Αλλαγή απο Remeron σε Tritico - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 121
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    Αν σε πιάσει το αντικαταθλιπτικο και κοιμάσαι κιολας δεν το χρειάζεσαι το xanax

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    εχθές πήγα στο 150ρι και κοιμήθηκα πολύ καλά , απλά έβλεπα το βράδυ πολύ ζωντανά όνειρα μερικά σαν εφιάλτης και ξύπνησα το πρωί με καταθλιπτική διάθεση αλλά μετά μου πέρασε , είναι αρχή ακόμη και προσαρμόζεται το φάρμακο , τα έχω ξαναπεράσει. αυτό που σκέφτομαι και αυτό που μου λέει κι ο γιατρός είναι να βάλω και 2ο φάρμακο στο σχήμα.
    η σκέψη μου είναι να περιμένω να προσαρμοστώ στο trittico και μετά να προσθέσω άλλο να μη μου βγουν οι παρενέργειες προσθετικά..

  3. #48
    Panos_019
    Guest
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    εχθές πήγα στο 150ρι και κοιμήθηκα πολύ καλά , απλά έβλεπα το βράδυ πολύ ζωντανά όνειρα μερικά σαν εφιάλτης και ξύπνησα το πρωί με καταθλιπτική διάθεση αλλά μετά μου πέρασε , είναι αρχή ακόμη και προσαρμόζεται το φάρμακο , τα έχω ξαναπεράσει. αυτό που σκέφτομαι και αυτό που μου λέει κι ο γιατρός είναι να βάλω και 2ο φάρμακο στο σχήμα.
    η σκέψη μου είναι να περιμένω να προσαρμοστώ στο trittico και μετά να προσθέσω άλλο να μη μου βγουν οι παρενέργειες προσθετικά..
    Έχεις ενέργεια με το τριτικο όταν ξυπνας;εγώ βαριέμαι να πάρω τα πόδια μου

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,114
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    εχθές πήγα στο 150ρι και κοιμήθηκα πολύ καλά , απλά έβλεπα το βράδυ πολύ ζωντανά όνειρα μερικά σαν εφιάλτης και ξύπνησα το πρωί με καταθλιπτική διάθεση αλλά μετά μου πέρασε , είναι αρχή ακόμη και προσαρμόζεται το φάρμακο , τα έχω ξαναπεράσει. αυτό που σκέφτομαι και αυτό που μου λέει κι ο γιατρός είναι να βάλω και 2ο φάρμακο στο σχήμα.
    η σκέψη μου είναι να περιμένω να προσαρμοστώ στο trittico και μετά να προσθέσω άλλο να μη μου βγουν οι παρενέργειες προσθετικά..
    Γιατί το ανέβασες αφού κοιμάσαι με τη μισή δόση μια χαρά; Για να λειτουργήσει για τη διάθεση;

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    Quote Originally Posted by Panos_019 View Post
    Έχεις ενέργεια με το τριτικο όταν ξυπνας;εγώ βαριέμαι να πάρω τα πόδια μου
    στην αρχή είμουν με hangover μετά μου πέρασε , εχθές που πήρα το 150ρι σήμερα είμαι λίγο βαρύς , πόσο καιρό το παίρνεις? και πόσα mg? παίρνεις και κάτι άλλο παράληλα?

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Γιατί το ανέβασες αφού κοιμάσαι με τη μισή δόση μια χαρά; Για να λειτουργήσει για τη διάθεση;
    ναι κυρίως για την διάθεση αν και είναι νωρίς ακόμη

  7. #52
    Panos_019
    Guest
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    στην αρχή είμουν με hangover μετά μου πέρασε , εχθές που πήρα το 150ρι σήμερα είμαι λίγο βαρύς , πόσο καιρό το παίρνεις? και πόσα mg? παίρνεις και κάτι άλλο παράληλα?
    Το παίρνω 10 μέρες στα 150 αλλά νιώθω βαρύς όπως είπες και το παίρνω μαζί με σιπραλεξ.Μονο στον ύπνο έχω δει να βοηθαει πουθενά αλλου

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    Quote Originally Posted by Panos_019 View Post
    Το παίρνω 10 μέρες στα 150 αλλά νιώθω βαρύς όπως είπες και το παίρνω μαζί με σιπραλεξ.Μονο στον ύπνο έχω δει να βοηθαει πουθενά αλλου
    ίσως έπρεπε να το ξεκινούσες στα 75 και μετά στα 150 , κι εγώ λίγες μέρες το παίρνω , ο γιατρός μου έχει πει ότι είναι καλό για τον ύπνο αλλά μέχρι εκεί ,θέλει να βάλουμε κι άλλο φάρμακο μαζί.
    Στο παρελθόν πάντως σαν μονοθεραπεία μου είχε κάνει καλό και στη διάθεση , τώρα με το λίγο που το παίρνω βλέπω ότι σου ελαττώνει τις αρνητικές σκέψεις.
    cipralex πόσο παίρνεις?

  9. #54
    Panos_019
    Guest
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    ίσως έπρεπε να το ξεκινούσες στα 75 και μετά στα 150 , κι εγώ λίγες μέρες το παίρνω , ο γιατρός μου έχει πει ότι είναι καλό για τον ύπνο αλλά μέχρι εκεί ,θέλει να βάλουμε κι άλλο φάρμακο μαζί.
    Στο παρελθόν πάντως σαν μονοθεραπεία μου είχε κάνει καλό και στη διάθεση , τώρα με το λίγο που το παίρνω βλέπω ότι σου ελαττώνει τις αρνητικές σκέψεις.
    cipralex πόσο παίρνεις?
    20 mg αυτό με τις αρνητικές σκέψεις το έχω διαπιστώσει.Ξερεις πόσο καιρό θέλει να δρασει πληρως;

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    κι εμένα για cipralex μου έχει πει ο γιατρός , το παίρνεις στη μέγιστη δόση βλέπω , σε έχει βοηθήσει?
    το trittico θυμάμαι με είχε πιάσει νωρίς και τώρα με τις λίγες μέρες βλέπω διαφορά.
    αλλά όπως ξέρεις κάθε ένας είναι διαφορετικός και είναι υποκειμενικά όλα.

  11. #56
    Panos_019
    Guest
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    κι εμένα για cipralex μου έχει πει ο γιατρός , το παίρνεις στη μέγιστη δόση βλέπω , σε έχει βοηθήσει?
    το trittico θυμάμαι με είχε πιάσει νωρίς και τώρα με τις λίγες μέρες βλέπω διαφορά.
    αλλά όπως ξέρεις κάθε ένας είναι διαφορετικός και είναι υποκειμενικά όλα.
    Δυστυχώς δεν έχω δει διαφορά και θα το κόψω δεν μου ταιριάζει σαν φαρμακο

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    Θέλει υπομονή και χρόνο να βρεις την θεραπεία που σού ταιριάζει.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    Παιδιά μίλησα με γιατρό και βάζω μέσα και cipralex 5mg πρώτη εβδομάδα, και μετά 10.
    Με διαβεβαίωσε ότι στα 10 οι παρενέργειες είναι μικρές και μετά από λίγο επανέρχεται και η libido αν εμφανιστεί τέτοιο θέμα.
    Το ξέρω ότι στα λένε ευνοϊκά για να μη σε προκαταβαλουν αλλά δε πειράζει αν κάτσει έκατσε....
    Τι ώρα παίρνεται το χάπι εσείς? Μου είπε πρωί η μεσημέρι

  14. #59
    Panos_019
    Guest
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    Παιδιά μίλησα με γιατρό και βάζω μέσα και cipralex 5mg πρώτη εβδομάδα, και μετά 10.
    Με διαβεβαίωσε ότι στα 10 οι παρενέργειες είναι μικρές και μετά από λίγο επανέρχεται και η libido αν εμφανιστεί τέτοιο θέμα.
    Το ξέρω ότι στα λένε ευνοϊκά για να μη σε προκαταβαλουν αλλά δε πειράζει αν κάτσει έκατσε....
    Τι ώρα παίρνεται το χάπι εσείς? Μου είπε πρωί η μεσημέρι
    Μεσημέρι μου έχει πει και το παίρνω στις 12 εγώ ελαφρύ είναι και σε κάνει λίγο απαθής εμένα τουλαχιστον

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    Από libido τι σου έβγαλε? Αν επιτρέπεται?

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tritico...
    By ριας in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 15
    Last Post: 20-06-2023, 18:06
  2. Remeron
    By teatree in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 18
    Last Post: 07-09-2020, 11:29
  3. remeron
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 10
    Last Post: 08-05-2019, 23:08
  4. Remeron..
    By xristoforos28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 95
    Last Post: 07-07-2018, 14:05
  5. REMERON
    By ΧΑΒΙΑΡΟΠΟΥΛΟΣ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-2008, 14:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •