Σχέση με συνάδελφο; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 92
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Eπισης η εξαφάνιση χωρις αιτία, χωρις να γίνει συζήτηση κλπ σου εντείνει την απορία γιατι σ' αφήνει στο σκοτάδι, με αποτέλεσμα να το σκέφτεσαι περισσότερο, να μπαίνεις στον πειρασμό να στείλεις να ξεκαθαρίσετε κλπ, είναι κατι σαν ghosting. Και σε φιλίες παίζει αυτο οπου μένεις με την απορία. Σε σοσιαλ είσαστε φίλοι? βλέπεις πληροφορίες ή μονο στην δουλειά?

  2. #32
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Συμφωνώ απόλυτα. Δεν έχει σοσιαλ πάρα μόνο viber, αρα στη δουλειά αν βρεθουμε. Αυτός ενδεχομένως να περιμενε ότι μετά από όλα αυτά θα στείλω, αλλά δεν παίζει αυτό

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Συμφωνώ απόλυτα. Δεν έχει σοσιαλ πάρα μόνο viber, αρα στη δουλειά αν βρεθουμε. Αυτός ενδεχομένως να περιμενε ότι μετά από όλα αυτά θα στείλω, αλλά δεν παίζει αυτό
    πιθανοτατα επιδιωκει να στειλεις.
    γιατι, οπως τα συζητουσατε και οπως στα ελεγε αυτος, υποτιθεται οτι σε θεωρει relationship material, επομενως αν επικοινωνησει αυτος, πρεπει πλεον να το προχωρησει, να ξεκαθαρισει την θεση του. ενω αν παρεις εσυ, μπορει να σε συρει παλι σε σποραδικες συναντησεις που κατατληγουν σε σεξ, χωρις να συζητηθει το θεμα υποψηφιας σχεσης... βασικα μαθηματα χειριστικοτητας γυπινγκ...

  4. #34
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Remedy είσαι θεά! Επομενως συμφωνείς οτι με το να μην στέλνω (αδιαφορη στο γραφειο κτλ) θα φτάσει σε ένα σημείο που θα σκάσει και θα στείλει αυτός ετσι;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Remedy είσαι θεά! Επομενως συμφωνείς οτι με το να μην στέλνω (αδιαφορη στο γραφειο κτλ) θα φτάσει σε ένα σημείο που θα σκάσει και θα στείλει αυτός ετσι;
    ετσι πιστευω.
    απλα το θεμα ειναι, οτι δεν θελει σχεση, αλλα με αυτα που σου ειπε, που ηταν μονο για να κανετε σεξ, αλλα δεν τα εννοουσε, θελει να σε οδηγησει στο να παρεις την πρωτοβουλια.
    το θεμα ειναι, εσυ θελεις να μπεις σε τετοια φαση μαζι του, αν βρισκεστε στα κλεφτα ποτε- ποτε μονο για σεξ και ειτε να εχει αλλη/αλλες, ειτε να θελει καποια αλλη ;

  6. #36
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Οχι ούτε καν, γιατί είχα στο μυαλό μου ότι όλο αυτό θα είχε μια προοπτική και αποδείχθηκε ανωριμος (με βάση την ηλικία του και τις προηγούμενες μακροχρονιες σχέσεις του εστω). Απλώς είμαι σε φάση που θέλω να δει τι έχασε και νομίζω ότι αυτό όντως πετυχαίνει με την αδιαφορία, τπτ αλλο

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Κοριτσια η την εχει μικρη η δεν του κανει κουκου

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Οχι ούτε καν, γιατί είχα στο μυαλό μου ότι όλο αυτό θα είχε μια προοπτική και αποδείχθηκε ανωριμος (με βάση την ηλικία του και τις προηγούμενες μακροχρονιες σχέσεις του εστω). Απλώς είμαι σε φάση που θέλω να δει τι έχασε και νομίζω ότι αυτό όντως πετυχαίνει με την αδιαφορία, τπτ αλλο
    Tωρα αυτες τις μέρες τι γίνεται? Βλεπόσαστε στην δουλειά?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Οχι ούτε καν, γιατί είχα στο μυαλό μου ότι όλο αυτό θα είχε μια προοπτική και αποδείχθηκε ανωριμος (με βάση την ηλικία του και τις προηγούμενες μακροχρονιες σχέσεις του εστω). Απλώς είμαι σε φάση που θέλω να δει τι έχασε και νομίζω ότι αυτό όντως πετυχαίνει με την αδιαφορία, τπτ αλλο
    για μενα, το αγκαθι ειναι αν εχει σχεση και ειπε ψεματα, ή θελει καποια αλλη.
    αν δεν θελει να δεσμευθει γενικα και αοριστα (οχι με εσενα επειδη δεν του αρεσεις αρκετα, αλλα γενικα), τοτε πολυ ευκολα γυρναει απο σεξ σε σχεση.
    βασικα, γυρναει μονο του, αν ταιριαξεις με τον αλλον.

  10. #40
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για μενα, το αγκαθι ειναι αν εχει σχεση και ειπε ψεματα, ή θελει καποια αλλη.
    αν δεν θελει να δεσμευθει γενικα και αοριστα (οχι με εσενα επειδη δεν του αρεσεις αρκετα, αλλα γενικα), τοτε πολυ ευκολα γυρναει απο σεξ σε σχεση.
    βασικα, γυρναει μονο του, αν ταιριαξεις με τον αλλον.
    δεδομενης της καταστασης, είναι εύκολο γενικα να αποδειχθεί αν εχει σχεση και ειπε ψεματα, θελει αλλη/αλλες κτλ;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    δεδομενης της καταστασης, είναι εύκολο γενικα να αποδειχθεί αν εχει σχεση και ειπε ψεματα, θελει αλλη/αλλες κτλ;
    το αν εχει αλλη, φανταζομαι ειναι πιο ευκολο να αποδειχθει. το τι θελει και τι δεν θελει, μονο ο ιδιος μπορει να το πει.

  12. #42
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το αν εχει αλλη, φανταζομαι ειναι πιο ευκολο να αποδειχθει. το τι θελει και τι δεν θελει, μονο ο ιδιος μπορει να το πει.
    Ήμασταν σήμερα στο γραφείο, έκατσα πλάτη επιτηδες και ούτε ένα γεια, τπτ απολύτως. Έβλεπα με τρόπο ότι με κοίταζε κάθε φορά που μιλούσα ή σηκωνομουν, αλλά καμία επικοινωνία, τπτ απολύτως σε σημείο που με αναγκάζει να στειλω "θύμησε μου γιατί δεν μιλάμε?". Δεν θέλω να του ζητησω τα ρέστα, ούτε να τον πιέσω, αλλά αυτη η εξαφάνιση ενω είμαστε στο ίδιο περιβαλλον, με έχει επηρεάσει. Βέβαια για να είμαι ειλικρινής δεν έριξα ούτε ένα βλέμμα, σαν να μην υπάρχει (φαντασμα δν είναι εξάλλου?). Ειλικρινά με έχει μπερδέψει και δεν ξέρω πώς θα πρέπει να κινηθώ

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Φαντασματα ειναι οι ουκαδεσ ουκασ ειναι ?

  14. #44
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Remedy ακούς? Μου έστειλε μνμ ο βλακας: κρίμα δν είναι να μ μιλάμε? θέλω να μιλάμε, αλλά αν θες να κόψουμε επικοινωνία οκ το καταλαβαίνω...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Τη βλακεια πολυ εμισησαν τον βλακα ουδεισ
    Ελισ 2023 μ.χ.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι παίζει με τον νεο συναδελφο
    By little_eliza in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 147
    Last Post: 20-02-2020, 10:14
  2. Replies: 12
    Last Post: 28-05-2019, 00:05
  3. ΚΑΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ
    By AINO-TNA in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 11
    Last Post: 11-04-2018, 12:48
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. αποπειρα αυτοκτονιας απο συναδελφο.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 16-03-2010, 21:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •