Sos sos sos
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Sos sos sos

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    176

    Sos sos sos

    Είμαι 37. Σήμερα εκανα υπέρηχο άνω κάτω κοιλίας. Μου βρήκε ένα αιμάτωμα στο συκώτι. Θα κάνω αξονική για λεπτομέρειες. Καλοηθεια μου είπε. Έχω στεναχωρηθεί απίστευτα. Νομίζω δεν θα μεγαλώσω τα παιδιά μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Μήπως εννοείς αιμαγγείωμα?...Γιατί αιμάτωμα και καλοήθεια δεν ταιριάζουν...Μονο ένας όγκος μπορεί να είναι καλοήθης ή κακοήθης.
    Υποψιάζομαι οτι σου είπαν αιμαγγείωμα και δεν έχεις κανεναν λόγο να ανησυχείς!...Δεν απειλείται η ζωή σου...Μονο αν μεγαλώσει πολύ θα χρειαστεί ενα χειρουργείο,αλλά κατα πάσα πιθανότητα δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα,απλά θα το παρακολουθείς.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Μήπως εννοείς αιμαγγείωμα?...Γιατί αιμάτωμα και καλοήθεια δεν ταιριάζουν...Μονο ένας όγκος μπορεί να είναι καλοήθης ή κακοήθης.
    Υποψιάζομαι οτι σου είπαν αιμαγγείωμα και δεν έχεις κανεναν λόγο να ανησυχείς!...Δεν απειλείται η ζωή σου...Μονο αν μεγαλώσει πολύ θα χρειαστεί ενα χειρουργείο,αλλά κατα πάσα πιθανότητα δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα,απλά θα το παρακολουθείς.
    Σωστά...αιμαγγειωμα, ή αδένωμα, ή fnh. Τρεις καλοηθειες

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Συγγνώμη,μιλάς για τρεις ξεχωριστούς όγκους?..Τι σου είπαν θα κάνεις χειρουργείο?
    Εκανες χρόνια λήψη αντισυλληπτικων?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Συγγνώμη,μιλάς για τρεις ξεχωριστούς όγκους?..Τι σου είπαν θα κάνεις χειρουργείο?
    Εκανες χρόνια λήψη αντισυλληπτικων?
    Μπορεί αιμαγγειωμα που δεν κάνεις τίποτα, μπορεί αδένωμα που το παρακολουθείς να μη μεγαλώνει ή fnh που πάλι δεν κάνεις τίποτα. Αξονική για να δούμε τον τύπο. Μπορεί κ τίποτα να μην είναι μου είπαν. Όχι δεν τα έπαιρνα χρόνια. Μου τα είχε δώσει ο ενδοκρινολόγος κ ουσιαστικά χωρίς λόγο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Ana_ View Post
    Μπορεί αιμαγγειωμα που δεν κάνεις τίποτα, μπορεί αδένωμα που το παρακολουθείς να μη μεγαλώνει ή fnh που πάλι δεν κάνεις τίποτα. Αξονική για να δούμε τον τύπο. Μπορεί κ τίποτα να μην είναι μου είπαν. Όχι δεν τα έπαιρνα χρόνια. Μου τα είχε δώσει ο ενδοκρινολόγος κ ουσιαστικά χωρίς λόγο.
    Όλα καλά θα πάνε...Βγάλε τις άσχημες σκέψεις από το μυαλό σου...Αφού σου απέκλεισαν το ενδεχόμενο κακοήθειας,όλα καλά...Είσαι τυχερή μέσα στην ατυχία σου...Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Όλα καλά θα πάνε...Βγάλε τις άσχημες σκέψεις από το μυαλό σου...Αφού σου απέκλεισαν το ενδεχόμενο κακοήθειας,όλα καλά...Είσαι τυχερή μέσα στην ατυχία σου...Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.
    Έχετε εμπειρία από το συγκεκριμένο;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Ana_ View Post
    Έχετε εμπειρία από το συγκεκριμένο;
    Όχι...Είμαι άντρας...Αυτο το παθαίνουν οι γυναίκες λόγω λήψης αντισυλληπτικών.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •