Μίσος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: Μίσος

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Που εισαι αδερφε εγω ειμαι ορφανοσ κ στο χωριο του πατερα μου με φωναζουν αδεσποτο κ θεσσαλονικη χασαποσκυλο τι εχεισ να πεισ πανω σε αυτο

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Μαριλου, ίσως δεν έγινα κατανοητός, αυτά περί διαλυμένης οικογενειας τα ανέφερα επειδή έτσι ακριβώς με βλέπουν αυτοι, καθώς και το θέμα της μαμάς μου που το έκαναν βούκινο σε όλο το χωριό (οι περισσοτεροι βεβαια το γνώριζαν έτσι κι αλλιώς, αλλά οι γείτονές μου έλεγαν παντού ότι δεν ευσταθεί η καταγγελία για τις φόλες γιατί είμαστε παιδιά της τρελης) Ουδεποτε ζήτησα τον οίκτο κανενός και ειδικά στο περιβάλλον μου. Αυτοι εκμεταλλευτηκαν τα προσωπικα της οικογενειας μου. Το ότι γενικά βγάζω ευαισθησια/φαινομαι θύμα κλπ κλπ, για αυτό και με πατάνε, το αναγνωρίζω, δυστυχώς όπως είπα είναι πολλοί οι παράγοντες που συντελούν σε αυτό αλλά δεν ξέρω πώς αλλιώς να σκληρυνω. Τουλαχιστον όσον αφορά την συγκεκριμένη υπόθεση, οι αντίπαλοι μου με φοβήθηκαν, αφότου εχασαν, οι κακοποιήσεις στην περιοχή μειώθηκαν κατακόρυφα.
    Και δεν είναι ότι ασχολούμαι εγώ με τους αλλους. Αυτοι ασχολούνται μαζί μου, αυτοι με σχολιάζουν και αυτοι έχουν δημιουργήσει κουτσομπολια για μένα. Αν εννοείτε με το να μην ασχολούμαι με τους αλλους, να μην κρίνω όσα βλέπω πως είναι κουτά, παράλογα, ανήθικα κλπ, δεν μπορώ να το κανω και ούτε θέλω. Οπως έγραψα δεν έχω ούτε ειχα ποτε επιδιωξεις ευτυχίας. Εχω προετοιμασει τον εαυτο μου για τη δυστυχια, τη μοναξια και τη σκληρότητα του κοσμου. Περιμενω τα χειροτερα για τον εαυτο μου. Η μόνη μου επιδίωξη είναι να πω όσα θέλω να πω μέσω των γραπτών μου και να αφήσω κάτι στον κόσμο.
    Θεωρω πάντως πως έχω κάνει πρόοδο. Εχω ξεπεράσει εδώ και πολύ καιρό τις κρίσεις πανικού, αρκετές φοβίες, η καρδιοφοβια μου είναι σε βαθια υφεση κλπ.

    Και μόλις ένιωσα υγιής, επέστρεψε αυτός ο ζωτικός θυμός για όλους αυτούς τους νοσηρους ανθρώπους. Ίσως είναι ένδειξη υγείας.

    Τελος παντων, σε ευχαριστώ για τις συμβουλές.

    Καλημερα ,το ιδιο λεμε Αντωνη μου πιστεψε με !


    Εχεις σκεφτει να κανεις κατι για τα αδεσποτα ?
    Κατι οργανωμενο πλεον ,να βρεις ενα χωρο και να στεγασεις εκει οσα μπορεις ?

    Γενικα εχεις σκεφτει ν ασχοληθεις με αυτο το κομματι δίνοντας ετσι την απαντηση σου μεσα απο αυτο σε ολους αυτους που φερθηκαν ετσι οχι μονο στα ζωακια αλλα και σε εσενα ?


    Για σκεψου να αντιστρεψεις αυτο που νοιωθεις σε δημιουργηκοτητα προς αυτο που δεν θελουν αυτοι
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Εχω κανει ηδη πολλα πράγματα στην περιοχη, πέρα από τις καταγγελίες (εχω κανει και σε άλλον και επιβλήθηκε προστιμο), εχω στείλει ένα σωρό χαρτιά από το Δημο προς όσους έχουν εκφράσει απειλές και από κει και περα έχουμε φτιάξει σημεία σιτισης και πληρωνω ανθρωπο που τα ταΐζει. Συνεργαζομαι και με το Δημο ως ένα βαθμό για κάποιες από τις ταιστρες (τυπικά βεβαια μόνο, τα λεφτά των τροφών τα πληρώνω εγώ, αντε το πολύ να δώσουν ένα τσουβάλι αραιά και πού).
    Κανω στειρωσεις και γενικα βοηθαω στον υγιη περιορισμο του πληθυσμου. Οι στειρωμενες γατες είναι επαναενταγμενα ζώα αστικής πανίδας, δεν περισυλλεγονται σε κυνοκομεια όπως τα σκυλιά (δεν λέει κάτι τέτοιο ο νομος) και ούτε είναι αυτό δυνατόν, δεδομένου του πληθυσμού και των αναγκών τους. Καποιες τις εχω φέρει σπίτι μου που έχω μεγάλη αυλή, ηθελα να φέρω κι άλλες, αλλά με τον σαικο από δίπλα με αγέλη σκυλιών είναι επίφοβο. Εχω κανει νέα καταγγελία,το είπα και στην αδερφή μου ότι έχω αγανακτήσει πια, αυτή βέβαια δεν τα παίρνει στα σοβαρά,της βάζει λόγια αυτός, αλλά αν διατάξει εισαγγελέας να απομακρυνθουν τα σκυλιά, θα πρέπει να το κάνουν θέλουν δεν θέλουν. Και εγώ και η άλλη μου αδερφή κοιμόμαστε με ωτοασπιδες λόγω των συνεχών γαυγισματων.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Τελεια για το εργο σου ακομα και για τις καταγγελίες αυτες γιατι με αυτο τον τροπο δεν βγαζεις μισος βγαζεις μια προστασια απεναντι σε πλασματακια που δεν εχπον την δυναμη να υπερασπισουν τα δικαιωματα τους οπως εμεις οι ανθρωποι !

    Αληθεια πως αισθανεσαι με ολα αυτα ?
    ΔΕεν νομιζεις το να δειχνεις αυτη σου την πλευρα ειναι ο πιο σωστος και δυναμικος τροπος ωστε να τους αποδεικνυεις πως οσο κακια και να βγαζουν οχι μονο σ εσενα αλλα και στα ζωακια μας εσυ δεν επηρεαζεσαι και συνεχιζεις το εργο σου ?


    Μηπως να γινεις ακομα περισσοτερο μαχητικος στο κομματι αυτο και το ολο ¨δικαιολογημενο ¨μισος σου αντιστραφει σε δημιουργικοτητα για την προστασια των ζωων ??


    Στα λεω ολα αυτα για να δεις πως το να προσπαθεις να πονεσεις ανθρωπους ,σε κανει περισσοτερο κακο στην υγεια σου ...γιατι .ολη σου αυτη την ενεργεια δεν την διοχετευεις στην δημιουργικοτητα ωστε μεσα απο αυτη να τους ¨πονας ¨ακομα περισσοτερο ΑΛΛΑ εσυ να εισια καλα με την υγεια σουεφοσον θα βλεπεις τα ζωακια σου καλα !

    Εχει τροπος να ¨εκδικηθουμε ¨οπως λες καποιους που μας εβλαψαν .Διαλεγουμε ομως αυτον που θα κανει καλο στην δικη μας υγεια και περισσοτερο καλο στα απροσταυτευτα ζωακια ..αυτα δυστηχως δεν εχουν δυναμη και περιμένουν απο εσενα τον προστατη τους ,εσυ που εχεις την δυναμη στα χερια σου ,να τους υπερασπιστης !

    ελα καντω ,καλημερα !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ποσο πιο δημιουργικός να γίνω; Και για τον τραμπούκο που έγραψα ένα μικρό διήγημα, εκδοθηκε σε ανθολογια. Και για αυτή την υπόθεση έχω ξεκινήσει μια νουβελα εδώ και κάποια χρόνια, θα την τελειώσω καποια στιγμή.
    Και δεν προσπαθώ να πονέσω κανεναν. Απο που προκύπτει αυτο; Ειπα ότι θα χαρώ με τις δυστυχίες τους, κάτι που υποστηρίζω ακόμα. Ειπα ακόμα ότι ευχαριστως θα τους έκανα καποια υλική ζημιά, κάτι που επίσης υποστηρίζω ακόμα. Και όχι χαρακιές κλπ, κανα λάστιχο να έσκαγα καλά θα ήταν, να βάλουν και λίγο το χέρι στην τσέπη. Για τον πολιτικό όπως είπα θέλω απλώς να μάθει ο κόσμος τι ανήθικο άτομο είναι και καποια στιγμή θα το οργανωσω.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. ψύχωση και μίσος
    By petros81 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 22
    Last Post: 07-04-2020, 12:53
  2. Μίσος
    By kat7 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 17-07-2019, 02:16
  3. τετοιο μισος?
    By melinakii in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 19-02-2017, 13:47
  4. ασβεστο μισος..
    By ντολορ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 16-10-2014, 18:17
  5. ΜΙΣΟΣ
    By lavie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-2012, 22:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •