Οριακή διαταραχή; - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 91
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    τα σενάρια που σε εσένα φαίνονται παρανοϊκά, συνήθως ειναι πολύ πιστευτά σε τρίτους, επειδή αλοιώνουν πολύ τα γεγονότα και παρουσιάζουν την κατάσταση όπως τους βολευει. Είναι ικανοί να εξαπατήσουν ακόμα και θεραπευτές

  2. #62
    Αν εμφανίζονται αλλοιωμένα, τότε ναι μπορεί και να μεταφέρονται.. Γιατί αν μεταφερθουν αυτούσια ως έχουν, τότε το πιο πιθανό είναι να μην διατηρούνται οι φιλίες. Μου αρέσει που στην αρχή της σχέσης της μου παρουσίαζε τον εαυτό της ως θύμα από τους προηγούμενους συντρόφους της (που να ήξερα τότε)..

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by nick2917 View Post
    Αν εμφανίζονται αλλοιωμένα, τότε ναι μπορεί και να μεταφέρονται.. Γιατί αν μεταφερθουν αυτούσια ως έχουν, τότε το πιο πιθανό είναι να μην διατηρούνται οι φιλίες. Μου αρέσει που στην αρχή της σχέσης της μου παρουσίαζε τον εαυτό της ως θύμα από τους προηγούμενους συντρόφους της (που να ήξερα τότε)..
    τωρα θα παρουσιαζεται στους επομενους και ως θυμα απο εσενα...
    μην πας μακρια.
    εαν εσενα δεν σε γνωριζουν, τα ιδια γεγονοτα που σε εσενα φαινονται γελοια και ανυποστατα, ειναι απολυτα λογικα, εαν ξαφνικα σε φανταστουν σαν καποιον που φλερταρει οπου σταθει κι οπου βρεθει, ειναι οξυθυμος χωρις καμια ενσυναισθηση, που οταν η καημενουλα ελεγε τα δικαια παραπονα της, την γειωνε και σηκωνοταν κι εφευγε...

  4. #64
    Οι φίλοι όταν ακούν συνεχόμενα παράπονα για όλους τους συντρόφους, δεν σκέφτονται ότι κάτι μπορεί να παίζει;

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by nick2917 View Post
    Οι φίλοι όταν ακούν συνεχόμενα παράπονα για όλους τους συντρόφους, δεν σκέφτονται ότι κάτι μπορεί να παίζει;

    εσυ όταν τα άκουγες να σου παραπονιέται για τους πρώην της, σκέφτηκες ότι αυτή έχει πρόβλημα;

  6. #66
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    εσυ όταν τα άκουγες να σου παραπονιέται για τους πρώην της, σκέφτηκες ότι αυτή έχει πρόβλημα;
    Σε πρώτη φάση όχι, αλλά δεν ήμουν σε επίπεδο καθημερινής τριβής για καιρό όπως οι φίλοι της για να μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα. Η φάση είναι ότι γνώρισα και δύο φίλες της, οι οποίες σχημάτισαν καλή άποψη για μένα. Ποιος ξέρει τι θα λένε τώρα με όσα έχουν ακούσει..

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    στην καλύτερη θα σε θεωρούν απλώς μαλάκα, στη χειρότερη εντελώς διαταραγμένο και προβήματικό. Συνήθως έτσι συμβαίνει

  8. #68
    Και φαντάσου ότι κάποια στιγμή σκέφτηκα να επικοινωνήσω με μια από τις δύο μήπως και μάθαινα κάτι αλλά πιστέυω θα τα έκανα χειρότερα.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by nick2917 View Post
    Και φαντάσου ότι κάποια στιγμή σκέφτηκα να επικοινωνήσω με μια από τις δύο μήπως και μάθαινα κάτι αλλά πιστέυω θα τα έκανα χειρότερα.
    πολυ κακη ιδεα...
    καλυτερα να παρεις την ιδια, καθως θα το μαθει αμεσα και θα εισαι σε πολυ χειροτερη μοιρα απ το αν επαιρνες την ιδια...

  10. #70
    Ναι μου πέρασε από το μυαλό αλλά ούτε καν.. Δε θα το τολμούσα εν τέλει.
    Πάντως συνεχίζει τις αναρτήσεις στα social media από την πόλη του πρώην συντρόφου της. Νομίζω δεν υπάρχει επιστροφή στο μεταξύ μας θέμα.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by nick2917 View Post
    Ναι μου πέρασε από το μυαλό αλλά ούτε καν.. Δε θα το τολμούσα εν τέλει.
    Πάντως συνεχίζει τις αναρτήσεις στα social media από την πόλη του πρώην συντρόφου της. Νομίζω δεν υπάρχει επιστροφή στο μεταξύ μας θέμα.
    αν θελεις να την κανεις να χοροπηδαει, κανε μια αναρτηση κι εσυ για την οριακη διαταραχη...

  12. #72
    Χαχα, γιατί θα ξέρει νομίζεις τι έχει;

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by nick2917 View Post
    Χαχα, γιατί θα ξέρει νομίζεις τι έχει;
    ναι, ετσι νομιζω.

  14. #74
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, ετσι νομιζω.
    Εγώ νομίζω ότι αν ήξερε, θα το έλεγε.. και θα ήταν και πιο συμβιβαστική.. εγώ ήμουν απόλυτα ειλικρινής μαζί της σε όλα.. ίσα ίσα θα με βοηθούσε να καταλάβω και να μην παρεξηγώ τα ξεσπάσματα στην αρχή..

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by nick2917 View Post
    Εγώ νομίζω ότι αν ήξερε, θα το έλεγε.. και θα ήταν και πιο συμβιβαστική.. εγώ ήμουν απόλυτα ειλικρινής μαζί της σε όλα.. ίσα ίσα θα με βοηθούσε να καταλάβω και να μην παρεξηγώ τα ξεσπάσματα στην αρχή..
    φυσικα και δεν θα το ελεγε.
    γιατι να το πει; για να την λες τρελλη οταν λεει παραλογισμους;
    και να μην ξερει την ορολογια, ξερει οτι κατι εχει, γιατι αυτα που μας λες της εχουν συμβει πολλες φορες, αφου ειναι 32 και και οχι 22...

    εξ ου και οι υπερβολες στο να καβατζωσει μια σχεση απο την πρωτη μερα...

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. Οριακή διαταραχή!!!
    By Mary1989 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 39
    Last Post: 12-04-2022, 13:34
  2. ΟΡΙΑΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ
    By bpd29 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 14
    Last Post: 06-02-2022, 01:57
  3. Οριακή διαταραχή ?
    By blue Nikol in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 11
    Last Post: 13-06-2020, 01:45
  4. Οριακή διαταραχή ?
    By blue Nikol in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 3
    Last Post: 02-03-2020, 13:34
  5. Οριακη διαταραχη.
    By mpoufos in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 9
    Last Post: 29-01-2016, 23:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •