Άσχημος χωρισμος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62
  1. #31
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Οχι δεν ήταν προσβλητικός απλα έδειχνε να θέλει καινούργια πράγματα. Προχώρησα ναι αλλά αλλο το σεξ και άλλο τα συναισθήματα και τα 4 χρόνια που πέρασα μαζι του. Αυτό που με τρελαίνει είναι πως τα πετάει ολα ετσι για ένα κρεβάτι αφου κι εκείνος ένιωθε ερωτευμένος και με αγαπούσε όπως ελεγε. Εκτός κι αν πρόλαβε και την ερωτεύτηκε. Τι να πω
    Οι πιθανότητες να εχει κάνει ή να εχει συζητήσει με την άλλη τα " καινούργια πράγματα " που σου ζητούσε είναι πολλές.

    Μπορεί να σου έλεγε ψέματα περι έρωτα. Ή μπορεί απλά αυτός να ένιωθε όντως ερωτευμένος αλλά να ήταν πιο επιφανειακά τα συναισθηματα του. Δεν νιώθουν όλοι έντονα.
    Ξέρεις, μερικές φορές προς τα τελευταια στις σχέσεις λένε και πράγματα απο συνήθεια, όσο άσχημο και να είναι.

    Καλά , και να την ερωτεύτηκε μπορεί να την ξε-ερωτευτεί. Δεν είναι εκεί το θεμα.

  2. #32
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Οι πιθανότητες να εχει κάνει ή να εχει συζητήσει με την άλλη τα " καινούργια πράγματα " που σου ζητούσε είναι πολλές.

    Μπορεί να σου έλεγε ψέματα περι έρωτα. Ή μπορεί απλά αυτός να ένιωθε όντως ερωτευμένος αλλά να ήταν πιο επιφανειακά τα συναισθηματα του. Δεν νιώθουν όλοι έντονα.
    Ξέρεις, μερικές φορές προς τα τελευταια στις σχέσεις λένε και πράγματα απο συνήθεια, όσο άσχημο και να είναι.

    Καλά , και να την ερωτεύτηκε μπορεί να την ξε-ερωτευτεί. Δεν είναι εκεί το θεμα.
    Δεν ξέρω. Απλα ολο αυτό με κανει να νιωθω αβολα και να ντρέπομαι. Γιατι την ξέρω την συγκεκρινενη μου την είχε γνωρίσει γτ δουλεύουν μαζι. Επίσης ήξεραν όλοι ότι είμαστε μαζί και τώρα με έχει αφήσει για εκεινη. Ποιος ξέρει τι σκέφτονται και τι θα έχουν συζητήσει μεταξύ τους για μενα

  3. #33
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Δεν ξέρω. Απλα ολο αυτό με κανει να νιωθω αβολα και να ντρέπομαι. Γιατι την ξέρω την συγκεκρινενη μου την είχε γνωρίσει γτ δουλεύουν μαζι. Επίσης ήξεραν όλοι ότι είμαστε μαζί και τώρα με έχει αφήσει για εκεινη. Ποιος ξέρει τι σκέφτονται και τι θα έχουν συζητήσει μεταξύ τους για μενα
    Σε καταλαβαίνω. Στα 26μου εζησα ένα κέρατο, σκεφτόμουν τα ίδια ακριβώς. Τι να νιώθει αυτός, τι να σκέφτεται, γιατί άφησα να με παραμυθιάζει, ότι κάποιοι ήξεραν ότι χτυπάω σε πόρτες κτλ.

    Μόνο που εγω ειχα βρει ξεκάθαρα τότε ότι εχει παραλληλη σχέση, εσυ είσαι και λίγο στα σκοτάδια, οπότε είναι χειρότερο...

    Παντως, κλαψομούνιασα λίγες εβδομάδες μόνη μου σπιτι, με υπερανάλυση , μετά σιχάθηκα τον εαυτό μου και προχώρησα.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Εκείνος ξερει ότι θα είμαι εκεί. Το είχαμε συζητήσει και πριν και όταν χωρίσαμε
    και τι σημαινει αυτο; ας το ξερει. άλλαξε τα σχεδια σου.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Οχι δεν ήταν προσβλητικός απλα έδειχνε να θέλει καινούργια πράγματα. Προχώρησα ναι αλλά αλλο το σεξ και άλλο τα συναισθήματα και τα 4 χρόνια που πέρασα μαζι του. Αυτό που με τρελαίνει είναι πως τα πετάει ολα ετσι για ένα κρεβάτι αφου κι εκείνος ένιωθε ερωτευμένος και με αγαπούσε όπως ελεγε. Εκτός κι αν πρόλαβε και την ερωτεύτηκε. Τι να πω
    Εγώ δεν νομίζω οτι είναι ερωτευμένος τόσο γρήγορα και τόσο εύκολα εκτός αν πια είμαστε εμείς οι περίεργοι σε αυτή τη ζωή που ερωτευόμαστε ακραία δύσκολα ίσως μια φορά στη ζωή μας κι όλοι οι υπόλοιποι βρίσκουν τον έρωτα με ευκολία στο περίπτερο δίπλα στις τσίχλες.
    Όσο για το κρεβάτι και το καλό σεξ με κάποιον άλλο άνθρωπο μετά από έναν χωρισμό ναι είναι σημαντικό και χρειάζεται για να ξεχαστείς και να περάσεις καλά αλλά θεωρώ οτι και να ενθουσιαστείς θα παραμείνει απλά αυτό: ενθουσιασμός.
    Μπορεί να είχατε ρουτινιάσει σεξουαλικά ή οι καβγάδες να έφερναν έλλειψη διάθεσης κι έτσι τώρα μπορεί αυτός να το ευχαριστιέται με την άλλη και κάπως να ''παίρνει το αίμα του πίσω''. Άστον να το κάνει και στη τελική κάνε κι εσύ το ίδιο αν μπορείς, μην συγκρίνεις τη σχέση σας με το καινούριο του κρεβάτι, απέχει πολύ.
    Συμφωνώ επίσης οτι δεν πρέπει να πας να δουλέψεις στο ίδιο μέρος, αν είναι δυνατόν, χάθηκαν οι δουλειές σεζόν και πρέπει να πας εκεί να τον τρως κάθε μέρα στη μάπα?
    Απομακρύνσου εντελώς και βρες την ηρεμία σου, με το να γεμίζεις άσχημες εικόνες το κεφάλι σου μόνο κακό σου κάνεις, μείνε μακριά γενικότερα κι άσε τα πράγματα να εξελιχτούν όπως πρέπει να εξελιχτούν, μια αλλαγή στη κατάσταση δεν θα έρθει επειδή κλαις και οδύρεσαι μπροστά του και μπροστά στη καινούρια αλλά μόνο άμα το καταλάβει αυτός.
    Αλλά εγώ θα ξαναπώ, όλα αυτά γιατί δεν σε πεισμώνουν να θελήσεις να τον βγάλεις άμεσα από τη ζωή σου? Το καταλαβαίνω να πονάς και να σε πειράζει η καινούρια του κατάσταση αλλά πως γίνεται να θες αυτόν τον άνθρωπο πίσω? Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να πενθήσει το χωρισμό σου και βάλτον εκεί που αξίζει, στο κουτάκι με τις τελειωμένες ιστορίες. Κι αν μετά ξαναγυρίσει δείξτου αυτό το κουτάκι κι άστον να αντιληφθεί τις συνέπειες του.
    Αλήθεια στο λέω, σε καταλαβαίνω, έχω υπάρξει στη θέση σου με τον μοναδικό άνθρωπο που ερωτεύτηκα ποτέ κι ήμουν περίπου στην ηλικία σου αλλά έβαλα πάνω από όλα την αξιοπρέπεια μου, εξαφανίστηκα πλήρως και μόνο με την απομάκρυνση ένιωσα καλύτερα, χωρίς σκηνές, χωρίς τίποτα, του τύπου ''αφού αυτό θες να πάρτο, δεν θα σου φερω κανένα εμπόδιο'' κι έμεινα εντελώς μακριά, φάση δεν ήξερε αν ζω ή αν πέθανα, πόνεσα πολύ ναι αλλά απόλαυσα το χωρισμό μου και τη ζωή μου παρά τη στενοχώρια μου και το κατατάσσω στις πιο δημιουργικές και διασκεδαστικές φάσεις της ζωής μου. Τελικά μάντεψε ποιος γέλασε τελευταίος όταν εγώ ήμουν πλέον καλά κι αυτός με έψαχνε παντού κι έκλαιγε και παρακάλαγε.
    Ζήσε τη ζωή σου, δικιά σου είναι, όλα και όλοι έρχονται και φεύγουν!

  6. #36
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    κι ήμουν περίπου στην ηλικία σου αλλά έβαλα πάνω από όλα την αξιοπρέπεια μου, εξαφανίστηκα πλήρως και μόνο με την απομάκρυνση ένιωσα καλύτερα, χωρίς σκηνές, χωρίς τίποτα, του τύπου ''αφού αυτό θες να πάρτο, δεν θα σου φερω κανένα εμπόδιο'' κι έμεινα εντελώς μακριά, φάση δεν ήξερε αν ζω ή αν πέθανα, πόνεσα πολύ ναι αλλά απόλαυσα το χωρισμό μου και τη ζωή μου παρά τη στενοχώρια μου και το κατατάσσω στις πιο δημιουργικές και διασκεδαστικές φάσεις της ζωής μου. Τελικά μάντεψε ποιος γέλασε τελευταίος όταν εγώ ήμουν πλέον καλά κι αυτός με έψαχνε παντού κι έκλαιγε και παρακάλαγε.
    Ζήσε τη ζωή σου, δικιά σου είναι, όλα και όλοι έρχονται και φεύγουν!
    Η ταύτιση. Έλα , σε κερνάω καφέ

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106

    Cool

    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Η ταύτιση. Έλα , σε κερνάω καφέ
    Δεν πίνω καφέ αλλά σε ένα κοκτέιλ δεν θα έλεγα όχι!

  8. #38
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Εγώ δεν νομίζω οτι είναι ερωτευμένος τόσο γρήγορα και τόσο εύκολα εκτός αν πια είμαστε εμείς οι περίεργοι σε αυτή τη ζωή που ερωτευόμαστε ακραία δύσκολα ίσως μια φορά στη ζωή μας κι όλοι οι υπόλοιποι βρίσκουν τον έρωτα με ευκολία στο περίπτερο δίπλα στις τσίχλες.
    Όσο για το κρεβάτι και το καλό σεξ με κάποιον άλλο άνθρωπο μετά από έναν χωρισμό ναι είναι σημαντικό και χρειάζεται για να ξεχαστείς και να περάσεις καλά αλλά θεωρώ οτι και να ενθουσιαστείς θα παραμείνει απλά αυτό: ενθουσιασμός.
    Μπορεί να είχατε ρουτινιάσει σεξουαλικά ή οι καβγάδες να έφερναν έλλειψη διάθεσης κι έτσι τώρα μπορεί αυτός να το ευχαριστιέται με την άλλη και κάπως να ''παίρνει το αίμα του πίσω''. Άστον να το κάνει και στη τελική κάνε κι εσύ το ίδιο αν μπορείς, μην συγκρίνεις τη σχέση σας με το καινούριο του κρεβάτι, απέχει πολύ.
    Συμφωνώ επίσης οτι δεν πρέπει να πας να δουλέψεις στο ίδιο μέρος, αν είναι δυνατόν, χάθηκαν οι δουλειές σεζόν και πρέπει να πας εκεί να τον τρως κάθε μέρα στη μάπα?
    Απομακρύνσου εντελώς και βρες την ηρεμία σου, με το να γεμίζεις άσχημες εικόνες το κεφάλι σου μόνο κακό σου κάνεις, μείνε μακριά γενικότερα κι άσε τα πράγματα να εξελιχτούν όπως πρέπει να εξελιχτούν, μια αλλαγή στη κατάσταση δεν θα έρθει επειδή κλαις και οδύρεσαι μπροστά του και μπροστά στη καινούρια αλλά μόνο άμα το καταλάβει αυτός.
    Αλλά εγώ θα ξαναπώ, όλα αυτά γιατί δεν σε πεισμώνουν να θελήσεις να τον βγάλεις άμεσα από τη ζωή σου? Το καταλαβαίνω να πονάς και να σε πειράζει η καινούρια του κατάσταση αλλά πως γίνεται να θες αυτόν τον άνθρωπο πίσω? Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να πενθήσει το χωρισμό σου και βάλτον εκεί που αξίζει, στο κουτάκι με τις τελειωμένες ιστορίες. Κι αν μετά ξαναγυρίσει δείξτου αυτό το κουτάκι κι άστον να αντιληφθεί τις συνέπειες του.
    Αλήθεια στο λέω, σε καταλαβαίνω, έχω υπάρξει στη θέση σου με τον μοναδικό άνθρωπο που ερωτεύτηκα ποτέ κι ήμουν περίπου στην ηλικία σου αλλά έβαλα πάνω από όλα την αξιοπρέπεια μου, εξαφανίστηκα πλήρως και μόνο με την απομάκρυνση ένιωσα καλύτερα, χωρίς σκηνές, χωρίς τίποτα, του τύπου ''αφού αυτό θες να πάρτο, δεν θα σου φερω κανένα εμπόδιο'' κι έμεινα εντελώς μακριά, φάση δεν ήξερε αν ζω ή αν πέθανα, πόνεσα πολύ ναι αλλά απόλαυσα το χωρισμό μου και τη ζωή μου παρά τη στενοχώρια μου και το κατατάσσω στις πιο δημιουργικές και διασκεδαστικές φάσεις της ζωής μου. Τελικά μάντεψε ποιος γέλασε τελευταίος όταν εγώ ήμουν πλέον καλά κι αυτός με έψαχνε παντού κι έκλαιγε και παρακάλαγε.
    Ζήσε τη ζωή σου, δικιά σου είναι, όλα και όλοι έρχονται και φεύγουν!
    Ποσο δίκιο έχετε ρε παιδιά. Τα αντιλαμβάνομαι ολα αυτά που μου λέτε αλλα δεν μπορεί να βγει από το μυαλό μου οτι κι αν κάνω. Νιωθω οτι μόνο εκείνος με αγάπησε και δεν θα βρεθεί αλλος να είναι έτσι π θέλω. Και όντως είναι ολα περιστασιακά και χωρίς καμία αξία. Ίσως το παίρνω ετσι επειδή σκέφτομαι ότι έκανα πολλά λάθη όπως μου είπε κι εκείνος και τον έχασα με τη συμπεριφορά μ. Δλδ αν απέφευγα κάποιους καυγάδες δεν θα εφευγε

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Ποσο δίκιο έχετε ρε παιδιά. Τα αντιλαμβάνομαι ολα αυτά που μου λέτε αλλα δεν μπορεί να βγει από το μυαλό μου οτι κι αν κάνω. Νιωθω οτι μόνο εκείνος με αγάπησε και δεν θα βρεθεί αλλος να είναι έτσι π θέλω. Και όντως είναι ολα περιστασιακά και χωρίς καμία αξία. Ίσως το παίρνω ετσι επειδή σκέφτομαι ότι έκανα πολλά λάθη όπως μου είπε κι εκείνος και τον έχασα με τη συμπεριφορά μ. Δλδ αν απέφευγα κάποιους καυγάδες δεν θα εφευγε
    Οι περισσότερες σχέσεις, αν όχι όλες κάποια στιγμή καλώς ή κακώς τελειώνουν και κάποιες φορές πονάει αν είσαι και συναισθηματικός αλλά δεν πειράζει, περνάει!
    Η αλήθεια είναι οτι εγώ δεν είμαι πολύ συναισθηματικός άνθρωπος και δεν μπορώ να το καταλάβω ακριβώς πως είναι για αυτό κι ερωτεύτηκα και πόνεσα μια και μοναδική φορά στη ζωή μου αλλά έπρεπε να γίνει, το έζησα κι αυτό και προχώρησα χωρίς να ψάχνω πάλι τον έρωτα και το ίδιο πράγμα. Άσε που υπάρχουν φορές που αναρωτιέμαι ''όντως αυτός ήταν ο μεγαλύτερος έρωτας της ζωής μου, μάλλον κάτι άλλο συνέβαινε και είχε να κάνει με μένα''.
    Μια χαρά θα βρεις κι άλλους ανθρώπους, μπορεί κάποιους χειρότερους αλλά και σίγουρα πολύ καλύτερους, όλα στο πρόγραμμα είναι!
    Ζήσε τη ζωάρα σου, η κάθε ηλικία έχει τα καλά της, θα τα βλέπεις πολύ πιο ώριμα τα πράγματα, θα τα ξεπερνάς ευκολότερα και δεν θα σε νοιάζουν μικροπράγματα στις ανθρώπινες σχέσεις! Απο τον κάθε άνθρωπο στη ζωή μας κάτι παίρνουμε, αλίμονο αν τους ερωτευόμασταν όλους ή νιώθαμε για όλους το ίδιο. 1-2 θα τους ερωτευτούμε, τους υπόλοιπους ή θα περνάμε απλά καλά ή θα μας συνδέσει κάτι διαφορετικό, σημασία έχει να μην κολλάμε πουθενά, έχουμε κι άλλα σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθούμε.
    Το αυτομαστίγωμα δεν ωφελεί κάπου, θα τέλειωνε κάποια στιγμή για άλλη αφορμή και αιτία, ίσως εντέλει να βαριόσουν εσύ. Βγάλε τα συμπεράσματα σου και γίνε δυνατότερη και μην ξαναφήσεις τη ζωή σου πίσω για κανέναν, δεν το αξίζει πραγματικά κανένας αυτό και ο καλύτερος άνθρωπος στη γη να είναι!

  10. #40
    Παιδια μόλις τον είδα μαζι της. Και ήταν καλά. Δεν ξέρω αν με είδαν κι εκείνοι. Αυτό που ξέρω είναι ότι έχασα τον κόσμο μου. Δεν έχω νιώσει μεγαλύτερο πόνο στη ζωή μ. Δεν ξέρω πως θα ξεχαστεί ολο αυτο. Άραγε του έχουν τελειώσει όλα τοσο γρήγορα; Θα μετανιωσει κάποια στιγμη;

  11. #41
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Οι πιθανότητες να εχει κάνει ή να εχει συζητήσει με την άλλη τα " καινούργια πράγματα " που σου ζητούσε είναι πολλές.

    Μπορεί να σου έλεγε ψέματα περι έρωτα. Ή μπορεί απλά αυτός να ένιωθε όντως ερωτευμένος αλλά να ήταν πιο επιφανειακά τα συναισθηματα του. Δεν νιώθουν όλοι έντονα.
    Ξέρεις, μερικές φορές προς τα τελευταια στις σχέσεις λένε και πράγματα απο συνήθεια, όσο άσχημο και να είναι.

    Καλά , και να την ερωτεύτηκε μπορεί να την ξε-ερωτευτεί. Δεν είναι εκεί το θεμα.
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Δεν ξέρω. Απλα ολο αυτό με κανει να νιωθω αβολα και να ντρέπομαι. Γιατι την ξέρω την συγκεκρινενη μου την είχε γνωρίσει γτ δουλεύουν μαζι. Επίσης ήξεραν όλοι ότι είμαστε μαζί και τώρα με έχει αφήσει για εκεινη. Ποιος ξέρει τι σκέφτονται και τι θα έχουν συζητήσει μεταξύ τους για μενα
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Σε καταλαβαίνω. Στα 26μου εζησα ένα κέρατο, σκεφτόμουν τα ίδια ακριβώς. Τι να νιώθει αυτός, τι να σκέφτεται, γιατί άφησα να με παραμυθιάζει, ότι κάποιοι ήξεραν ότι χτυπάω σε πόρτες κτλ.

    Μόνο που εγω ειχα βρει ξεκάθαρα τότε ότι εχει παραλληλη σχέση, εσυ είσαι και λίγο στα σκοτάδια, οπότε είναι χειρότερο...

    Παντως, κλαψομούνιασα λίγες εβδομάδες μόνη μου σπιτι, με υπερανάλυση , μετά σιχάθηκα τον εαυτό μου και προχώρησα.
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και τι σημαινει αυτο; ας το ξερει. άλλαξε τα σχεδια σου.
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Η ταύτιση. Έλα , σε κερνάω καφέ
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Δεν πίνω καφέ αλλά σε ένα κοκτέιλ δεν θα έλεγα όχι!
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Ποσο δίκιο έχετε ρε παιδιά. Τα αντιλαμβάνομαι ολα αυτά που μου λέτε αλλα δεν μπορεί να βγει από το μυαλό μου οτι κι αν κάνω. Νιωθω οτι μόνο εκείνος με αγάπησε και δεν θα βρεθεί αλλος να είναι έτσι π θέλω. Και όντως είναι ολα περιστασιακά και χωρίς καμία αξία. Ίσως το παίρνω ετσι επειδή σκέφτομαι ότι έκανα πολλά λάθη όπως μου είπε κι εκείνος και τον έχασα με τη συμπεριφορά μ. Δλδ αν απέφευγα κάποιους καυγάδες δεν θα εφευγε
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Έχεις δικιο δεν μπορώ να ξέρω σίγουρα αν είχε προχωρήσει μαζι της πριν χωρισουμε. Αλλα αν έγινε κάτι θα εγινε σίγουρα στο τέλος. Δεν ξέρω τι να κανω πραγματικά. Τον αγαπω όσο τίποτα. Επιπλέον το καλοκαίρι θα δουλεύουμε στην ίδια πόλη και ειναι μικρή και σίγουρα θα τους βλέπω μαζι
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν εγινε κατι, θα εγινε τοτε που αρχισε να στα μασαει, ενω πριν σου ελεγε να προχωρησετε, εδειχνε ερωτευμενος, κλπ...
    αν δοκιμαζε κατι μαζι της και δεν του αρεσε, θα ηταν ακομα πιο διαχυτικος μαζι σου και κολλημενος και θα της γυρνουσε την πλατη. δεν θα καταλαβαινες τπτ. το οτι αρχισε να απομακρυνεται και να στα μασαει, δειχνει οτι του αρεσε..
    το καλοκαιρι να προσπαθησεις να βρεις δουλεια σε αλλη πολη.
    δεν θα σου κανει καλο να τους βλεπεις μπροστα σου...
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Αληθεια ο μόνος τρόπος να μου περάσει ολο αυτο είμαι να γυρίσει πίσω. Παραδέχτηκε στις φίλες μου οτι κάτι παίζει μαζί της αλλα όχι σχεση. Τότε πως βγαίνουν μαζι αν δεν είναι κάτι σοβαρό; πως εξηγείται;
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι σημασια εχει αν το ονομαζει "σχεση", ή καπως αλλιως; ή αν το ονομαζει "σχεση", αλλα δεν το ειπε στις φιλες σου;
    σημασια εχει οτι βγαινει μαζι της και οτι πιθανοτατα γι αυτο σε χωρισε, εφοσον ξαφνικα αλλαξε η συμπεριφορα του και οι προτασεις του να προχωρησετε...
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Δεν έχει σημασια εχεις δικιο. Σημασία έχει το οτι έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και έχει χαθει η αυτοπεποίθηση μ. Με τον τρόπο π έγινε νιώθω ότι δεν ήμουν και τόσο καλή και δεν τον ικανοποιούσα ακόμα και στο σεξ εφόσον τελευταία μ έκανε σχόλια. Μπαίνουν ερωτήματα στο μυαλό μ του τύπου τι έχει εκείνη π δεν έχω και όλο αυτό με ρίχνει πολύ
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για να απαντησεις σε αυτο, αν σε ενδιαφερει η συγκριση, θα πρεπει να δεις πως θα ειναι μαζι της, μετα απο 4 χρονια....
    οσα χρονια εισασταν μαζι.
    θα ειναι μαζι 4 χρονια;;;
    ή για να στο πω αλλιως, να συγκρινεις το πως ειναι μαζι της, με το πως ηταν μαζι σου οταν πρωτογνωριστηκατε.
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Υπάρχει τρόπος να μετανιωσει πιστεύεις; αν με δει να προχωράω θα τον πειράξει; συγγνώμη που σε ζαλίζω.
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν με ζαλιζεις. οταν δεν θα εχω αλλο χρονο, θα φυγω.
    δεν το ξερω αν θα τον πειραξει, ουτε ξερω τι εχει στο κεφαλι του αυτην την στιγμη.
    αλλα ενα τσιμπημα, μια αμφιβολια μηπως εκανε μλκια, θα το νοιωσει σιγουρα.

    αλλα ειμαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι θα κανει ζημια το να εμφανιστεις, να παρακαλεσεις, να κλαψεις κλπ.
    καλυτερα και για σενα και για ολα, να εξαφανιστεις και να μην ξερει τι σκεφτεσαι και τι κανεις.
    ο τροπος για να μετανιωσει, δυστυχως δεν περναει απο το χερι σου.
    θα μετανιωσει, αν ξενερωσει συντομα με την αλλη κοπελα, εχεις κρατηθει εσυ στο υψος σου, χωρις επανεμφανισεις και παρακαλετα.
    θα τον πειραξει αν προχωρησεις, αν δεν ειναι σιγουρος για τον χωρισμο σας κι αν ειναι χλιαρος με την κοπελα.
    αν ειναι τρελαμενος μαζι της, δεν θα τον πειραξει...
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Παρακαλεσα και εκλαψα ήδη πολλές φορες και μάλλον τ εκανα χειρότερο. Αυτο ήταν το μεγαλύτερο λάθος μ
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ισχυει. γι αυτο μην το επαναλαβεις..
    οσο και να χαιρεται τωρα, σιγουρα σε ειχε δεδομενη. ξερει καλα οτι αν μετανιωσει, εσυ θα εισαι εκει.
    οποτε, μην του ενισχυεις αυτηνν την σιγουρια.
    προχωρα στην ζωη σου, αλλα εξαφανισου απο το πεδιο του.
    μην τυχον κανεις κινησεις μπροστα του για να τον πικαρεις. κανουν μπαμ, αυτα..
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Θα προσπαθήσω να μην δίνω καν σημασια αλλα δεν ξέρω πως θα το διαχειριστώ το καλοκαίρι οταν θα τον βλέπω συνέχεια να κάνει μαζί της όσα κάναμε εμείς
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    προσπαθησε να δουλεψεις αλλου το καλοκαιρι. κι σε σενα θα κανει καλο κι αυτον θα τον σοκαρεις
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Εκείνος ξερει ότι θα είμαι εκεί. Το είχαμε συζητήσει και πριν και όταν χωρίσαμε
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Μπράβο σου που καταλαβαίνεις.

    Πες μου κάτι όμως βρε κορίτσι, θέλεις πίσω εναν ανθρωπο με τον οποίο θα έχετε ακριβώς τα ιδια προβλήματα με πριν?
    Αν σε δει να είσαι καλά και να φτιάξεις τη ζωή σου, οι πιθανότητες ειναι ότι θα γυρίσει. Στη θέση σου όμως δεν θα τον ήθελα πίσω.

    Τα σχόλια περι σεξ πως στα έκανε? Ήταν συζητήσιμος ή προσβλητικός μαζι σου?

    Πρέπει να σταματήσεις να σκέφτεσαι τι εχει αυτή και όχι εγώ. Το βασικό που έχει είναι ότι είναι καινούργια.

    Να αρχισεις να σκέφτεσαι πως μπορω να με κάνω καλύτερη. Εσωτερικά και εξωτερικά. Όχι για τον πρώην, αλλά για να ανέβει η αξία σου στα δικά σου μάτια.

    Εσύ δεν έχεις και το άλλο θεμα με έναν τυπο που είχατε κάτι πλατωνικό και κάνατε σεξ? Θελω να πω, προχώρησες και εσυ μετα τον πρώην.
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Οχι δεν ήταν προσβλητικός απλα έδειχνε να θέλει καινούργια πράγματα. Προχώρησα ναι αλλά αλλο το σεξ και άλλο τα συναισθήματα και τα 4 χρόνια που πέρασα μαζι του. Αυτό που με τρελαίνει είναι πως τα πετάει ολα ετσι για ένα κρεβάτι αφου κι εκείνος ένιωθε ερωτευμένος και με αγαπούσε όπως ελεγε. Εκτός κι αν πρόλαβε και την ερωτεύτηκε. Τι να πω
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα...
    σε αυτην την φαση, δεν μπορεις να κανεις τπτ αλλο απο το να κοιταξεις να προχωρησεις στην ζωη σου.
    το σιγουρο ειναι οτι οι "επομενες" δεν βρισκονται σε μερικες μερες μετα απο εναν χωρισμο.
    προφανως και η ιστορια υπηρχε ηδη εδω και πολυ καιρο. απ οταν αρχισε να σου φερεται διαφορετικα.
    αν γνωριζε καποια που δεν του πολυαρεσε και απλα κολακευοταν με το ενδιαφερον της, ηθελε να δει μηπως δει τπτ διαφορετικο στο σεξ (μην ξεχνας οτι ειναι 29), θα ξενερωνε μετα απο 2-3 φορες και θα κολλουσε ακομα περισσοτερο μαζι σου.
    για να χωρισει, εχει ενθουσιαστει.
    κανεις δεν ξερει αν θα κολλησουν και για ποσο καιρο.

    μπορει και για πολυ.
    δεν μπορεις να ζεις σε αναμονη μπας και ξενερωσει καααποτε με την αλλη.
    αφου εφτασε στο σημειο να σε χωρισει, πηγαινε παρακατω.
    τωρα δεν το βλεπεις, εχεις το ζορι σου.
    αλλα παρακατω εχει πολλους πιο καταλληλους για σενα.. αδικα σκας κι ας μην το ξερεις..

    υ.γ. και μην ξεχνας, οτι τελικα ειχες δικιο να μην του εχεις εμπιστοσυνη. προφανως κατι καταλαβαινες. οχι για την συγκεκριμενη, αλλα για την συμπεριφορα του. που ξερεις οτι δεν θα ζουσες τετοιες ιστοριες ξανα και ξανα, ειδικα αν εχει μια δουλεια σε σεζον , μακρια απο εσενα..
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    1 Ιανουαρίου βγήκαμε μαζι 2 με χωρισε και 6 πήγα να τον βρω και μ ειπε ολα αυτα. Από τότε τ ζήτησα να συνεχίσουμε για λιγο να μιλάμε για να μην είναι τόσο απότομο. Τ δέχτηκε αλλα μια φορά π τ έστειλα μ ειπε τι νομίζεις ότι κάνεις κλπ. Και τότε δεν ξαναέστειλα. Μονο πρόσφατα τ έστειλα ένα μήνυμα τ τύπου ξέρω ότι είσαι με καποια αλλη και δεν ήταν ωραίο να τα ρίξεις ολα σε εμενα λέγοντας μ δικαιολογίες. Τ είπα ότι δεν χρειάζεται να απαντήσει. Ούτως ή άλλως βέβαια δν θα απαντούσε. Από τότε τιποτα.
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    user1997 said:
    14-02-2023 17:38
    1 Ιανουαρίου βγήκαμε μαζι 2 με χωρισε και 6 πήγα να τον βρω και μ ειπε ολα αυτα. Από τότε τ ζήτησα να συνεχίσουμε για λιγο να μιλάμε για να μην είναι τόσο απότομο. Τ δέχτηκε αλλα μια φορά π τ έστειλα μ ειπε τι νομίζεις ότι κάνεις κλπ. Και τότε δεν ξαναέστειλα. Μονο πρόσφατα τ έστειλα ένα μήνυμα τ τύπου ξέρω ότι είσαι με καποια αλλη και δεν ήταν ωραίο να τα ρίξεις ολα σε εμενα λέγοντας μ δικαιολογίες. Τ είπα ότι δεν χρειάζεται να απαντήσει. Ούτως ή άλλως βέβαια δν θα απαντούσε. Από τότε τιποτα.
    [QUOTE=user1997;1216003[/QUOTE]

    [QUOTE=Remedy;1216011]
    user1997 said:
    19-02-2023 17:51
    Παιδια μόλις τον είδα μαζι της. Και ήταν καλά. Δεν ξέρω αν με είδαν κι εκείνοι. Αυτό που ξέρω είναι ότι έχασα τον κόσμο μου. Δεν έχω νιώσει μεγαλύτερο πόνο στη ζωή μ. Δεν ξέρω πως θα ξεχαστεί ολο αυτο. Άραγε του έχουν τελειώσει όλα τοσο γρήγορα; Θα μετανιωσει κάποια στιγμη;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Παιδια μόλις τον είδα μαζι της. Και ήταν καλά. Δεν ξέρω αν με είδαν κι εκείνοι. Αυτό που ξέρω είναι ότι έχασα τον κόσμο μου. Δεν έχω νιώσει μεγαλύτερο πόνο στη ζωή μ. Δεν ξέρω πως θα ξεχαστεί ολο αυτο. Άραγε του έχουν τελειώσει όλα τοσο γρήγορα; Θα μετανιωσει κάποια στιγμη;
    κουραγιο, κοριτσακι.
    γι αυτο σου λεω οτι θα σου κανει καλο να απομακρυνθεις με καθε τροπο. και τωρα, και το καλοκαιρι που θα δουλεψεις.
    οσο μπορεις, ΜΑΚΡΙΑ.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Παιδια μόλις τον είδα μαζι της. Και ήταν καλά. Δεν ξέρω αν με είδαν κι εκείνοι. Αυτό που ξέρω είναι ότι έχασα τον κόσμο μου. Δεν έχω νιώσει μεγαλύτερο πόνο στη ζωή μ. Δεν ξέρω πως θα ξεχαστεί ολο αυτο. Άραγε του έχουν τελειώσει όλα τοσο γρήγορα; Θα μετανιωσει κάποια στιγμη;
    Shit happens αλλά όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι..
    Μπορεί να σε πεισμώσει και πιο πολύ τώρα. Εξαφανίσου από μέρη που μπορεί να συχνάζει και μην τον ψάχνεις για να μην ξαναέχεις τέτοια σκηνικά. Αλλιώς κάνε κι εσύ το ίδιο, βρες ένα μικρότερο ωραίο αγοράκι και τρίψτου το στα μούτρα για να δεις κι εσύ πόσο άνετος μπορεί να είναι με αυτό.

    Μπορεί να μετανιώσει αλλά ίσως αυτό καθυστερήσει γιατί τώρα δεν το αντιλαμβάνεται, μην κάτσεις να περιμένεις τη μετάνοιά του, ζήσε τη ζωή σου και κάποια στιγμή όταν θα σου έχει περάσει μπορεί να έρθει μια συγνώμμη που τότε δεν θα τη χρειάζεσαι καν.
    Be strong!

  14. #44
    Όπως τον είδα καταλαβα ότι την έχει μάλλον πατήσει μαζι της και δεν του καίγεται καρφάκι για μενα. Πως γίνεται να χάνονται τα συναισθηματα και οι στιγμές απ τη μια μέρα στην άλλη. Πως γίνεται να μην σε νοιάζει Πως νιωθει ο άλλος κι εσυ απλα να προχωράς. Θα προσπαθήσω να μην πηγαίνω συχνά στην πόλη του αν και δύσκολο γτ εκεί είναι οι παρέες μ. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλα ματαια

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Όπως τον είδα καταλαβα ότι την έχει μάλλον πατήσει μαζι της και δεν του καίγεται καρφάκι για μενα. Πως γίνεται να χάνονται τα συναισθηματα και οι στιγμές απ τη μια μέρα στην άλλη. Πως γίνεται να μην σε νοιάζει Πως νιωθει ο άλλος κι εσυ απλα να προχωράς. Θα προσπαθήσω να μην πηγαίνω συχνά στην πόλη του αν και δύσκολο γτ εκεί είναι οι παρέες μ. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλα ματαια
    Άν υπήρχαν συναισθήματα δεν χάνονται τόσο εύκολα ποτέ και με κανέναν.
    Ο κάθε άνθρωπος διαφέρει στη συμπεριφορά του μετά από έναν χωρισμό αλλά όλοι περνάνε όλα τα στάδια ακόμα κι αν δεν το δείχνουν. Οπότε τώρα αυτός επέλεξε να βρει αλλού παρηγοριά και να στο παίξει μάγκας και να περάσει κατευθείαν στο τελευταίο στάδιο. Όταν όμως αυτό καταλαγιάσει και δει καθαρά, εσύ θα το έχεις ξεπεράσει κι αυτός θα ψάχνεται.
    Μην αναλύεις τι θέλει και τι σκέφτεται, δεν είσαι μέσα στο κεφάλι του για να ξέρεις, αστον να πάρει το δρόμο του κι ο καθένας τις επιλογές του και τις συνέπειες αυτών. Εσύ κάνε τη φάση σου και πέρνα το χωρισμό σου όπως θες, κλάψε, βγες με φίλους, πιες, γνώρισε νέο κόσμο, φλέρταρε κι όλα καλά θα πάνε, μην βιαστείς να πεις το ξεπέρασα και είμαι καλά όπως αυτός γιατί ως γνωστόν όποιος βιάζεται σκοντάφτει!

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Άσχημος Χωρισμός
    By Geokav in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 20-10-2021, 15:04
  2. Άσχημος χωρισμός
    By Clementine in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 19-01-2016, 02:05
  3. πολυ ασχημος χωρισμος
    By Natalia_sups in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 12-10-2015, 19:00
  4. αγχος, φοβιες, ασχημος υπνος.
    By Domi in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 10
    Last Post: 26-10-2014, 23:24
  5. Ο ΚΑΛΟΣ Ο ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΣΧΗΜΟΣ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 27-03-2011, 15:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •