ενα μωρο, μια μανα και η πιο θερμη ερωμενη..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 66
  1. #1

    ενα μωρο, μια μανα και η πιο θερμη ερωμενη..

    Λοιπον... εδω και τρια χρονια ειχα μια σχεση μπες βγες με την Α... ειμασταν καλα μαζι, ειχαμε πολυ καλο κρεβατι , αλλα οταν λεγαμε να τσακωθουμε γινονταν πραματα και θαυματα... φωνες, κλαματα, μεθυσια, ψυχολογικη βια .. καμια φορα και φυσικη... ετσι χωριζαμε κατα διαστηματα και μετα οσο και εαν δεν το ηθελα ενα ηφαιστειο με τυλιγε και επανερχομουνα... Σε αυτα τα διαλειμματα ειχα σχεσεις ως συνηθως ... οπως και εκεινη... Το τελευταιο διαλειμμα ηταν στο τελος του Φεβραρη ... εγω εκανα μια σχεση με την Β ... και μετα τι μου ηρθε παλι θυμιθηκα την Α .. αποφασισα οτι μου λειπει .. οτι ειναι η γυναικα της ζωης μου και οτι θα ηθελα να γινει γυναικα μου.. χωρισα την αλλη .. πηγα την βρηκα και της το ειπα.. μου ειππε να το σκεφτει εφυγε για ενα επαγγελματικο ταξιδι ... καθως ελειπε με παιρνει η Β τελ μου λεει θελω να βρεθουμε παω μου λεει ειμαι εγκυος θα το κρατησω.. δεν θελω να ειμαστε μαζι.. εισαι ο τελευταιος αντρας στην γη που θα ηθελα για πατερα του παιδιου μου .. Ειχα προλαβει και της ειπα οτι επεστρεψα στην πρωην... Ολα αυτα τον Ιουνη...
    Ερχεται λοιπον η Α απο το ταξιδι παω την παιρνω απο το αεροδρομιο.. το και το της λεω.. ισως δεν πρεπει να ειμαστε μαζι... Μου λει οχι παλι θα με πεταξεις εμενα... Μεινε και θα το αντεξουμε.. μενω και καθε μερα μου χτυπαει λογια με μειωνει.. μου φωναζει.. με χτυπησε... με ποναει συναισθηματικα λεγοντας μου οτι θα παει με αλλον.. κλπ... μετα λεει ειναι ξεσπασματα ειναι που ειμαι πληγωμενη κτλ.. εν το μεταξυ επιμενει οτι θελει να αρραβωνιαστουμε τωρα!! για να νιωσει λεει ασφαλεια.. εγω ενω στην αρχη ηθελα τωρα φοβαμαι ... δεν την βλεπω να το δεχεται και δεν θελω να κανω μια γυναικα γυναικα μου καθως ειναι ετσι.. ειχα που ειχα τις φοβιες με τον γαμο .. λογω προηγουμενων γεγονοτων..
    Εν το μεταξυ με την Β τα βρηκαμε ειπαμε απο την στιγμη που θα το κρατησει και δεν ειμαστε μαζι θα ειμαστε σαν διαζευγμενοι.. απο μισες οι ευθυνες.. τα λεφτα.. παμε μαζι γιατρο κτλ... Μια χαρα.. μεχρι που την ειδα προχτες στον δρομο με καποιον... και εκει που νομιζα οτι δεν ειχα συναισθηματα ηπια δυο μπουκαλες βοτκα το βραδυ... το πρωι που ξυπνησα το ειχα συνειδητοποιησει.. ειναι κατι που θα γινοταν ειπα...
    Ειπα ωστοσω στην Α να το χαλαρψσουμε λιγο οτι ισως δεν ειναι η καταλληλη ωρα για αρραβωνες τωρα.. με χωρισε αυτοματα .. με ποναει αφανταστα... δεν ξερω πια που ειναι η ισορροπια στην ζωη μου....

  2. #2
    φίλε μου απ\' όσα διαβάζω μάλλον είσαι ερωτευμένος με τον έρωτα και όχι με την α ή τη β. Το θέμα ξέρεις ποιο είναι;
    Αυτό το παιδί που θα έρθει στον κόσμο, έχεις αναλογιστεί την ευθύνη του; Και να σου πω και κάτι; Εσύ έχεις και μια δικαιολογία. Η Β πως παίρνει τέτοια ευθύνη να φέρει στον κόσμο ένα παιδί που πριν γεννηθεί οι γονείς του έχουν ήδη χωρίσει;
    Πόσο χρονών είστε?

  3. #3
    Εχεις δικαιο... πρεπει να φαινομαι.. εφηβος... ειμαι στα αντα.. και εκεινη... ηθελε να το κρατησει.. για διαφορους δικους της λογους... το παιδι θα ειναι μαι χαρα και εκεινη .. και εγω ειμαστε υπευθυνα ατομα.. το θεμα ειναι εγω τι θα κανω στην τελικη με τη ζωη μου.. που εχω πελαγωσει...

  4. #4
    σαράντα ή τριάντα?
    Το θέμα φίλε μου είναι πως στην πραγματικότητα με καμία δεν είσαι ερωτευμένος γιατί αν ήσουν δεν θα έσκαγες για την άλλη και τούμπαλιν. Θες να ζήσεις σαν ερωτευμένος, αλλά δεν σου κάθεται και οήυτε πρόκειται να σου κάτσει με τις συγκεκριμένες γυναίκες.
    Σου έχει περάσει απ το μυαλό πως κρατάει το παιδί για να το χρησιμοποιήσει ως μοχλό πίεσης και έξτρα μπόνους στη μάχη της επικράτησης της έναντι της άλλης?
    Αυτό μπορεί να σεφτιάχνει και πολύ καλά θα έκανες, αλλά το παιδάκι τι σας φταίει?
    Αν σου φαίνομαι επιθετική δεν είμαι, απλά μου φαίνεστε το τρίο της ανωριμότητας....σόρι....

  5. #5
    και εμενα ετσι θα μου φαινομασταν.. πριν τρεις μηνες.. θα ημουνα ακομη πιο επιθετικος.. Οχι ειπε οτι αν θελω μπορει ακομη και να φυγω και να μην εχω καμια σχεση με το παιδι... δεν υπαρχει μαχη.. αφου δεν ειμαστε μαζι σου λεω... το παιδι... ειναι ενα γεγονος ζωης.. και εγω ηθελα το παιδι μου να ειναι ο καρπος μια σιγουρης σχεσης και να γεννηθει μεσα στην ασφαλεια αλλα τι να κανουμε.. δεν με φτιαχνουν κατι τετοια... Γιατι δεν προκειτε να μου κατσει????

  6. #6
    τριαντα και κατι..

  7. #7
    Δεν θα σου κάτσει γιατί η προσωπική μου άποψη είναι πως ο έρωτας είναι ανεμοστρόβιλος και όσο το ζούμε με έναν άνθρωπο είναι αδύνατο να παλκωθούμε στις βότκες γιατί ειδαμε την πρώην με άλλον.....

  8. #8
    και πως δεν θα εσκαγα... παιδι ειναι αυτο.. στην μητρα της .. δικο μου παιδι.. και την βλεπω με αλλον... οσο και να εισαι βραχος .. θα την ενιωθες την πικρα... για να μην σου πω και τις σκεψεις που μου περασαν απο το μυαλο.. ο γιος.. μου... αχχ ...

  9. #9
    εκεινο που με χρυπησε περισσοτερο απο ολα ηταν οτι εκει που δεν ειχα τετοια προβληματα ξαφνικα μι9α γυναικα που περναει εχει ενα παιδι δικο μου στην κοιλια της και δεν ειναι καν μαζι μου.. ουτε εφιαλτη να εβλεπα!!!!

  10. #10
    Originally posted by mauroaspros
    εκεινο που με χρυπησε περισσοτερο απο ολα ηταν οτι εκει που δεν ειχα τετοια προβληματα ξαφνικα μι9α γυναικα που περναει εχει ενα παιδι δικο μου στην κοιλια της και δεν ειναι καν μαζι μου.. ουτε εφιαλτη να εβλεπα!!!!
    τότε γιατί της είπες πως θα τη στηρίξεις σε κάτι τέτοιο?

  11. #11
    τι να εκανα?? της ειπα οτι προτιμουσα την αποβολη.. δεν ηθελε.. περασαν οι τρεις μηνες.. δεν θα εγκατελειπα το παιδι μου ορφανο.. της ειπα θα την στηριξω... εσυ ποσο χρονων εισαι?

  12. #12
    κοντά είμαστε, αλλά επειδή σκέφτομαι συνέχεια το θέμα του παιδιού και δεν το αποφασίζω για εκατοντάδες λόγους μου φαίνεται πολύ εύκολο όλο αυτό που κάνετε και οι τρεις...

  13. #13
    Οπως ειπα και πριν.. πλεον ειναι ενα γεγονος.. δεν ειναι επιλογη.. οποταν πρεπει να το αντιμετωπισεις.. δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο ειναι οταν εχεις την επιλογη...
    Δηλαδη να αφησω την Α να φυγει???

  14. #14
    Εσύ πως νιώθεις για την κάθε μια γυναίκα ξεχωριστά?

  15. #15
    ΑΧΧ Με την Α οταν ειμαστε καλα εισμαστε ΚΑΛΑ αστεια... πειραγματα... ερωτα απο το πρωι μεχρι το βραδυ.. οταν εισατε κακα .. τα ειπαμε... το προβλημα ειναι οτι μεση δεν εχουμε.... αν ρωτας αν την αγαπω.. Ναι..
    την Β... την ξερω αρκετα για να ξερω οτι θα ειναι μια πολυ καλη μανα για το παιδι μου... Ομως ισως να μην συμφωνουμε τοσο πολυ στο πως βλεπουμε την ζωη... εκεινη επιζητα παντα την ηρεμια... εχει ενα προγραμα ρουτινα που της παρεχει ασφαλεια.. εγω ειμαι ενα κινητο χαος .. και μεσα απο το χαος πολυ δημιουργικος... λατρευω την αδρεναλινη.. την ενταση..
    Αν ρωτας αν θα μπορουσα να την αγαπησω... δεν ξερω... δεν πιστευω κιολας οτι θα επρεπε αν δυο γονεις δεν αγαπιουνται να ειναι μαζι για χαρη του μωρου...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •