Σεξουαλικη ανικανοτητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    9

    Σεξουαλικη ανικανοτητα

    Εχω την εμφανιση,την μορφωση και τα σχετικα,αυτος που θα ηθελε καθε γυναικα χωρις να γινομαι υπερβολικος..το προβλημα ειναι αυτο που εμφανιζεται στον τιτλο.συνεβη υστερα απο ερωτικη απογοητευση.πως γινεται αυτο?και ομως συνεβη..δεν εχω μονο αυτο το προβλημα ψυχολογικα αλλα αυτο ειναι το κυριο.ειναι τραγικο να εχεις τοσες δυνατοτητες και να μη μπορεις να κανεις τιποτα.καμια φορα οταν με προσεγγιζει καμια ερχομαστε και οι δυο σε δυσκολη θεση,και εγω γιατι απομακρυνομαι και η κοπελα γιατι μενει με το ερωτημα.και αντε πες εχω συμβιβαστει με αυτο αλλα υπαρχει και το θεμα της φιλιας.ειμαι κοινωνικα αποκλεισμενος,μονο για δουλεια παω.δωστε καμια συμβουλη.ευχαριστω.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    9
    Επισης να διευκρινισω οτι το προβλημα ειναι η ερωτικη επιθυμια και οχι κατι οργανικο υποθετω.παω σε ψυχιατρο αλλα δεν με εχει βοηθησει σε αυτο το κομματι.μονος μου τα καταφερνω καμια φορα αλλα ειναι σα να κανω αγγαρεια,με γυναικα πρακτικα δε μπορω να παω γιατι δε νιωθω τιποτα.δυστυχως δε μπορω να συγκεντρωθω και στη δουλεια εξαιτιας του προβληματος,κανω λαθη και σε λιγο θα μεινω και χωρις δουλεια μαζι με τη συσσωρευμενη κακια για οσα ζευγαρια βλεπω γιατι το θεωρω αδικο αυτο που συμβαινει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    ισως να δοκιμασεις με σεξολογο;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    548
    Quote Originally Posted by αντωνης_ View Post
    Εχω την εμφανιση,την μορφωση και τα σχετικα,αυτος που θα ηθελε καθε γυναικα χωρις να γινομαι υπερβολικος..το προβλημα ειναι αυτο που εμφανιζεται στον τιτλο.συνεβη υστερα απο ερωτικη απογοητευση.πως γινεται αυτο?και ομως συνεβη..δεν εχω μονο αυτο το προβλημα ψυχολογικα αλλα αυτο ειναι το κυριο.ειναι τραγικο να εχεις τοσες δυνατοτητες και να μη μπορεις να κανεις τιποτα.καμια φορα οταν με προσεγγιζει καμια ερχομαστε και οι δυο σε δυσκολη θεση,και εγω γιατι απομακρυνομαι και η κοπελα γιατι μενει με το ερωτημα.και αντε πες εχω συμβιβαστει με αυτο αλλα υπαρχει και το θεμα της φιλιας.ειμαι κοινωνικα αποκλεισμενος,μονο για δουλεια παω.δωστε καμια συμβουλη.ευχαριστω.
    Μετά από κάθε τελεία καλό θα ήταν να βάζεις κενό και κεφαλαία γιατί ειναι δύσκολη η ανάγνωση έτσι όπως γράφεις.
    Πόσο χρονών εισαι; Και πόσο καιρό έχεις το πρόβλημα αυτό;
    Σου δίνει αγωγή ο ψυχίατρος;
    Last edited by little; 22-01-2023 at 10:17.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by αντωνης_ View Post
    Εχω την εμφανιση,την μορφωση και τα σχετικα,αυτος που θα ηθελε καθε γυναικα χωρις να γινομαι υπερβολικος..το προβλημα ειναι αυτο που εμφανιζεται στον τιτλο.συνεβη υστερα απο ερωτικη απογοητευση.πως γινεται αυτο?και ομως συνεβη..δεν εχω μονο αυτο το προβλημα ψυχολογικα αλλα αυτο ειναι το κυριο.ειναι τραγικο να εχεις τοσες δυνατοτητες και να μη μπορεις να κανεις τιποτα.καμια φορα οταν με προσεγγιζει καμια ερχομαστε και οι δυο σε δυσκολη θεση,και εγω γιατι απομακρυνομαι και η κοπελα γιατι μενει με το ερωτημα.και αντε πες εχω συμβιβαστει με αυτο αλλα υπαρχει και το θεμα της φιλιας.ειμαι κοινωνικα αποκλεισμενος,μονο για δουλεια παω.δωστε καμια συμβουλη.ευχαριστω.
    ποιο προβλημα , εμφανιζεται στον τιτλο;
    τι εννοεις "ανικανοτητα";
    εχεις σταματησει εντελως να εχεις στυση;
    εχεις στυση η οποια ομως δεν διαρκει;
    εχεις επιθυμια, ή δεν εχεις ουτε καν επιθυμια;
    εχεις ψυχικα προβληματα; πηγαινεις σε ψυχιατρο;
    παιρνεις φαρμακα, και τι φαρμακα;
    δεν μας λες σχεδος τιποτε για το
    "προβλημα".

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    9
    Remedy,οσον αφορα το σεξουαλικο δεν εχω ερωτικη επιθυμια.Μου αρεσουν οι γυναικες αλλα οταν βλεπω καμια γυναικα που μου αρεσει δεν "αναστατωνομαι".Και μονος μου ειναι δυσκολο,με την φαντασια μου π.χ δεν λειτουργει τιποτα,μονο αν δω "κατι" ερεθιζομαι αλλα κι εκει εχω προβληματα π.χ. εχω μεν στυση,περιορισμενη ισως αλλα δεν συμμετεχω ψυχικα σε αυτο.Δεν εχω επισκεφθει ανδρολογο αν και μου το εχει προτεινει ο ψυχιατρος,θα το κανω αλλα δεν δινω πολλες ελπιδες.Τα αλλα προβληματα ειναι η κοπωση,σωματικη και πνευματικη,η ελλειψη ενδιαφεροντος για τα παντα και ο κοινωνικος αποκλεισμος.Αυτο το τελευταιο το εχω επιβαλλει εγω στον εαυτο μου γιατι δεν θελω να ερθω σε δυσκολη θεση,φοβαμαι δηλαδη οτι το προβλημα θα αποκαλυφθει και δεν εχει και νοημα δηλαδη.Φαρμακα επισης παιρνω αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν βοηθανε,σε αυτο το κομματι κυριως.Αλλα ψυχικα προβληματα δεν εχω,στο παρελθον ειχα και μου αφησανε αυτο το καταλοιπο υστερα απο ενα δυνατο σοκ που περασα,αλλα μιλαμε για χρονια πλεον.Αυτο δεν με απασχολουσε γιατι ημουν παραιτημενος,χωρις δουλεια,δεν εκανα τιποτα.Τωρα εχω δει βελτιωση σε αυτους τους τομεις και με "ενοχλει" περισσοτερο το προβλημα αυτο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by αντωνης_ View Post
    Remedy,οσον αφορα το σεξουαλικο δεν εχω ερωτικη επιθυμια.Μου αρεσουν οι γυναικες αλλα οταν βλεπω καμια γυναικα που μου αρεσει δεν "αναστατωνομαι".Και μονος μου ειναι δυσκολο,με την φαντασια μου π.χ δεν λειτουργει τιποτα,μονο αν δω "κατι" ερεθιζομαι αλλα κι εκει εχω προβληματα π.χ. εχω μεν στυση,περιορισμενη ισως αλλα δεν συμμετεχω ψυχικα σε αυτο.Δεν εχω επισκεφθει ανδρολογο αν και μου το εχει προτεινει ο ψυχιατρος,θα το κανω αλλα δεν δινω πολλες ελπιδες.Τα αλλα προβληματα ειναι η κοπωση,σωματικη και πνευματικη,η ελλειψη ενδιαφεροντος για τα παντα και ο κοινωνικος αποκλεισμος.Αυτο το τελευταιο το εχω επιβαλλει εγω στον εαυτο μου γιατι δεν θελω να ερθω σε δυσκολη θεση,φοβαμαι δηλαδη οτι το προβλημα θα αποκαλυφθει και δεν εχει και νοημα δηλαδη.Φαρμακα επισης παιρνω αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν βοηθανε,σε αυτο το κομματι κυριως.Αλλα ψυχικα προβληματα δεν εχω,στο παρελθον ειχα και μου αφησανε αυτο το καταλοιπο υστερα απο ενα δυνατο σοκ που περασα,αλλα μιλαμε για χρονια πλεον.Αυτο δεν με απασχολουσε γιατι ημουν παραιτημενος,χωρις δουλεια,δεν εκανα τιποτα.Τωρα εχω δει βελτιωση σε αυτους τους τομεις και με "ενοχλει" περισσοτερο το προβλημα αυτο.
    αφου πας σε ψυχιατρο και παιρνεις φαρμακα και ειχες παρει καισ το παρελθον, ισως βοηθησει να επισκεφθεις ανδρολογο, να του τα πεις ολα αυτα , για να κρινει αν ειναι θεμα φαρμακων κι αν υπαρει τετοια περιπτωση, ισως να πρεπει να επικοινωνησουν ανδρολογος και ψυχιατρος να αποφασισουν αν μπορει να γινει κατι με τα φαρμακα αυτα..

    υπαρχει ωστοσο και κοινωνικοτητα χωρις σεξ.
    απο την στιγμη που δενε χεις επιθυμια αυτον τον καιρο, δεν σε ενοχλει ιδιαιτερα η ελλειψη σεξ. μαλλον ο κοινωνικος αποκλεισμος ειναι αυτο που σε ενοχλει.
    γιατι δεν επιδιωκεις αλλου ειδους σχεσεις απο τις ερωτικες;
    κοινωνικες, φιλικες, συνεργατικες κλπ.
    εκτος απο την εργασια, υπαρχει και ο εθελοντισμος, η γυμναστικη, οι περιπατοι, κλπ...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    9
    Κοιτα,μπορει να μην εχω επιθυμια αλλα θα ηθελα να εχω,νιωθω ελλειψη δηλαδη.Μετα ειναι και το θεμα της συντροφικοτητας εκτος απο το θεμα της ερωτικης απολαυσης που χανω.Αυτα που μου προτεινεις και σωστα το κανεις μου φαινονται χωρις νοημα χωρις τα παραπανω.Η αγωγη που παιρνω δεν ειναι βαρια για να οφειλεται εκει το προβλημα,αλλωστε το εχω συζητησει με τον γιατρο.Και κατι αλλο ειναι οτι ιδρωνω ευκολα χωρις να παθαινω κρισεις πανικου,π.χ οι παλαμες μου ειναι μονιμως ιδρωμενες και δεν μπορω να συγκεντρωθω σε τιποτα,ενδειξη οτι εχω χασει την πνευματικη μου ισορροπια και κατ'επεκταση και την σεξουαλικη.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by αντωνης_ View Post
    Κοιτα,μπορει να μην εχω επιθυμια αλλα θα ηθελα να εχω,νιωθω ελλειψη δηλαδη.Μετα ειναι και το θεμα της συντροφικοτητας εκτος απο το θεμα της ερωτικης απολαυσης που χανω.Αυτα που μου προτεινεις και σωστα το κανεις μου φαινονται χωρις νοημα χωρις τα παραπανω.Η αγωγη που παιρνω δεν ειναι βαρια για να οφειλεται εκει το προβλημα,αλλωστε το εχω συζητησει με τον γιατρο.Και κατι αλλο ειναι οτι ιδρωνω ευκολα χωρις να παθαινω κρισεις πανικου,π.χ οι παλαμες μου ειναι μονιμως ιδρωμενες και δεν μπορω να συγκεντρωθω σε τιποτα,ενδειξη οτι εχω χασει την πνευματικη μου ισορροπια και κατ'επεκταση και την σεξουαλικη.
    δεν ξερω ποια αγωγη θεωρεις "βαρια". τα αντικαταθλιτικα, ειναι "βαρια" αγωγη, ας πουμε;
    ξερω οτι πολλα τετοια φαρμακα ριχνουν την λιμπιντο.
    επισης, εκτος απο τα φαρμακα, και τις ψυχικες παθησεις, υπαρχουν κι αλλες παθησεις με περιεργα συμπτωματα, αλλα και με επιδραση στην ψυχικη ισορροπια.
    πχ οι παθησεις του θυρεοειδη...
    δεν ξερω πο τι ιδρωνεις εσυ, αλλα το ιδρωμα στις παλαμες, παρεμπιπτοντως ειναι συμπτωμα και του υπερθυρεοειδισμου.
    νομιζω θα ειχε νοημα να κανεις γενικες εξετασεις, κι αφου αποκλεισεις παθολογικα αιτια που μπορει αν επηρεαζουν, να πας σε ανδρολογο να δεις τι θα πει τοσο για τα φαρμακα οσο και για τα αιτια τελικα της δυσλειτουργιας.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    25
    Έλλειψη επιθυμίας έχω και εγώ. Για να πω την αλήθεια δεν την είχα ποτέ για να τη χάσω. Ευτυχώς δε επηρέασε αυτό στην έστω μικρή κοινωνικότητά μου. Μου αρέσει να βγαίνω, θέλω να περνάω όμορφα αλλά δεν έχω νιώσει ερωτική έλξη ποτέ. Ίσως είμαι ασεξουαλ. Η ψυχίατρός μου λέει πως έχω ανωριμότητα στον τομέα αυτό κ πως ισως προκύψει αργότερα. Ποιος ξέρει …

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    9
    Τελος να αναφερω οτι δεν εχω κανει ποτε ναρκωτικα αλλα καπνιζω σα ναρκομανης οχι γιατι υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος αλλα απλα μετα απο ενα διαστημα χωρις τσιγαρο ασφυκτιω,ισως γιατι δε με γεμιζει τιποτα αλλο.Αυτο με ανησυχει γιατι αντιμετωπιζω και τους κινδυνους που εχει ενας βαρυς καπνιστης.Εχω δοκιμασει τα παντα για να το κοψω,να το μειωσω δε γινεται τιποτα.Τελος παντων αυτα,τα εβγαλα απο μεσα μου και μου φυγε λιγη απο την πιεση που νιωθω καθημερινα.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    9
    Τα φαρμακα αρχισα να τα παιρνω αφου επεσε η λιμπιντο.Ηταν τρομακτικο,δεν μπορουσα να κανω τιποτα οταν το επαθα.Κατα τ'αλλα δεν φαινεται εξωτερικα οτι εχω καποιο προβλημα,αντιθετα φαινομαι πολυ υγιης.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Πηγαίνεις σε ψυχίατρο με αυτα που ανέφερες και δεν σου έχει γίνει καποια διάγνωση όπως διαταραχή μετατραυματικου στρες ή κατάθλιψη?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Iwsif95 View Post
    Πηγαίνεις σε ψυχίατρο με αυτα που ανέφερες και δεν σου έχει γίνει καποια διάγνωση όπως διαταραχή μετατραυματικου στρες ή κατάθλιψη?
    Στην αρχη δεν πηγαινα καν εγω γιατι δεν ειχα εμπιστοσυνη στους ψυχιατρους,πηγαιναν οικεια ατομα για εμενα.Επισης οταν αρχισα να πηγαινω ημουν κλειστος και δεν ανεφερα οσα αναφερω εδω,στα τελευταια ραντεβου "ανοιχτηκα".Συγκεκριμενη διαγνωση οχι δεν εχω η για να το πω καλυτερα δεν ενδιαφερθηκα εγω να ρωτησω συγκεκριμενα.Μπορει και να εγινε αλλα να μην εδωσα σημασια.Η αγωγη που παιρνω παντως ειναι αντικαταθλιπτικη.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    9
    Παντως το μοτιβο σε ο,τι αφορα τη καταθλιψη δεν ειναι οτι εχω παραιτηθει αν εξαιρεσουμε την αρχικη φαση.Ειναι οτι ενω θελω μεν,αδυνατω να συνδεθω ψυχικα με το περιβαλλον,να διαβασω κατι π.χ ,κουραζομαι και παραιτουμαι.Δηλαδη θελω αλλα δε μπορω.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ανικανότητα και φαρμακα
    By ibraimovic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-07-2022, 16:54
  2. Γνώσεις με ανικανότητα
    By Karelaki in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 04-02-2022, 13:58
  3. Σεξουαλική ζωή στα 35
    By Papillon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 07-03-2020, 16:05
  4. Πατρικη φιγουρα υπαιτια για σεξουαλικη ανικανοτητα;
    By equilibrium in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 21-02-2011, 17:16
  5. σεξουαλικη απελευθερωση
    By umkalzum in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 15-06-2008, 14:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •