Νιωθω ότι θα σταματήσει η καρδιά μου…
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412

    Νιωθω ότι θα σταματήσει η καρδιά μου…

    Ναι ναι πάλι με βλέπω για νέο χολτερ…
    Σήμερα με πείραξε κάτι κ ενώ προσπαθούσα να μη το δώσω σημασία, αυτό με επηρέασε με αποτέλεσμα να νιωθω πόνο στο μέρος της καρδιάς και την καρδιά να χτυπάει κουρασμένα να το πω, σαν άρρυθμη ώρες ώρες να το πω
    Όταν ξεχάστηκα κ περπατούσα έξω ήμουν μια χαρα…
    Δεν αντέχεται ρε παιδιά, είναι ένα άσχημο συναίσθημα που εγω νιωθω παράλληλα να γουργουρίζει οισοφάγος ως τον λαιμο-μαζί με χτύπους κάποιες φορές που αντανακλούν στο λαιμο (περιεργη αίσθηση), να μου κόβεται η ανάσα και αυτά στην καρδιά που περιέγραψα…’

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    εγώ όταν είμαι φουσκωμένη κι έχω αέρα έχω εκτακτες και γενικώς νιώθω μια δυσφορία στο μέρος της καρδιάς.. μη μιλήσω για τις μέρες με τα γυναικολογικα 10 μέρες πριν κατά τη διάρκεια μου μένουν λίγες μέρες ευτυχίας...άστα σε καταλαβαίνω.. πότε έβαλες χολτερ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by viviann View Post
    Ναι ναι πάλι με βλέπω για νέο χολτερ…
    Σήμερα με πείραξε κάτι κ ενώ προσπαθούσα να μη το δώσω σημασία, αυτό με επηρέασε με αποτέλεσμα να νιωθω πόνο στο μέρος της καρδιάς και την καρδιά να χτυπάει κουρασμένα να το πω, σαν άρρυθμη ώρες ώρες να το πω
    Όταν ξεχάστηκα κ περπατούσα έξω ήμουν μια χαρα…
    Δεν αντέχεται ρε παιδιά, είναι ένα άσχημο συναίσθημα που εγω νιωθω παράλληλα να γουργουρίζει οισοφάγος ως τον λαιμο-μαζί με χτύπους κάποιες φορές που αντανακλούν στο λαιμο (περιεργη αίσθηση), να μου κόβεται η ανάσα και αυτά στην καρδιά που περιέγραψα…’
    Πρόσφατα δεν έκανες χολτερ? Γιατί να βάλεις πάλι? Κοριτσάκι μου, το λες και μόνη σου.. "όταν ξεχάστηκα και περπατούσα έξω ήμουν μια χαρά.." αυτό και μόνο τα λέει όλα. Όταν ξεκινάς να πέσεις στη παγίδα και να αρχίσεις να σκέφτεσαι τι έχω πάλι, ωχ νατο, αχ βαχ, κάνε αμέσως κάτι άλλο. Κάτι άσχετο τελείως. Πριν αρχίσεις να σκέφτεσαι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    και εγώ μια από τα ίδια. αυτό το αίσθημα που λες και πιάνω λαιμό και πάλι έκτακτες κάνω συνέχεια. και μόλις φάω δε. χαμός. μόλις είναι να μου έρθει περίοδος?χαμός. γενικά ένας χαμός. κάθε μέρα τα ίδια και μια συνεχής προσπάθεια να δω πως θα νιώσω καλύτερα. τι να σας πω ρε παιδιά μέχρι και σε ιδιαίτερες στιγμές με το σύντροφό μου με πιάνουν και μου χαλάει το όλο σκηνικό.αφου πια το σκέφτομαι λέω μπορώ?θα με πιάσουν πιο πολλές έκτακτες κατά τη διάρκεια? δεν ξέρω αλήθεια.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    κι εμένα έχουν ελλατωθει με το χάπι!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Συγνώμη που άργησα να σας απαντήσω …
    Marg27 Οκτώβριο έβαλα κ δε μου βρήκε τίποτα ενώ κατά τη διάρκεια του 24ωρου έπαθα ψιλό κρίση, ένιωσα να σβήνω και γενικά τα γουργουρητα…

    dream21 έχεις δίκαιο, τα λέω για να τα ακούω μου φαίνεται. Αν είχα κάτι ένα χρόνο τώρα θα ειχα παθει κάτι.
    Είναι χαζό όμως ότι με το που με πειράξει-στεναχωρήσει-αγχώσει κάτι να νιωθω ότι παθαίνω καρδιά κ να με πιάνουν όλα αυτά.

    Elli19899 δόξα τω θεω στις ιδιαίτερες στιγμές είναι η μόνη ώρα που νιωθω τέλεια!!! Αλλά δεν είναι λύση να είμαι τ’ανασκελο όλη μέρα…χαχαχα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    σήμερα ειλικρινά από τις 6 το απόγευμα δεν έχουν σταματήσει.εφαγα πολύ απότομα και έκτοτε το στομάχι μου είναι χάλια.πηρα ένα νεξιουμ αλλά τι να κάνει και αυτό.δεν σταματούν οι έκτακτες με τίποτα.δεν ξέρω τι να κάνω.δεν αντέχω άλλο είναι συνεχόμενες

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    σήμερα ειλικρινά από τις 6 το απόγευμα δεν έχουν σταματήσει.εφαγα πολύ απότομα και έκτοτε το στομάχι μου είναι χάλια.πηρα ένα νεξιουμ αλλά τι να κάνει και αυτό.δεν σταματούν οι έκτακτες με τίποτα.δεν ξέρω τι να κάνω.δεν αντέχω άλλο είναι συνεχόμενες
    Πως ακριβως τις αισθάνεσαι εσυ;;

  9. #9
    Καλησπερα σε ολους... Εγω τα τελευταία 6-7χρονια εχω θεματα με τις εκτακτες. Για να μην σας κουρασω με οοοοολο το κατεβατο θα σας πω οτι εχω και θεματα με αγχος και εντονες κρισεις αγχους στα ορια του πανικου. Πριν 3_4 χρονια σε κατασταση κρισης που πηγα στον καρδιολογο (επι μια εβδομάδα ημουν σε πανικο)εβαλα χολτερ και εδειξε 12000.εκτακτες.και εκανα και τεστ κοπωσεως το οποίο βεβαια δεν το εβγαλα ολο αλλα σχεδον. Το καλο ηταν οτι οσο ανεβαιναν οι παλμοι αυτες χανοντουσαν. Οπως μου ειπε και ο γιτρουλης μου αυτο ηταν καλο γιατι σημαινει οτι δεν ειναι στεφανιαια νοσος. Μην τα πολυλογω τα τελευταια χρονια εχω δουλεψει αρκετα με τις αναπνοες
    τις διαφραγματικες οι οποιες βοηθανε παρα πολυ και μπορειτε να βρειτε απειρα βιντεακια. Βοηθανε και στο αγχος. Επισης να ξερετε οτι παιζει το στομαχι τεραστιο ρολο. Εχω παλινδρομηση και διαφραγματοκηλη και θυρεοειδη. Οποιοι λοιπον εχουν το στομαχι τους να ξερετε οτι πρεπει μικρα και συχνα γευματα και δεν τρωμε γρηγορα. Καλομασημενη τροφη,τρωμα αργα και μκρες ποσοτητες. Εχω βελτιωθει κατα πολυ και επισης ενα τελευταιο ειναι για τις γυναικες ο κυκλος της περιοδου. Λίγο λοιπον το ενα λιγο το αλλο αν δεν προσέχουμε αρχιζει και παιζει ταμπουρλο και ειναι φοβερα κουραστικο και αγχωτικο βεβαιως

Similar Threads

  1. Καποτε θα σταματησει αυτος ο πονος?
    By μυσπ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 07-12-2014, 03:31
  2. Χωρισμός - Πότε θα σταματήσει ο πόνος;
    By xart in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 23-06-2014, 23:12
  3. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ... ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ...
    By anastasia__ in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 26
    Last Post: 20-11-2012, 19:58
  4. Πως να το κάνω να σταματήσει;
    By vlack_swan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-11-2012, 01:58
  5. θέλω να σταματήσει....
    By dimitra_21 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 16
    Last Post: 01-06-2012, 16:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •