Γιατι ειναι επικινδυνο οπως εχει σημερα αυτο το φορουμ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 33 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 491
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    ξερεις ποσα προσωπικα μηνυματα εχω λαβει μεχρι σημερα κιπ
    το 33% απο οσα εχει προβλεψει το σύστημα.
    Έχω την εντύπωση ότι έχεις υψηλό κριτήριο κρίσης ...
    Αν όπως λες ήμουνα ο Σηφης, τι γύρευαν απο μένα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα συμμετοχης ,τοσοι πολλοι αναλογικα ανθρωποι?
    Ο σηφης γραφεις ερχεται και παρερχεται με διαφορετικα προφιλ...
    Ρωτησες ποτε απο περιεργεια τον γιατρο σου αν η συμετοχη σε ενα φορουμ με ανωνυμα στοιχεια διαλογου ειναι ωφελιμο η βλαπτικο για την ψυικη σου υγεια?
    Δεν νομιζω να ξερει να απαντησει ο γιατρος...ειναι κατι πρωτοποριακο και δεν φανταζομαι να εχει γινει καποια ερευνα.
    Αλλωστε ο καθενας ειναι τοσο διαφορετικος που δεν μπορουν να βγουν ευκολα συμπερασματα.
    Εγω προσωπικα βοηθηθηκα πολυ.
    Αν εχει λαβει τοσα πολλα μυνηματα πανος που αμφιβαλλω ειναι γιατι δηλωσες ψυχολογος.Αλλα να ξερεις οτι κοιταω το who is online συνεχεια και διαβαζω πολλα θεματα απο κει και ειμαι καθημερινα λογω αδειας στο φορουμ και δεν εχω πετυχει το προφιλ σου να διαβαζει u2u.
    Τεσπα το τελευταιο μπορει να ειναι τραβηγμενο αλλα οπως σου προειπα δεν επρεπε να δηλωσεις επαγγελματικη ιδιοτητα απο το πρωτο ποστ και να αφησεις να σε κρινουν απο τα γραφομενα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Το παιχνιδι το εχασε μολις αρχισε να κατηγορει το φορουμ. Αμεσως καταλαβαινεις ποιος ειναι.
    Κριμα παντως γιατι χρειαζεται την βοηθεια μας και εσεις τον ειρωνευεστε
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by keep_walking
    Δεν νομιζω να ξερει να απαντησει ο γιατρος...ειναι κατι πρωτοποριακο και δεν φανταζομαι να εχει γινει καποια ερευνα.
    Αλλωστε ο καθενας ειναι τοσο διαφορετικος που δεν μπορουν να βγουν ευκολα συμπερασματα.
    Εγω προσωπικα βοηθηθηκα πολυ.
    Αν εχει λαβει τοσα πολλα μυνηματα πανος που αμφιβαλλω ειναι γιατι δηλωσες ψυχολογος.Αλλα να ξερεις οτι κοιταω το who is online συνεχεια και διαβαζω πολλα θεματα απο κει και ειμαι καθημερινα λογω αδειας στο φορουμ και δεν εχω πετυχει το προφιλ σου να διαβαζει u2u.
    Τεσπα το τελευταιο μπορει να ειναι τραβηγμενο αλλα οπως σου προειπα δεν επρεπε να δηλωσεις επαγγελματικη ιδιοτητα απο το πρωτο ποστ και να αφησεις να σε κρινουν απο τα γραφομενα.
    Κηπ, μιλάς όμορφα.Λες αυτό που θέλεις να πεις χωρίς να προσβάλλεις και αυτό μου αρέσει. Αφήνεις έτσι το χώρο να δώσω σημασία στα λεγόμενά σου, χωρίς να υπάρχει η \"μυρωδιά του καυγά\".
    Το τελευταίο που λες ότι δεν έπρεπε να δηλώσει ο πάνος επαγγελματική ιδιότητα το βρίσκω σωστό. Πολλοί από μας έχουν δηλώσει βέβαια, μεταξύ των οποίων και εγώ, αλλά σε ένα φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης να δηλώσεις ψυχολόγος έχει πράγματι παγίδες. Από τα άπειρα u2u με τα οποία θα κατακλυστείς, μέχρι την ευθύνη την οποία ενδεχόμενα αναλαμβάνεις.
    Αλλά και αυτό ακόμα είναι ίσως κάτι νέο για το φόρουμ. Μήπως θα έπρεπε να γράφεται με ευκρίνεια στους όρους χρήσης? Δηλαδή: αν είστε ψυχολόγος, μην το δηλώνετε?
    χωρίς φυσικά να θέλω να κατηγορήσω το φόρουμ και πιστεύοντας ότι έχει βοηθήσει πολύ κόσμο, αλλά πιστεύω ότι όλα και όλοι μας στη ζωή αυτή επιδέχονται βελτίωσης. Το φόρουμ δεν εξαιρείται από αυτό.
    Εγώ προσωπικά καλοσωρίζω κάθε καλοπροαίρετη πρόταση και ιδέα βελτίωσης.
    Τέλος δεν βλέπω γιατί πρέπει να χωριστούμε σε στρατόπεδα για άλλη μια φορά.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=4775&page=3

    Mε εκφραζει απολυτα το ποστ του evath σε πολλα πραγματα και νομιζω εχει πετυχει το \"ζουμι\" σε μεγαλο βαθμο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Δε νομίζω πως υπάρχουν στρατόπεδα nature....
    Όσο για την πρόταση σου καλή αλλά μια τέτοια κατάσταση πιστεύω ότι ήταν μη προβλέψιμη.Δλδ να μπει κάποιος,να δηλώσει ψυχολόγος στο 1ο μνμ και στη συνέχεια να λέει χοντράδες όπως στο θέμα της αντισύλληψης,το κλείσιμο του φόρουμ,να μιλάει ρατσιστικά κ.λ.π.Ευτυχώς όμως που έχει ισχύ η φράση δεν ακούω αυτά που λες γιατί αυτό που είσαι φωνάζει τόσο δυνατά!!!!!΄ ΑΛΛΑ έστω και ένα άτομο να πάρει στα σοβαρά κάποια λόγια του καλυμμένα δήθεν με επιστήμη πιστεύω πως είναι επικύνδυνη η συμπεριφορά του συγκεκριμένου μέλους.

    Επίσης συμφωνώ μαζί σου πως όταν έχουμε τα αφτιά μας ανοιχτά μπορούμε να αντλήσουμε ιδέες από κει που δεν το περιμένουμε.

    Που γέρνει όμως η ζυγαριά?????

  6. #21
    Originally posted by keep_walking
    ξερεις ποσα προσωπικα μηνυματα εχω λαβει μεχρι σημερα κιπ
    το 33% απο οσα εχει προβλεψει το σύστημα.
    Έχω την εντύπωση ότι έχεις υψηλό κριτήριο κρίσης ...
    Αν όπως λες ήμουνα ο Σηφης, τι γύρευαν απο μένα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα συμμετοχης ,τοσοι πολλοι αναλογικα ανθρωποι?
    Ο σηφης γραφεις ερχεται και παρερχεται με διαφορετικα προφιλ...
    Ρωτησες ποτε απο περιεργεια τον γιατρο σου αν η συμετοχη σε ενα φορουμ με ανωνυμα στοιχεια διαλογου ειναι ωφελιμο η βλαπτικο για την ψυικη σου υγεια?
    Δεν νομιζω να ξερει να απαντησει ο γιατρος...ειναι κατι πρωτοποριακο και δεν φανταζομαι να εχει γινει καποια ερευνα.
    Αλλωστε ο καθενας ειναι τοσο διαφορετικος που δεν μπορουν να βγουν ευκολα συμπερασματα.
    Εγω προσωπικα βοηθηθηκα πολυ.
    Αν εχει λαβει τοσα πολλα μυνηματα πανος που αμφιβαλλω ειναι γιατι δηλωσες ψυχολογος.Αλλα να ξερεις οτι κοιταω το who is online συνεχεια και διαβαζω πολλα θεματα απο κει και ειμαι καθημερινα λογω αδειας στο φορουμ και δεν εχω πετυχει το προφιλ σου να διαβαζει u2u.
    Τεσπα το τελευταιο μπορει να ειναι τραβηγμενο αλλα οπως σου προειπα δεν επρεπε να δηλωσεις επαγγελματικη ιδιοτητα απο το πρωτο ποστ και να αφησεις να σε κρινουν απο τα γραφομενα.
    εχω δωσει πολλες σχετικες εξηγησεις και αν θες μπορεις να τις διαβασεις με ηρεμια , σε αυτο εδω το θεμα...
    τωρα αν αμφιβαλεις γιατα μηνυματα πηγαινε στο προφιλ μου να δεις μονος σου....
    Απεχθανομαι σκιπ καθε μορφης μασκες μασκοφορους και μυστηρια....
    ειμαι φανατικος οπαδος της αληθειας γιατι πιστευω στην δυναμη της να οδηγει τον ανθρωπο σε διεξοδο απο καθε μορφης προβλημα ακομα και τα πιο δυσκολα...
    βεβαια , τα κατα συνθηκη ψεμματα ειναι πιο παλια απο την ιδια την ιστορια...
    Δεχομαι οτι πολλοι ασθενεις βγαζουν πανω μου ολα τα απωθημενα που εχουν απο τους γιατρους, τους ψυχολογους και τους θεραπευτες τους...
    Ομως ειμαι οπαδος του Ντειβιντ Κουπερ....
    Δεν ηρθα εδω για να σας μαθω περισσοτερα απο οσα μου εχετε ηδη μαθει εσεις , και ειδικα εσυ και γιαυτο σε ευχαριστω ακομα μια φορα.Με στενοχωρεις ομως οταν με περνας για καποιον αλλον.....Ξερεις γιατι? Γιατι δεν ειναι αληθεια!!!!!!!!!!!!!!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μπορει,μπορει να εχουμε κανει και λαθος,απο εσενα εξαρταται περισσοτερο.
    Προσπαθησε να εισαι μια ηρεμη δυναμη λογικης και οχι σιφουνας,κατακτητης.
    Διαβασε και το ποστ του evath με καλοπροαιρετη διαθεση.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Το παιχνιδι το εχασε μολις αρχισε να κατηγορει το φορουμ. Αμεσως καταλαβαινεις ποιος ειναι.
    Κριμα παντως γιατι χρειαζεται την βοηθεια μας και εσεις τον ειρωνευεστε
    Ξερεις \"ολα ειναι δανεικα \" ποια ειναι η διαφορα μου με τον σηφη?
    Οτι εγω θα κατσω εδω μεχρι να καταλαβεις οτι ειμαι καποιος αλλος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Γιατι αν δεν το καταλαβεις μονος σου , κανενας γιατρος δεν θα μπορει να σε κανει να το καταλαβεις .....
    Ολα ειναι δανεικα για σενα , τον σηφη και καθε αλλο ανωνυμο προφιλ σε αυτο το φορουμ....
    Οχι για μενα ομως!
    Εγω μπηκα στην ζωη , στο διαδικτυο , σε καθε φορουμ μεχρι σημερα παντου αυτος που ειμαι και για να απαλλαγης απο μενα
    υπαρχει μονο ενας τροπος.Να με πεισης οτι δεν με χρειαζεται κανενας εδω μεσα....Γιατι τοτε μονο θα φυγω....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Λαθος με τα παλιοτερα προφιλ εννοω,και να σου επισυναπτουμε προϊστορια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #25
    Originally posted by keep_walking
    Μπορει,μπορει να εχουμε κανει και λαθος,απο εσενα εξαρταται περισσοτερο.
    Προσπαθησε να εισαι μια ηρεμη δυναμη λογικης και οχι σιφουνας,κατακτητης.
    Διαβασε και το ποστ του evath με καλοπροαιρετη διαθεση.
    τωρα μπαινεις σε ακομα πιο υψηλα κριτηρια κρισης....
    Αθελα σου , μου ζητας να γινω σηφης για να μπορεις να γενικευεις
    ευκολοτερα ....Ειναι δειγμα ψυχικης υγειας οτι αφησες τον εαυτο σου να παει εκει οπου αλλοι δεν θα τα καταφερουν ποτε...
    Να δεις την πραγματικοτητα με το αληθινο της προσωπο....
    Ουτε μπεζ, ουτε μπλε , ουτε μαυρο παντα....
    Αλλα ενα μοσαικο απο ολα μαζι τα χρωματα που εναλλάσσονται αναλογα με τις διαθεσεις μας....
    Να εισαι σιγουρος οτι οχι μονο θα το διαβασω αλλα οπου και αν μπορω θα βοηθησω οποιον εχει εμπιστοσυνη στην αποψη μου
    οχι γιατι ειμαι ψυχολογος....
    οχι γιατι βρεθηκα τυχαια εδω
    οχι γιατι εχω καποιο συναισθηματικη εξαρτηση με οποιονδηποτε θετικη η αρνητικη
    αλλα γιατι μου αρεσει η επικοινωνια με ολους . γιατι ολοι εχουν κατι να μου δωσουν για να μαθω και να γινομαι καθε μερα καλυτερος...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν χρειαζονται τα καλα λογια Πανο,λεω αυτο που πιστευω,που λεει η λογικη και το συναισθημα.
    Δεν ξερω αν φτανω σε \"ανωτερα\" επιπεδα κρισης ή καπου αλλου παντως θα ακολουθησω και την συμβουλη της nature να δουμε που θα παει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Βρε αργοσχολε ποιος σου ειπε οτι εχω παει ποτε σε γιατρο ή οτι με απασχολει κατι;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  13. #28
    Originally posted by nature
    Originally posted by keep_walking
    Δεν νομιζω να ξερει να απαντησει ο γιατρος...ειναι κατι πρωτοποριακο και δεν φανταζομαι να εχει γινει καποια ερευνα.
    Αλλωστε ο καθενας ειναι τοσο διαφορετικος που δεν μπορουν να βγουν ευκολα συμπερασματα.
    Εγω προσωπικα βοηθηθηκα πολυ.
    Αν εχει λαβει τοσα πολλα μυνηματα πανος που αμφιβαλλω ειναι γιατι δηλωσες ψυχολογος.Αλλα να ξερεις οτι κοιταω το who is online συνεχεια και διαβαζω πολλα θεματα απο κει και ειμαι καθημερινα λογω αδειας στο φορουμ και δεν εχω πετυχει το προφιλ σου να διαβαζει u2u.
    Τεσπα το τελευταιο μπορει να ειναι τραβηγμενο αλλα οπως σου προειπα δεν επρεπε να δηλωσεις επαγγελματικη ιδιοτητα απο το πρωτο ποστ και να αφησεις να σε κρινουν απο τα γραφομενα.
    Κηπ, μιλάς όμορφα.Λες αυτό που θέλεις να πεις χωρίς να προσβάλλεις και αυτό μου αρέσει. Αφήνεις έτσι το χώρο να δώσω σημασία στα λεγόμενά σου, χωρίς να υπάρχει η \"μυρωδιά του καυγά\".
    Το τελευταίο που λες ότι δεν έπρεπε να δηλώσει ο πάνος επαγγελματική ιδιότητα το βρίσκω σωστό. Πολλοί από μας έχουν δηλώσει βέβαια, μεταξύ των οποίων και εγώ, αλλά σε ένα φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης να δηλώσεις ψυχολόγος έχει πράγματι παγίδες. Από τα άπειρα u2u με τα οποία θα κατακλυστείς, μέχρι την ευθύνη την οποία ενδεχόμενα αναλαμβάνεις.
    Αλλά και αυτό ακόμα είναι ίσως κάτι νέο για το φόρουμ. Μήπως θα έπρεπε να γράφεται με ευκρίνεια στους όρους χρήσης? Δηλαδή: αν είστε ψυχολόγος, μην το δηλώνετε?
    χωρίς φυσικά να θέλω να κατηγορήσω το φόρουμ και πιστεύοντας ότι έχει βοηθήσει πολύ κόσμο, αλλά πιστεύω ότι όλα και όλοι μας στη ζωή αυτή επιδέχονται βελτίωσης. Το φόρουμ δεν εξαιρείται από αυτό.
    Εγώ προσωπικά καλοσωρίζω κάθε καλοπροαίρετη πρόταση και ιδέα βελτίωσης.
    Τέλος δεν βλέπω γιατί πρέπει να χωριστούμε σε στρατόπεδα για άλλη μια φορά.
    απολυτα ορθη παρατηρηση φυση!
    ομως εγω θα διαφωνησω και θα σου το γιατι
    σε μια εικονικη πραγματικοτητα που σου στερει το δικαιωμα της διαπιστωσης των πραγματικων προσωπικων δεδομενων του χρηστη, θα ηταν πραγματικα πολυ επικινδυνο, καποιος που βρισκεται υπο θεραπεια , να νομιζει οτι τον παρακολουθει σαν αορατο πνευμα παντου εδω μεσα ο ψυχολογος η ο ψυχιατρος του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Αν εχεις καιρο πηγαινε να δεις 3μερες τωρα ποση επιθετικοτητα εχει μαζεψει το προφιλ μου απο ανθρωπους που εμαθαν οτι ειμαι ψυχολογος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
    Φαντάσου τώρα, ολη αυτη η επιθετικοτητα να εμποδιζει καθε διαλογο εδω μεσα γιατι ο ψυχικα ασθενης θα βλεπει παντου τον γιατρο του και θα του τα ριχνει γιατι φοβαται να το κανει στον πραγματικο κοσμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  14. #29
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Βρε αργοσχολε ποιος σου ειπε οτι εχω παει ποτε σε γιατρο ή οτι με απασχολει κατι;
    η επιθετικοτητα σου μονο πολυασχολε....
    ολα ειναι δανεικα, μονο για σενα ομως....
    για τους αλλους πρεπει να βρεις τον τροπο πρωτα να επικοινωνησεις μαζι τους για να μαθεις περισσοτερα...

  15. #30
    Originally posted by keep_walking
    Μπορει,μπορει να εχουμε κανει και λαθος,απο εσενα εξαρταται περισσοτερο.
    Προσπαθησε να εισαι μια ηρεμη δυναμη λογικης και οχι σιφουνας,κατακτητης.
    Διαβασε και το ποστ του evath με καλοπροαιρετη διαθεση.
    που θα το βρω το σχολιο του εβαθ σκιπ?

Page 2 of 33 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •