Κανονες επικοινωνιας για ολους - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 24 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 353
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Και εδω οι απειλες για τον Νικο και το φορουμ

    Originally posted by Ονούφριος
    Παρακαλώ, γνωρίστε μου:

    α) Εάν ο Administrator της ιστοσελίδας αυτής, σας έχει υποβάλει άδεια επεξεργασίας αρχείων προσωπικών δεδομένων, και αν ναι, στην άδεια που του χορηγήσατε τι εξουσίες έχετε δώσει στον ίδιο και στο επιτελείο του;

    β) Ποιά είναι η τύχη των αρχείων που δημιουργούνται με προσωπικά δεδομένα από τη διακίνηση της αλληλογραφίας και των διατυπούμενων απόψεων των συμμετεχόντων μελών.

    γ) Γίνεται «διασύνδεση αρχείων» με την έννοια του Νόμου 2472/1997;

    δ) Έχουν ενημερωθεί από τον «υπεύθυνο επεξεργασίας» τα «υποκείμενα της επεξεργασίας» για τα δικαιώματά τους σύμφωνα με το Ν. 2472/1997;

    ε) Ποιά είναι τα ονοματεπώνυμα των συνεργατών του, και σε τι ακριβώς έγκειται η απασχόλησή τους (αφού δηλώνουν ότι δεν το παίζουν θεραπευτές ή ψυχολόγοι, αλλά και μοιάζει περίεργο να έχουν μαζευτεί τόσοι ψυχολόγοι για να διακινούν ηλεκτρονικά μια ιστοσελίδα);

    στ) Σας έχει ενημερώσει ο «υπεύθυνος επεξεργασίας» για την πρόθεσή του να δημιουργήσει ζώνη ειδικού αποκλεισμού βάσει επαγγελματικών ιδιοτήτων τους, από την οποία το υπόλοιπο κοινό που θα αποκλείεται, δεν θα πληροφορείται για τα διαλαμβανόμενα (π.χ. παρατηρήσεις επί των ψυχικά νοσούντων αλλά συμμετεχόντων με δικαιώματα Ελλήνων Πολιτών επί της λοιπής ιστοσελίδας); Έχει ειδοποιηθεί ό «υπεύθυνος επεξεργασίας» ότι αυτό είναι αντίθετο προς την αρχή της ελεύθερης διακίνησης πληροφοριών στο διαδίκτυο που καθιερώθηκε με δύο υπερνομοθετικής ισχύος Κοινοτικές Οδηγίες και έχει ήδη ενσωματωθεί στην Εσωτερική Έννομη Τάξη της Ελλάδος;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Και εδω ο 6789. Βλεπετε καμια ομοιοτητα;

    Originally posted by πανος12345
    ΄Παρακολουθω απο παλαια το site.
    Υπηρξαν πολλες παρόμοιες περιπτώσεις και αυτοκτονιες
    Ελαβα αυτη την απαντηση απο ενα προφιλ
    παρακαλω να μου το επιβεβαιωσουν οσοι ενδιαφερονται πργματικα γιαυτο το φορουμ και την χρησιμοτητα του στην Ελληνικη διαδικτυακη κοινοτητα...
    Originally posted by πανος12345
    Θα ήθελα να καταλάβω με ποιο σκεπτικό ένα επώνυμο σαιτ Ψυχολογίας με φορουμ υποστήριξης λειτουργεί τόσο καιρό, χωρίς κανείς υπεύθυνος παράγοντας της πολιτείας να μην εχει ανησυχήσει έστω, για την πιθανότητα ένας ψυχικά ασθενής που μπαίνει εδώ, για να βρει \"ένα φιλικό χέρι βοηθείας στην πλάτη , να πέσει απο καποια γέφυρα η να δώσει τέρμα με αλλο τρόπο στην ζωή του , μετά απο την επίθεση που δέχεται απο ανώνυμα προφιλ , μόλις τολμήσει να αναφέρει έστω την λέξη ψυχολόγος!
    Παρακολουθει καποιος ψυχολογος αυτο εδω το φορουμ?
    Θα ηθελα μια απαντηση πριν αναγκαστω να την ζητησω απο τις αρχες της πολιτειας...
    Ευχαριστω
    Originally posted by πανος12345
    δεν θα ξαναπαντησω σε προκλησεις απο ψυχικα ασθενης η οικονομικα αδιαφορουντες για την ψυχικη υγεια του πληθυσμου που τυχαια ανακαλυπτει αυτο το φορουμ πριν πεσει απο κανα γεφυρι για να βρει λυτρωση απο την αναισθησια αυτων που το ελεγχουν!
    Originally posted by πανος12345
    Ηδη εχω δεχθει προσωπικα μηνυματα ασυνηθιστα πολλα για ενα ανοιχτο φορουμ επικοινωνιας με περιεχομενο το οποιο εχω φυλαξει στον υπολογιστη μου και αν δεν υπαρξουν σαφεις διαθεσεις ουτωσωστε να ληφθουν σοβαρα υποψη οι καταγγελιες των χρηστων , δεν θα μου μεινει αλλη λυση απο το να ενεργοποιησω διαδικασιες οι οποιες δεν θα ειναι αρεστες σε κανενα εδω μεσα απο αυτους που σημερα με βριζουν απο φοβο
    για να μην μαθω ποσες αλλες αυτοκτονιες εχουν συμβει εξαιτιας της συμμετοχης καποιων σε αυτο το κολαστηριο ψυχων, οπως διαμορφωνεται στα ματια μου
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #33
    τι λεει για ολα αυτα ο αντμιν?

  4. #34
    σε ποιο απο ολα τα θεματα τα οποια εχω ανοιξει , εκτος απο ελαχιστες εξαιρεσεις καταφερα να επικοινωνησω και με ποιον?

    η μια αποψη ειναι οτι ειμαι η σηφης με αλλον προσωπο...

    η αλλη αποψη ειναι το το φορουμ λογω χημειας , εχει αναγκη απο μεγαλυτερο βαθμο περιορισμου της επιθετικοτητας ...

    ο αντμιν ξερει αν εγω ειμαι ο σηφης η οχι...

    λοιπον αντμιν?
    ποια αποψη ειναι η σωστη?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Θες την αποψη του ως ψυχολογος; Να σου κανει θεραπεια;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by Empneustns
    αν ολα αυτα που με συμβουλευεις ,τα πρατεις και εσυ,γιατι δεν μας πιστευεις οταν σου λεμε πως εισαι λαθος και πρεπει να αξιολογησεις ξανα τις αποψεις σου;γιατι δεν εισαι ανοιχτος να μαθεις κατι διαφορετικο απο αυτο που ξερεις;
    καποτε ενας χοντρος καπνιστης παει στον γιατρο που φυσικα του λεει να κοωει το καπνισμα και να αδυνατισει
    το βραδυ τον βλεπει στην ταβερνα αφου αφαγε τον σκασμο να αναβει την πιπα του και του κανει την ιδια ερωτηση με σενα..
    Καλα τοτε μπορεις να φας οσο θες και να καπνιζεις οσο θες του λεει..ΣΧΟΛΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ...
    ευχαριστω .... γιατρε,μου λυθηκαν ολες οι αποριες τωρα

  7. #37
    αποριες και εγω εχω εμπνευστη.....απαντησεις ομως δεν φαινεται να υπαρχουν.....
    σου ζητησα να μου γραψεις που σε ενοχλησα προσωπικα και μου ζητας να σου δωσω το ελιξηριο της ευτυχιας ? ολγακι βλεπεις καπου να βγαζει νοημα αυτο που γινεται εδω μεσα?
    διαβαστε οσοι μπορειτε την φαρμα των ζωων του Οργουελ...
    Καθε μορφης εξουσια , καταργειται μονο αν το αποφασισουν οι υπομενοντες τις βουλες της και οχι οι εξουσιαστες τους....
    Γιατι σε καθε εποχη υπηρχαν αυτοι που οδηγουσαν τους αλλους ...
    Εγω εμπνευστη μου ειμαι ηδη 3500χλμ μακρυα σου....
    Αν δεν υπηρχε το ινετρνετ δεν θα ειχαμε γνωριστει ποτε...

  8. #38
    εγω απλα δεν μπορω να βγαλω νοημα απο οσα λες.μου ειναι δυσκολη η επικοινωνια μαζι σου επειδη δεν σε καταλαβαινω.και προσωπικη μου γνωμη αν θες να πεις κατι καντο πιο βατο και κατανοητο.και μπες στην ουσια του θεματος στο <<ψαχνο >>που λεει και ο απλος λαος¨

  9. #39
    ολγακι ακομα μια φορα θα σου υποσχεθω οτι θα προσπαθησω ξανα...
    φτανει βεβαια και εσυ με την σειρα σου να μου δωσεις μια αξια για το \"ψαχνο\"
    διαλεξε λοιπον
    1. το ψαχνο του φορουμ ειναι ταυτοσημο με το ψαχνο των μελων του?
    με λιγα λογια....ολοι εδω μεσα εχουμε κοινα ενδιαφεροντα?
    2. το ψαχνο το δικο σου ποιο ειναι?
    το δικο μου ειναι οτι αυτο το φορουμ κατω απο ορισμενες προυποθεσεις , θα μπορουσε πργαματι να ειναι πολυ οφελιμο σε ολα τα μελη του...Πειραμα ειναι λενε οι παλιοι...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    γιατι βγαζεις τοση επιθετικοτητα προς τους αντμιν του καναλιου;

  11. #41
    ΠΑΝΟ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΙΔΙΟΣΥΓΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ.ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΛΟΓΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΤΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΣΟΥ.ΜΟΝΟΛΟΓΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙΣ.ΠΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΕΔΩ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΣΚΕΛΕΙΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΠΕΡΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΤΛΠ

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by πανος12345
    Είναι γεγονός ότι χάρηκα πολύ όταν ανακάλυψα αυτο εδώ το φορουμ....Πιστεύω πολύ στην δυνατότητα της αμφίδρομης επικοινωνιας , γενικά και οχι μόνο στα πλαίσια που το οριοθετούν οι δημιουργοί του. Ενα \"φιλικό χτύπημα στην πλάτη\", νομίζω το έχουμε αναγκη όλοι μας και οχι μόνο οι ψυχικά , κοινωνικά η περιστασιακά πιο ευπαθείς...
    Όμως η επικοινωνία, μπορεί να εχει θετικές επιπτώσεις στην διάθεσή μας υπό προϋποθέσεις και περιορισμούς...
    Αυτό υπήρξε η αιτία , καθε προηγούμενη προσπάθεια λειτουργίας μαζικού φορουμ που εχει πέσει τουλάχιστον στην αντίληψή μου να ειναι καταδικασμένη εκ των πρότερων στην αποτυχία και στο κλείσιμό τους! Θα ήταν κρίμα, αυτο το εργαλείο θεραπείας γιατί πιστεύω ακράδαντα ότι η επικοινωνία ειναι μια μορφή θεραπείας να καταλήξει επικίνδυνο για την υγεία κάποιων πιο ευαίσθητων ανθρώπων, που θα βιώσουν όλη την επιθετικότητα, αυτών που ήρθαν εδώ μέσα , αναζητώντας να ξεσπάσουν κάπου !!!!!!!!!!!

    Οντως αυτό μπορεί να συμβεί, είναι γεγονός. Μπορεί όμως και να γίνει διαφορετικά? Το φόρουμ αυτό, έχει και τα θετικά και τα αρνητικά στοιχεία του. Ενα απο τα θετικά, είναι οτι παρέχει δυνατότητες ουσιαστικής στήριξης και επικοινωνίας. Ενα απο τα αρνητικά, είναι οτι η έκθεση σε απροσδιόριστο αριθμό προσώπων, υπο το κάλυμμα της ανωνυμίας, ενέχει τον κίνδυνο ο καθένας να σου πει το κοντό και το μακρύ του, ακόμα και το να ξεσπάσει τα όποια θέματά του επάνω σου. Συμμετέχοντας χρόνια ολόκληρα στο φόρουμ, μπορώ να πω πως έχω βιώσει και τα δύο, αποδεχόμενη τα ωφέλη και τους κινδύνους και μάλιστα, οτι απέκτησα πολύτιμη εμπειρία στο να προστατεύω τελικά τον εαυτό μου απο ανάλογες συμπεριφορές και εδώ μέσα και εκεί έξω. Διότι το φόρουμ αντανακλά ένα κομμάτι της πραγματικότητας. Επιπλέον, και αυτοί που περνούν μια΄δύσκολη στιγμή και ξεσπούν εδώ μέσα, δεν έχουν πάντα συνείδηση αυτού και πιστεύω έχουν και αυτοί ανάγκη να γράφουν και να συμμετέχουν εδώ. Ισως μάλιστα αν πάρουν ένα γερό feedback για την στάση τους να συνειδητοποιήσουν οτι περνούν δύσκολα και να κάνουν κάτι για αυτό.

    Γενικότερα, αυτο΄που θέλω να πω, είναι οτι ουδέν καλό αμιγές κακού και το αντίστροφο. Μου φαίνεται ουτοπικό το να έχουμε στο μυαλό μας ένα \"τέλειο\" απο άποψη προσφοράς και επικοινωνίας φόρουμ.



    Νομίζω ότι το ξέσπασμα της επιθετικότητας, μπορεί να ειναι θεραπευτικό για κάποιους , αλλά βλαπτικό για άλλους!
    Ούτε μπορεί κάποιος να ισχυριστεί, ότι το ξέσπασμα της επιθετικότητας κάποιου ,χρειάζεται κάποιου είδους υποστήριξη απο άλλους, χωρίς να περπατάει σε τεντωμένο σχοινί...
    Σε καμμια περίπτωση η επιθετικότητα δεν μπορεί να θεωρηθεί επικοινωνία...
    Η επικοινωνία ειναι το αποτέλεσμα του αυτοελέγχου

    Πάνο, μήπως μιλώντας για πολύ ευαίσθητους ανθροώπους, αναφέρεσαι πρωτίστως στον εαυτό σου? Αυτό που νιώθω διαβάζοντάς σε, είναι οτι φοβάσαι πολύ την επιθετικότητα των ανθρώπων.

    Σκοπός της θεραπευτικής επικοινωνιας, θα ήταν , να μπορέσει ο επιθετικός άνθρωπος, να στερηθεί την επικοινωνία, σαν διέξοδο της επιθετικότητας του , να συνειδητοποιήσει την αναγκη της και να κάνει αυτοέλεγχο , για να την ανακτήσει .
    Μονο υπό αυτές τις προϋποθέσεις , θα μπορούσαν να βγουν έξω οι κοινωνικές ανάγκες μας και να επιβληθούν στις άλλες που εμποδίζουν με επιθετικές διαθέσεις, την επαφή με τον
    \"έξω κόσμο\" , ίσως απο ανασφάλεια και άγχος...

    Ναι αλλά η επιθετικότητα, έτσι όπως το βλέπω εγώ, ίσως είναι και μια απεγνωσμένη προσπάθεια να κάνει κάποιος επαφή και επικοινωνία. Εχω γράψει ένα ποίημα σχετικά Πάνο μου, αν θέλεις σου το παραθέτω. Πρέπει να σου πω οτι διαφωνώ με την μέθοδο που προτείνεις γιατί είμαι αντίθετη σε κάθε είδους κοινωνική περιθωριοποίηση. Σου κόβω την επικοινωνία ώστε να την εκτιμήσεις και να συμμορφωθείς με τους στοιχειώδεις κανόνες της? Μου ακούγεται σαν ρομποτική μέθοδος αφαίρεσης ενός δύσκολου σπυριού. Εννοώ οτι λείπει η συναισθηματική χροιά απο τη μέθοδο αυτή. Ο επιθετικός άνθρωπος είναι μάλλον κάποιος που δεν έχει καταφέρει να βρει τρόπους να επικοινωνεί αποτελεσματικά το μέσα του προς τα έξω. Είναι ανασφαλής και θέλει να επιβάλλεται έτσι. Ωστόσο, είναι δικαίωμα του δεχόμενου την όποιας μορφής επιθετικότητα να βρει και έναν τρόπο να προστατεύει αποτελεσματικά τον εαυτό του ( όπλο πολύτιμο στις μέρες μας).

    Προτείνω λοιπόν μιας νεας μορφής μοντερειτορ , με συγκεκριμενο στόχο την εφαρμογή συστήματος
    αμοιβής/ποινής σε καθε προφιλ το οποίο θα παραβιάζει τα βασικά στοιχεία ενός διάλογου, που ειναι ο σεβασμός του συνομιλητή, η αποφυγή προσωπικών ερωτήσεων, η αποφυγή αρνητικής κριτικής και χαρακτηρισμών, καθε δηλαδή ένδειξη επιθετικότητας, που θα μπορουσε να οδηγήσει τον διάλογο σε σύγκρουση.
    Για να εχει θεραπευτική άξια, ο μοντερειτορ θα μπορουσε να βάζει ένα τυποποιημένο μήνυμα πχ
    \"αγαπητό μέλος, το τελευταίο μήνυμά σου εμφανίζει δείγματα επιθετικότητας. Επειδή αυτο εμποδίζει τον διάλογο και προσβάλει η βλάπτει τον συνομιλητή σου , σε παρακαλουμε να μην επαναληφθεί . Σε περίπτωση υποτροπής , θα αναγκαστούμε για το καλό του διάλογου για τον οποίον διάλεξες να συμμετέχεις εδώ, να σβήσουμε καθε επιθετικό μήνυμά σου μεχρι να ηρεμήσεις και να μπορείς ξανά, να επικοινωνήσεις με τους άλλους. \"
    Πάνο μου,να σου πω στο σημείο αυτό, οτι το φόρουμ διαθέτει μια σημαντική ικανότητα αυτορύθμισης, άλλοτε σε μεγαλύτερο κι άλλοτε σε μικρότερο βαθμό.
    Ετσι, στην περίπτωση του επιθετικού μέλους, έχουν συχνά σχηματιστεί αντιδράσεις των λοιπών μελών, δίνοντάς του μια εικόνα του ειδώλου του.
    Αυτό απο μόνο του αρκεί τις περισσότερες φορές.

    Εξαιρετικά σε ακραίες περιπτώσεις όπου πραγματικά η επιθετική συμπεριφορά παραβιάζει κατάφωρα τους όρους χρήσης, καλό θα ήταν να υπάρξει παρέμβαση διαχειριστή, αλλά κατά τα άλλα, όλοι χωράνε εδώ, όχι φυσικά χωρίς συνέπειες ( αντίκτυπο) ανάλογα με την δράση τους.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Θέλω να πώ κάτι ακόμα.
    Μου φαίνεσαι σαν ένας άνθρωπος που έχει μέσα του ένα ιδανικό, και να πασχίζει να βάλει σε τάξη τον άτακτο γύρω του κόσμο, για να το εφαρμόσει σε αυτόν.

    Αν όμως τα ιδανικά σου τα πρεσβέυεις πρωτίστως εσύ ο ίδιος, και τα μεταλαμπαδεύεις σε όσους ε ν ε λ ε υ θ ε ρ ί α τα επιλέγουν και τα ακολουθούν ( ενστερνιζόμενος ένα κοινωνικό όραμα), χωρίς να τυραννιέσαι για όσους δεν έχουν τα ίδια ιδανικά, σκεφτόμενος πώς να συμμορφωθούν κι αυτοί, θα νιώσεις πολύ καλύτερα.

    Σαν να απελευθερώνεσαι απο ένα βάρος, περιττό...

    Τώρα θυμήθηκα εκείνη την φράση που λέει \" Δώσε μου την δύναμη να διακρίνω τα πράγματα που είναι στα χέρι μου να αλλάξω απο τα άλλα, που δεν είναι στο χέρι μου. Δώσε μου τη δύναμη να αποδεχτώ όσα δεν μπορώ να αλλάξω\"
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #44
    weird, παρα τον υπερβολικο φορτο εργασιας μου , νομιζω οτι σου οφειλω μια απαντηση...

    το λαθος ολων σας συμπεριλαμβανομενης και της δικης σου συμμετοχης ειναι η αδυναμια επικοινωνιας!
    γραφεις \"Μου φαίνεσαι σαν ένας άνθρωπος που έχει μέσα του ένα ιδανικό, και να πασχίζει να βάλει σε τάξη τον άτακτο γύρω του κόσμο, για να το εφαρμόσει σε αυτόν.\"
    αυτο σημαινει οτι οπως ολοι οι αλλοι βλεπετε το κουνουπι και οχι τον ελεφαντα!
    τι σημασια εχει τι λεω εγω , αν ειμαι η σηφης η αφρουλα η καποιος αλλος στο ενα και μοναδικο ερωτημα ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ....
    ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΕΚΤΟΝΩΣΗΣ?
    Αν ναι , τοτε
    ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΕΚΤΟΝΩΣΗΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΨΥΧΙΚΑ ΑΣΘΕΝΩΝ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΔΟΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ?
    Μην ξαναμπειτε παλι σε λαθος διαδικασια ....
    Δεν ηρθα εδω για να με κρινετε για τις ιδεες μου...
    Ηρθα για να βοηθησω αυτο το φορουμ να επιτελεσει τους σκοπους του στο διαδικτυο , μεσα απο την βελτιωση της επικοινωνιας για το κοινο συμφερον ααν φυσικα μπορει να γινει και πως

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    TO OTI EIΣAI H AΦPOYΛA KAI OΛOI OI AΛΛOI TO ΛEΩ EΔΩ KAI KAIPO ME YΠONNOOYMENA. ΔEN TO EIΠEΣ TYXAIA.
    TO TPAΓIKO HTAN ΠΩΣ TOYΣ ΔOYΛEYEΣ KAI ΔEN ΠHPAN XAMΠAPI
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

Page 3 of 24 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •