Σχέση με συνάδελφο;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 92
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38

    Question Σχέση με συνάδελφο;

    Καλησπέρα σε όλους, αποφάσισα να μοιραστώ κι εγω το πρόβλημα μου μαζι σας (όσο πιο περιληπτικα γινεται!)

    Εγώ 30, ο Κ. 32, συνάδελφοι στη δουλειά (όχι στην ίδια ομάδα, οχι με καθημερινή επαφή εξαιτίας της τηλεργασιας, αλλά αρκετά συχνή). Όλα ξεκίνησαν πριν από περίπου 5 μήνες σε ένα event όπου τον παρατηρώ να με κοιτάζει εντονα. Τη συγκεκριμένη περίοδο είχα σχέση, αλλά έμαθα αργότερα ότι ρωτούσε συναδέλφους μου για εμενα. Με τα πολλά, με έκανε add στο linkedin, μιας και δεν εχει social media. Για τους επόμενους μήνες δεν ξαναβρισκομαστε, ώσπου το Δεκεμβριο τον κάλεσε μια κοινη μας φίλη στο παρτυ της. Εγώ πλέον χωρισμένη, είχα αποφασίσει να γνωριστούμε.

    Ξεκιναμε να μιλάμε για τη δουλειά, την καθημερινότητα μας, να χορευουμε, ώσπου τα πράγματα γίνονται έντονα και με φιλάει. Το σκηνικό αυτό συνεχίστηκε ολο το βράδυ και στο τέλος του παρτυ μου ζητάει κινητό. Την επόμενη μέρα μου στέλνει ζητώντας μου να βγούμε. Στο πρώτο ραντεβού όλα καλά, η επικοινωνία συνεχιζόταν κάθε μέρα, οι ώρες περνούσαν νερό και διαπιστώσαμε πόσα κοινά είχαμε. Μετα απο 4 μερες μου ζητάει 2ο ραντεβού, στο οποίο ανοίξαμε τα θεματα σχεσεων (και απο εδώ ξεκινάει το καλύτερο!): μου αναφέρει ότι είχε διαμορφώσει μια εντελώς διαφορετική εικόνα για εμενα από αυτή που δείχνω, ότι είμαι σοβαρο άτομο και ότι του αρέσω πάρα πολύ σε σημείο που δεν πίστευε ότι θα αισθανθεί όπως στις 2 μακροχρόνιες σχέσεις που είχε κάνει (η μία σχέση ήταν περίπου 8 χρόνια και η δεύτερη 4 χρονια με την οποία χώρισε εν μέσω καραντινας). Ωστόσο, είπε ότι βρίσκεται σε μια μπερδεμενη φάση, γιατί πριν το παρτυ είχε μπλέξει με 2 κοπέλες από τη δουλειά (!). Τον ρώτησα αν είχε σχέση, μου είπε όχι και η εξήγηση ήταν η εξης: με την πρώτη κοπέλα τραβιοταν 1 χρόνο, αυτή ήθελε να περπατούν μαζι, να ξυπνούν μαζί, αλλά ο Κ. δεν ήθελε, ώσπου η τύπισσα του ξεκαθάρισε ότι αν δν λένε προς τα έξω οτι ειναι σε σχέση, τότε πρέπει να διακόψουν την επικοινωνία τους. Έτσι λοιπόν ο Κ. μετα το άκυρο που έφαγε, μου ειπε ότι θελει να ξεκαθαρίσει τι συμβαίνει μέσα του, διότι αισθανθηκε τύψεις που φέρθηκε έτσι σε έναν άνθρωπο. Για τη δεύτερη κοπέλα δε γνωρίζω πολλά, αλλά μου είπε ότι δεν μιλάνε (αν θελω το πιστευω :)). Εφυγα μπερδεμενη, προσπαθούσε να με διαβεβαιώσει ότι όλα αυτα που λέει είναι θετικά για εμενα και οτι θέλει να με γνωρίσει και να εξακολουθουμε να επικοινωνούμε.

    Η επικοινωνία μας συνεχιζόταν καθημερινά, αλλά ημουν λίγο πιο απόμακρη/ξενερωμενη. Αυτός στην αρχη ήταν θερμός (καποιες φορες η συζήτηση πηγαινε σε sexting), ώσπου ζήτησε 3ο ραντεβού. Του είπα να έρθει σπίτι μου και συζητησαμε ξανά για το συγκεκριμένο θέμα, καθώς εξακολουθουσα να είμαι μπερδεμενη. Η απαντηση η ίδια: Μου αρέσεις πάρα πολύ σαν γυναικα, δεν περίμενα ότι θα αισθανθω έτσι απλώς μου επεσαν όλα μαζι γιατί έχω αφήσει αυτες τις εκκρεμότητες από το παρελθόν. Δεν θέλω να κόψουμε επικοινωνία, περνάμε τέλεια μαζί και θέλω να βγαίνουμε. Του εξήγησα ότι πρέπει να τα βρει με τον εαυτό του πρώτα και ότι δεν είμαι διατεθειμένη να τον περιμένω σα να είμαι η καβατζα του. Και ότι θέλω χρόνο για να γνωριστούμε καλύτερα, δεν γινεται μέσα σε 1 μηνα γνωριμίας να κάνουμε σχέση και ήθελα να το ξεκαθαρίσω αυτο. Συμφώνησε στο ότι και αυτός θέλει να γνωριστούμε κι άλλο. Με τα πολλά, καταλήξαμε να κάνουμε σεξ για πρώτη φορά μετά από 1 μήνα (το οποίο το υποκινησα εγω, δεδομένου ότι ενώ ο Κ. με πλησιαζε, δεν έκανε κινηση). 3 μέρες μετά αγνοείται ακόμα...ούτε ένα μήνυμα..

    Πως πιστεύετε ότι πρέπει να το χειριστώ; Σίγουρα θα ξαναβρεθούμε στη δουλειά. Με οσους φίλους το συζητησα, είπαν ότι φοβάται τη δέσμευση (γιατί είχε άσχημες σχέσεις στο παρελθον, κάτι που το παραδεχτηκε και ο ιδιος) και τώρα που είδε ότι με εμένα σοβαρεύει το πράγμα, δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί. Αυτο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι για ποιο λογο να θελει επικοινωνια μαζι μου και μετά να εξαφανίζεται, ενώ μεχρι πρότινος ελεγε: " επειδή είσαι σοβαρή κοπέλα, δε θέλω να σου συμπεριφερθω όπως σε κοπέλες από το παρελθόν, δλδ να κάνουμε ο,τι κάνουμε και να εξαφανιστω". Παρόλα αυτά, έκανε ακριβώς το ίδιο!

    Κάθε συμβουλή καλοδεχουμενη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου. Αυτες τις δύο κοπέλες απο την δουλειά τις ξέρεις εσυ ποιες είναι;

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Οχι, δεν τις ξέρω και ο ιδιος δεν ήθελε να πει ποιες είναι. Άρα, δεν γνωρίζω και κατά πόσο αληθεύουν όλα όσα έλεγε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Καλησπέρα σε όλους, αποφάσισα να μοιραστώ κι εγω το πρόβλημα μου μαζι σας (όσο πιο περιληπτικα γινεται!)

    Εγώ 30, ο Κ. 32, συνάδελφοι στη δουλειά (όχι στην ίδια ομάδα, οχι με καθημερινή επαφή εξαιτίας της τηλεργασιας, αλλά αρκετά συχνή). Όλα ξεκίνησαν πριν από περίπου 5 μήνες σε ένα event όπου τον παρατηρώ να με κοιτάζει εντονα. Τη συγκεκριμένη περίοδο είχα σχέση, αλλά έμαθα αργότερα ότι ρωτούσε συναδέλφους μου για εμενα. Με τα πολλά, με έκανε add στο linkedin, μιας και δεν εχει social media. Για τους επόμενους μήνες δεν ξαναβρισκομαστε, ώσπου το Δεκεμβριο τον κάλεσε μια κοινη μας φίλη στο παρτυ της. Εγώ πλέον χωρισμένη, είχα αποφασίσει να γνωριστούμε.

    Ξεκιναμε να μιλάμε για τη δουλειά, την καθημερινότητα μας, να χορευουμε, ώσπου τα πράγματα γίνονται έντονα και με φιλάει. Το σκηνικό αυτό συνεχίστηκε ολο το βράδυ και στο τέλος του παρτυ μου ζητάει κινητό. Την επόμενη μέρα μου στέλνει ζητώντας μου να βγούμε. Στο πρώτο ραντεβού όλα καλά, η επικοινωνία συνεχιζόταν κάθε μέρα, οι ώρες περνούσαν νερό και διαπιστώσαμε πόσα κοινά είχαμε. Μετα απο 4 μερες μου ζητάει 2ο ραντεβού, στο οποίο ανοίξαμε τα θεματα σχεσεων (και απο εδώ ξεκινάει το καλύτερο!): μου αναφέρει ότι είχε διαμορφώσει μια εντελώς διαφορετική εικόνα για εμενα από αυτή που δείχνω, ότι είμαι σοβαρο άτομο και ότι του αρέσω πάρα πολύ σε σημείο που δεν πίστευε ότι θα αισθανθεί όπως στις 2 μακροχρόνιες σχέσεις που είχε κάνει (η μία σχέση ήταν περίπου 8 χρόνια και η δεύτερη 4 χρονια με την οποία χώρισε εν μέσω καραντινας). Ωστόσο, 2. είπε ότι βρίσκεται σε μια μπερδεμενη φάση, γιατί πριν το παρτυ είχε μπλέξει με 2 κοπέλες από τη δουλειά (!). Τον ρώτησα αν είχε σχέση, μου είπε όχι και η εξήγηση ήταν η εξης: με την πρώτη κοπέλα τραβιοταν 1 χρόνο, αυτή ήθελε να περπατούν μαζι, να ξυπνούν μαζί, αλλά ο Κ. δεν ήθελε, ώσπου η τύπισσα του ξεκαθάρισε ότι αν δν λένε προς τα έξω οτι ειναι σε σχέση, τότε πρέπει να διακόψουν την επικοινωνία τους. Έτσι λοιπόν ο Κ. μετα το άκυρο που έφαγε, μου ειπε ότι θελει να ξεκαθαρίσει τι συμβαίνει μέσα του, διότι αισθανθηκε τύψεις που φέρθηκε έτσι σε έναν άνθρωπο. Για τη δεύτερη κοπέλα δε γνωρίζω πολλά, αλλά μου είπε ότι δεν μιλάνε (αν θελω το πιστευω :)). Εφυγα μπερδεμενη, προσπαθούσε να με διαβεβαιώσει ότι όλα αυτα που λέει είναι θετικά για εμενα και οτι θέλει να με γνωρίσει και να εξακολουθουμε να επικοινωνούμε.

    Η επικοινωνία μας συνεχιζόταν καθημερινά, αλλά ημουν λίγο πιο απόμακρη/ξενερωμενη. Αυτός στην αρχη ήταν θερμός (καποιες φορες η συζήτηση πηγαινε σε sexting), ώσπου ζήτησε 3ο ραντεβού. Του είπα να έρθει σπίτι μου και συζητησαμε ξανά για το συγκεκριμένο θέμα, καθώς εξακολουθουσα να είμαι μπερδεμενη. Η απαντηση η ίδια: Μου αρέσεις πάρα πολύ σαν γυναικα, δεν περίμενα ότι θα αισθανθω έτσι απλώς μου επεσαν όλα μαζι γιατί έχω αφήσει αυτες τις εκκρεμότητες από το παρελθόν. Δεν θέλω να κόψουμε επικοινωνία, περνάμε τέλεια μαζί και θέλω να βγαίνουμε. Του εξήγησα ότι πρέπει να τα βρει με τον εαυτό του πρώτα και ότι δεν είμαι διατεθειμένη να τον περιμένω σα να είμαι η καβατζα του. Και ότι θέλω χρόνο για να γνωριστούμε καλύτερα, δεν γινεται μέσα σε 1 μηνα γνωριμίας να κάνουμε σχέση και ήθελα να το ξεκαθαρίσω αυτο. Συμφώνησε στο ότι και αυτός θέλει να γνωριστούμε κι άλλο. Με τα πολλά, καταλήξαμε να κάνουμε σεξ για πρώτη φορά μετά από 1 μήνα (το οποίο το υποκινησα εγω, δεδομένου ότι ενώ ο Κ. με πλησιαζε, δεν έκανε κινηση). 3 μέρες μετά αγνοείται ακόμα...ούτε ένα μήνυμα..

    Πως πιστεύετε ότι πρέπει να το χειριστώ; Σίγουρα θα ξαναβρεθούμε στη δουλειά. Με οσους φίλους το συζητησα, είπαν ότι φοβάται τη δέσμευση (γιατί είχε άσχημες σχέσεις στο παρελθον, κάτι που το παραδεχτηκε και ο ιδιος) και τώρα που είδε ότι με εμένα σοβαρεύει το πράγμα, δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί. Αυτο που1.δεν μπορώ να καταλάβω είναι για ποιο λογο να θελει επικοινωνια μαζι μου και μετά να εξαφανίζεται, ενώ μεχρι πρότινος ελεγε: " επειδή είσαι σοβαρή κοπέλα, δε θέλω να σου συμπεριφερθω όπως σε κοπέλες από το παρελθόν, δλδ να κάνουμε ο,τι κάνουμε και να εξαφανιστω". Παρόλα αυτά, έκανε ακριβώς το ίδιο!

    Κάθε συμβουλή καλοδεχουμενη.
    καλημερα..

    1. για σκεψου λιγο... τι μεσολαβησε μεταξυ του οτι σου ελεγε οτι θελει επικοινωνια μαζι σου και του οτι εξαφανιστηκε;;;; μηπως μεσολαβησε το σεξ;;;
    2. για εμενα, με αυτο τα ειπε ολα και τα υπολοιπα ηταν μονο μπουρδολογια... ειναι η πιο μεγαλη καμπανα απ ολες τις καμπανες της γνωριμιας αυτης.
    "ειμαι μπερδεμενος", σημαινει "δεν ειμαι για σχεση", "εχω ηδη σχεση και δεν στο λεω", "θελω αλλη αλλα δεν μου καθεται", και αλλα παρομοια. τζιζ.. καμια τυψη δεν ενοιωσε για την πρωην κοπελα. αυτο πουε νοιωσε ειναι απορριψη και ειτε την παρακαλαει ακομα, ειτε τα εχουν ξαναβρει ηδη...

    πιστευω οτι εξ αρχης ο τυπος μονο σεξ ηθελε, αλλα ειδε οτι εσυ εχεις μια κανονικη επικοινωνια και δεν τον συναντησες μονο για σεξ και δεν του εβγαινε να στην πεσει στην ψύχρα στα γρηγορα διοτι πιστευε οτι θα φαει τα μουτρα του.

    του ειπες οτι δεν το βλεπεις οτι μπορειτε να προχωρησετε σε σχεση με μια γνωριμια του ενος μηνα, κι αμεσως μετα κανατε σεξ.
    μονο που ποτε δεν σου ζητησε σχεση, οσες μπουρδες και να ελεγε. σεξ ηθελε, το πηρε κι εξαφανιστηκε...

    δεν ειμαι τοσο σιγουρη οτι εχει φοβο δεσμευσης.
    εγω νομιζω οτι ειναι σε φαση που ψαχνει σεξ, αλλα επειδη ειναι λιγο σχεσακιας, οταν κανει γνωριμια, αρχιζει και μπερδευεται το πραγμα.
    ετσι μπερδευτηκε και με την 1η απο την δουλεια . ο λογος που δεν το ελεγε προς τα εξω, ηταν για να κανει τον ελευθερο φυσικα και να μπορει να κανει γνωριμιες.
    ωστοσο τον ετσουξε που τον εστειλε αυτη και πιθανον να την εχει απωθημενο. να θελει να επανασυνδεθουν εξ ου και το "μπερδεμα" που σου λεει.
    φυσικα και ειναι πολυ πιθανον να μιλανε ακομα, η και να κανουν κι αλλα.
    αν αρχισεις να μιλας γι αυτον στην δουλεια μπορεις και να τις βρεις, αλλα τι να τις κανεις;;;

    ρωτας τι πιστευουμε οτι πρεπει να κανεις.
    πες μας τι θελεις να επιτυχεις στην ιστορια, για να σου πουμε τι νομιζουμε οτι πρεπει να κανεις...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Διάβασα τον τίτλο (Σχέση με συνάδελφο;) και μετά αυτό:

    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Πως πιστεύετε ότι πρέπει να το χειριστώ;
    Τα υπόλοιπα δεν έχουν σημασία. Είναι γενική αρχή να αποφεύγουμε ερωτικές σχέσεις εντός του εργασιακού χώρου. Υπάρχουν μάλιστα εργοδότες που το απαγορεύουν ρητά. Αλλά ακόμα κι αν δεν κινδυνεύεις άμεσα να χάσεις τη δουλειά σου, η κατάσταση μπορεί άνετα να εξελιχθεί σε εφιάλτη και να μην αντέχεις να ξαναπάς εκεί. Σκέψου καλά τι συνέπειες μπορεί υπάρξουν γιατί το εργασιακό περιβάλλον δημιουργεί συνθήκες ασφυξίας.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Διάβασα τον τίτλο (Σχέση με συνάδελφο;) και μετά αυτό:



    Τα υπόλοιπα δεν έχουν σημασία. Είναι γενική αρχή να αποφεύγουμε ερωτικές σχέσεις εντός του εργασιακού χώρου. Υπάρχουν μάλιστα εργοδότες που το απαγορεύουν ρητά. Αλλά ακόμα κι αν δεν κινδυνεύεις άμεσα να χάσεις τη δουλειά σου, η κατάσταση μπορεί άνετα να εξελιχθεί σε εφιάλτη και να μην αντέχεις να ξαναπάς εκεί. Σκέψου καλά τι συνέπειες μπορεί υπάρξουν γιατί το εργασιακό περιβάλλον δημιουργεί συνθήκες ασφυξίας.
    ενταξει... ισχυει γενικα αυτο που λες, αλλα αν ειναι ελευθεροι οι ανθρωποι και κυριως αν δεν συνεργαζονται τοσο αμεσα , οπως αυτοι που ειναι σε διαφορετικα τμηματα, δεν ειναι τοσο τραγικο...

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    καλημερα Remedy,

    ευχαριστω για την απαντηση! Το περιεργο ομως ηταν οτι το σεξ εγινε, επειδη προς τα εκει το κατηύθυνα εγω, αυτος αρχικα ηταν διστακτικος (βεβαια θα μου πεις, σιγα μην εχανε την ευκαιρια, εφοσον του αρεσα κιολας). Απλως μου κανει εντυπωση ο τροπος με τον οποιο εξαφανιστηκε, ενω γνωριζει οτι αυριο-μεθαυριο θα ξαναβρεθουμε σε καποια εκδηλωση/στο γραφειο κτλ. Τοσο ανετος δηλαδη;

    Ισχυει το οτι ειναι σχεσακιας, αλλα αυτο που μου φαινεται παραλογο ειναι το: ''αισθανομαι για εσενα πραγματα που ειχα καιρο να αισθανθω'', αρα ρε φιλε κοροιδεύεις το εαυτο σου (ετσι το ερμηνευω). Δλδ θελω, αλλα επειδη βρισκομαι στη φαση ''θελω κατι οχι και τοσο δεσμευτικο αυτη την περιοδο'', δεν το προχωραω και πνιγω τα οποιαδηποτε συναισθηματα μου. Επίσης, ενα αλλο ερωτημα ειναι το εξης: αν το σεξ ηταν οντως το μονο που ηθελε, δεν θα επεδιωκε επαναπροσεγγιση;

    Ισχυει το οτι τον ετσουξε η απορριψη απο την πρωτη κοπελα. Οταν τον ρωτησα αν νιωθει ακομα κατι για εκεινη, η απαντηση ηταν ΄΄οχι, απλως εχω τυψεις που φερθηκα ετσι''.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    καλημερα Remedy,

    ευχαριστω για την απαντηση! Το περιεργο ομως ηταν οτι το σεξ εγινε, επειδη προς τα εκει το κατηύθυνα εγω, αυτος αρχικα ηταν διστακτικος (βεβαια θα μου πεις, σιγα μην εχανε την ευκαιρια, εφοσον του αρεσα κιολας). Απλως μου κανει εντυπωση ο τροπος με τον οποιο εξαφανιστηκε, ενω γνωριζει οτι αυριο-μεθαυριο θα ξαναβρεθουμε σε καποια εκδηλωση/στο γραφειο κτλ. Τοσο ανετος δηλαδη;

    Ισχυει το οτι ειναι σχεσακιας, αλλα αυτο που μου φαινεται παραλογο ειναι το: ''αισθανομαι για εσενα πραγματα που ειχα καιρο να αισθανθω'', αρα ρε φιλε κοροιδεύεις το εαυτο σου (ετσι το ερμηνευω). Δλδ θελω, αλλα επειδη βρισκομαι στη φαση ''θελω κατι οχι και τοσο δεσμευτικο αυτη την περιοδο'', δεν το προχωραω και πνιγω τα οποιαδηποτε συναισθηματα μου. Επίσης, ενα αλλο ερωτημα ειναι το εξης: 1.αν το σεξ ηταν οντως το μονο που ηθελε, δεν θα επεδιωκε επαναπροσεγγιση;

    Ισχυει το οτι τον ετσουξε η απορριψη απο την πρωτη κοπελα. Οταν τον ρωτησα αν νιωθει ακομα κατι για εκεινη, η απαντηση ηταν ΄΄οχι, απλως εχω τυψεις που φερθηκα ετσι''.

    δεν ειναι καθολου περιεργο οτι το σεξ το κατηυθυνες εσυ.
    πιθανολογω μαλιστα οτι προσπαθουσε να σε οδηγησει εκει, για να μην πεις μετα οτι στην επεσε στην ψυχρα κιολας, αλλα αντιθετως, αν μπλεξει το πραγμα και εκτεθει, να πει οτι εσυ το ζητησες και συναινεσε...

    θα σου φανει λιγοτερο παραλογο, αν σκεφτεις οτι απλα ηταν ψεμα. για την ακριβεια ηταν μπουρδολογια...
    τι να ελεγε; "θελω να σε πηδηξω;" ετσι ξερει να λειτουργει, μεσω υποψηφιων "σχεσεων". σε σχεσεις απο παιδι, δεν του ερχοταν καλα να στην πεσει στην ψυχρα και να φυγει, ξεροντας μαλιστα οτι δεν ακθονται ετσι οι περισσοτερες γυναικες.
    ειπε ενα παραμυθι που ειχε να κανει με "σοβαροτητα", "εκτιμηση" και "σχεση", για να μπορεσει να προχωρησει.
    ετσι το εξηγω , εγω...
    χμμ ναι, μπορει να μην κοροιδευε τον εαυτο του, αλλα εσενα...
    αν ειχε τα "όποια συναισθηματα", δεν ειχε κανεναν λογο να τα καταπνιξει, αφου λεει οτι ειναι ελευθερος...
    αρα, ή δεν τα εχει, ή δεν ειναι ελευθερος...

    1. μπορει και ναι, μπορει και οχι.
    αν θεωρησει οτι υπαρχει περιθωριο να επαναπροσσεγγισει χωρις απωλειες, μπορει και να το κανει. το οτι ειστε στην ιδια δουλεια ομως, οπου εχει κι αλλα μπερδεματα, το κανει να γερνει στο οτι θα το αποφυγει. εκτος αν ειναι χαζος..
    υπαρχουν ομως πολλοι ανδρες που θελουν μονο σεξ , αλλα το θελουν απο 1-3 φορες. δεν θελουν μια μονιμη καβαντζα. δοκιμαστικα κανουν και μετα πανε παρακατω.

    στο ξαναειπα, οτι "τυψεις" δεν νοιωθει με την καμια. εχει σκασει γιατι δεν περιμενε να απομακρυνθει εκεινη, την θεωρουσε δεδομενη και τωρα τον τσουζει. πολυ πιθανον να την κυνηγαει να την ξαναψησει.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Οκ αρα πιστευεις οτι σε περίπτωση πιθανής συνάντησης στο γραφείο, η καλύτερη αντιμετωπιση ειναι η αδιαφορια (που μεταξύ μας το προτιμω) ή το να φανω χαλαρη σα να μη συνεβη τιποτα;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Οκ αρα πιστευεις οτι σε περίπτωση πιθανής συνάντησης στο γραφείο, η καλύτερη αντιμετωπιση ειναι η αδιαφορια (που μεταξύ μας το προτιμω) ή το να φανω χαλαρη σα να μη συνεβη τιποτα;
    η καλυτερη αντιμετωπιση, ωστε να επιτυχεις τι;
    στο ξαναρωτησα και δεν απαντησες.
    για να βρεις την καλυτερη αντιμετωπιση πρεπει πρωτα να βρεις τι θελεις να πετυχεις..

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Δε νομιζω οτι ετσι οπως εχει εξελιχθει η κατασταση μπορω να επιτυχω κατι, διοτι αυτος θελει κατι λιγοτερο δεσμευτικο, ενω εγω οχι. Το λεω με την εννοια του οτι ακριβως επειδη βρισκεται στο χωρο εργασιας η θεση μου ειναι λεπτη (παρολο που δεν εχουμε αμεση συνεργασια, ανηκουμε σε αλλη ομαδα κτλ)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Δε νομιζω οτι ετσι οπως εχει εξελιχθει η κατασταση μπορω να επιτυχω κατι, διοτι αυτος θελει κατι λιγοτερο δεσμευτικο, ενω εγω οχι. Το λεω με την εννοια του οτι ακριβως επειδη βρισκεται στο χωρο εργασιας η θεση μου ειναι λεπτη (παρολο που δεν εχουμε αμεση συνεργασια, ανηκουμε σε αλλη ομαδα κτλ)
    εφοσον εχεις συνειδητοποιησει, οτι τπτ απο αυτα που θα ηθελες δεν ειναι διατεθιμενος να κανει και υπαρχει και το αγκαθι της δουλειας, η καλυτερη σταση θα ειναι η αδιαφορια, σαν να μην εγινε τπτ. οχι "φιλαρακια", ομως. μηδενικες σχεσεις και επαφες. παγος.
    βεβαια, εκεινος οταν δει, οτι ουτε τον κυνηγας για επαναληψη, ουτε παρακαλας, ουτε του ζητας τα ρεστα, ουτε τον ξεφωνιζεις, θα σε ξαναπλησιασει...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Ναι, εχεις δικιο. Πως εξηγεις το γεγονος οτι δεν με καλεσε σπιτι του, εφοσον αυτο εκανε με αλλες κοπελες στο παρελθον που τις ειχε απλα για ξεπετα; Ισως επειδη ξερει οτι θα ξαναβρεθουμε γραφειο;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Ναι, εχεις δικιο. Πως εξηγεις το γεγονος οτι δεν με καλεσε σπιτι του, εφοσον αυτο εκανε με αλλες κοπελες στο παρελθον που τις ειχε απλα για ξεπετα; Ισως επειδη ξερει οτι θα ξαναβρεθουμε γραφειο;
    για εξηγησε λιγο παραπανω πως το σκεφτηκες;
    τι σχεση εχει το σπιτι του με το οτι θα σε ξαναδει στο γραφειο;

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Σε προηγουμενες συζητησεις, ειχε αναφερει οτι καποιες κοπελες που ειχε για ξεπετα τις ειχε παει σπιτι του. Αρα, αναρωτιεμαι: θεωρητικα δεν θα μπορουσε να ειχε κανει το ιδιο και με εμενα; Ψεκαστε, σκουπιστε, τελειωσατε δλδ. Αυτος δεν το προτεινε καν (που θα ετρωγε ακυρο αν το ειχε προτεινει, απλως προσπαθω να κατανοησω το σκεπτικο του)

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι παίζει με τον νεο συναδελφο
    By little_eliza in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 147
    Last Post: 20-02-2020, 10:14
  2. Replies: 12
    Last Post: 28-05-2019, 00:05
  3. ΚΑΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ
    By AINO-TNA in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 11
    Last Post: 11-04-2018, 12:48
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. αποπειρα αυτοκτονιας απο συναδελφο.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 16-03-2010, 21:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •