φορουμ αυτό και καταλάβαινα επίσης από τότε πως κάτι παθολογικό συμβαίνει με εμένα, όπου υπάρχουν ανθρωποι (γιατροί και ψυχολόγοι) που θα το γνωρίζουν αυτό και θα με βοηθήσουν. είσα αρκετά νέος και τυχερός που ζεις και ενηλικιώνεσαι σε αυτήν την εποχή

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    13
    Είσαι καλα τωρα, πως είσαι??

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,456
    φιλαρακι μου δες αυτο εδω θα σε βοηθήσει πιστεύω καν μια προσπάθεια κι θα δεις οτι η ζωη αξιζει κι ειν πολύτιμη κι ας περναμε δύσκολα πολλοι άνθρωποι. θα το παλευουμε κι θα λεμε παμε ξανα ολα καλα θα παν παμε παλι.

    http://suicide-help.gr/

    https://www.milamou.gr/
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Similar Threads

  1. Αυτοκτονία
    By Kopel in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 24-09-2021, 13:47
  2. Αυτοκτονία!!
    By andreas86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 16-07-2020, 22:42
  3. ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΠΕ!
    By Guest17012017 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 64
    Last Post: 18-08-2015, 14:14
  4. αυτοκτονία
    By skata in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 26-03-2013, 01:07
  5. αυτοκτονια
    By leuki1997 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 07-03-2013, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •