Σχέση με συνάδελφο; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 92
  1. #46
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Remedy ακούς? Μου έστειλε μνμ ο βλακας: κρίμα δν είναι να μ μιλάμε? θέλω να μιλάμε, αλλά αν θες να κόψουμε επικοινωνία οκ το καταλαβαίνω...
    Εντάξει τι περίμενες με αυτό που έστειλες, σου βγήκε κ απο πάνω


    Quote Originally Posted by elis View Post
    Φαντασματα ειναι οι ουκαδεσ ουκασ ειναι ?
    Έλις , αν είναι ΟΥΚ να ζητήσω στοιχεία επικοινωνιας , για μια φίλη μου που ενδιαφέρεται

  2. #47
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    [QUOTE=Σπουργίτι;1214690]Εντάξει τι περίμενες με αυτό που έστειλες, σου βγήκε κ απο πάνω

    Μάλλον παρερμηνευσες αυτό που έγραψα. Δεν έκανα εγώ κίνηση, εκείνος εστειλε

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Tι απάντησες θεματοθέτρια??

  4. #49
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Tι απάντησες θεματοθέτρια??
    Το έπαιξα τρελιτσα και κουλ ότι δλδ "εγω σου μιλαω κανονικα, εσύ ξεκοψες". Με τα πολλά μου ζήτησε να βγουμε, αλλά ακόμα δεν έχω απαντήσει

  5. #50
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Έβλεπα με τρόπο ότι με κοίταζε κάθε φορά που μιλούσα ή σηκωνομουν, αλλά καμία επικοινωνία, τπτ απολύτως σε σημείο που με αναγκάζει να στειλω "θύμησε μου γιατί δεν μιλάμε?". Δεν θέλω να του ζητησω τα ρέστα, ούτε να τον πιέσω...
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988;12146[U
    [/U]95]

    Μάλλον παρερμηνευσες αυτό που έγραψα. Δεν έκανα εγώ κίνηση, εκείνος εστειλε
    Εστειλες να σου πει γιατί δεν μιλάτε. Όταν σου λεει

    " αν δεν θέλεις εσύ να μιλάμε το καταλαβαίνω"

    μεταφράζεται ως " θα σου φερθώ σκατά, πόσο πίσω είσαι διατεθειμένη να κάνεις"

  6. #51
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Εστειλες να σου πει γιατί δεν μιλάτε. Όταν σου λεει

    " αν δεν θέλεις εσύ να μιλάμε το καταλαβαίνω"

    μεταφράζεται ως " θα σου φερθώ σκατά, πόσο πίσω είσαι διατεθειμένη να κάνεις"
    Οκ σορρυ δεν το έγραψα σωστά. Εννοούσα ότι σκέφτηκα να στειλω, για να τον ρωτήσω, αλλά δεν το εκανα και τελικά έστειλε αυτός πρωτος (πες το τηλεπάθεια :P )

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Remedy ακούς? Μου έστειλε μνμ ο βλακας: κρίμα δν είναι να μ μιλάμε? θέλω να μιλάμε, αλλά αν θες να κόψουμε επικοινωνία οκ το καταλαβαίνω...
    καλημερα!
    χαχα!
    αυτο που σου ειχα πει συμβαινει...
    εξαφανιστηκε ωστε να σου δειξει οτι δεν τρεχει τπτ, δεν εχετε τπτ.
    οταν ειδε οτι δεν κυνηγας και δεν ασχολεισαι, εστειλε για να ξαναχωθει ΘΥΜΙΖΟΝΤΑΣ ΣΟΥ ΟΜΩΣ οτι δενε χετε τιποτε ("αν δεν θελεις επικοινωνια το καταλαβαινω"= "αν δεν θες παρε δωσε μιας και δενε χουμε τπτ το καταλαβαινω. δεν το σεβομαι ομως, μονο το καταλαβαινω, γιατι αν το σεβομουν, δεν θα σε ξαναενοχλουσα").

    φιλη μου, εσυε χεις το καρπουζι, εσυε χεις και το μαχαιρι. αν θες ξεπετες, ειναι προθυμος. αν θες κατι αλλο, προς το παρον ξεκαθαριζει οτι δεν...

  8. #53
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα!
    χαχα!
    αυτο που σου ειχα πει συμβαινει...
    εξαφανιστηκε ωστε να σου δειξει οτι δεν τρεχει τπτ, δεν εχετε τπτ.
    οταν ειδε οτι δεν κυνηγας και δεν ασχολεισαι, εστειλε για να ξαναχωθει ΘΥΜΙΖΟΝΤΑΣ ΣΟΥ ΟΜΩΣ οτι δενε χετε τιποτε ("αν δεν θελεις επικοινωνια το καταλαβαινω"= "αν δεν θες παρε δωσε μιας και δενε χουμε τπτ το καταλαβαινω. δεν το σεβομαι ομως, μονο το καταλαβαινω, γιατι αν το σεβομουν, δεν θα σε ξαναενοχλουσα").

    φιλη μου, εσυε χεις το καρπουζι, εσυε χεις και το μαχαιρι. αν θες ξεπετες, ειναι προθυμος. αν θες κατι αλλο, προς το παρον ξεκαθαριζει οτι δεν...
    Καλημέρα και καλό μηνα! Ναι, μου είπε ότι τον ενόχλησε που έκανα σαν να μην υπάρχει στο γραφείο, γιατί θα μου μιλούσε. Για να "συμφιλιωθουμε" (όπως ειπε), μου πρότεινε να βγούμε.

    Πιστεύεις ότι το προτεινε/τα έγραψε αυτα, γιατί ενδεχομένως θέλει να αποκαταστησουμε τη "φιλικη/τυπικη" σχεση μας -δεδομένου ότι είμαστε στη δουλειά και είναι λίγο άβολο να μην μιλαμε- ή γιατί θέλει πάλι ξεπέτα (οπότε θα ξαναπεί τις κλασικές παπατζες)?

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Καλημέρα και καλό μηνα! Ναι, μου είπε ότι τον ενόχλησε που έκανα σαν να μην υπάρχει στο γραφείο, γιατί θα μου μιλούσε. Για να "συμφιλιωθουμε" (όπως ειπε), μου πρότεινε να βγούμε.

    Πιστεύεις ότι το προτεινε/τα έγραψε αυτα, γιατί ενδεχομένως θέλει να αποκαταστησουμε τη "φιλικη/τυπικη" σχεση μας -δεδομένου ότι είμαστε στη δουλειά και είναι λίγο άβολο να μην μιλαμε- ή γιατί θέλει πάλι ξεπέτα (οπότε θα ξαναπεί τις κλασικές παπατζες)?
    φυσικα και δεν το ειπε για να αποκαταστησετε τυπικες σχεσεις.
    αν ηθελε αυτο, θα το κρατουσε μεσα στο γραφειο με καποιες εξηγησεις, καποιες χειραψιες, η με καφεδες με συναδελφους.
    αυτος ακολουθει συγκεκριμενο χειριστικο σχεδιακι, που ειναι, εφοσον δεν υστερίασες, να τον κυνηγας για να του ζητας τον λογο, τωρα θα κανει προσπαθεια να συνεχιστουν οι ξεπετες.

    εσυ, πρεπει να σκεφτεις τι θες για να αποφασισεις πως θα φερθεις.
    θες να τον ξεφτιλισεις και να σηκωθεις να φυγεις; θες να σε κυνηγαει μεχρι να σβησει ο ηλιος, η θελει σεξ κι εσυ;;;

  10. #55
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    φυσικα και δεν το ειπε για να αποκαταστησετε τυπικες σχεσεις.
    αν ηθελε αυτο, θα το κρατουσε μεσα στο γραφειο με καποιες εξηγησεις, καποιες χειραψιες, η με καφεδες με συναδελφους.
    αυτος ακολουθει συγκεκριμενο χειριστικο σχεδιακι, που ειναι, εφοσον δεν υστερίασες, να τον κυνηγας για να του ζητας τον λογο, τωρα θα κανει προσπαθεια να συνεχιστουν οι ξεπετες.

    εσυ, πρεπει να σκεφτεις τι θες για να αποφασισεις πως θα φερθεις.
    θες να τον ξεφτιλισεις και να σηκωθεις να φυγεις; θες να σε κυνηγαει μεχρι να σβησει ο ηλιος, η θελει σεξ κι εσυ;;;
    Να με κυνηγαει μεχρι να σβησει ο ηλιος :P Σε αυτη την περιπτωση, να βγω μαζι του χωρις καμια απολυτως κινηση απο την πλευρα μου (το τονιζω αυτο, σαν να βγαινω για καφε με φιλο δλδ), κουλ και αδιαφορη στο γραφειο (κρατωντας μονο τα τυπικα); Ή θελει αλλη προσεγγιση;

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Να με κυνηγαει μεχρι να σβησει ο ηλιος :P Σε αυτη την περιπτωση, να βγω μαζι του χωρις καμια απολυτως κινηση απο την πλευρα μου (το τονιζω αυτο, σαν να βγαινω για καφε με φιλο δλδ), κουλ και αδιαφορη στο γραφειο (κρατωντας μονο τα τυπικα); Ή θελει αλλη προσεγγιση;
    οχι, βεβαια!
    αν βγεις μαζι του, θα την κανει εκεινος την κινηση.
    αν θες να σε κυνηγαει, ΜΗΝ βγεις μαζι του, αλλα ουτε να του αγριευεις και να το ξεκοβεις.
    αστον να ελπιζει και να συνεχιζει τις προτασεις πχ. "θα δουμε", "σημερα δεν μπορω, αυριο δεν μπορω, μεθαυριο κανω νυχια" κλπ.
    να μην φαινετια οτι τον δουλευεις. να νομιζει οτι θελεις αλλα δεν βολευει βρε παιδι μου.
    αστον να ψηνεται..
    στο γραφειο κουλ, και ΚΑΝΟΝΙΚΗ, οχι αδιαφορη. οπως θα ησουν με εναν συμπαθητικο συναδελφο, οχι οπως θα ησουν με καποιον που σου πατησε τον κάλο..

  12. #57
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι, βεβαια!
    αν βγεις μαζι του, θα την κανει εκεινος την κινηση.
    αν θες να σε κυνηγαει, ΜΗΝ βγεις μαζι του, αλλα ουτε να του αγριευεις και να το ξεκοβεις.
    αστον να ελπιζει και να συνεχιζει τις προτασεις πχ. "θα δουμε", "σημερα δεν μπορω, αυριο δεν μπορω, μεθαυριο κανω νυχια" κλπ.
    να μην φαινετια οτι τον δουλευεις. να νομιζει οτι θελεις αλλα δεν βολευει βρε παιδι μου.
    αστον να ψηνεται..
    στο γραφειο κουλ, και ΚΑΝΟΝΙΚΗ, οχι αδιαφορη. οπως θα ησουν με εναν συμπαθητικο συναδελφο, οχι οπως θα ησουν με καποιον που σου πατησε τον κάλο..
    Οκ κατανοητο! Θα πιασουν αυτα ετσι? Εννοω θα φτασει σε ενα σημειο που θα σκασει; Είμαι περίεργη να δω την καταληξη :P

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    Οκ κατανοητο! Θα πιασουν αυτα ετσι? Εννοω θα φτασει σε ενα σημειο που θα σκασει; Είμαι περίεργη να δω την καταληξη :P
    Εξαρταται απο το ποσο θελει και με ποσες παιζει...
    Το σιγουρο ειναιοτι το να πας με τα νερα του και να βγεις, μονο σε σεξ μπορει να καταληξει.

  14. #59
    Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Εξαρταται απο το ποσο θελει και με ποσες παιζει...
    Το σιγουρο ειναιοτι το να πας με τα νερα του και να βγεις, μονο σε σεξ μπορει να καταληξει.
    οκ μια αλλη ερωτηση: εφτιαξε ο ιδιος μια ομαδα στο whatsapp μαζι με εμενα και μια κοινη μας φιλη (πρωην συναδελφος και αυτη που στην ουσια μας γνωρισε). Στην αρχη αυτος ηθελε να βγουμε για καφε ολοι μαζι (δλδ εμεις οι δυο και η κοινη φιλη μας με το αγορι της) που τελικα ακυρωθηκε και τωρα εφτιαξε την ομαδα. Πιστευεις οτι αυτο το κανει γιατι δεν μπορει να τοποθετηθει ντομπρα απεναντι μου; Δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να μπλεξουμε την κοπελα, ενω ο ιδιος στελνει μνμτα απευθειας σε εμενα. Δεν της εχω ζητησει να τον ''ψαρεψει'', προτιμω να μην εμπλεκονται τριτοι

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasilikileo1988 View Post
    οκ μια αλλη ερωτηση: εφτιαξε ο ιδιος μια ομαδα στο whatsapp μαζι με εμενα και μια κοινη μας φιλη (πρωην συναδελφος και αυτη που στην ουσια μας γνωρισε). Στην αρχη αυτος ηθελε να βγουμε για καφε ολοι μαζι (δλδ εμεις οι δυο και η κοινη φιλη μας με το αγορι της) που τελικα ακυρωθηκε και τωρα εφτιαξε την ομαδα. Πιστευεις οτι αυτο το κανει γιατι δεν μπορει να τοποθετηθει ντομπρα απεναντι μου; Δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να μπλεξουμε την κοπελα, ενω ο ιδιος στελνει μνμτα απευθειας σε εμενα. Δεν της εχω ζητησει να τον ''ψαρεψει'', προτιμω να μην εμπλεκονται τριτοι
    αντι να της ζητησεις να τον ψαρεψει, καλυτερα να την ρωτησεις αν ειναι οντως ελευθερος γιατι στην επεσε...

    ποτε εφιαξε την ομαδα ; ποτε ηθελε να βγειτε οι τρεις;
    πριν αρχισετε να βγαινετε μονοι σας, ή μετα;

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι παίζει με τον νεο συναδελφο
    By little_eliza in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 147
    Last Post: 20-02-2020, 10:14
  2. Replies: 12
    Last Post: 28-05-2019, 00:05
  3. ΚΑΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ
    By AINO-TNA in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 11
    Last Post: 11-04-2018, 12:48
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. αποπειρα αυτοκτονιας απο συναδελφο.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 16-03-2010, 21:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •