και αν είναι τελικά;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    και αν είναι τελικά;

    καλημερα!! ας ξεκινησω με το οτι ειμαι φουλ αρρωστοφοβικη κ προσπαθω πολυυυυυυυ να το δουλεψω! οταν δν ποναω καπου ειναι ολα σουπερ στη ζωη μου ειλικρινα....οταν ομως εχω καποιο συμπτωμα υποφερω!!!


    ε λοιπον αυτη τη φορα ειναι ΠΑΛΙ οι πονοι στην πλατη μου ! ακουσα προσφατα ενα περιστατικο οπου ειχε φρικτους πονους στην πλατη κ στηνη ακτινα δν φανηκε κατι αλλα στην μαγνητικη ηταν καλοηθης ογκος σε σπανια μορφη που επρπε να χειρουργηθει κ το ατομο πηγε οκ πολυ καλα αλλα τρεεεεεμω!!!
    δεν εχω καθολου δυστχυως χρηματα για γιατρο κ μαγνητικη ! στην δικη μου ακτινα επισης δν φανηκε κατι!! δεν ποναω ολη μερα παρα κυριςω την ωρα που σηκωνομαι απ το κρεβατι κ σιγουρα για καμια ωρα ακομΗ!!
    επισης ποναω καθε μερα κ σε αλλο σημειο της πλατης με κυριοτερο μερος τα πλευρα μου απο πισω ομως!!
    ειμαι ενα βημα πριν την τρελα....για πειτε εμπειριες!!
    η λογικη μου λεει οτι ειναι χρονια μυοσκελετικα!! αλλα αν τελικα εινια ογκος κ οσο το αφηνω τρεχει;;;;
    να σημειωσω οτι ποναω περιπου 3 χρονια με εμφαση τον τελευεταιο χρονο ειδικα!!

  2. #2
    ειναι δυνατον να ειναι ογκος κ να μην φαινεται κατι στην ακτινα;;;; την ειδε ακτινολογος, την ειδε χειροπρακτικος και στο παρελθον μια αλλη μ τους ιδιους πονους την ειχε δει και ορθοπεδικος!!!!

    εχω τρελαθει παιδια...... ειμαστε οικογενειακως σε πολυ πολυ δυσκολη οικονομικη κατασταση για να ξοδεψω το οποιοδηποτε ποσο (ακομη και 5 ευρω) για οποιαδηποτε παραπανω εξεταση!!
    εχω λιγα παραπανω κιλα και πολυ λιπος ...παιζει να ειναι απ αυτο;
    επισης εχω στρες καθημερινο κ εντονο κ μου ειπε ο ψυχιατρος που επισκεπτομαι οταν μπορω οικονοιμικα οτι οι πονοι ειναι απο το στρες κ τον σφιγμενο υπνο....
    αλλααααα εκει το μυαλο μου .. κ εκεινο το κοριτσι δν φανταζοταν οτι ειχε κατι κ εν τελει ειχε το χειροτερο...

  3. #3
    αυτη λεει πονουσε φρικτα μερα νυχτα!! δν την επιανε ουτε θερμαντικη , ουτε τριψιμο , ουτε παυσιπονα!! εμενα υπαρχει κ μια μερα εστω που περναει κ επισης καποιες ωρες της ημερας που ειμαι πολυ κομπλε!!! πειτε μου λιγο τι πιστευετε!! ;;;



    μακαρι να ειχα λιγα χρηματα να παω σε ορθοπεδικο κανονικο ραντεβου κ να μου γραψει μαγνητικη να ησυχασω ...η και οχι αναλογως τι θα βρω δλδ!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Το χρόνιο στρες εκφράζεται μέσα από το σώμα πολύ συχνά. Ο πόνος στην πλάτη είναι συνήθης πόνος που μπορεί να οφείλεται σε αυτό. Το έχω κι εγώ, με φυσικοθεραπεία ακόμη και με εμπλαστρο καλυτερεύει. Καλύτερα να δεις το ψυχολογικό ζήτημα.

  5. #5
    το εχεις σε βαθμο που το πρωι πχ να νιβωθεις "αγκυλωμενος";
    το ψυχολογικο το παλευω τοοοοοσο πολυ!!!

  6. #6
    επικεντρωνεται κυριως στα πλευρα μου κ δεν ειναι νεφρα !(τσεκαρισμενο!)

  7. #7
    ωρες ωρες μου ποναει σαν μελανια! σα να εχω χτυπησει !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Πώς το παλεύεις το ψυχολογικό; Κάνεις ψυχοθεραπεία; Παίρνεις αγωγή;

  9. #9
    Όχι δν παίρνω αγωγή...
    Παίρνω βαλεριάνα μόνο 3 φορές τη μέρα όταν είμαι σε έξαρση....
    Ο ψυχίατρος δν πιστεύει ότι χρειάζομαι αγωγή....
    Μ βοηθάει όταν κάποιος μ. "πείσει" ότι δν έχω καρκίνο πχ.....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    Όχι δν παίρνω αγωγή...
    Παίρνω βαλεριάνα μόνο 3 φορές τη μέρα όταν είμαι σε έξαρση....
    Ο ψυχίατρος δν πιστεύει ότι χρειάζομαι αγωγή....
    Μ βοηθάει όταν κάποιος μ. "πείσει" ότι δν έχω καρκίνο πχ.....
    Ο ψυχίατρος που σου λέει ότι είναι από χρόνιο στρες γιατί δε σε πείθει ? Το ότι το έπαθε η γνωστή σου , δε σημαίνει ότι θα το παθεις κι εσύ. Μη μπαίνεις σε αυτό το τρυπάκι. Μήπως χρειάζεσαι γυμναστική? Να κάνεις κάποιες ασκήσεις? Μήπως κάθεσαι πολλές ώρες σε οθόνες και έχεις λάθος στάση σώματος? Όλα αυτά παίζουν σημαντικό ρόλο.

  11. #11
    εχω λανθασμενη σταση σωματος απο πολυ μικρο παιδι και μουειπαν οτι αυτο ενεργησε προφανως κ καποτε θα εβγαζε θεματα!!!
    χμ...δν ξερω γιατι καπως "πειστηκα" οτι ειναι ογκος.........
    ναι πηγαινω οταν μπορω για πιλατες αλλα πχ αυτο το διαστημα ζοριζομαστε πολυ οικονομικα! εχω βρει προγραμμα στο κινητο μουομως κ θα ξεκινησω να κανω ασκησεις!

  12. #12
    να μαι παλι!!!ουφ παιδια βασανιστηριο οι σκεψεις!!!! οκ δν ποναω πια καθημερινα κ τα πρωινα ποναω πολυ λιγοτερο!
    να ρωτησω μηπως κανεις ξερει! καποτε μου ειχαν πει πως οταν ειναι κατι κακο ποναει σε οποιαδηποτε σταση κ οχι πχ στα τεντωματα κλπ
    ε εγω αν τεντωθω ποναω αρκετα στην πλατη στην περιοχη των πλευρωα πχ κ της σπονδυλικης στηλης!!
    εχετε καμια ιδεα;
    ξεκινησα εντονο περπατημα μαζι με διατροφη κ ποναω λιγοτερο ισως απ αυτο;;;;;

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 24-01-2021, 11:29
  2. Τελικά τι είναι?
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 26-04-2019, 21:02
  3. Τελικά τη είναι?
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 19-12-2018, 14:15
  4. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΑΤΑ? ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2012, 10:53
  5. τι ειναι τελικα Βουλημία??
    By gilie_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 19
    Last Post: 06-02-2009, 10:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •