ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Photonio View Post
    Αρχικά να σε ευχαριστήσω πολυ που μου απαντάς, με βοηθάει πολυ η κουβέντα μας.

    Να σου πως επισης πως το ιδιο λεει και ο αντρας μου σε αγαπαω για ολα όσα εισαι (καλα και άσχημα) όπως άλλωστε κ εγω αυτόν.

    Ακόμη, ναι ετσι κατάμουτρα μου το είπε μπροστά στην μητέρα μου κ την θεια μου, ήμασταν οι 4 μας και μου έπεσαν τα μούτρα, απο την μια νευρίασα απο την άλλη ντράπηκα κ τελικά κατέληξα να παω μεσα να κλαίω. Τεσπα. Τωρα που γέννησα ήθελα κοντα την μητέρα μου τον πρώτο καιρο αλλα μου είπε η πεθερά μου να μην την βγάζω απεξω και πως θέλει κ αυτη να έρχεται όποτε κατέληξε εδω μεσα ενας χαμός.
    Να εχω μια τομή (καισαρική) που με πονούσε Εντωμεταξυ πονούσα γτ ειχα κανει αποκόλληση οστού στην ηβική περιοχή γι αυτο άλλωστε εκανα κ καισαρική να παλεύω με το θήλαστρο γτ το μωρο δεν μπορούσε να θηλάσει απευθείας να εχω πανω μου 40 κιλα έξτρα που με ταλαιπωρούσαν σωματικά και να εχω κ ενα καρο ανθρώπους είτε να φωνάζουν δυνατά πανω στο μωρο (απο χαρα υποτίθεται) κ αυτο να τρομάζει είτε να το ξυπνάνε γτ ήθελαν να το δουν. Εντωμεταξυ μολις ειχα κόψει κ την αγωγή (την οποία δεν ήθελα, παλι με πήρε η πεθερά μου κ μ εκανε κυρηγμα γτ ειμαι τοσο αρνητική με τον θηλασμό). Το αποκορύφωμα ηταν οταν ειδα την αδερφή του άντρα μου να φιλάει το μωρο (7η μερών) διπλα στο στόμα.
    Εκει έκατσα κ μίλησα στον άντρα μου κ με την σειρά του κ αυτός μίλησε στους δικούς τους.

    Τωρα λοιπόν που ηρεμήσαμε απο ολα αυτα βγήκαν τα δικά μου. Μια ηρεμω μια τρέμω.
    Αγχώνομαι για το μωρο μου δεν θελω να δυστυχήσει εξαιτίας μου.
    μεχρι να φτασω στο υπογραμμισμενο, ειχα φρικαρει..
    εφιαλτικα τα οσα εζησες. δεν σου εφτανε το τοσο ζορι σου με τα παραπλευρα της γεννας...

    ειδικα με τις φασαριες πανω απο το κεφαλι σας και πανω απο το μωρο και τα φιλιααα!! πωπωω!!!
    συγνωμη δηλαδη, αλλα και καλα να εισαι αρρωσταινεις με τετοιες συμπεριφορες!

    παρε τον χρονο σου!

    τα καλα νεα ειναι οτι εισαι σε συμφωνια με τον ανδρα σου και αγαπιεστε!
    απο αυτο θα κρατηθεις.
    αυτες οι συμπεριφορες με τις κακες πεθερες και τα σταυροκουνιαδια, μονο απο τον γυιο/ αδερφο τους μπορουν να απωθηθουν. και απ οτι καταλαβα, αντεδρασε μια χαρα ο ανθρωπος και τους συμμαζεψε.
    ενταξει... παπαριες για θηλασμους θα ακουσεις απο πολλες "πεθερες" και βυζαρουδες του διαδικτυου.
    καλος ο θηλασμος, αλλα τπτ δεν ιναι πανω απο την ψυχικη και σωματικη σου υγεια.
    το παιδι δεν προκειται να δυστυχησει οσο ειστε καλα εσυ κι ο ανδρας σου.
    γραφτους ολους και κοιτα μονο την υγεια σου, το παιδι σου και τον ανδρα σου.
    ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2023
    Posts
    18
    Σε Ευχαριστω παρα πολυ!!! Εύχομαι κ για σενα ολα να ειναι καλα και να πηγαίνουν όπως τα θες!!!!

  3. #18
    Vaggg
    Guest
    Είσαι πολύ θετικός άνθρωπος, το οποίο το θαυμάζω, μπράβο σου σε όλα, είσαι δυνατή γιατί μόνο οι δυνατοί άνθρωποι έχουν τέτοια ελπίδα μέσα τους. Τώρα καλό είναι να μην υπεραναλύεις τις σκέψεις σου και να δουλεύει το μυαλό σε άλλα πράγματα και δουλειές, να ξεφεύγει δηλαδή από τον φαύλο κύκλο των σκέψεων, και φυσικά ακολουθείς τις συμβουλές των ειδικών και τις ανάλογες θεραπείες όταν πρέπει. Δεν ξέρω αλλά πιστεύεις πουθενά? Αν ναι θα σε βοηθήσει στα υπαρξιακά ζητήματα χωρίς πολλά-πολλά. Και κάτι τελευταίο, να κάνεις όλες τις εξετάσεις στο παιδί και όταν γίνει 2-3 ετών να παρακολουθείς, ότι είναι έτσι θα το προλάβεις άμεσα και όλα θα πάνε καλά!

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2023
    Posts
    18
    Λοιπόν τωρα που το αναφέρεις επειδη το σκεφτόμουν πρόσφατα.
    Παρατήρησα κάνοντας μια αναδρομή στο παρελθόν πως οσο πίστευα ήμουν παρα πολυ καλα. Απο τότε που άρχισα να αμφισβητώ τα παντα ήρθαν κ τα υπόλοιπα.

    Μπορεί να ειναι κ τυχαίο γεγονός χρονικά δεν ξέρω.

    Πάντως οσο ειχα την πιστη μου ( που ήταν πολυ δυνατή ήμουν πολυ καλα) μετα την ειδα αρχαίος κ ειπα να φιλοσοφήσω τα παντα. ????
    Εσυ πιστεύεις ;;;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Photonio View Post

    Πάντως οσο ειχα την πιστη μου ( που ήταν πολυ δυνατή ήμουν πολυ καλα) μετα την ειδα αρχαίος κ ειπα να φιλοσοφήσω τα παντα. ????
    ''Αυτός που πιστεύει σε κάτι μπορεί να ξεπεράσει οποιαδήποτε δυσκολία''.
    Η πίστη και η προοπτική νοηματοδοτούν την υπαρξη και σου δίνουν έναν λόγο να παλαίψεις στα δύσκολα.
    Και ρε γαμωτο,η πίστη είναι κάτι που σου βγαίνει φυσικά, δεν μπορείς να πιστέψεις με την λογική.
    Δεν ξέρω,δεν είμαι άθεος,αλλά δεν νοιώθω την πίστη στην πρόνοια κάποιας υπερφυσικής δύναμης αν και είμαι πεπεισμένος ότι υπάρχει,απλά δεν την νοιώθω.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Η πίστη σε υπερφυσική δύναμη και η πίστη στην πρόνοια αυτής της υπερφυσικής δύναμης είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Η πίστη σε υπερφυσική δύναμη και η πίστη στην πρόνοια αυτής της υπερφυσικής δύναμης είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.
    Σωστά...Μπορεί να είναι αδιάφορη τελείως και αμέτοχη...Αλλά πρόνοια μπορεί και να είναι το Κατά τον Δαίμονα εαυτού...Προσωπικός άγγελος ή δαίμονας δηλαδή.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει...
    By Potnia in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 0
    Last Post: 31-07-2021, 21:59
  2. Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει!!
    By anonymousss24 in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 2
    Last Post: 13-05-2021, 20:08
  3. Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει
    By Armagedon in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 20-10-2018, 15:42
  4. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
    By bikex in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 27-06-2012, 18:45
  5. Δεν ξέρω τι μου συμβαινει..
    By Giannis1 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 07-03-2012, 14:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •