Σχέση απόσταση ψέματα γκόμενες λαικ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    2

    Σχέση απόσταση ψέματα γκόμενες λαικ

    Καλησπέρα παιδιά,
    Θέλω την άποψη σας για κάτι. Είμαι με ένα παιδί εδώ και 9 μήνες. Σε γενικές γραμμές τα πηγαίνουμε καλά, αν και υπάρχει το θέμα της απόστασης, εκείνος σπουδάζει σε μακρινό νησί.Προσπαθουμε να βρισκόμαστε 1 με 2 φορές τον μήνα. Εγώ είμαι 24 εκείνος 20
    Παρ όλα αυτά είμαστε πολύ κοντά διαδικτυακά. Μιλάμε πολλές ώρες την ημέρα στο τηλέφωνο, βιντεοκλήσει, βλέπουμε ταινίες, μαγειρεύουμε μου λέει τα πάντα στην καθημερινότητα του, ακόμα κ όταν πηγαίνει τουαλέτα. Κάνει πολλές υποχωρήσεις, συζητάει κ ο,τι με ενοχλεί, το διορθώνει. Είναι αρκετά υπομονετικός κ δείχνει να Μ αγαπάει, στην ιδέα ενός χωρισμού τρελαίνεται, βάζει τα κλάματα.
    Εγώ τον αγαπάω, αλλά δεν είμαι τόσο κολλημένη μαζί του, όσο αυτός. Έχει πολλά καλά χαρακτηριστικά κ σε συνδυασμό ότι με θέλει τόσο, με ανεβάζει ψυχολογικά.
    Όμως! Έχουν γίνει κάποια πράγματα, που με έχουν χαλάσει πολύ! Πριν τα Χριστούγεννα είχα ένα ατύχημα αυτοκινητιστικό με αποτέλεσμα, να μην μπορώ να βγω έξω από το σπίτι,λόγω τραυματισμού.Εδω να αναφέρω ότι είμαστε από κοντινά χωριά κ την περίοδο των γιορτών τα επισκεφτηκαμε κ οι δύο. Την ημέρα που βγήκα από το νοσοκομείο, την ημέρα των Χριστουγέννων δηλαδή , μιλήσαμε τό βράδυ στο τηλέφωνο κ του είπα" πάμε για ύπνο τώρα?" Κ εκείνος μου είπε ναι, πάμε! Κλείσαμε το τηλέφωνο, αλλά εγώ επειδή είχα αϋπνίες τον κάλεσα μήπως ήταν ξύπνιος. Μου απάντησε στη κλήση κ μου είπε ότι ήταν έξω σε κλαμπ. Έγινε μεγάλο θέμα, όπως καταλαβαίνετε ,γιατί μου το έκρυψε! Μου είπε ότι το έκανε, επειδή δεν ήθελε να με κάνει να νιώσω άσχημα, που εγώ δεν θα μπορούσα να βγω. Εγώ του απάντησα σε αυτό,ότι αν ήξερε, πως κάτι τέτοιο θα με έκανε να νιώσω άσχημα, τότε δεν θα πρεπε να βγει κ όχι να μου πει ψέματα! Μετά από πάρα πολύ προσπάθεια, παραδέχτηκε ότι αυτό που έκανε ήταν λάθος. Εκτός αυτού δεν είναι η πρώτη φορά που τον έπιασα να μου λέει ψέματα.
    Μια άλλη φορά στις πολύ αρχές της σχέσης, είχε βγει σε κλαμπ πάλι, μια κοπέλα άγνωστη, του μίλησε και βρέθηκαν σε ένα τραπέζι οι δύο τους ,να συζητούν για 5 λεπτά κ το θέμα έληξε εκει. Αυτά μου τα είπε έναν μήνα μετά, αφού είχαν γίνει. Εγώ έψαξα πολύ κ τη βρήκα στο ινσταγκραμ. Είδα, πως της πατούσε λαικ σε αυτα που ανέβαζε. Επέμενα τότε κ τον ρωτούσα επίμονα, τον είχα ρωτήσει πάρα πολλές φορές, αν αντάλλαξαν κάποιο ινσταγκραμ(εγώ έκανα πως δεν ξέρω τίποτα) κ μου έλεγε πως όχι! Επέμενε σε αυτό μέχρι και όρκους μου ειχε δώσει. Αυτό που έκανε ήταν να πάρει πίσω τα λαικ, που της είχε κάνει. Μια φορά που τσακωθηκαμε είδα πως μπήκε στις φωτογραφίες της πάλι κ της είχε κάνει λαικ σε κάποιες από αυτές. Όταν τα ξαναβρήκαμε τα αφαίρεσε πάλι. Μετά από πολύ καιρό κ αφού ακόμα επέμενα, μου παραδέχτηκε ότι είχαν ανταλλάξει ινσταγκραμ, του ζήτησα εγώ να τη μπλοκάρει κ το έκανε.
    Τα διαβάζω και στενοχωριεμαι, που εμπιστεύτηκα και πάλι κάποιον ψεύτη, από την άλλη σκέφτομαι, ότι Μ αγαπάει, είναι σημαντικα ψέματα όλα αυτά για να τα χαλάσω όλα;;
    Σας παρακαλώ θέλω την γνώμη σας, τι θα κάνετε εσείς σε μία τέτοια περίπτωση; Πώς πρέπει να διαχειριστώ τον πληγωμένο μου εγωισμό;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by Alkmini View Post
    Καλησπέρα παιδιά,
    Θέλω την άποψη σας για κάτι. Είμαι με ένα παιδί εδώ και 9 μήνες. Σε γενικές γραμμές τα πηγαίνουμε καλά, αν και υπάρχει το θέμα της απόστασης, εκείνος σπουδάζει σε μακρινό νησί.Προσπαθουμε να βρισκόμαστε 1 με 2 φορές τον μήνα. Εγώ είμαι 24 εκείνος 20
    Παρ όλα αυτά είμαστε πολύ κοντά διαδικτυακά. Μιλάμε πολλές ώρες την ημέρα στο τηλέφωνο, βιντεοκλήσει, βλέπουμε ταινίες, μαγειρεύουμε μου λέει τα πάντα στην καθημερινότητα του, ακόμα κ όταν πηγαίνει τουαλέτα. Κάνει πολλές υποχωρήσεις, συζητάει κ ο,τι με ενοχλεί, το διορθώνει. Είναι αρκετά υπομονετικός κ δείχνει να Μ αγαπάει, στην ιδέα ενός χωρισμού τρελαίνεται, βάζει τα κλάματα.
    Εγώ τον αγαπάω, αλλά δεν είμαι τόσο κολλημένη μαζί του, όσο αυτός. Έχει πολλά καλά χαρακτηριστικά κ σε συνδυασμό ότι με θέλει τόσο, με ανεβάζει ψυχολογικά.
    Όμως! Έχουν γίνει κάποια πράγματα, που με έχουν χαλάσει πολύ! Πριν τα Χριστούγεννα είχα ένα ατύχημα αυτοκινητιστικό με αποτέλεσμα, να μην μπορώ να βγω έξω από το σπίτι,λόγω τραυματισμού.Εδω να αναφέρω ότι είμαστε από κοντινά χωριά κ την περίοδο των γιορτών τα επισκεφτηκαμε κ οι δύο. Την ημέρα που βγήκα από το νοσοκομείο, την ημέρα των Χριστουγέννων δηλαδή , μιλήσαμε τό βράδυ στο τηλέφωνο κ του είπα" πάμε για ύπνο τώρα?" Κ εκείνος μου είπε ναι, πάμε! Κλείσαμε το τηλέφωνο, αλλά εγώ επειδή είχα αϋπνίες τον κάλεσα μήπως ήταν ξύπνιος. Μου απάντησε στη κλήση κ μου είπε ότι ήταν έξω σε κλαμπ. Έγινε μεγάλο θέμα, όπως καταλαβαίνετε ,γιατί μου το έκρυψε! Μου είπε ότι το έκανε, επειδή δεν ήθελε να με κάνει να νιώσω άσχημα, που εγώ δεν θα μπορούσα να βγω. Εγώ του απάντησα σε αυτό,ότι αν ήξερε, πως κάτι τέτοιο θα με έκανε να νιώσω άσχημα, τότε δεν θα πρεπε να βγει κ όχι να μου πει ψέματα! Μετά από πάρα πολύ προσπάθεια, παραδέχτηκε ότι αυτό που έκανε ήταν λάθος. Εκτός αυτού δεν είναι η πρώτη φορά που τον έπιασα να μου λέει ψέματα.
    Μια άλλη φορά στις πολύ αρχές της σχέσης, είχε βγει σε κλαμπ πάλι, μια κοπέλα άγνωστη, του μίλησε και βρέθηκαν σε ένα τραπέζι οι δύο τους ,να συζητούν για 5 λεπτά κ το θέμα έληξε εκει. Αυτά μου τα είπε έναν μήνα μετά, αφού είχαν γίνει. Εγώ έψαξα πολύ κ τη βρήκα στο ινσταγκραμ. Είδα, πως της πατούσε λαικ σε αυτα που ανέβαζε. Επέμενα τότε κ τον ρωτούσα επίμονα, τον είχα ρωτήσει πάρα πολλές φορές, αν αντάλλαξαν κάποιο ινσταγκραμ(εγώ έκανα πως δεν ξέρω τίποτα) κ μου έλεγε πως όχι! Επέμενε σε αυτό μέχρι και όρκους μου ειχε δώσει. Αυτό που έκανε ήταν να πάρει πίσω τα λαικ, που της είχε κάνει. Μια φορά που τσακωθηκαμε είδα πως μπήκε στις φωτογραφίες της πάλι κ της είχε κάνει λαικ σε κάποιες από αυτές. Όταν τα ξαναβρήκαμε τα αφαίρεσε πάλι. Μετά από πολύ καιρό κ αφού ακόμα επέμενα, μου παραδέχτηκε ότι είχαν ανταλλάξει ινσταγκραμ, του ζήτησα εγώ να τη μπλοκάρει κ το έκανε.
    Τα διαβάζω και στενοχωριεμαι, που εμπιστεύτηκα και πάλι κάποιον ψεύτη, από την άλλη σκέφτομαι, ότι Μ αγαπάει, είναι σημαντικα ψέματα όλα αυτά για να τα χαλάσω όλα;;
    Σας παρακαλώ θέλω την γνώμη σας, τι θα κάνετε εσείς σε μία τέτοια περίπτωση; Πώς πρέπει να διαχειριστώ τον πληγωμένο μου εγωισμό;;;
    καλημερα.
    νομιζω οτι πρεπει να προσδιορισεις ποια ειναι τα "ολα" που θα χαλασεις....
    9 μηνες με μια συναντηση τον μηνα, ειναι 9 συναντησεις.
    με 2 συναντησεις, ειναι 18 συναντησεις. οσο δλδ ενας μηνας σχεσης απο κοντα (και λιγοτερο)...
    τα "ιντερνετικα" και τα "τηλεφωνηματα", πραγματικα αστα... μια σχεση χωρις πραγματικη επαφη, δεν ειναι σχεση, ειναι φαντασιωση...

    ειναι 20 χρονων ΠΑΙΔΑΚΙ.
    δεν μενω στα 4 χρονια διαφορας σας, αλλα στο οτι σε τετοιες ηλικιες τα 4 χρονια ειναι 14 και 24...
    αυτος μολις τελειωσε το σχολειο και ειναι και αγορι (δλδ ωριμαζει αργοτερα)
    εχετε αποσταση μεγαλη λες κι εχει και θαλασσα ενδιαμεσα.

    τι προοπτικες εχει αυτη η σχεση στο αμεσο μελλον;
    εχετε σκοπο να μεινετε συντομα στην ιδια πολη, ή ειναι κατι αγνωστο και μακρυνο;

    τι θα κανει εναν ολοκληρο μηνα, που ειναι μονος; θα κλειστει μεσα;
    γινεται να βγει 20χρονος εξω για ποτο σε μπαρ, σε κλαμπ, να ειναι χωρις κοπελα και να μην γινουν κουβεντες με αλλες κοπελες;;;;
    εσυ οταν βγαινεις με φιλη σου, δεν σας πλησιαζουν οι ανδρες;;;
    τα χριστουγεννα, πιστευω οντως ειπε ψεματα για να μην σε στεναχωρησει που ησουν μεσα αρρωστη, γιατι αν ηθελε να σε εξαπατησει, δεν θα σηκωνε το τηλεφωνο.
    θα εκανε οτι κοιμαται.
    για την κοπελα στο ινστα, ναι μπορει να μην ηταν τπτ ιδιατερο, δλδ να εγιναν οσα βρηκες και τπτ παραπανω.
    μπορει ομως να συμβει στο αμεσο μελλον ειτε με αυτην ειτε με καποια αλλη.
    ΜΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ.
    κιε συ μονη εισαι. με μια συναντηση τον μηνα δεν υφισταται σχεση, αν δεν εχεις δρομολογησει ΣΥΜΒΙΩΣΗ ΣΥΝΤΟΜΑ . δεν εννοω στο ιδιο σπιτι, στο ιδιο μερος, ομως.

    εν τελει, αν θελεις να εισαι βεβαιη οτι αποκλειεται να κανει κατι με αλλη, "χωρισε" απο τωρα. καμια βεβαιοτητα δεν μπορεις να εχεις κι αν θελεις να ξερεις, ουτε για τον εαυτο σου μπορεις να εχεις βεβαιοτητα οτι δεν θα σου τραβηξει την προσοχη καποιος αλλος...

    υ.γ. το "χωρισε" το εχω σε εισαγωγικα, γιατι δεν θεωρω σχεση αυτο που εχετε, με τετοιες συνθηκες.

  3. #3
    kopela93
    Guest
    Εσύ είσαι 24 αυτός 20. Μωρό είναι αλλά εσύ είσαι πιο ανώριμη από αυτόν. Κοίτα, δεν τον κάνεις να περνάει καλά. Θέλει να βγει και τον ελέγχεις. Τον οδηγείς ουσιαστικά στην "παράνομη" (για σένα) συμπεριφορά. Ουσιαστικά τον πιέζεις και τον σπρώχνεις να κάνει πιο γρήγορα αυτά που θα έκανε και χωρίς εσένα. Είναι μικρός, είσαι μικρή, θέλει να ζήσει τη ζωή του και εσύ τη δική σου. Δεν έχεις καταλάβει όμως ότι αυτή η κακομαθημένη συμπεριφορά που έχεις θα απωθεί από δω και στο εξής τους ανθρώπους γύρω σου αν δεν το σταματήσεις τώρα. Κάποιος για να είναι μαζί σου και να σε θέλει και να σε αναζητάει, θα πρέπει να του προσφέρεις όμορφες εμπειρίες. Εσύ , κάνεις το ακριβώς αντίθετο και περιμένεις και τα ρέστα.
    Σταμάτα κάθε είδους έλεγχο, κάθε είδους πρηξομουνιά. Θα κάνει ο,τι θέλει, κι αν εσύ του προσφέρεις κάτι πιο ωραίο από εκείνο που ήδη ψάχνει αυτός, τότε θα έρθει σε σένα. Αλλιώς, σε λίγο καιρό θα σε έχει ξαποστείλει.
    Πρόσεχε τα βήματά σου από δω και πέρα. Όχι με φόβο μήπως φύγει, αλλά να τη δεις τελείως αλλιώς. Να θυμάσαι αυτό που σού είπα. Για να είναι κάποιος κοντά σου πρέπει να περνάει καλά μαζί σου. Στην περίπτωση που εσύ δεν το προσφέρεις αυτό θα τον αφήνεις να φεύγει δε θα κάνεις όλα αυτά τα κομπλεξικα που κάνεις. Αυτό στο λέω γιατί αύριο μεθαύριο που θα ξανασκεφτείς τι έκανες με μεγαλύτερη ωριμότητα, θα τραβάς τα βυζιά σου και θα λες τι μαλάκας ήμουν, μα πως μπόρεσα να το κάνω αυτό στον εαυτό μου πρώτα από όλα, να ξεπεσω έτσι και δεύτερον να πιέσω κάποιον να μού δείξει ενδιαφέρον. Για να μην το πάθεις αυτό λοιπόν, άλλαξε τώρα συμπεριφορά.Γινε εσύ η γαμηστερή γκόμενα που ψάχνει αυτό το μωρό να βρει. Μέχρι τότε φυσικά θα σε έχει σταμπάρει κάποιος άλλος και αυτός θα αποτελεί παρελθόν. Η διαδικασία αυτή της αλλαγής συμπεριφοράς σου και της συνειδητοποίησης του λάθους σου θα είναι χρονοβόρα αλλά όσο πιο νωρίς το αλλάξεις τόσο πιο καλά για σένα.

Similar Threads

  1. Σχεση απο αποσταση
    By mirmigi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 23-05-2016, 15:13
  2. Σχεση απο αποσταση
    By alexakis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 15-11-2014, 16:15
  3. ''Σχεση'' απο αποσταση!!
    By Ιωαννα! in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 168
    Last Post: 21-09-2014, 13:26
  4. σχεση απο αποσταση
    By violeta92 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 13-06-2014, 19:31
  5. Σχεση και αποσταση
    By Λυδια32 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 19-07-2011, 20:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •