Σχέση με συνάδελφο; - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 92
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μπορει να εχει 3 κορεσ κ να το παιζει ελευθεροσ οπωσ κανω εγω

  2. #77
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να του πεις κι εσυ, οτι δεν ειστε φιλοι, γιατι οι φιλοι δεν κανουν σεξ.
    δεν ειστε ουτε ζευγαρι, γιατι δεν εχετε σχεση, οποτε;; τι ειστε;;;;;
    και ναι, ειναι κακο να τσαλαβουταμε σε μπερδεμενες και δηθεν καταστασεις, γιατι μας τρωνε χρονο και χωρο απο αυτα που πραγματικα θελουμε και μας αξιζουν και αντε ξεπαρεού.
    Καλημέρα..
    Χθες πάντως ξαναβρεθηκαμε στο γραφείο, μου ζήτησε να παμε οι 2 μας για καφε μετά τη δουλειά, πήγαμε και δεν έκανε καμία απολύτως κίνηση. Λες και είμαστε φιλαράκια, μου έκανε σχέδια για την άλλη εβδομάδα και το που να κανονίσουμε να πάμε.

    Αφού αρχίζω και αναρωτιέμαι μήπως ούτε ξεπετες ήθελε και τελικά προσπαθεί να τσεκάρει ποια απ' όλες τις "επιλογες" του είναι καλύτερη, για να ξεκαθαρίσει στο κεφάλι του τι θελει/θελει να το πάει σιγά σιγά κτλ.

  3. #78
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Εγώ πάλι διαισθάνομαι οτι χαλάς πολύ φαιά ουσία για έναν player που έκανες μια ξεπέτα. Επειδή φαίνεται να είσαι συναισθηματικός άνθρωπος καλύτερα αυτή την ιστορία να την αφήσεις στην άκρη και να την ξεχάσεις γιατί οι συναισθηματικές γυναίκες είναι το καλύτερο θήραμα τέτοιων αντρών.
    Όλα τα καταλαβαίνει, και πως νιώθεις κι οτι αναλύεις τη κάθε του κίνηση και απλά το παίζεις ''τρελίτσα'' αλλά απο μέσα σου βράζεις και για αυτό παίζει το παιχνιδάκι του και συνεχίζει να σε τσιτώνει.. Άμα σε αντιλαμβανόταν σαν δυναμική κι οτι τον παίζεις στα δάχτυλα και δεν του δίνεις καμία σημασία δεν θα είχε τη μαγκιά να το παίζει κι αυτός τρελίτσα και να λέει μαλακίες, θα ήταν μαζεμένος και αμήχανος και θα του προκαλούσες άγχος.
    Τέτοιες ιστορίες δεν έχουν καλό τέλος για τον πιο συναισθηματικό οπότε αν θες όντως να του δώσεις ένα (προσωρινό) μάθημα απλά ξέκοψε εντελώς να βρεις και την ηρεμία σου!
    Σπατάλησε κάπου αλλού την ενέργεια σου, με αυτόν δεν θα βγάλεις κάτι, είναι player και στο αποδεικνύει κάθε φορά κι είναι και περήφανος για αυτό! Απλά μην του δώσεις άλλο την ευκαιρία να βρίσκει πάτημα να τα κάνει.
    Δεν πειράζει, ήταν μια ξεπέτα, move on!
    Εχεις απόλυτο δίκιο, απλώς όταν και η άλλη πλευρά δε διευκρινίζει τις προθέσεις της, τότε το πράγμα μπερδεύεται περισσότερο, γιατί ζητας μια ξεκάθαρη απάντηση, η οποία δεν έρχεται.

    Σιγουρα θέλω να δώσω ένα closure σε όλο αυτό.
    Το θέμα είναι αν αξίζει όλα αυτά να του τα ξεκαθαρίσω με ένα κατεβατο μηνυμα ή από κοντα

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Καλημέρα..
    Χθες πάντως ξαναβρεθηκαμε στο γραφείο, μου ζήτησε να παμε οι 2 μας για καφε μετά τη δουλειά, πήγαμε και δεν έκανε καμία απολύτως κίνηση. Λες και είμαστε φιλαράκια, μου έκανε σχέδια για την άλλη εβδομάδα και το που να κανονίσουμε να πάμε.

    Αφού αρχίζω και αναρωτιέμαι μήπως ούτε ξεπετες ήθελε και τελικά προσπαθεί να τσεκάρει ποια απ' όλες τις "επιλογες" του είναι καλύτερη, για να ξεκαθαρίσει στο κεφάλι του τι θελει/θελει να το πάει σιγά σιγά κτλ.
    ναι ναι...
    μπορει και να περιμενει να του την πεσεις εσυ, γιατι τον ιδιο δεν τον παιρνει με τις δηλωσεις που εχει κανει.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Εχεις απόλυτο δίκιο, απλώς όταν και η άλλη πλευρά δε διευκρινίζει τις προθέσεις της, τότε το πράγμα μπερδεύεται περισσότερο, γιατί ζητας μια ξεκάθαρη απάντηση, η οποία δεν έρχεται.

    Σιγουρα θέλω να δώσω ένα closure σε όλο αυτό.
    Το θέμα είναι αν αξίζει όλα αυτά να του τα ξεκαθαρίσω με ένα κατεβατο μηνυμα ή από κοντα
    Όταν ζητάς μια ξεκάθαρη απάντηση και δεν έρχεται κάτι δείχνει. Μην την ζητάς και δώστου αυτό που του αξίζει, μια κρυάδα από εδώ μέχρι το Περού!

    Καταλαβαίνω οτι είναι δύσκολο να είστε στον ίδιο εργασιακό χώρο αλλά κάντο με τη συμπεριφορά σου δύσκολο για αυτόν, όχι για σένα.
    Οι εγωιστές / νάρκισσοι players δεν έχουν χειρότερο από το φτύσιμο ειδικά από κάτι που το θεωρούν σιγουράκι, τους καταστρέφεται ο εγωισμός και τους τσούζει όσο τίποτα άλλο.
    Γράψτον ρε παιδί μου πως να στο πω, μην ανταποκρίνεσαι σε τίποτα (έξοδο, μηνύματα, αστειάκια), ψυχρή και μην δείχνεις το παραμικρό συναίσθημα. Συμπεριφέρσου του τυπικά, χωρίς εντάσεις, χωρίς σπόντες χωρίς τίποτα, αν πει κανα αστειάκι γέλα σαν να άκουσες αστείο του Σεφερλή και γύρνα στη δουλειά σου ή γύρνα να μιλήσεις σε κάποιον άλλο σαν να μην τρέχει τίποτα! Άν στείλει μην απαντήσεις ή απάντα μετά απο ώρες τυπικά ή απλά διαβάστηκε. Αν ζητήσει έξοδο πες ευχαριστώ για την πρόταση, δεν μπορώ, έχω κανονίσει, όχι θα δούμε. Γενικά μην παίζεις το παιχνίδι του, βάλε εσύ τους κανόνες!
    Ξέρω οτι στην αρχή θα σου είναι δύσκολο αλλά μετά θα συνηθίσεις, θα σου αρέσει το αποτέλεσμα και θα σου είναι παιχνιδάκι να τον παρακολουθείς να είναι αμήχανος και να μην ξέρει την επόμενη κίνηση του για να ξαναπιάσει το θήραμα!
    Μόνο έτσι καταλαβαίνουν. Με τα καφεδάκια και τις βολτίτσες και τα ''φιλικά'' αυτός πετυχαίνει το σκοπό του κι εσύ τσιτώνεις περισσότερο.

    Κι επίσης, ΟΧΙ, δεν αξίζουν ούτε όλοι οι άνθρωποι ούτε όλες οι ιστορίες ένα ''ώριμο'' closure, κάποιες ιστορίες απλά τις αφήνεις, δεν χρειάζεται να σπαταλήσεις άλλο ενέργεια και να προβληματιστείς και να ξενερώσεις κι άλλο! Ούτε κατεβατό ούτε απο κοντά, ούτε τίποτα!

    Γίνε δυναμική και σίγουρη για σένα, δείξτου οτι αγοράκι μου βαρέθηκα τα παιχνιδάκια σου, έλα αδειασέ μου τη γωνιά και στείλτον αδιάβαστο!
    Γίνε η πληγή στον εγωισμό του απο εκεί που δεν το περιμένει και αστον να ψάχνεται απο που του ήρθε!
    Στο υπόσχομαι, είναι η καλύτερη λύση, μετά θα λες γιατί δεν το έκανα νωρίτερα να ηρεμήσω!
    Άσε που θα καθαρίσει το μυαλό σου και θα μπορείς να ασχοληθείς με κανένα άλλο αγοράκι που δεν είναι τόσο βλαμμένο!
    Άντε να βλέπω δυναμισμό απέναντι σε τέτοια παιδάκια, πάμε!

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Όταν ζητάς μια ξεκάθαρη απάντηση και δεν έρχεται κάτι δείχνει. Μην την ζητάς και δώστου αυτό που του αξίζει, μια κρυάδα από εδώ μέχρι το Περού!

    Καταλαβαίνω οτι είναι δύσκολο να είστε στον ίδιο εργασιακό χώρο αλλά κάντο με τη συμπεριφορά σου δύσκολο για αυτόν, όχι για σένα.
    Οι εγωιστές / νάρκισσοι players δεν έχουν χειρότερο από το φτύσιμο ειδικά από κάτι που το θεωρούν σιγουράκι, τους καταστρέφεται ο εγωισμός και τους τσούζει όσο τίποτα άλλο.
    Γράψτον ρε παιδί μου πως να στο πω, μην ανταποκρίνεσαι σε τίποτα (έξοδο, μηνύματα, αστειάκια), ψυχρή και μην δείχνεις το παραμικρό συναίσθημα. Συμπεριφέρσου του τυπικά, χωρίς εντάσεις, χωρίς σπόντες χωρίς τίποτα, αν πει κανα αστειάκι γέλα σαν να άκουσες αστείο του Σεφερλή και γύρνα στη δουλειά σου ή γύρνα να μιλήσεις σε κάποιον άλλο σαν να μην τρέχει τίποτα! Άν στείλει μην απαντήσεις ή απάντα μετά απο ώρες τυπικά ή απλά διαβάστηκε. Αν ζητήσει έξοδο πες ευχαριστώ για την πρόταση, δεν μπορώ, έχω κανονίσει, όχι θα δούμε. Γενικά μην παίζεις το παιχνίδι του, βάλε εσύ τους κανόνες!
    Ξέρω οτι στην αρχή θα σου είναι δύσκολο αλλά μετά θα συνηθίσεις, θα σου αρέσει το αποτέλεσμα και θα σου είναι παιχνιδάκι να τον παρακολουθείς να είναι αμήχανος και να μην ξέρει την επόμενη κίνηση του για να ξαναπιάσει το θήραμα!
    Μόνο έτσι καταλαβαίνουν. Με τα καφεδάκια και τις βολτίτσες και τα ''φιλικά'' αυτός πετυχαίνει το σκοπό του κι εσύ τσιτώνεις περισσότερο.

    Κι επίσης, ΟΧΙ, δεν αξίζουν ούτε όλοι οι άνθρωποι ούτε όλες οι ιστορίες ένα ''ώριμο'' closure, κάποιες ιστορίες απλά τις αφήνεις, δεν χρειάζεται να σπαταλήσεις άλλο ενέργεια και να προβληματιστείς και να ξενερώσεις κι άλλο! Ούτε κατεβατό ούτε απο κοντά, ούτε τίποτα!

    Γίνε δυναμική και σίγουρη για σένα, δείξτου οτι αγοράκι μου βαρέθηκα τα παιχνιδάκια σου, έλα αδειασέ μου τη γωνιά και στείλτον αδιάβαστο!
    Γίνε η πληγή στον εγωισμό του απο εκεί που δεν το περιμένει και αστον να ψάχνεται απο που του ήρθε!
    Στο υπόσχομαι, είναι η καλύτερη λύση, μετά θα λες γιατί δεν το έκανα νωρίτερα να ηρεμήσω!
    Άσε που θα καθαρίσει το μυαλό σου και θα μπορείς να ασχοληθείς με κανένα άλλο αγοράκι που δεν είναι τόσο βλαμμένο!
    Άντε να βλέπω δυναμισμό απέναντι σε τέτοια παιδάκια, πάμε!
    τυπισα σε εχουν μαστιγωσει;
    και τα γραφεις ολα αυτα;

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    τυπισα σε εχουν μαστιγωσει;
    και τα γραφεις ολα αυτα;
    Μπα, εγώ μαστιγώνω συνήθως ρε τύπε!
    Κι είμαι στις πολύ καλές μου για να σου απαντάω γιατί σε τύπους σαν εσένα (με βάση το τι έχω διαβάσει εδώ απο σένα) γενικά μόνο φτυσιές, οπότε έλα καλό Σαββατοκύριακο, γύρνα στο μίζερο σεξισμούλη σου και μην ασχολείσαι!

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Μπα, εγώ μαστιγώνω συνήθως ρε τύπε!
    Κι είμαι στις πολύ καλές μου για να σου απαντάω γιατί σε τύπους σαν εσένα (με βάση το τι έχω διαβάσει εδώ απο σένα) γενικά μόνο φτυσιές, οπότε έλα καλό Σαββατοκύριακο, γύρνα στο μίζερο σεξισμούλη σου και μην ασχολείσαι!
    παρε και το τελευταιο Μου ποστ

    https://forum.psychology.gr/threads/...4%CF%89/page16

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Καλημέρα..
    Χθες πάντως ξαναβρεθηκαμε στο γραφείο, μου ζήτησε να παμε οι 2 μας για καφε μετά τη δουλειά, πήγαμε και δεν έκανε καμία απολύτως κίνηση. Λες και είμαστε φιλαράκια, μου έκανε σχέδια για την άλλη εβδομάδα και το που να κανονίσουμε να πάμε.

    Αφού αρχίζω και αναρωτιέμαι μήπως ούτε ξεπετες ήθελε και τελικά προσπαθεί να τσεκάρει ποια απ' όλες τις "επιλογες" του είναι καλύτερη, για να ξεκαθαρίσει στο κεφάλι του τι θελει/θελει να το πάει σιγά σιγά κτλ.
    Παντως δείχνει ενδιαφέρον, καλό αυτό. Πρεπει να προσέξεις τις επόμενες μέρες στην δουλειά, μην πάρεις θάρρος και πας κοντά αν τον δεις για να μιλήσετε, θα είσαι παλι νορμάλ, ουτε χαρούλες ουτε μούτρα και φυσικά ουτε συζητήσεις τύπου που πάμε, τι κάνουμε κλπ κλπ. Οταν σου ξαναπροτείνει για καφέ, βρες μια δικαιολογία πχ εχω να διαβάσω γιατι ξεκίνησα γαλλικά, πέθανε η γιαγιά μου, θέλω να πάω την γάτα μου στον οδοντίατρο και αλλα τετοια. Αυτος περιμένει να τον παρακαλάς τωρα. Τι αλλο λέγατε εκει στον καφέ?

  10. #85
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Παντως δείχνει ενδιαφέρον, καλό αυτό. Πρεπει να προσέξεις τις επόμενες μέρες στην δουλειά, μην πάρεις θάρρος και πας κοντά αν τον δεις για να μιλήσετε, θα είσαι παλι νορμάλ, ουτε χαρούλες ουτε μούτρα και φυσικά ουτε συζητήσεις τύπου που πάμε, τι κάνουμε κλπ κλπ. Οταν σου ξαναπροτείνει για καφέ, βρες μια δικαιολογία πχ εχω να διαβάσω γιατι ξεκίνησα γαλλικά, πέθανε η γιαγιά μου, θέλω να πάω την γάτα μου στον οδοντίατρο και αλλα τετοια. Αυτος περιμένει να τον παρακαλάς τωρα. Τι αλλο λέγατε εκει στον καφέ?
    Ναι ναι αυτό θα κάνω..

    Μου έλεγε να κανονίσουμε να βγούμε για ποτο μαζί με κάποια παιδιά από την ομάδα του και να ξαναπάμε οι δύο μας για καφέ. Σε κάποια φάση του πεταξα σπόντα (για να τσεκάρω αντιδρασεις) "που στο σπίτι σου; Εγώ σε κάλεσα πάντως, σειρά σου να με καλεσεις" και μου λέει "ωραια θα το κανονίσουμε και αυτο". Ειπε ότι του έστειλε η πρώην του μνμ γιατι τον είδε στον ύπνο της (τραγικο), αλλά πιστεύω ότι πιο πολύ το είπε, επειδή ανέφερα εγω κάτι για τον πρώην μου επιτηδες.

    Δεν ξέρω, δεν υπήρχε ίχνος ερωτισμού, το πηγαινει λίγο προς το φλερτ, αλλά γενικα σε όλο αυτό το "φιλικο" κάτι δεν μου κολλάει..

    Το χρειαζεται το φτύσιμο!
    Last edited by vasilikileo1988; 04-02-2023 at 19:05.

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σίγουρα αυτο για την πρώην είναι για να τσιμπήσεις και ως αντίδραση σ αυτο που ειπες εσυ. Υπάρχει παντως ενδιαφέρον, πίστεψέ με εγω αν δεν μ άρέσει μια κοπέλα δεν κάθομαι ν' ασχοληθώ, ουτε βγαίνω φιλικά για καφέδες συχνά. Και ένα τελευταίο, αν σου πει να πάτε με άλλους να συμφωνήσεις ή αν σου πει να πατε οι δυο σας, πες του ρε συ να πουμε και στα παιδιά απ' την δουλεια! Να σε ρωτήσω και κατι αλλο ετσι απο περιέργεια, ποιος πλήρωσε στο καφέ?

  12. #87
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Σίγουρα αυτο για την πρώην είναι για να τσιμπήσεις και ως αντίδραση σ αυτο που ειπες εσυ. Υπάρχει παντως ενδιαφέρον, πίστεψέ με εγω αν δεν μ άρέσει μια κοπέλα δεν κάθομαι ν' ασχοληθώ, ουτε βγαίνω φιλικά για καφέδες συχνά. Και ένα τελευταίο, αν σου πει να πάτε με άλλους να συμφωνήσεις ή αν σου πει να πατε οι δυο σας, πες του ρε συ να πουμε και στα παιδιά απ' την δουλεια! Να σε ρωτήσω και κατι αλλο ετσι απο περιέργεια, ποιος πλήρωσε στο καφέ?
    Το να πάμε για καφε με τους άλλους, το έχει πει και ο ιδιος μια-δυο φορές μάλλον επιτηδες, γιατί μετά το γυρνάει πάλι στο να πάμε μόνοι μας, αν δεν έρθουν οι υπόλοιποι. Αυτός πληρώνει πάντα

    Σήμερα μου ξαναεστειλε παντως, λέγοντας μου ότι πέρασε πολύ ωραία

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κατάλαβα. Τι του απάντησες?

  14. #89
    Vaggg
    Guest
    Σε ψαρά έπεσες, πέταξε το δόλωμα, τσίμπησες, σε πήδηξε να δει τι λες, και τώρα παίζει το παιχνίδι του, όταν σε βαρεθεί έλα να τα πούμε. Δεν φενετε νορμάλ άνθρωπος και ότι δεν είναι νορμάλ σε σχέση το κάνουμε πέρα εκτός και αν γουστάρουμε σαδομαζοχιστικα με φετίχ.

  15. #90
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Σε ψαρά έπεσες, πέταξε το δόλωμα, τσίμπησες, σε πήδηξε να δει τι λες, και τώρα παίζει το παιχνίδι του, όταν σε βαρεθεί έλα να τα πούμε. Δεν φενετε νορμάλ άνθρωπος και ότι δεν είναι νορμάλ σε σχέση το κάνουμε πέρα εκτός και αν γουστάρουμε σαδομαζοχιστικα με φετίχ.
    Vaggg με το συμπαθειο, αλλα αυτο το ''σε πηδηξε'' ειναι λιγο υπερβολικο. Αποκλειεται δηλαδη να ηθελα εγω να τον πηδηξω και να το καταφερα στην τελικη; Αλλο αν στην πορεια εξελιχθηκε οπως εξελιχθηκε.
    Συμφωνω με τα υπολοιπα που λες περι του οτι δεν ειναι νορμαλ.

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Similar Threads

  1. Τι παίζει με τον νεο συναδελφο
    By little_eliza in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 147
    Last Post: 20-02-2020, 10:14
  2. Replies: 12
    Last Post: 28-05-2019, 00:05
  3. ΚΑΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ
    By AINO-TNA in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 11
    Last Post: 11-04-2018, 12:48
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. αποπειρα αυτοκτονιας απο συναδελφο.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 16-03-2010, 21:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •