help please sos
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: help please sos

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278

    help please sos

    Δεν αντέχω άλλο. Λοιπόν τον τελευταίο χρόνο εργάζομαι σε ένα γραφείο. Νομίζω όταν έρχομαι σε επαφή με τον κόσμο, ακριβώς επειδή δεν νιώθω κανένα συναίσθημα και είμαι μονίμως σε μια κατάσταση σαν υπνωτισμού, πως όταν μου μιλάν οι άλλοι και μου αναθέτουν κάποια δουλειά το κάνουν για να με Ξυπνήσουν. Δηλ. επειδή είμαι νεκρός και δεν βλέπω το κάνουν για να δω. Πχ ένας χθες μου λέει δεν βλέπω εγώ εσύ και το έλεγε κάπως για να με κάνει να καταλάβω ότι δεν βλέπω. Σας παρακαλώ πείτε μου αυτά είναι στο μυαλό μου ή τα νομίζω εγώ.Δεν μπορώ να κοινωνικοποιηθώ με τίποτα. Το τηλέφωνο μου δεν χτυπάει ποτέ. Τις περισσότερες ώρες που είμαι σπίτι μου κοιμάμαι. Έχω μια αίσθηση ότι θα πεθάνω άμεσα και δεν θα έχω ζήσει - δει. Οι γιατροί δεν νομίζω ότι με καταλαβαίνουν - βασικά κανείς δεν με καταλαβαίνει. Δεν έχω βούληση από την άλλη. Δεν θέλω να κάνω τίποτα απολύτως - ότι κάνω το κάνω αναγκαστικά. Νομίζω είμαι ένας τελειωμένος. Βασικά είμαι ένα ράκος. Από την άλλη τι να κάνω να κλειστώ και στο σπίτι μου και να πεθάνω. Είμαι 28 χρονών, παρακολουθούμε από διάφορους γιατρούς τα τελευταία χρόνια και παίρνω 450 εφεξορ και 300 σολιαν. Δεν έχω καθόλου συναισθήματα. Είμαι σεξουαλικά ανενεργός - βασικά παρθένος και δεν αισθάνομαι τίποτα. Άλλοι γιατροί μου λένε πως είμαι ομοφυλόφιλος και άλλοι όχι. Δεν έχω φίλους. Βασικά έχω την εντύπωση πως όλοι οι άνθρωποι γύρω μου με αποφεύγουν και με θεωρούν τρελό - νεκρό - χαζεμένο - καμμένο μυαλό. Μένω με τους γονείς μου. Δεν έχω ούτε τη δύναμη ούτε την οικονομική δυνατότητα να φύγω. Βασικά δεν έχω κίνητρο για ζωή. Καπνίζω πολύ και τα βράδυ. Αλκόολ δε πίνω. Θέλω να αισθανθώ κάτι και γω επιτέλους. Δεν ξέρω ποιος είμαι και τι είμαι. Έχω τελειώσει ένα Πανεπιστήμιο, όπως πολλοί εδώ μέσα και τώρα προσπαθώ να εργασθώ. Ακόμα και στη δουλειά δημιουργούνται θέματα. Δεν έχω όρεξη και κίνητρο και αυτό φαίνεται και μπορεί και να με διώξουν. Βασικά αυτό που με απασχολεί πιο πολύ είναι το γεγονός ότι δεν αισθάνομαι τίποτα. Σωματικά είμαι υγιής. Δεν ξέρω τι να κάνω αλήθεια. Δεν νιώθω χαρά λύπη ζωντάνια ευτυχία έστω να μπορέσω να κλάψω ρε παιδί μου. Συγνώμη αν έγραψα πολλά και σας ζαλίζω. Δεν έχω βούληση για κάτι. Δεν θέλω να υποφέρω άλλο ούτε και να υποφέρουν οι άλλοι εξαιτίας μου. π.χ. οι γονείς μου. δεν ξέρω τι λέω και τι κάνω ώρες ώρες γιατι δεν ξέρω ποιος είμαι και τι θέλω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Γεια σου, μήπως έχεις αλεξιθυμία? Ψάξε λίγο στο ίντερνετ αν αναγνωρίζεις τον εαυτό σου. Κι εγώ βαριέμαι γενικά και δε νιώθω πολλά πράγματα, αλλά μου αρέσει μια καλή συζήτηση, μια βόλτα ή μια περιήγηση στο ίντερνετ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    παίρνω 450 εφεξορ και 300 σολιαν.
    Δεν γνωριζω το Σολιαν. Γνωριζω πολυ καλα ομως το Εφεξορ. 450 mg την ημερα, ειναι πολυ πανω απο το μεγιστο επιτρεπομενο οριο... 375 ειναι το οριο και δεν επιτρεπεται για μεγαλο χρονικο διαστημα. 450 ειναι πολυ επικινδυνη ποσοτητα ακομα και για λιγες ημερες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Κάνεις έκκληση για βοήθεια,αλλά τι είδους βοήθεια μπορεί να σου παρασχεθεί μεσα απο ένα φόρουμ στο ίντερνετ?..Τι μπορούσε να σου γράψει κάποιος που θα σε βοηθούσε πρακτικά?
    Υπάρχει πολύς κόσμος στην θέση σου....Δεν υποφέρεις μονο εσύ.
    Με τα χάπια που παίρνεις δεν πρόκειται ποτέ να έχεις διάθεση για ζωή και για σεξ,γιατί πολυ απλά τα χάπια μειώνουν την ζωντάνια και την ενέργεια και την ένταση του συναισθήματος, για να σε προφυλάξουν απο ενδεχόμενο ψυχωσικό επεισόδιο,αλλά παραπλεύρως σε κρατούν κατασταλμένο.
    Οπως σωστά σου είπε και ο φίλος απο πάνω,οι δόσεις που παίρνεις είναι πολύ υψηλές...Πάρε τηλ. τον γιατρό σου και πήγαινε απο εκεί να φτιάξετε την αγωγή...Ξεκινάς από αυτό...Με την κλαψομοιριά δεν βγαίνει τίποτα.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •