Quote Originally Posted by Lost&confused View Post
Είμαι κοπέλα άνω των 25 και παρθένα, όχι από επιλογή αλλα γιατί δεν έτυχε κάτι.
Και δεν είναι ότι δεν έχω κάνει σεξ μόνο δεν έχω κάνει τίποτα ερωτικό με κάποιον άνθρωπο.

Από την μια επειδή τα περισσότερα χρόνια τα περισσότερα αγόρια που γνώριζα θα με αγνοούσαν επειδή δεν είχα την τέλεια εμφάνιση, ήμουν χαμηλών τόνων και συνεσταλμένη και οι συμπεριφορές αυτές με έκαναν να μην έχω αυτοεκτίμηση και αυτοπεποίθηση επομένως φαινόταν παρα έξω αυτό.
Και από την άλλη επειδή οι ελάχιστοι άντρες που με προσέγγιζαν ήθελαν κατευθείαν σεξ και ούτε καν να βγούμε ή να βγούμε πρώτα και να κάνουμε σεξ την ίδια μέρα.

Εγώ δεν ήταν ότι περίμενα να έχω καμία σχέση μηνών για να προχωρήσω με κάποιον, απλά να βγαίνουμε, να ήμαστε κάπως σοβαρά και θα είχα πάει από την πρώτη εβδομάδα αν έβλεπα ενδιαφέρον και όχι μόνο να θέλει σεξ.
Αρχικά δεν έλεγα σε κανέναν την αλήθεια για εμένα, επειδή όταν το ακούνε νομίζουν ότι η άλλη έχει πρόβλημα και γίνονται Λούης, συν τις ένα σωρό προκαταλήψεις και στερεότυπα.
Επομένως νόμιζαν ότι απευθύνονται σε έμπειρη για αυτό ήταν τόσο ωμοί.
Έχω μετανιώσει που δεν το έκανα με κάποιον απλά επειδή μου άρεσε γιατί βλέπω ότι όσο μεγαλώνεις πχ μετά τα 20 θεωρούνται χαζά κάποια πράγματα και πρώτα το κάνουν και μετά γνωρίζονται από αυτά που βλέπω.
Αλλά θέλω να νιώθω κάτι για τον άλλον, θέλω να ερωτευτώ όχι να είμαι η καβάτζα του μαζί με 10 άλλες.
Μπορεί όντως να μην έχω πέσει σε καλές περιπτώσεις και να μην φταίω εγώ δεν ξέρω.

Τώρα το γιατί είμαι μπερδεμένη είναι άλλο θέμα.
Πρίν κάτι χρόνια σκεφτόμουν να δοκιμάσω με κοπέλα την τύχη μου, μήπως και αυτός είναι ένας λόγος που με τους άντρες δεν τόσα χρόνια.
Ξέρω ότι υπάρχουν άλλες που είναι με άντρες χρόνια και το καταλαβαίνουν σε προχωρημένη ηλικία και στο άσχετο, απλά σκεφτόμουν μήπως είναι μια πιθανότητα.
Επίσης άλλος λόγος ήταν ότι οι γυναίκες σε ένα μεγαλύτερο ποσοστό από τους άντρες έχουν περισσότερη ενσυναίσθηση, δεν είναι τόσο επιφανειακές, δεν είναι τόσο κατευθείαν στο ψητό, δεν κοιτάνε μόνο να κάνουν την δουλίτσα τους και να περάσει ο επόμενος -η, δεν έχουν εμμονή με την εμφάνιση ερωτικών συντρόφων για παράδειγμα πιο συχνά βλέπουμε άντρες μέτριας εμφάνισης ή παχουλούληδες με πολύ πιο ωραίες γυναίκες από αυτούς παρά έναν πολύ όμορφο και γυμνασμένο άντρα με μια παχουλούλα και μέτρια γυναίκα, συν το ότι ακόμα και κάποιοι άντρες με περισσότερα κιλά τις θέλουν τέρμα αδύνατες.

Τώρα μου ξαναήρθε η επιθυμία να δοκιμάσω όχι μόνο για να δω αν μου αρέσει, αλλά επειδή θέλω πολύ να νιώσω την σωματική επαφή, την αίσθηση των φιλιών και των χαδιών, πώς είναι να νιώθεις διέγερση, να ανατριχιάζεις και να τρέμεις γιατί οι ορμόνες μου έχουν βαρέσει κόκκινο δεν πάει άλλο έχω τρελαθεί.
Θέλω επιτέλους να το ζήσω να νιώσω πώς είναι αλλά δεν θέλω να κάνω κάτι το οποίο θα μετανιώσω μετά για αυτό θέλω τις γνώμες σας.

Όταν σκέφτομαι κάτι τέτοιο σκέφτομαι μόνο η κοπέλα να μου κάνει πράγματα όπως φιλιά, χάδια κ.α. Εγώ δεν έχω επιθυμία να της κάνω κάτι σε αντίθεση με κάποιον άντρα, αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου και να μου βγεί να κάνω και εγώ.
Επίσης δεν έχω νιώσει ποτέ έλξη από γυναίκα ή κάτι διαφορετικό.
Ούτε να μου αρέσει πολύ κάποια χωρίς να ξέρω γιατί. Ούτε τα κολλήματα που έχω φάει με άντρες. Δεν ξέρω αν έχω καταπιεσμένη έλξη ή όχι. Τι πιστεύετε εσείς ;

Επίσης είναι οκ να δοκιμάσω κάποια χάδια και φιλιά για να δοκιμάσω και για να αποκτήσω ερωτική εμπειρία και να νιώσω πράγματα ή όχι;
Επίσης δεν ξέρω που να βρώ κάποια ακόμα και αν μένω στην Αθήνα.



Υ.Σ. Σας παρακαλώ μην γελάσετε και με κοροϊδέψετε για την ηλικία που είμαι χωρίς να κάνω τίποτα.
Θέλω να πάρω συμβουλές και να το συζητήσω,όχι να νιώσω χειρότερα από ότι νιώθω.
Γεια σου και απο μένα!

Τυχαία διάβασα το θέμα σου και ήθελα να σου πω την άποψή μου.

Νομίζω ότι όλο το πρόβλημα ξεκινάει από την έλλειψη αυτοπεποίθησης και την ανασφάλεια που έχεις στο μυαλό σου ότι όλοι οι άντρες θέλουν μόνο σεξ κατευθείαν και όχι σχέση. Ίσως στις νεαρότερες ηλικίες να είναι πιο πιθανό αλλά σίγουρα όχι ο κανόνας. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι όλοι όσοι σε προσέγγισαν σου έδωσαν να καταλάβεις ότι μόνο αυτό ήθελαν από σένα και μάλιστα κατευθείαν. Πολλές φορές αντιλαμβανόμαστε λάθος πράγματα από τις λάθος λέξεις ή συμπεριφορές και βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα.

Επίσης, από τα γραφόμενά σου αντιλαμβάνομαι ότι δεν ελκύεσαι από γυναίκες και ο μόνος λόγος που θες να δοκιμάσεις με γυναίκα είναι γιατί πιστεύεις ότι θα νιώσεις μεγαλύτερη ασφάλεια. Επομένως, πιστεύω ότι δεν έχει κανένα νόημα να το κάνεις αφού δεν νιώθεις έλξη και γιατί ακόμα και αν το κάνεις σίγουρα αντιλαμβάνεσαι ότι η πρώτη σου φορά μετά με άντρα θα είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.

Είναι απόλυτα φυσιολογικό να θέλεις να βρεις κάποιον που να σε βλέπει σοβαρά και να θέλει κάτι σοβαρό μαζί σου. Πιστεύω ότι πρέπει να είσαι λίγο πιο ανοιχτή στις γνωριμίες με τους ανθρώπους (γενικότερα) και να μην βάζεις συνέχεια σκέψεις στο μυαλό σου ότι ο άλλος θέλει απλά σεξ και μετά θα σε παρατήσει. Δεν είναι όλοι έτσι, δεν είναι καν η πλειοψηφία. Μη κάνεις κάτι με κάποιον απλά για να το κάνεις και να φύγει η "στάμπα" που νομίζεις ότι έχεις. Δεν ισχύει τίποτα από αυτά. Απλά προσπάθησε να ανεβάσεις λίγο την αυτοπεποίθησή σου και άφησε τον εαυτό σου να γνωρίσει ανθρώπους βάζοντας τα όρια σου. Αλλά μη προδικάζεις όλους τους άντρες που γνωρίζεις :-)