Εμβοες μονιμες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1

    Εμβοες μονιμες

    Καλησπερα παιδια εχω μονιμες εμβοες σαν ενα τουυτ ακουγεται οταν ειμαι σε ησυχια .... το εχω χρονια το εχει κανεις ;; Γενικα εχω αγχος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by Faihh95 View Post
    Καλησπερα παιδια εχω μονιμες εμβοες σαν ενα τουυτ ακουγεται οταν ειμαι σε ησυχια .... το εχω χρονια το εχει κανεις ;; Γενικα εχω αγχος
    Γεια σου! Έχεις επισκεφτεί ΩΡΛ όλα αυτά τα χρόνια; σου έχει πει κάτι;

  3. #3
    Μαλλον εχει συσσωρευτει κερι στα αφτια σου και λογω αγχους αυξανεται η αρτηριακη πιεση κ ακους αυτον τον ηχο. Πηγαινε Ωρλ κ θ σε φτιαξει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    κι εγω το βραδυ πουχει ησυχια , εχω ενα μονιμο βουητο, δεν εχω πιεση, ουτε αγχος , αλλα δεν δινω σημασια ........

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Το έχει φίλος μου ένα χρόνο τώρα συνεχομενα ...έχει πάει σε πολλούς γιατρούς δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα...έχει πάρει και κάποια φυτικά χάπια και πάλι εκεί ο ήχος...δυστυχώς απ' ότι διαβάσαμε θέλει φάρμακα από ψυχίατρο...λένε ότι είναι άγχος

  6. #6
    Vendettas77
    Guest
    Καλησπέρα και από μένα.. Πήγα σε δύο ωρλ ο ένας μου είπε ότι οφείλεται σε ελαφριά βαρηκοΐα από χρόνια ακουστικών κτλ.. Ο άλλος μου έβαλε να κάνω εξετάσεις καρωτιδες θυρεοειδή κτλ μου έδωσε betavert και κάπως μειωθηκαν όχι τελείως.. Μου εμφανίστηκαν σε περίοδο άγχους στο μεταπτυχιακό που κάνω και λαμβάνοντας υπόψιν τα λόγια των ωρλ μάλλον πρέπει να μάθω να ζω με αυτό.. Τα φυτικά πανάκριβα χωρις αποτέλεσμα σε μένα

  7. #7
    Εγώ πάλι τις έχω 4 χρόνια περίπου. Ακούω μόνο από το δεξί κάτι σαν βομβο, σαν τον παλμό της καρδιάς. Αυτό μπορεί να κρατήσει 1 Μέρα και μετά περνάει. Μετά μπορεί να με ξαναπιάσει μετά από 2 μήνες, και πάλι το ίδιο. Το ακούω μόνο όταν έχει ησυχία, όταν είμαι έξω δεν το καταλαβαίνω. Είναι πολύ ενοχλητικό. Ο ορλ μου είπε ότι είναι από άγχος. Αν ήταν κάτι άλλο τόσα χρόνια τώρα δεν θα είχε εμφανιστεί; εσείς πως αντιλαμβανεστε τις Εμβοες;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    11
    8 χρόνια σφυζουσες εμβοες , δηλαδή ακούω την καρδιά μου στο ένα μόνο αυτί
    Άπειρες μαγνητικές , απώλεια μεγάλη ακοής , πορίσματα ότι να ναι από ΩΡΛ και νευροχειρουργους
    Πριν 6 μήνες ο τελευταίος ΩΡΛ που πήγα απόρησε που δεν είχα κάνει μαγνητική βάσης κρανίου που όταν την εκανα έδειξε ακουστικό νευρινωμα το οποίο από θαύμα δεν είχε πειραξει και το προσωπικό νεύρο
    Πήγα Αθήνα στο ΥΓΕΙΑ κι εκανα γ knife
    πριν 8 μέρες
    Οι εμβοες έχουν χειροτερέψει , ίσως υποχωρήσουν ίσως τις έχω μια ζωη , κανείς δεν ξέρει
    Απλά αν ένας απ όλους αυτούς που πήγα τόσα χρόνια το είχε σκεφτεί ίσως να ήταν αλλιώς τα πραγματα
    Ελπιζω κάτι να αλλάξει κι ελπιζω να σωθεί το προσωπικό νεύρο και να γλιτώσω την παρέστη
    Σε 6 μήνες ξανά mri και βλέπουμε

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Κι εγώ τα ίδια!6 χρόνια εμβοες πήρα χαπια για ένα μήνα τίποτα μαγνητική για λιθοειδους τπτ άγχος λένε..

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    11
    Η ακοή σου είναι εντάξει ; Ίλιγγος , μούδιασματα στο πρόσωπο κλπ
    Ψάξτε καλά , μονόπλευρες εμβοες έχουν παθολογικά αιτία

  11. #11
    Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    30
    εσυ μιλας για τον εαυτο σου ομως φιλε χωρις να λες ηλικια χωρις να λες συμπτωματα χωρις να αναφερεις το οτιδηποτε το να προσφερεις περισσοτερο αγχος σε αυτες τις καταστασεις τι προσφερεις με τις γνωσεις που εχεις ?και πως αφισβητεις τοσες γνωματευσεις γιατρων που εξεταστικε η κοπελα? εκτος αν εισαι ωριλα

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    11
    Αν το λες σε μενα petros 2 όχι δεν είμαι ΩΡΛ
    Μιλάω για προσωπική εμπειρία
    Είμαι 55 χρόνων και υποφέρω τα τελευταία 8 χρόνια , όπου ο καθε γιατρός μου έλεγε την δίκη αερολογία , όπως θα μάθεις να ζεις με αυτό , δεν γίνεται τίποτα και πολλά αλλά
    Απλά συνιστώ ψάξιμο για σωστή διάγνωση
    Όταν οι εμβοες είναι από τη μια μόνο πλευρά και συνυπάρχει είτε ίλιγγος , είτε μουδιασματα είτε βαρυκοια οπως σε εμένα οφείλεται το πρόβλημα σε παθολογικό αίτιο
    Το ακουστικό νευρινωμα δεν είναι εύκολο να διαγνωσθεί , είναι ΚΑΛΟΗΘΗΣ
    Μπορεί οποίος θέλει να το γκουγκλάρετε για να μάθει λεπτομέρειες
    Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να αγχωσω κάποιον παραπάνω

  13. #13
    Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    30
    Και τι είναι το google γιατρός για να με καθοδηγήσει στην σωστή διάγνωση ? Όλοι εδώ μέσα που έχουμε κάποιο είδος φοβίας ένα google μας έμπλεξε περισσότερο ..εγώ είμαι 29 και έχω ένα σφύριγμα στο αυτί εδώ και 4 μέρες έχω όγκο δηλαδή με βάση τα λεγόμενα σου ?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    11
    Petros2 δεν καταλαβαίνω την επίθεση σου
    Κατέθεσα το πρόβλημα μου , γι αυτό υπάρχει το φόρουμ νομίζω
    Το Google το ανέφερα για να δει κάποιος που δεν ξέρει τι είναι το νευρινωμα και δεν κάνω διάγνωση σε κανένα , υπάρχουν γιατροί γι αυτό
    Αν δεν σε ενδιαφέρει προσπέρασε απλά το ποστ μου
    Ευχαριστώ

  15. #15
    Θα συμφωνήσω με efar, δεν είπε κάτι κακό ο άνθρωπος απλά έδωσε κάποιες πληροφορίες από προσωπική εμπειρία, δεν καταλαβαίνω γιατί οι πληροφορίες από προσωπική εμπειρία να είναι καλοδεχούμενες όταν μας λένε δεν έχεις τίποτε ενώ να μας οδηγούν σε ξεσπάσματα όταν μας λένε, ψαξτο λιγο παραπάνω
    Εκτός κ αν αυτό που θελουμε είναι μόνο να μας χαϊδεύουν τα αυτιά ( βουιζουν δε βουιζουν, κρύο αστείο ΧΑ)

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εμβοες
    By Astronomy lover in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 28-03-2020, 23:52
  2. Μόνιμες κακές σκέψεις!!!!
    By Vasomp in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 19-06-2019, 17:43
  3. Εμβοες..
    By Astronomy lover in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 11-03-2019, 15:26
  4. εμβοεσ
    By mergo71 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 02-01-2019, 15:15
  5. Replies: 18
    Last Post: 13-07-2014, 21:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •