Έντονη Υπνηλία και φόβος για καρκίνο!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344

    Έντονη Υπνηλία και φόβος για καρκίνο!!!

    Καλησπέρα στην ομάδα και καλό μήνα με υγεία.Εδω και περίπου ένα μήνα,έχω παρατηρήσει καθημερινό χασμουρητό και υπνηλία,με σταδιακή αύξηση.Με επηρεάζει γιατί πλέον κοιμάμαι,14-15 ώρες τη μέρα(όχι σερί)και νιώθω επίσης κούραση.Ειχα κάνει αιματολογικες πριν 3 μήνες,και ήταν όλα φυσιολογικά.Εχω εδώ και πολλά χρόνια κατάθλιψη,και παίρνω αγωγή.Ειμαι επίσης νοσοφοβικος και όλο ψάχνω για συμπτώματα στο ίντερνετ,στην παρούσα φάση φοβάμαι ότι κάτι κακό έχω στο κεφάλι μου.
    Υπάρχει κάποιος που να έχει περάσει ή περνάει τέτοια φάση με υπνηλία?Μπορεί να είναι από την αγωγή που παίρνω?(ladose,Xanax).Θα ήθελα τη γνώμη και την συμβουλή σας.

  2. #2
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Καλησπέρα στην ομάδα και καλό μήνα με υγεία.Εδω και περίπου ένα μήνα,έχω παρατηρήσει καθημερινό χασμουρητό και υπνηλία,με σταδιακή αύξηση.Με επηρεάζει γιατί πλέον κοιμάμαι,14-15 ώρες τη μέρα(όχι σερί)και νιώθω επίσης κούραση.Ειχα κάνει αιματολογικες πριν 3 μήνες,και ήταν όλα φυσιολογικά.Εχω εδώ και πολλά χρόνια κατάθλιψη,και παίρνω αγωγή.Ειμαι επίσης νοσοφοβικος και όλο ψάχνω για συμπτώματα στο ίντερνετ,στην παρούσα φάση φοβάμαι ότι κάτι κακό έχω στο κεφάλι μου.
    Υπάρχει κάποιος που να έχει περάσει ή περνάει τέτοια φάση με υπνηλία?Μπορεί να είναι από την αγωγή που παίρνω?(ladose,Xanax).Θα ήθελα τη γνώμη και την συμβουλή σας.
    και γω εχω υπνηλια και κουραση πολλα χρονια λογω των φαρμακων παιρνω 2 αντιψυχωτικα.δεν νομιζω να χεις καρκινο θα φαινοταν στις αιματολογικες μπορεις να κανεις και για καρκινικους δεικτες εξεταση αλλα δεν βγαινουν παντα σωστα σε μια ειχε βρει οτι ειχε αυξημενους καρκινικους δεικτες και τελικα δεν ειχε τιποτα.επισης μπορεις να ζητησεις σε ενα γιατρο να κανεις ενα pet scan απο την κορυφη ως κατω για να δεις αν εχεις εναν κακοηθη ογκο.και γω χασμουριεμαι χρονια και εχω υπνηλια αλλα αν θες κανε και τα παραπανω να σου φυγει η ιδεα

  3. #3
    xaka10
    Guest
    ολα τα φαρμακα ειδικα τα ψυχοφαρμακα προκαλουν υπνηλια κοπωση και τα σχετικα αλλααν κανεις τις παραπανω εξετασεις και εχεις ακομα αγχος για καρκινο ισως να αναζητησεις καλυτερη ψυχιατρικη φροντιδα.γιατι και γω φοβομουν για την καρδια μου εκανα τις εξετασεις μου φυγε η φοβια.ετσι και συ αν φοβασαι για καρκινο κανε αυτα που σου ειπα για να σου φυγει η φοβια και να νιωθεις καλυτερα αλλα αν εχεις ακομα φοβια παρολο τις εξετασεις τοτε ισως χρειαζεσαι πιο δυνατη ψυχιατρικη υποστηριξη

  4. #4
    xaka10
    Guest
    η κοπωση και η υπνηλια κατα την γνωμη μου οφειλεται στα φαρμακα που παιρνεις και το ζαναξ δινεται με κοκκινη συνταγη θεωρειται ναρκωτικο και λογικο ειναι νιωθεις κοπωση και υπνηλια και η ηρωινη ειναι πιο βαρυ ναρκωτικο και κοιμουνται ολη την ωρα οι χρηστες ετσι και οι βενζοδιαζεπινες ειναι ηπια ναρκωτικα που δινονται μονο με συνταγη και συνδυασμο με αλλα ψυχοφαρμακα επιτεινουν την καταστολη του ανθρωπου με αποτελεσμα την κοπωση και την υπνηλια που νιωθεις ολα αυτα ειναι κατασταλτικα για να ηρεμουν το νευρικο συστημα

Similar Threads

  1. Φόβος για καρκίνο
    By Koopatroopa in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 1
    Last Post: 26-08-2022, 22:03
  2. Έντονη Υπνηλία...!!!
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 04-03-2020, 21:04
  3. Φόβος για καρκινο
    By cyrax in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 14-05-2016, 04:54
  4. Φόβος για καρκίνο...!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 07-10-2015, 01:51
  5. Φόβος για καρκίνο
    By imagine in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 10-05-2008, 22:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •