Μπερδεμένη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Lost&confused
    Guest

    Μπερδεμένη

    Είμαι κοπέλα άνω των 25 και παρθένα, όχι από επιλογή αλλα γιατί δεν έτυχε κάτι.
    Και δεν είναι ότι δεν έχω κάνει σεξ μόνο δεν έχω κάνει τίποτα ερωτικό με κάποιον άνθρωπο.

    Από την μια επειδή τα περισσότερα χρόνια τα περισσότερα αγόρια που γνώριζα θα με αγνοούσαν επειδή δεν είχα την τέλεια εμφάνιση, ήμουν χαμηλών τόνων και συνεσταλμένη και οι συμπεριφορές αυτές με έκαναν να μην έχω αυτοεκτίμηση και αυτοπεποίθηση επομένως φαινόταν παρα έξω αυτό.
    Και από την άλλη επειδή οι ελάχιστοι άντρες που με προσέγγιζαν ήθελαν κατευθείαν σεξ και ούτε καν να βγούμε ή να βγούμε πρώτα και να κάνουμε σεξ την ίδια μέρα.

    Εγώ δεν ήταν ότι περίμενα να έχω καμία σχέση μηνών για να προχωρήσω με κάποιον, απλά να βγαίνουμε, να ήμαστε κάπως σοβαρά και θα είχα πάει από την πρώτη εβδομάδα αν έβλεπα ενδιαφέρον και όχι μόνο να θέλει σεξ.
    Αρχικά δεν έλεγα σε κανέναν την αλήθεια για εμένα, επειδή όταν το ακούνε νομίζουν ότι η άλλη έχει πρόβλημα και γίνονται Λούης, συν τις ένα σωρό προκαταλήψεις και στερεότυπα.
    Επομένως νόμιζαν ότι απευθύνονται σε έμπειρη για αυτό ήταν τόσο ωμοί.
    Έχω μετανιώσει που δεν το έκανα με κάποιον απλά επειδή μου άρεσε γιατί βλέπω ότι όσο μεγαλώνεις πχ μετά τα 20 θεωρούνται χαζά κάποια πράγματα και πρώτα το κάνουν και μετά γνωρίζονται από αυτά που βλέπω.
    Αλλά θέλω να νιώθω κάτι για τον άλλον, θέλω να ερωτευτώ όχι να είμαι η καβάτζα του μαζί με 10 άλλες.
    Μπορεί όντως να μην έχω πέσει σε καλές περιπτώσεις και να μην φταίω εγώ δεν ξέρω.

    Τώρα το γιατί είμαι μπερδεμένη είναι άλλο θέμα.
    Πρίν κάτι χρόνια σκεφτόμουν να δοκιμάσω με κοπέλα την τύχη μου, μήπως και αυτός είναι ένας λόγος που με τους άντρες δεν τόσα χρόνια.
    Ξέρω ότι υπάρχουν άλλες που είναι με άντρες χρόνια και το καταλαβαίνουν σε προχωρημένη ηλικία και στο άσχετο, απλά σκεφτόμουν μήπως είναι μια πιθανότητα.
    Επίσης άλλος λόγος ήταν ότι οι γυναίκες σε ένα μεγαλύτερο ποσοστό από τους άντρες έχουν περισσότερη ενσυναίσθηση, δεν είναι τόσο επιφανειακές, δεν είναι τόσο κατευθείαν στο ψητό, δεν κοιτάνε μόνο να κάνουν την δουλίτσα τους και να περάσει ο επόμενος -η, δεν έχουν εμμονή με την εμφάνιση ερωτικών συντρόφων για παράδειγμα πιο συχνά βλέπουμε άντρες μέτριας εμφάνισης ή παχουλούληδες με πολύ πιο ωραίες γυναίκες από αυτούς παρά έναν πολύ όμορφο και γυμνασμένο άντρα με μια παχουλούλα και μέτρια γυναίκα, συν το ότι ακόμα και κάποιοι άντρες με περισσότερα κιλά τις θέλουν τέρμα αδύνατες.

    Τώρα μου ξαναήρθε η επιθυμία να δοκιμάσω όχι μόνο για να δω αν μου αρέσει, αλλά επειδή θέλω πολύ να νιώσω την σωματική επαφή, την αίσθηση των φιλιών και των χαδιών, πώς είναι να νιώθεις διέγερση, να ανατριχιάζεις και να τρέμεις γιατί οι ορμόνες μου έχουν βαρέσει κόκκινο δεν πάει άλλο έχω τρελαθεί.
    Θέλω επιτέλους να το ζήσω να νιώσω πώς είναι αλλά δεν θέλω να κάνω κάτι το οποίο θα μετανιώσω μετά για αυτό θέλω τις γνώμες σας.

    Όταν σκέφτομαι κάτι τέτοιο σκέφτομαι μόνο η κοπέλα να μου κάνει πράγματα όπως φιλιά, χάδια κ.α. Εγώ δεν έχω επιθυμία να της κάνω κάτι σε αντίθεση με κάποιον άντρα, αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου και να μου βγεί να κάνω και εγώ.
    Επίσης δεν έχω νιώσει ποτέ έλξη από γυναίκα ή κάτι διαφορετικό.
    Ούτε να μου αρέσει πολύ κάποια χωρίς να ξέρω γιατί. Ούτε τα κολλήματα που έχω φάει με άντρες. Δεν ξέρω αν έχω καταπιεσμένη έλξη ή όχι. Τι πιστεύετε εσείς ;

    Επίσης είναι οκ να δοκιμάσω κάποια χάδια και φιλιά για να δοκιμάσω και για να αποκτήσω ερωτική εμπειρία και να νιώσω πράγματα ή όχι;
    Επίσης δεν ξέρω που να βρώ κάποια ακόμα και αν μένω στην Αθήνα.



    Υ.Σ. Σας παρακαλώ μην γελάσετε και με κοροϊδέψετε για την ηλικία που είμαι χωρίς να κάνω τίποτα.
    Θέλω να πάρω συμβουλές και να το συζητήσω,όχι να νιώσω χειρότερα από ότι νιώθω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Τι να κοροϊδέψουμε, εγώ είμαι 10 χρόνια μεγαλύτερος και δεν έχω κάνει σεξ και μάλλον δεν θα κάνω ποτέ γιατί δεν θέλω! Δεν πιστεύω ότι έχεις ιδιαίτερη έλξη για γυναίκες, αν ίσχυε αυτό θα το είχες καταλάβει. Απλά έχουν πάει στραβά τα πράγματα με άντρες, είναι και ο κλειστός χαρακτήρας σου και έδεσε το γλυκό. Κατά τα άλλα έχεις ζωή? Έχεις σπουδάσει? Δουλεύεις? Έχεις φίλους να βγεις? Επίσης, πολλοί άντρες δεν έχουν κάνει κάτι σε μεγάλη ηλικία, απλά δεν βγαίνουν στα κλαμπ. Εσύ πού τους γνωρίζεις αυτούς που σου ζητάνε κατευθείαν σεξ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Lost&confused View Post
    Είμαι κοπέλα άνω των 25 και παρθένα, όχι από επιλογή αλλα γιατί δεν έτυχε κάτι.
    Και δεν είναι ότι δεν έχω κάνει σεξ μόνο δεν έχω κάνει τίποτα ερωτικό με κάποιον άνθρωπο.

    Από την μια επειδή τα περισσότερα χρόνια τα περισσότερα αγόρια που γνώριζα θα με αγνοούσαν επειδή δεν είχα την τέλεια εμφάνιση, ήμουν χαμηλών τόνων και συνεσταλμένη και οι συμπεριφορές αυτές με έκαναν να μην έχω αυτοεκτίμηση και αυτοπεποίθηση επομένως φαινόταν παρα έξω αυτό.
    Και από την άλλη επειδή οι ελάχιστοι άντρες που με προσέγγιζαν ήθελαν κατευθείαν σεξ και ούτε καν να βγούμε ή να βγούμε πρώτα και να κάνουμε σεξ την ίδια μέρα.

    Εγώ δεν ήταν ότι περίμενα να έχω καμία σχέση μηνών για να προχωρήσω με κάποιον, απλά να βγαίνουμε, να ήμαστε κάπως σοβαρά και θα είχα πάει από την πρώτη εβδομάδα αν έβλεπα ενδιαφέρον και όχι μόνο να θέλει σεξ.
    Αρχικά δεν έλεγα σε κανέναν την αλήθεια για εμένα, επειδή όταν το ακούνε νομίζουν ότι η άλλη έχει πρόβλημα και γίνονται Λούης, συν τις ένα σωρό προκαταλήψεις και στερεότυπα.
    Επομένως νόμιζαν ότι απευθύνονται σε έμπειρη για αυτό ήταν τόσο ωμοί.
    Έχω μετανιώσει που δεν το έκανα με κάποιον απλά επειδή μου άρεσε γιατί βλέπω ότι όσο μεγαλώνεις πχ μετά τα 20 θεωρούνται χαζά κάποια πράγματα και πρώτα το κάνουν και μετά γνωρίζονται από αυτά που βλέπω.
    Αλλά θέλω να νιώθω κάτι για τον άλλον, θέλω να ερωτευτώ όχι να είμαι η καβάτζα του μαζί με 10 άλλες.
    Μπορεί όντως να μην έχω πέσει σε καλές περιπτώσεις και να μην φταίω εγώ δεν ξέρω.

    Τώρα το γιατί είμαι μπερδεμένη είναι άλλο θέμα.
    Πρίν κάτι χρόνια σκεφτόμουν να δοκιμάσω με κοπέλα την τύχη μου, μήπως και αυτός είναι ένας λόγος που με τους άντρες δεν τόσα χρόνια.
    Ξέρω ότι υπάρχουν άλλες που είναι με άντρες χρόνια και το καταλαβαίνουν σε προχωρημένη ηλικία και στο άσχετο, απλά σκεφτόμουν μήπως είναι μια πιθανότητα.
    Επίσης άλλος λόγος ήταν ότι οι γυναίκες σε ένα μεγαλύτερο ποσοστό από τους άντρες έχουν περισσότερη ενσυναίσθηση, δεν είναι τόσο επιφανειακές, δεν είναι τόσο κατευθείαν στο ψητό, δεν κοιτάνε μόνο να κάνουν την δουλίτσα τους και να περάσει ο επόμενος -η, δεν έχουν εμμονή με την εμφάνιση ερωτικών συντρόφων για παράδειγμα πιο συχνά βλέπουμε άντρες μέτριας εμφάνισης ή παχουλούληδες με πολύ πιο ωραίες γυναίκες από αυτούς παρά έναν πολύ όμορφο και γυμνασμένο άντρα με μια παχουλούλα και μέτρια γυναίκα, συν το ότι ακόμα και κάποιοι άντρες με περισσότερα κιλά τις θέλουν τέρμα αδύνατες.

    Τώρα μου ξαναήρθε η επιθυμία να δοκιμάσω όχι μόνο για να δω αν μου αρέσει, αλλά επειδή θέλω πολύ να νιώσω την σωματική επαφή, την αίσθηση των φιλιών και των χαδιών, πώς είναι να νιώθεις διέγερση, να ανατριχιάζεις και να τρέμεις γιατί οι ορμόνες μου έχουν βαρέσει κόκκινο δεν πάει άλλο έχω τρελαθεί.
    Θέλω επιτέλους να το ζήσω να νιώσω πώς είναι αλλά δεν θέλω να κάνω κάτι το οποίο θα μετανιώσω μετά για αυτό θέλω τις γνώμες σας.

    Όταν σκέφτομαι κάτι τέτοιο σκέφτομαι μόνο η κοπέλα να μου κάνει πράγματα όπως φιλιά, χάδια κ.α. Εγώ δεν έχω επιθυμία να της κάνω κάτι σε αντίθεση με κάποιον άντρα, αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου και να μου βγεί να κάνω και εγώ.
    Επίσης δεν έχω νιώσει ποτέ έλξη από γυναίκα ή κάτι διαφορετικό.
    Ούτε να μου αρέσει πολύ κάποια χωρίς να ξέρω γιατί. Ούτε τα κολλήματα που έχω φάει με άντρες. Δεν ξέρω αν έχω καταπιεσμένη έλξη ή όχι. Τι πιστεύετε εσείς ;

    Επίσης είναι οκ να δοκιμάσω κάποια χάδια και φιλιά για να δοκιμάσω και για να αποκτήσω ερωτική εμπειρία και να νιώσω πράγματα ή όχι;
    Επίσης δεν ξέρω που να βρώ κάποια ακόμα και αν μένω στην Αθήνα.



    Υ.Σ. Σας παρακαλώ μην γελάσετε και με κοροϊδέψετε για την ηλικία που είμαι χωρίς να κάνω τίποτα.
    Θέλω να πάρω συμβουλές και να το συζητήσω,όχι να νιώσω χειρότερα από ότι νιώθω.


    To να εισαι κοπέλα άνω των 25 και παρθένα, δεν ειναι τοσο ακραιο, καθως αυτο ειναι σχετικα συνηθισμενο σε ξενες κοινωνιες οπου συγκεκριμενες θρησκευτικες νορμες επικρατουν. Η δικη μου γνωμη ειναι οτι ειτε η λιμπιντο σου ειναι χαμηλη και δεν εχεις εντονη ταση στο να να κανεις ερωτα, ή εισαι παρα πολυ συνεσταλμενη, πραγμα οχι κακο, απλα σπανιο. Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να νιωθεις ασχημα για αυτο. Εαν πλησιαζεις τα 30, ρωτα ανοιχτα τον εαυτο σου εαν νιωθεις ελξη και για τα δυο φυλα, ή μονο για το ενα. Δεν υπαρχει λαθος απαντηση σε αυτο το ερωτημα. Ουτε πρεπει να νιωθεις καμια ενοχη. Ανοιξου στον εαυτο σου, ή αν το θελεις και σε εμας. Δεν εχεις να χασεις τιποτα, μονο να κερδισεις. Αν δεν ανοιχτεις, πως θα ανακαλυψεις τι πραγματικα ποθεις ωστε να εισαι ευτυχισμενη; Δεν νομιζω οτι το προβλημα σου ειναι το σεξ, αλλά η αποδοχη σου απο τον ιδιο σου τον εαυτο. Η ευτυχια δεν ερχεται απο το σεξ μονο του αλλά απο την συντροφικοτητα. Συντροφια πρεπει να εχεις και το σεξ θα ερθει απο μονο του. Δεν νομιζω οτι εχεις παραλογες απαιτησεις παντως. Να σου πω την αληθεια, υπαρχουν αντρες που προτιμουν τις συνεσταλμενες γυναικες, οποτε και αντρες και γυναικες για εσενα υπαρχουν, αρκει να τολμησεις να κανεις ο,τι πραγματικα θελεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lost&confused View Post
    Είμαι κοπέλα άνω των 25 και παρθένα, όχι από επιλογή αλλα γιατί δεν έτυχε κάτι.
    Και δεν είναι ότι δεν έχω κάνει σεξ μόνο δεν έχω κάνει τίποτα ερωτικό με κάποιον άνθρωπο.

    Από την μια επειδή τα περισσότερα χρόνια τα περισσότερα αγόρια που γνώριζα θα με αγνοούσαν επειδή δεν είχα την τέλεια εμφάνιση, ήμουν χαμηλών τόνων και συνεσταλμένη και οι συμπεριφορές αυτές με έκαναν να μην έχω αυτοεκτίμηση και αυτοπεποίθηση επομένως φαινόταν παρα έξω αυτό.
    Και από την άλλη επειδή οι ελάχιστοι άντρες που με προσέγγιζαν ήθελαν κατευθείαν σεξ και ούτε καν να βγούμε ή να βγούμε πρώτα και να κάνουμε σεξ την ίδια μέρα.

    Εγώ δεν ήταν ότι περίμενα να έχω καμία σχέση μηνών για να προχωρήσω με κάποιον, απλά να βγαίνουμε, να ήμαστε κάπως σοβαρά και θα είχα πάει από την πρώτη εβδομάδα αν έβλεπα ενδιαφέρον και όχι μόνο να θέλει σεξ.
    Αρχικά δεν έλεγα σε κανέναν την αλήθεια για εμένα, επειδή όταν το ακούνε νομίζουν ότι η άλλη έχει πρόβλημα και γίνονται Λούης, συν τις ένα σωρό προκαταλήψεις και στερεότυπα.
    Επομένως νόμιζαν ότι απευθύνονται σε έμπειρη για αυτό ήταν τόσο ωμοί.
    Έχω μετανιώσει που δεν το έκανα με κάποιον απλά επειδή μου άρεσε γιατί βλέπω ότι όσο μεγαλώνεις πχ μετά τα 20 θεωρούνται χαζά κάποια πράγματα και πρώτα το κάνουν και μετά γνωρίζονται από αυτά που βλέπω.
    Αλλά θέλω να νιώθω κάτι για τον άλλον, θέλω να ερωτευτώ όχι να είμαι η καβάτζα του μαζί με 10 άλλες.
    Μπορεί όντως να μην έχω πέσει σε καλές περιπτώσεις και να μην φταίω εγώ δεν ξέρω.


    Τώρα το γιατί είμαι μπερδεμένη είναι άλλο θέμα.
    Πρίν κάτι χρόνια σκεφτόμουν να δοκιμάσω με κοπέλα την τύχη μου, μήπως και αυτός είναι ένας λόγος που με τους άντρες δεν τόσα χρόνια.
    Ξέρω ότι υπάρχουν άλλες που είναι με άντρες χρόνια και το καταλαβαίνουν σε προχωρημένη ηλικία και στο άσχετο, απλά σκεφτόμουν μήπως είναι μια πιθανότητα.
    Επίσης άλλος λόγος ήταν ότι οι γυναίκες σε ένα μεγαλύτερο ποσοστό από τους άντρες έχουν περισσότερη ενσυναίσθηση, δεν είναι τόσο επιφανειακές, δεν είναι τόσο κατευθείαν στο ψητό, δεν κοιτάνε μόνο να κάνουν την δουλίτσα τους και να περάσει ο επόμενος -η, δεν έχουν εμμονή με την εμφάνιση ερωτικών συντρόφων για παράδειγμα πιο συχνά βλέπουμε άντρες μέτριας εμφάνισης ή παχουλούληδες με πολύ πιο ωραίες γυναίκες από αυτούς παρά έναν πολύ όμορφο και γυμνασμένο άντρα με μια παχουλούλα και μέτρια γυναίκα, συν το ότι ακόμα και κάποιοι άντρες με περισσότερα κιλά τις θέλουν τέρμα αδύνατες.

    Τώρα μου ξαναήρθε η επιθυμία να δοκιμάσω όχι μόνο για να δω αν μου αρέσει, αλλά επειδή θέλω πολύ να νιώσω την σωματική επαφή, την αίσθηση των φιλιών και των χαδιών, πώς είναι να νιώθεις διέγερση, να ανατριχιάζεις και να τρέμεις γιατί οι ορμόνες μου έχουν βαρέσει κόκκινο δεν πάει άλλο έχω τρελαθεί.
    Θέλω επιτέλους να το ζήσω να νιώσω πώς είναι αλλά δεν θέλω να κάνω κάτι το οποίο θα μετανιώσω μετά για αυτό θέλω τις γνώμες σας.

    Όταν σκέφτομαι κάτι τέτοιο σκέφτομαι μόνο η κοπέλα να μου κάνει πράγματα όπως φιλιά, χάδια κ.α. Εγώ δεν έχω επιθυμία να της κάνω κάτι σε αντίθεση με κάποιον άντρα, αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου και να μου βγεί να κάνω και εγώ.
    Επίσης δεν έχω νιώσει ποτέ έλξη από γυναίκα ή κάτι διαφορετικό.
    Ούτε να μου αρέσει πολύ κάποια χωρίς να ξέρω γιατί. Ούτε τα κολλήματα που έχω φάει με άντρες. Δεν ξέρω αν έχω καταπιεσμένη έλξη ή όχι. Τι πιστεύετε εσείς ;

    Επίσης είναι οκ να δοκιμάσω κάποια χάδια και φιλιά για να δοκιμάσω και για να αποκτήσω ερωτική εμπειρία και να νιώσω πράγματα ή όχι;
    Επίσης δεν ξέρω που να βρώ κάποια ακόμα και αν μένω στην Αθήνα.



    Υ.Σ. Σας παρακαλώ μην γελάσετε και με κοροϊδέψετε για την ηλικία που είμαι χωρίς να κάνω τίποτα.
    Θέλω να πάρω συμβουλές και να το συζητήσω,όχι να νιώσω χειρότερα από ότι νιώθω.

    καλημερα..
    δεν καταλαβαινω, αφου δεν νοιωθεις καμια ελξη για γυναικες, γιατι σκεφτεσαι να βρεις μια γυναικα στο ασχετο και να δοκιμασεις, και δεν δοκιμαζεις (στο ασχετο) με ανδρα που εισαι σιγουρη οτι νοιωθεις ελξη;;;

    οι γυναικες που μπορει να εκαναν σεξ με γυναικα σε προχωρημενη ηλικια, ενω ηταν παντα με ανδρες, ηξεραν οτι νοιωθουν ελξη. ασχετως το ποτε το δοκιμασαν... εαν δεν νοιωθεις ελξη, για ποιον λογο να το κανεις στο ασχετο;

    το πρωτο μισο του σημειωματος σου ειναι απολογητικο.
    δεν χρειαζεται να απολογηθεις σε κανεναν που θελεις να κανεις σεξ αφου υπαρξει μια υποτυπωδης εστω γνωριμια!!
    δικαιωμα σου να κανεις και μετα απο μια βδομαδα και μετα απο εναν μηνα, και οποτε θελησεις, σεξ. δεν ε χεις να απολογηθεις γι αυτο σε κανεναν.
    και πραγματι, αν αργησεις υπερβολικα, μπορει ο αλλος να ξενερωσει. κι εκεινου δικαιωμα του ειναι.
    αλλα μην τρελλαθουμε τωρα, να λεμε οτι το να μην κανεις σεξ στο πρωτο ραντεβου ειναι αιτια να απομακρυνθει καποιος.
    αν δεν ηθελε να μαθει ουτε το ονομα σου, ας απομακρυνθει.
    σε διαβεβαιωνω οτι υπαρχουν μια χαρα ανδρες που επισης θελουν να σε γνωρισουν καπως πριν κανετε σεξ.
    το θεμα ειναι που τους γνωριζεις...
    εαν γνωρισεις εναν ανδρα απο το περιβαλλον σου, δλδ, σχολη, δουλεια, φιλους, τοτε ετσι κι αλλιως θα ξερεις 5 πραγματα γι αυτον, ετσι κι αλλιως θα κανετε και απρεα πριν κανετε σεξ.
    αν χωρις να εχεις κανει σεξ, γνωριζεις τυχαιους απο μακρια, απο ιντερνετ κλπ, ναι, πολυ πιθανο να θελουν μονο σεξ και γρηγορα και τπτ αλλο. και πολυ πιθανον να μην ξερεις τπτ για την ζωη τους, να ειναι ακομα και παντρεμενοι και να μηνσ το εχουν πει, να θελουν μονο σεξ και να φυγουν..
    ωστοσο, κι απο κει μπορεις να βρεις ανθρωπους για γνωριμια.
    στο χερι σου ειναι πως θα το χειριστεις.
    δεν χρειαζεται να απολογεισαι αν δεν θες σεξ με το καλημερα.
    το λες απλα και ξεκαθαρα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Με τις γυναίκες που θες να δοκιμάσεις, εκεί δεν θες να γνωριστείτε καλύτερα ή να φανεί ότι θέλει κάτι σοβαρό η άλλη ή ξέρω κι εγώ τι; Εκεί δεν παίζει η προκατάληψη όμως, ε;
    Για κάποιο λόγο τους έχεις πάρει από φόβο τους άντρες, δεν έχουν ενσυναίσθηση σε σχέση με τις γυναίκες κι έτσι και γιουβέτσι. Μην γενικεύεις, δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από τη γενίκευση.
    ια
    Άσε να έρθει κάποια γνωριμία κι όπως σου βγει. Αν υπάρξει κάποια έλξη όμως και είσαι σε φάση που έχεις ορμές και θα ήθελες να το κάνεις, μην αρχίσεις να βάζεις φρένο για κοινωνικούς λόγους ή επειδή έχεις κανόνα στο κεφάλι σου να περάσει μία εβδομάδα ξέρω κι εγώ. Όπως σου βγει -και αν σου βγει βέβαια, δεν είπαμε να κάνεις κάτι αν δεν γουστάρεις.

    Πάντως συνήθως θέματα αυτοπεποίθησης και κοινωνικοποίησης κρύβουν αυτές οι γενικεύσεις. Όσοι αργούν σεξουαλικά, τους φρενάρει το κεφάλι τους πιο πολύ και όχι η άδικη κοινωνία και οι σκάρτες γνωριμίες. Αν έχεις μία σχετικα φυσιολογική κοινωνική ζωή και δεν βγάζεις κομπλεξιλίκια, θα έρθουν γνωριμίες κατάλληλες για εσένα, φτάνει να μη πυροβολείς τα πόδια σου και να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά.

    Όλα καλά, μην το υπεραναλύεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Lost&confused View Post
    Είμαι κοπέλα άνω των 25
    Επίσης άλλος λόγος ήταν ότι οι γυναίκες σε ένα μεγαλύτερο ποσοστό από τους άντρες έχουν περισσότερη ενσυναίσθηση, δεν είναι τόσο επιφανειακές, δεν είναι τόσο κατευθείαν στο ψητό, δεν κοιτάνε μόνο να κάνουν την δουλίτσα τους και να περάσει ο επόμενος -η, δεν έχουν εμμονή με την εμφάνιση ερωτικών συντρόφων για παράδειγμα πιο συχνά βλέπουμε άντρες μέτριας εμφάνισης ή παχουλούληδες με πολύ πιο ωραίες γυναίκες από αυτούς παρά έναν πολύ όμορφο και γυμνασμένο άντρα με μια παχουλούλα και μέτρια γυναίκα, συν το ότι ακόμα και κάποιοι άντρες με περισσότερα κιλά τις θέλουν τέρμα αδύνατες.
    το λεφτα αισθηματα για τις γυναικες το λενε οχι για τους αντρες.
    τελος παντων θα προκοψεις και εσυ!

  7. #7
    Lost&confused
    Guest
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Τι να κοροϊδέψουμε, εγώ είμαι 10 χρόνια μεγαλύτερος και δεν έχω κάνει σεξ και μάλλον δεν θα κάνω ποτέ γιατί δεν θέλω! Δεν πιστεύω ότι έχεις ιδιαίτερη έλξη για γυναίκες, αν ίσχυε αυτό θα το είχες καταλάβει. Απλά έχουν πάει στραβά τα πράγματα με άντρες, είναι και ο κλειστός χαρακτήρας σου και έδεσε το γλυκό. Κατά τα άλλα έχεις ζωή? Έχεις σπουδάσει? Δουλεύεις? Έχεις φίλους να βγεις? Επίσης, πολλοί άντρες δεν έχουν κάνει κάτι σε μεγάλη ηλικία, απλά δεν βγαίνουν στα κλαμπ. Εσύ πού τους γνωρίζεις αυτούς που σου ζητάνε κατευθείαν σεξ?


    Το κακό είναι ότι εγώ το θέλω όχι μόνο από τώρα, από μικρή απλά είχα το στανταρ ότι θέλω σχέση ή μια σοβαρή γνωριμία με τον άλλον και όσοι μου έτυχαν ήθελαν μόνο κάτι πολύ πρόχειρο για αυτό δεν έτυχε.
    Δεν έχω μεγάλο κύκλο δυστυχώς και μέσω της δουλείας μου δεν γνωρίζω καινούργιο κόσμο.
    Έξω δεν με προσεγγίζουν και οι μόνοι που με προσεγγίζουν είναι μέσω ινστα και θα μου πείτε λογικό να θέλουν κάτι τέτοιο αυτοί, αλλά είπα μήπως πέσω σε καμία εξαίρεση.
    Δεν έχω ιδιαίτερη πέραση για αυτό δεν έχω και επιλογές.
    Και εκείνοι που με προσεγγίζουν αν δούν ότι δεν θέλω σεξ χωρίς να βγούμε πρώτα να πούμε δύο κουβέντες ή ότι δεν τους στέλνω καμία προσωπική φώτο, εξαφανίζονται και δεν μου ξανα στέλνουν.

  8. #8
    Lost&confused
    Guest
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    To να εισαι κοπέλα άνω των 25 και παρθένα, δεν ειναι τοσο ακραιο, καθως αυτο ειναι σχετικα συνηθισμενο σε ξενες κοινωνιες οπου συγκεκριμενες θρησκευτικες νορμες επικρατουν. Η δικη μου γνωμη ειναι οτι ειτε η λιμπιντο σου ειναι χαμηλη και δεν εχεις εντονη ταση στο να να κανεις ερωτα, ή εισαι παρα πολυ συνεσταλμενη, πραγμα οχι κακο, απλα σπανιο. Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να νιωθεις ασχημα για αυτο. Εαν πλησιαζεις τα 30, ρωτα ανοιχτα τον εαυτο σου εαν νιωθεις ελξη και για τα δυο φυλα, ή μονο για το ενα. Δεν υπαρχει λαθος απαντηση σε αυτο το ερωτημα. Ουτε πρεπει να νιωθεις καμια ενοχη. Ανοιξου στον εαυτο σου, ή αν το θελεις και σε εμας. Δεν εχεις να χασεις τιποτα, μονο να κερδισεις. Αν δεν ανοιχτεις, πως θα ανακαλυψεις τι πραγματικα ποθεις ωστε να εισαι ευτυχισμενη; Δεν νομιζω οτι το προβλημα σου ειναι το σεξ, αλλά η αποδοχη σου απο τον ιδιο σου τον εαυτο. Η ευτυχια δεν ερχεται απο το σεξ μονο του αλλά απο την συντροφικοτητα. Συντροφια πρεπει να εχεις και το σεξ θα ερθει απο μονο του. Δεν νομιζω οτι εχεις παραλογες απαιτησεις παντως. Να σου πω την αληθεια, υπαρχουν αντρες που προτιμουν τις συνεσταλμενες γυναικες, οποτε και αντρες και γυναικες για εσενα υπαρχουν, αρκει να τολμησεις να κανεις ο,τι πραγματικα θελεις.


    Για αυτήν την χώρα που δεν έχουμε τέτοια θέματα, όπως και εγώ δεν είναι ότι δεν το εχω κάνει ακόμα για κάποιον τέτοιον λόγο, όσοι έχω συναναστραφεί το θεωρούν περίεργο για αυτό και εγώ δεν λέω τίποτα. Το τρίτο ισχυεί είμαι πολύ συνεσταλμένη και δεν αρέσει αυτό από ότι βλέπω,δηλαδή θέλω να βγούμε να υπάρχει κάτι όχι το πρόχειρο που ψάχνουν πολλοί, μάλιστα χωρίς ραντεβού να πάμε κατευθείαν στο ψητό.
    Δεν ξέρω αν είμαι εγώ λάθος που το βλέπω έτσι, μιας και μέσω one night stands έχουν προκύψει σχέσεις.
    Αλλά αν χαθεί μετά ο άλλος και ούτε φωνή και ακρόαση ή μου ξαναστείλει όταν ξεμείνει θα με πλήγωνε.
    Επομένως ναι φοβάμαι να ρισκάρω.

  9. #9
    Lost&confused
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα..
    δεν καταλαβαινω, αφου δεν νοιωθεις καμια ελξη για γυναικες, γιατι σκεφτεσαι να βρεις μια γυναικα στο ασχετο και να δοκιμασεις, και δεν δοκιμαζεις (στο ασχετο) με ανδρα που εισαι σιγουρη οτι νοιωθεις ελξη;;;

    οι γυναικες που μπορει να εκαναν σεξ με γυναικα σε προχωρημενη ηλικια, ενω ηταν παντα με ανδρες, ηξεραν οτι νοιωθουν ελξη. ασχετως το ποτε το δοκιμασαν... εαν δεν νοιωθεις ελξη, για ποιον λογο να το κανεις στο ασχετο;

    το πρωτο μισο του σημειωματος σου ειναι απολογητικο.
    δεν χρειαζεται να απολογηθεις σε κανεναν που θελεις να κανεις σεξ αφου υπαρξει μια υποτυπωδης εστω γνωριμια!!
    δικαιωμα σου να κανεις και μετα απο μια βδομαδα και μετα απο εναν μηνα, και οποτε θελησεις, σεξ. δεν ε χεις να απολογηθεις γι αυτο σε κανεναν.
    και πραγματι, αν αργησεις υπερβολικα, μπορει ο αλλος να ξενερωσει. κι εκεινου δικαιωμα του ειναι.
    αλλα μην τρελλαθουμε τωρα, να λεμε οτι το να μην κανεις σεξ στο πρωτο ραντεβου ειναι αιτια να απομακρυνθει καποιος.
    αν δεν ηθελε να μαθει ουτε το ονομα σου, ας απομακρυνθει.
    σε διαβεβαιωνω οτι υπαρχουν μια χαρα ανδρες που επισης θελουν να σε γνωρισουν καπως πριν κανετε σεξ.
    το θεμα ειναι που τους γνωριζεις...
    εαν γνωρισεις εναν ανδρα απο το περιβαλλον σου, δλδ, σχολη, δουλεια, φιλους, τοτε ετσι κι αλλιως θα ξερεις 5 πραγματα γι αυτον, ετσι κι αλλιως θα κανετε και απρεα πριν κανετε σεξ.
    αν χωρις να εχεις κανει σεξ, γνωριζεις τυχαιους απο μακρια, απο ιντερνετ κλπ, ναι, πολυ πιθανο να θελουν μονο σεξ και γρηγορα και τπτ αλλο. και πολυ πιθανον να μην ξερεις τπτ για την ζωη τους, να ειναι ακομα και παντρεμενοι και να μηνσ το εχουν πει, να θελουν μονο σεξ και να φυγουν..
    ωστοσο, κι απο κει μπορεις να βρεις ανθρωπους για γνωριμια.
    στο χερι σου ειναι πως θα το χειριστεις.
    δεν χρειαζεται να απολογεισαι αν δεν θες σεξ με το καλημερα.
    το λες απλα και ξεκαθαρα.
    Γιατί οι άντρες που μου έχουν τύχει θέλουν κατευθείαν σεξ και μερικοί μάλιστα χωρίς να βγούμε καν και αν δεν το πάρουν αμέσως εξαφανίζονται.
    Επομένως ή τους λέω ( όχι ότι ψάχνω κάτι σοβαρό μην μείνουν στον τόπο) να βγούμε πιο χαλαρά την πρώτη φορά και βλέπουμε πώς θα μας βγεί ή κάτι που δεν το έχω κάνει να βγούμε ( πρέπει να θέλουν να βγούμε πρώτα βασικά) και αν θέλουν σεξ και προσπαθήσουν να γίνει και τους πώ όχι, στην καλύτερη περίπτωση να με παρατήσουν και να φύγουν. Αυτό θα με πλήγωνε πάρα πολύ έχω ήδη πολλά τραύματα και αρνητικές εμπερίες δεν θα άντεχα να προσθέσω και άλλα.


    Θέλω να δοκιμάσω επειδή υπάρχει η φήμη ότι οι γυναίκες δεν είναι τόσο ωμές και τέτοια όπως οι άντρες στο θέμα αυτό και δεν θα θελήσουν σεξ αμέσως, ούτε θα σε πληγώσουν αν δεν είναι όλα όπως θέλουν. Ούτε θα ξενερώσουν και θα εξαφανιστούν αν η άλλη θέλει να βγούν πρώτα χαλαρά και ότι γίνει.

    Μου βγαίνει κάπως απολογητικό επειδή υπάρχουν στερεότυπα, άτομα που το θεωρούν κουλό και περίεργο, που ακόμα και 20 να είναι η άλλη τους ξινίζει.
    Πχ μια φορά που το είπα να κόψω αντιδράσεις άκουσα ότι είναι creepy να μην το έχω κάνει σε αυτήν την ηλικία,δεν είναι νορμαλ και να πάω σε κανένα ψυχολόγο γιατί έχω πολλά θέματα μάλλον, λες και ο ψυχολόγος θα μου πεί κάτσε στον πρώτο που θα βρεις μπροστά σου.
    Επομένως νιώθω την ανάγκη να εξηγήσω για ποιούς λόγους δεν έχει συμβεί για να μην με κρίνουν.

    Σχετικά με τις γνωριμίες, δεν έχω μεγάλο κύκλο, δεν με προσεγγίζουν οι άντρες είτε στο περιβάλλον μου, είτε σε κάποιο μαγαζί, δεν έχω ευελιξία γνωριμιών μέσα από την δουλειά και είναι λίγο δύσκολη η κατάσταση.
    Και όλοι που με προσεγγίζουν είναι μέσω ίνστα, μπορεί να φταίει και αυτό.

    Δεν βάζω προϋπόθεση να γίνει κάτι σοβαρό αλλά να βγούμε και ότι γίνει, μπορεί να πάει τόσο καλά και να θέλω να προχωρήσω αμέσως, αλλά όχι να μην θέλουν καν να βγούμε ή να βγαίνουν με την προοπτική πώς θα γίνει σεξ αφού φύγουμε από το μαγαζί.
    Και αυτό που με φοβίζει είναι δεν θέλω να πληγωθώ γιατί έχω ήδη πολλά τραύματα και κακές εμπειρίες σε άλλους τομείς.
    Αν βγώ μαζί του και κάνουμε κάτι και δεν του κάτσω και έχει άσχημη αντίδραση και με στείλει στον αγύριστο ; Και αν του κάτσω και μετά δεν ξανα επικοινωνήσει ούτε θέλει να ξαναβρούμε και να μου ξαναστείλει όταν θέλει πάλι σεξ και αν ;

    Ξέρω ότι είναι λάθος να έχω τόσες αρνητικές σκέψεις αλλά με φρικάρουν τέτοιες συμπεριφορές και δεν νιώθω άνεση,ασφάλεια και σιγουριά.

  10. #10
    Lost&confused
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Με τις γυναίκες που θες να δοκιμάσεις, εκεί δεν θες να γνωριστείτε καλύτερα ή να φανεί ότι θέλει κάτι σοβαρό η άλλη ή ξέρω κι εγώ τι; Εκεί δεν παίζει η προκατάληψη όμως, ε;
    Για κάποιο λόγο τους έχεις πάρει από φόβο τους άντρες, δεν έχουν ενσυναίσθηση σε σχέση με τις γυναίκες κι έτσι και γιουβέτσι. Μην γενικεύεις, δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από τη γενίκευση.
    ια
    Άσε να έρθει κάποια γνωριμία κι όπως σου βγει. Αν υπάρξει κάποια έλξη όμως και είσαι σε φάση που έχεις ορμές και θα ήθελες να το κάνεις, μην αρχίσεις να βάζεις φρένο για κοινωνικούς λόγους ή επειδή έχεις κανόνα στο κεφάλι σου να περάσει μία εβδομάδα ξέρω κι εγώ. Όπως σου βγει -και αν σου βγει βέβαια, δεν είπαμε να κάνεις κάτι αν δεν γουστάρεις.

    Πάντως συνήθως θέματα αυτοπεποίθησης και κοινωνικοποίησης κρύβουν αυτές οι γενικεύσεις. Όσοι αργούν σεξουαλικά, τους φρενάρει το κεφάλι τους πιο πολύ και όχι η άδικη κοινωνία και οι σκάρτες γνωριμίες. Αν έχεις μία σχετικα φυσιολογική κοινωνική ζωή και δεν βγάζεις κομπλεξιλίκια, θα έρθουν γνωριμίες κατάλληλες για εσένα, φτάνει να μη πυροβολείς τα πόδια σου και να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά.

    Όλα καλά, μην το υπεραναλύεις.
    Απλά φοβάμαι να ρισκάρω, είναι λάθος οι γενικεύσεις αλλά αυτό έχω βιώσει σε ένα μεγάλο κομμάτι ως τώρα σε πολλούς τομείς.
    Δηλαδή γυναίκα θα έλεγε σε άλλη γυναίκα μόνο να πάνε κατευθείαν κάπου για σεξ και ότι δεν της αρέσει να βγαίνει ή θα βαριέται αν βγουν και θα περιμένει να τελειώσουν να πάνε για σεξ;
    Ο κύριος φόβος είναι αυτό που είπα, πες ότι βγαίνουμε κάνω κάτι άλλα δεν προχωράω στο να ολοκληρώσουμε, όχι για τα στανταρ που έχω για το πότε πρέπει να γίνει, αλλά επειδή μπορεί να είναι τόσο τέλεια και να θέλω και εγώ να το κάνω στο πρώτο ραντεβού αλλά γιατί μπορεί να μην μου βγαίνει και να φαίνεται ότι ο συγκεκριμένος θα έχει και άλλα ραντεβού με άλλες το ένα μετά το άλλο και ότι μπορεί να κάνει την δουλίτσα του και μετά να μου ξαναστείλει όταν θέλει πάλι χωρίς να γίνει ποτέ κάτι ουστιαστικό.
    Και αν βγούμε γίνει κάτι και δεν θέλω να προχωρήσουμε και έχει καμία άσχημη αντίδραση και με κάνει να αισθανθώ άσχημα, σηκωθεί και φύγει δεν ξέρω και εγώ τι πολλά έχω ακούσει ότι κάνουν.
    Και αν γίνει κάτι τέτοιο θα πληγωθώ πολύ, δεν είμαι από αυτές που τα γράφουν όλα.
    Δεν λέω κάνουμε σχέση ή τίποτα, αλλά όχι να πάω με κάποιον και να εξαφανιστεί μετά, θέλω μια γνωριμία κάτι. Και όσοι μου το έχουν προτείνει είναι τέρμα ωμοί.

    Σχετικά με τις γυναίκες υπάρχουν τα στερεότυπα ότι δεν είναι όλες έτσι στο θέμα του σεξ και τέτοια.
    Αλλά και πάλι δεν μίλησα για όλους και όλες αλλά για ένα μεγάλο μέρος.
    Επίσης δεν σκέφτομαι αν θέλει κάποια γυναίκα σχέση γιατί δεν ξέρω καν εγώ θέλω σχέση ή γυναίκες, ενώ με τους άντρες θέλω σχέση και δεν μου έχει τίποτα ως τώρα.
    Επίσης οι γυναίκες έχω στο μυαλό μου δεν θα έχουν τις αντιδράσεις που είπα πώς φοβάμαι.
    Και δεν θέλω να δοκιμάσω σεξ μαζί τους, αλλά να βγούμε και ότι προκύψει που δεν βρίσκω άντρα να το δέχεται.
    Θέλουν να εξασφαλίσουν από πρίν ότι στανταρ θα γίνει κάτι μην χάσουν τον χρόνο τους.

    Όντως δεν πρέπει να το υπεραναλύω και να φοβάμαι τόσο.

  11. #11
    Lost&confused
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    το λεφτα αισθηματα για τις γυναικες το λενε οχι για τους αντρες.
    τελος παντων θα προκοψεις και εσυ!
    Που κολλάει αυτό με τα λεφτά δεν το κατάλαβα;
    Δεν είπα ότι όλες οι γυναίκες είναι τέλειες και άψογες και όλοι οι άντρες σκάρτοι.
    Φυσικά έχουν και αυτές αρνητικά, αλλά εγώ μίλησα για το κομμάτι του σεξ και πάλι έκανα λάθος που γενίκευσα, γιατί έχει να κάνει με τον χαρακτήρα όχι με το φύλλο, αλλά δεν είπα κάτι που λέει ο κόσμος είπα πώς βλέπω τους περισσότερους να συμπεριφέρονται σχετικά με το σεξ, είτε σε εμένα είτε σε άλλες.
    Και απλά έθιξα και το θέμα της εμφάνισης ότι πιο συχνά θα δείς μέτριο άντρα-όμορφη γυναίκα παρά το αντίθετο.


    Την ειρωνεία επίσης δεν την κατάλαβα, τι εννοείς με αυτό και τι πρέπει να κάνω σύμφωνα με εσένα για να προκόψω;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    η Περιοχη πολη που ζεις και δουλευεις ειναι μεγαλη ? φυσικα εαν θες λες ... γιατι εχει να κανει και αυτο με το
    ποσο κοσμο μπορεις να γνωρισεις ....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Lost&confused View Post
    Το τρίτο ισχυεί είμαι πολύ συνεσταλμένη και δεν αρέσει αυτό από ότι βλέπω
    Δικιο εχεις, σε γενικες γραμμες. Μην εισαι απολυτη ομως. Στην πραγματικοτητα υπαρχει και αυτο το ανδρικο κοινο που ενδιαφερεται για τις πολυ συνεσταλμενες.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lost&confused View Post
    Γιατί οι άντρες που μου έχουν τύχει θέλουν κατευθείαν σεξ και μερικοί μάλιστα χωρίς να βγούμε καν και αν δεν το πάρουν αμέσως εξαφανίζονται.
    Επομένως ή τους λέω ( όχι ότι ψάχνω κάτι σοβαρό μην μείνουν στον τόπο) να βγούμε πιο χαλαρά την πρώτη φορά και βλέπουμε πώς θα μας βγεί ή κάτι που δεν το έχω κάνει να βγούμε ( πρέπει να θέλουν να βγούμε πρώτα βασικά) και αν θέλουν σεξ και προσπαθήσουν να γίνει και τους πώ όχι, στην καλύτερη περίπτωση να με παρατήσουν και να φύγουν. Αυτό θα με πλήγωνε πάρα πολύ έχω ήδη πολλά τραύματα και αρνητικές εμπερίες δεν θα άντεχα να προσθέσω και άλλα.


    Θέλω να δοκιμάσω επειδή υπάρχει η φήμη ότι οι γυναίκες δεν είναι τόσο ωμές και τέτοια όπως οι άντρες στο θέμα αυτό και δεν θα θελήσουν σεξ αμέσως, ούτε θα σε πληγώσουν αν δεν είναι όλα όπως θέλουν. Ούτε θα ξενερώσουν και θα εξαφανιστούν αν η άλλη θέλει να βγούν πρώτα χαλαρά και ότι γίνει.

    Μου βγαίνει κάπως απολογητικό επειδή υπάρχουν στερεότυπα, άτομα που το θεωρούν κουλό και περίεργο, που ακόμα και 20 να είναι η άλλη τους ξινίζει.
    Πχ μια φορά που το είπα να κόψω αντιδράσεις άκουσα ότι είναι creepy να μην το έχω κάνει σε αυτήν την ηλικία,δεν είναι νορμαλ και να πάω σε κανένα ψυχολόγο γιατί έχω πολλά θέματα μάλλον, λες και ο ψυχολόγος θα μου πεί κάτσε στον πρώτο που θα βρεις μπροστά σου.
    Επομένως νιώθω την ανάγκη να εξηγήσω για ποιούς λόγους δεν έχει συμβεί για να μην με κρίνουν.


    Σχετικά με τις γνωριμίες, δεν έχω μεγάλο κύκλο, δεν με προσεγγίζουν οι άντρες είτε στο περιβάλλον μου, είτε σε κάποιο μαγαζί, δεν έχω ευελιξία γνωριμιών μέσα από την δουλειά και είναι λίγο δύσκολη η κατάσταση.
    Και όλοι που με προσεγγίζουν είναι μέσω ίνστα, μπορεί να φταίει και αυτό.

    Δεν βάζω προϋπόθεση να γίνει κάτι σοβαρό αλλά να βγούμε και ότι γίνει, μπορεί να πάει τόσο καλά και να θέλω να προχωρήσω αμέσως, αλλά όχι να μην θέλουν καν να βγούμε ή να βγαίνουν με την προοπτική πώς θα γίνει σεξ αφού φύγουμε από το μαγαζί.
    Και αυτό που με φοβίζει είναι δεν θέλω να πληγωθώ γιατί έχω ήδη πολλά τραύματα και κακές εμπειρίες σε άλλους τομείς.
    Αν βγώ μαζί του και κάνουμε κάτι και δεν του κάτσω και έχει άσχημη αντίδραση και με στείλει στον αγύριστο ;
    Και αν του κάτσω και μετά δεν ξανα επικοινωνήσει ούτε θέλει να ξαναβρούμε και να μου ξαναστείλει όταν θέλει πάλι σεξ και αν ;

    Ξέρω ότι είναι λάθος να έχω τόσες αρνητικές σκέψεις αλλά με φρικάρουν τέτοιες συμπεριφορές και δεν νιώθω άνεση,ασφάλεια και σιγουριά.

    μα ειναι λογικη αυτη; να πας με γυναικα, επειδη δεν μπορεις να βρεις ανδρα;;;
    ναι, και να μην ειναι τοσο πιεστικη οσο οι ανδρες που γνωρισες, τι να την κανεις αν δεν νοιωθεις ελξη για γυναικες;;;; με το ζορι;;;

    δεν καταλαβαινω γιατι φρικαρες στην σκεψη να πας σε εναν ψυχολογο να σε βοηθησει. ΑΥΤΟΣ ειναι ο ανθρωπος που θα σε ακουσει χωρις να σε κρινει και θα θελησει να σε βοηθησει.

    αυτα που λες δεν εξηγουν τον λογο που δεν εχεις καθολου επαφες με το αλλο φυλο.
    ΦΥΣΙΚΑ και ειναι εντελως φυσιολογικο να θελεις μια γνωριμια πριν κανεις σεξ!
    αλλα εσυ μας περιγραφεις οτι με ανδρες εχεις μιλησει μονο απο πεσιματα στο ινστα!!
    αλλα αγορια δεν γνωρισες ποτε; μιλας σαν να γεννηθηκες και να μεγαλωσες μεσα σε ενα σπιτι και να επικοινωνεις με τους ανθρωπους μονο μεσω υπολογιστη.
    στο σχολειο, στην σχολη, στο συγγενικο σου περιβαλλον, μεσω φιλεναδων σου, στην γειτονια σου, δεν υπηρχαν αγορια να τα γνωρισεις νορμαλ, μεσα απο απλη συναναστροφη;

    με αυτα, θελω να πω οτι το προβλημα σου ειναι στην κοινωνικοτητα και την κοινωνικοποιηση, και οχι ειδικα στους"ανδρες" ...
    γυναικες φιλες εχεις; δεν βγαινετε; δεν γνωριζεις κοσμο ειτε στις εξοδους, ειτε στις δικες τους παρεες;

    ναι, στο ιντερνετ υπαρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ μεριδα ανδρων που ψαχνει μονο σεξ και γρηγορα.
    ειναια υτο αποδειξη οτι ολοι οι ανδρες θελουν μονο σεξ και τπτ αλλο;
    αν εχεις κοινωνικες δεξιοτητες, γνωριζεις καποιον που σε ενδιαφερει και δεν καθεσαι να ασχοληθεις με αυτον που δεν θελει ουτε να βγει μαζι σου, αλλα να σε συναντησει μονο για σεξ.

    αν σε "στειλει στον αγυριστο" οπως λες, επειδη δεν θελεις να κανεις σεξ, την πρωτη φορα που θα τον δεις, στειλτον κι εσυ στον αγυριστο. και τι εγινε;

    απο την αλλη, "ασφαλεια και σιγουρια" δεν υπαρχει οταν κανεις γνωριμιες με καποιους.. αυτα ερχονται μετα απο μακροχρονη γνωριμια.

  15. #15
    Lost&confused
    Guest
    Quote Originally Posted by pain View Post
    η Περιοχη πολη που ζεις και δουλευεις ειναι μεγαλη ? φυσικα εαν θες λες ... γιατι εχει να κανει και αυτο με το
    ποσο κοσμο μπορεις να γνωρισεις ....

    Ναι στην Αθήνα είμαι, απλά με την δουλειά μου δεν μπορώ να γνωρίσω άτομα ώστε μέσα από αυτούς να γνωρίσω και άλλους επειδή δεν είμαστε ούτε 10 άτομα και είναι αρκετά μεγαλύτεροι με υποχρεώσεις δεν μπορούμε να κάνουμε παρέα και πρίν αυτήν την δουλειά ήμουν freelancer.
    Επίσης έχω μικρό κύκλο μόνο κοπέλες και όταν βγαίνουμε,δεν ξέρω αν φταίει ότι δεν πάμε σε κλαμπ επειδή δεν τους αρέσουν και εκεί πέφτει πολύ φλερτ συνήθως, αλλά δεν με πλησιάζει αρσενική μύγα, γενικά ποτέ δεν με έχει πλησιάσει να με φλερτάρει κάποιος από κοντά ακόμα και μόνη μου να είμαι.
    Επίσης στο σχολείο - σχολή θα ήμουν είτε αόρατη και αδιάφορη στους άντρες είτε θα έτρωγα χλευασμό και κοροϊδία, πίσω από την πλάτη μου ή μπροστά μου.
    Επειδή βλέπανε ότι δεν έχω αυτοπεποίθηση αλλά πώς να έχω με τέτοιες συμπεριφορές;
    Και μπορεί για αυτόν τον λόγο να μην με πλησιάζουν και έξω.
    Πάντως μια ζωή μόνο με κορίτσια έκανα παρέα ούτε για φίλη δεν με ήθελαν άντρες.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμενη
    By Maraki2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 14-02-2016, 21:50
  2. Μπερδεμένη...
    By romantic... in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 02-01-2015, 23:00
  3. Μπερδεμενη
    By ΣΟΥΛ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 18-08-2014, 17:39
  4. Μπερδεμενη....
    By natasa1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2014, 07:05
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 21:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •