ΤΡΟΠΟΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 310
  1. #16
    Originally posted by pelariry
    πάνος - φόρουμ 386 - -100
    και η ψαλίδα ανοίγει...πανωλεθρία...
    μηπως σου ειναι ευκολο να μου εξηγησεις τι ακριβως θες να πεις εδω?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Originally posted by πανος12345
    η επιμονη σου σε μια μονολεκτικη απαντηση , χωρις να θελω να σου υποδειξω το πως θα επικοινωνεις καλυτερα ,αντιβαινει στις οδηγιες του φορουμ αυτου που τοσο αγαπας και ενδιαφερεσαι...
    Δεν θα γραψω κατι περισσοτερο μεχρι να διαπιστωσεις πρωτα αν εχω δικιο η οχι
    Σαφώς και δεν έχεις δίκιο, αφού δεν σου απαγόρευσα -και δε θα μπορούσα άλλωστε- να εξηγήσεις την μονολεκτική αρχική καταφατική η αρνητική σου απάντηση. Αφού τη δώσεις όμως, όχι πριν. Εσύ προσπαθείς να δικαιολογήσεις μια απάντηση που δεν έδωσες ακόμα. Τη πρώτη φορα που ρώτησα, περίμενα μια απάντηση του στυλ \"ναι, διότι blah blah\" όχι κάτι μονολεκτικό. Εσύ όμως μας έγραψες μονο το δεύτερο κομμάτι, μονο το blah blah χωρίς την ουσία του, χωρίς την απλή απάντηση πριν την επεξήγηση. Οποτε τη δεύτερη φορα που ρώτησα, ήθελα μονο την αρχή. Το ναι η το όχι. Το blah blah το είχα ήδη.

    Επίσης, το ναι και το όχι θεωρούνται, εκτος από προτάσεις, απόλυτα αποδεκτες απαντήσεις σε άπειρες ερωτήσεις σαν και τη δικη μου. Αλήθεια!

    Για άλλη μια φορα λοιπόν, ναι η όχι, και γιατί;
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Πανο

    αισθανομαι πως βλεπω ειλικρινη προσπαθεια δικης σου αυτοβελτιωσης και χαιρομαι πολυ!

    εγω προσωπικα θελω να σου ζητησω να με συγχωρεσεις για τα οποια ασχημα ειπα

    οταν ειχα τη διαθεση να σε βρισω

    δεν το εχω κανει εδω μεσα και απορω πως μου βγηκε

    βεβαια αυτο το να σας αποδειξω οτι εχω δικιο

    σπαει ειλικρινα κοκαλα

    και καλη διαθεση να εχει καποιος οταν το λες αυτο σπαζεται ειλικρινα!


    σε συμπαθησα πολυ βλεποντας σε στη φωτογραφια

    και πραγματικα μετα απο αυτο

    μου ηλθε να σου ζητησω συγγνωμη

    εχει και συνεχεια...
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    σου λεω καποια πραγματακια που μου ερχονται στο μυαλο

    ολοι εχουμε συγκεκριμενο τροπο σκεψης

    καθως ολοι ειμαστε μοναδικοι

    ομως η ταση σου να αποδειξεις οτι εχεις δικιο

    ειναι καπως απωθητικη

    λες τα επιχειρηματα σου και τα συναισθηματα σου για κατι και περιμενεις ανταποκριση.απλα

    εζησα με μια συγκατοικο αρκετα μεγαλυτερη μου

    και αναρωτιεμαι

    μηπως απο μια ηλικια και μετα παγωνει το μυαλο

    και αντι να συνδυαλλαγεις απλα

    λες το παγιο σου και θες ντε και καλα ο αλλος να το καταλαβει?

    αυτο ειναι καπως δυσκολο

    αν ο αλλος δεν αισθανθει

    δε χαρει με αυτο που εχεις να του δωσεις

    δεν προκειται να το παρει με το ετσι θελω

    σε παρακαλω!

    κατεριψε τον μυθο? αληθεια?

    που λεει πως οι ανθρωποι μετα τα πενηντα εχουν παγιωθει!

    εχεις τοσα πολλα να δωσεις και εδω και παντου

    δεν ξερω αν εισαι ψυχολογος η οτιδηποτε αλλο

    πιστευω ομως οτι ετσι κι αλλιως εισαι πολυτιμος ανθρωπος

    φιλικα

    researcher
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #20
    Originally posted by DissolvedGirl
    Originally posted by πανος12345
    η επιμονη σου σε μια μονολεκτικη απαντηση , χωρις να θελω να σου υποδειξω το πως θα επικοινωνεις καλυτερα ,αντιβαινει στις οδηγιες του φορουμ αυτου που τοσο αγαπας και ενδιαφερεσαι...
    Δεν θα γραψω κατι περισσοτερο μεχρι να διαπιστωσεις πρωτα αν εχω δικιο η οχι
    Σαφώς και δεν έχεις δίκιο, αφού δεν σου απαγόρευσα -και δε θα μπορούσα άλλωστε- να εξηγήσεις την μονολεκτική αρχική καταφατική η αρνητική σου απάντηση. Αφού τη δώσεις όμως, όχι πριν. Εσύ προσπαθείς να δικαιολογήσεις μια απάντηση που δεν έδωσες ακόμα. Τη πρώτη φορα που ρώτησα, περίμενα μια απάντηση του στυλ \"ναι, διότι blah blah\" όχι κάτι μονολεκτικό. Εσύ όμως μας έγραψες μονο το δεύτερο κομμάτι, μονο το blah blah χωρίς την ουσία του, χωρίς την απλή απάντηση πριν την επεξήγηση. Οποτε τη δεύτερη φορα που ρώτησα, ήθελα μονο την αρχή. Το ναι η το όχι. Το blah blah το είχα ήδη.

    Επίσης, το ναι και το όχι θεωρούνται, εκτος από προτάσεις, απόλυτα αποδεκτες απαντήσεις σε άπειρες ερωτήσεις σαν και τη δικη μου. Αλήθεια!

    Για άλλη μια φορα λοιπόν, ναι η όχι, και γιατί;
    θυμησε μου μονο το ερωτημα γιατι δεν το εντοπιζω πουθενα!
    αν το ερωτημα ειναι
    αν θεωρω το φορουμ αυτο επικινδυνο?
    η απαντηση μου ειναι και ναι και οχι

  6. #21
    Originally posted by researcher
    σου λεω καποια πραγματακια που μου ερχονται στο μυαλο

    ολοι εχουμε συγκεκριμενο τροπο σκεψης

    καθως ολοι ειμαστε μοναδικοι

    ομως η ταση σου να αποδειξεις οτι εχεις δικιο

    ειναι καπως απωθητικη

    λες τα επιχειρηματα σου και τα συναισθηματα σου για κατι και περιμενεις ανταποκριση.απλα

    εζησα με μια συγκατοικο αρκετα μεγαλυτερη μου

    και αναρωτιεμαι

    μηπως απο μια ηλικια και μετα παγωνει το μυαλο

    και αντι να συνδυαλλαγεις απλα

    λες το παγιο σου και θες ντε και καλα ο αλλος να το καταλαβει?

    αυτο ειναι καπως δυσκολο

    αν ο αλλος δεν αισθανθει

    δε χαρει με αυτο που εχεις να του δωσεις

    δεν προκειται να το παρει με το ετσι θελω

    σε παρακαλω!

    κατεριψε τον μυθο? αληθεια?

    που λεει πως οι ανθρωποι μετα τα πενηντα εχουν παγιωθει!

    εχεις τοσα πολλα να δωσεις και εδω και παντου

    δεν ξερω αν εισαι ψυχολογος η οτιδηποτε αλλο

    πιστευω ομως οτι ετσι κι αλλιως εισαι πολυτιμος ανθρωπος

    φιλικα

    researcher
    καταρχην να σε ευχαριστησω για την γνωματευση σου οτι ειμαι πολυτιμος ανθρωπος.....
    εχει περασει ομως ποτε απο το μυαλο σου που βρισκεται τελικα αυτη η ωφελιμοτητα που σε εκανε να με κρινεις θετικα?
    Δεν θελω να μου απαντησεις μονολεκτικα ....
    Γιατι εξορισμου το ναι η το οχι δειχνουν απαντηση σε καποια ερωτηση...
    Γραφεις οτι ολοι εχουμε συγκεκριμενο τροπο σκεψης...
    Αυτο ειναι απολυτως σωστο
    Ομως αλλο πραγμα η σκεψη μας και αλλο η ικανοτητα επικοινωνιας μας!
    Θα σου φερω ενα παραδειγμα , απο μια σχετικη εξηγηση που δινει ο πρωτος καθηγητης σε Ελληνικο πανεπιστημιο Ψυχολογιας ο Παρασκευοπουλος...
    Ηθελε να αποδειξη ποσο σημαντικο πραγμα ειναι η σωστη επικοινωνια αναμεσα σε μια μητερα και ενα μικρο παιδι μεσα σε ενα λεωφορειο...
    Ειναι λοιπον μητερα και ο μικρος της γυιος 3 ετων ορθιοι γιατι δεν υπηρχε αδειο καθισμα...
    Το λεωφορειο ξεκινα και λογω της επιταχυνσης οπως ειναι ανεμενομενο , η μητερα ζηταει απο το παιδι να κρατηθει γερα απο πανω της για να μην πεσει κατω και χτυπησει λογω της αδρανειας η οποια ισχυει για ενα ακινητο σημειο μεσα σε ενα αλλο κινουμενο
    Η πιο κλασσικη μορφη εγρηγορσης που χρησιμοποιει μια μητερα ειναι η εξης...
    Γιαννη! πιασου γρηγορα απο το φουστανι μου!
    Το παιδακι των 3 ετων ρωταει γιατι μαμα?
    Η πιο κλασσικη μορφη απαντησης ειναι
    Ακους τι σου ειπα? καντο τωρα γιατι θα πεσεις!
    και πιθανοτατα συνοδευεται απο μια επιθετικη ενργεια προς το παιδι , προκειμενου να του εξασφαλισει την υπακοη στην εντολη της...
    Ο καθηγητης εξηγει οτι αυτη η συμπεριφορα ειναι λανθασμενη καιτραυματιζει το παιδικο μυαλο γιατι μαθαινει να υπακουει αλλα οχι να σκεφτεται.....
    Αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα , μια αλλη φορα , αν ειναι μονος του στο λεωφορειο να κανει το ιδιο απο αντιδραση εκμεταλευομενος την ελευθερια του και πραγματι να πεσει και να χτυπησει καθως ξεικναει λογω της επιταχυνσης...
    Αντιθετα αντιπροτεινε την εξης συμπερφορα
    Οταν το αιδι ρωταει γιατι μαμα?
    Η μαμ πρεπει να απντησει
    Γιατι το λεωφορειο θα παει μπροστα και εμεις που μενουμε ακινητοι θα παμε πισω και αυτο θα μας κανει να χτυπησουμε
    Βλεπεις καποια διαφορα?
    Αυτο σημαινει επικοινωνια...
    Μεταδοση σκεψεων και οι εντολων η μονολεκτικων μηνυματων γιατι δεν περιεχουν σκεψη αλλα εντολες διαφορων τυπων..το ναι η το οχι πχ ειναι μια εντολη εγκρισης η απορριψης που δεν μπορει να προηγειται αλλα παντα επεται και συμπεραινει μιας προηγηθεισας αναλυσης
    Τοτε μονο αποκτα περιεχομενο μαθησης
    και σε τελευταια αναλυση , καθε μορφης επικοινωνια ειναι μια μορφη μαθησης

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    το οτι εισαι πολυτιμος ανθρωπος δεν ειναι η γνωματευση μου αλλα η γνωμη μου

    βγαζεις κατι πολυ γλυκο στη φωτογραφια

    δε με επεισες για κατι με τα λογια σου δεν βγαζω δηλαδη και ιδιαιτερο νοημα αλλα ενταξει

    ετσι κι αλλιως θα τα λεμε!

    φιλακια
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  8. #23
    Originally posted by researcher
    το οτι εισαι πολυτιμος ανθρωπος δεν ειναι η γνωματευση μου αλλα η γνωμη μου

    βγαζεις κατι πολυ γλυκο στη φωτογραφια

    δε με επεισες για κατι με τα λογια σου δεν βγαζω δηλαδη και ιδιαιτερο νοημα αλλα ενταξει

    ετσι κι αλλιως θα τα λεμε!

    φιλακια
    επειδη με βρισκεις και γλυκο τωρα αξιζει να προσπαθησω διαφορετικα...
    εχεις δει ποτε το σχημα ενος νευρου?
    δεν μοιαζει με το δεντρο εξου και το ονμα δεντριτης?
    εχει ριζες σαν να ηταν ενα κανονικο δεντρο!
    Αν θες να φυτεψεις ενα δεντρο τι επιδιωκεις διαφορετικο απο το να βγαλει δικες του ριζες? μπορεις να φας πρωτα τον καρπο του? δεν πρεπει να περιμενεις πρωτα να ριζωσει , μετα να βγαλει φυλα και οταν ερθει η καταλληλη στιγμη να δωσει τον καρπο του?
    αυτο ακριβως συμβαινει και με το νευρικο συστημα του ανθρωπου...
    οσο καλυτερα φυτευεις τις πληροφοριες μεσα στο μυαλο σου κανοντας πολλες διαφορετικες ριζες , τοσο πιο βαθεια
    αποτυπωνεται η μαθηση...
    αυτο επιδιωκει η επικοινωνια...
    να μεταφερθουν σκεψεις δηλαδη ερεθισματα απο το ενα μυαλο στο αλλο και να ριζωσουν .....

  9. #24
    Originally posted by researcher
    Πανο

    αισθανομαι πως βλεπω ειλικρινη προσπαθεια δικης σου αυτοβελτιωσης και χαιρομαι πολυ!

    εγω προσωπικα θελω να σου ζητησω να με συγχωρεσεις για τα οποια ασχημα ειπα

    οταν ειχα τη διαθεση να σε βρισω

    δεν το εχω κανει εδω μεσα και απορω πως μου βγηκε

    βεβαια αυτο το να σας αποδειξω οτι εχω δικιο

    σπαει ειλικρινα κοκαλα

    και καλη διαθεση να εχει καποιος οταν το λες αυτο σπαζεται ειλικρινα!


    σε συμπαθησα πολυ βλεποντας σε στη φωτογραφια

    και πραγματικα μετα απο αυτο

    μου ηλθε να σου ζητησω συγγνωμη

    εχει και συνεχεια...
    ερευνητη , καποτε ενας πολυ σημαντικος στην συνεχεια για τις σπουδες μου καθηγητης , που βγαινει σημερα συχνα και στην τηλεοραση γιατι εχει αυτο το προτερημα να πειθει τον συνομιλητη του , με εκανε να αγαπησω την κοινωνιολογια απο την πρωτη στιγμη που τον ειδα στην ζωη μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ξερεις πως?
    Μπαίνοντας στο αμφιθέατρο ,με μάτια γουρλωμένα σαν να τον άφησαν νηστικο ενα μηνα και βλεπει μπροστα του τροφη , αρχισε να ουρλιαζει κυριολεχτικα!!!!!!!!
    \"μαχαιρα θα σας δωσω!!!!!!!!!!!!!!ΜΑΧΑΙΡΑ!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
    Να κοψετε το κεφαλι του καπιταλισμου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ηταν αμεσως μετα την μεταπολιτευση το 1974 που στην Ελλαδα επικρατουσε ακρατη επιθυμια για ελευθερια και δημοκρατια και βρηκε αυτον τον πανευξυπνο και δυναμικο τροπο να γινει αμεσως αντικειμενο προσοχης και να μας κανει ολους εκει μεσ να ενδιαφερθουμε για καθε γκριματσα του προσωπου του , οταν ηταν υποχρεωμενος για ωρες ατελειωτες να μας ζαλιζει για προσωπακαι πραγματα που ακουγαμε για πρωτη φορα οπως ο Διαφωτισμος κλπ

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    οτι δεν μου κανει , θελω να ψαξω να βρω τροπους να το κανω καλυτερο...



    Πανο, αφου με ρωτησες θα απαντησω...Αλλα θα πλατειασω λιγο κατα τη συνηθεια σου.
    Οπως ισως γνωριζεις πανο, στην προοδο εχουν σημασια τα σπουδαια ερωτηματα και οχι οι απαντησεις καθως ενα ερωτημα ειναι δυνατον να εχει καμια φορα πολλες απαντησεις εξαρτωμενες απο τη σκοπια του καθενος ή την χρονικη εποχη που ζει.

    Στην περιπτωση σου πανο θα εχει σημασια να διερωτηθεις..\" Μου αρεσει αυτο το φορουμ?\", \"Με εκφραζει?\", \"Με καλυπτει?\" ,αν οχι \"Οι πιθανες κατα την κριση μου ατελειες του (γιατι ολα εχουν ατελειες- δεν πιστευω να διαφωνεις) ειναι τετοιες που με αποθαρρυνουν/αποτρεπουν απο το να συμμετεχω?\" αν ναι , \"ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ?\", \"Μηπως επειδη εχω την επαρση να το φερω στα νερα μου\" ή \"Μηπως βρισκω ευηκοα ωτα για να εκφραζω την επαρση μου?\"

    Τα ερωτηματα αυτα δεν τιθενται προς απαντηση καθως προτεινονται για να διερωτηθεις.

    Για να απαντησω πιθανο σου ερωτημα, εχω απαντησει προ πολλου σε αυτα τα ερωτηματα και αυτο μπορει κανεις να το διακρινει απο τη σταση μου συνολικα και κατα περιπτωση, στο φορουμ, η οποια ανα πασα στιγμη τιθεται υπο κριση.

    Φιλικα παντα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Το \"οτι δεν μου κανει , θελω να ψαξω να βρω τροπους να το κανω καλυτερο... \" το δηλωσες εσυ στο εισαγωγικο σου μυνημα.

  12. #27
    εισαι μεσα ζηνοβια.. με ψυχολογησες καλα
    αυτο ακριβως συμβαινει και γιαυτο λεω ουτε ναι ουτε οχι , αλλα ναι και οχι...
    Στην ουσια ολο αυτο μαζι, σαν κραυγες , δεν βγαζει ευκολα νοημα γιαυτο σου ειπα οτι σηκωνει συζητηση και ανοιξα αυτο το θεμα για να το συζητησουμε τοσο ωραια και ησυχα οπως τωρα..
    μονο που περιμενα ολη την ημερα καποια απαντηση και εισαι η μονη που μπηκες καν εδω...
    αυτο σημαινει οτι μια απλη λεξη\"επικινδυνο\" τραβηξε ολο το φορουμ χωρις να μπουν οι περισσοτερι στην ουσια του θεματος αλλα απλα στο περιγραμμα και την φοβικη επιπτωση που βγαζει η λεξη αυτη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    σκεψου και μου λες αυριο την γνωμη σου γιαυτο ακριβως το ζητημα και πως το ερμηνευεις μονη σου
    καλο βραδυ ζηνοβια...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Α. Δεν ζητησα απαντηση.

    Β. Δεν καταλαβαινω ποιο ζητημα θετεις.

    Γ. Νομιζω οτι με περιπαιζεις και δεν με σεβεσαι.Ελληνικα γραφω.

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ.

  14. #29
    το οτι νομιζεις οτι σε περιπεζω και δεν σε σεβομαι , δεν ειναι φανερο ζηνοβια οτι δεν βγαινει σαν συμπερασμα απο τον διαλογο μας? γραφεις
    \"Οπως ισως γνωριζεις πανο, στην προοδο εχουν σημασια τα σπουδαια ερωτηματα και οχι οι απαντησεις \"
    Να που κανεις το λαθος! και πολλοι αλλοι εδω μεσα.....
    ο διαλογος και η επικοινωνια δεν εχει σαν στοχο να βγαζει ερωτηματα αλλα να βρισκει τις αναλογες απαντησεις σε αυτα που ηδη προυπηρξαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Το ερωτημα μου ειναι πολυ απλο και ξεκαθαρο

    Αν η λεξη \"επικινδυνο\" βγαζει επιθετικοτητα , ποσο επικινδυνο θα ηταν για καποιο ευαλωτο ψυχικα ατομο να την χρησιμοποιησει κατα λαθος εδω μεσα?
    Να σας δωσω ενα παραδειγμα

    Γραφει καποιος

    Ειναι \"επικινδυνο \"να κανω ερωτα χωρις προφυλαχτικο?

    Αν η λεξη \"επικινδυνο\" αναβει γλομπακια σε καποιους , μηπως θα μπορουσε να προγραματιστει ας πουμε το συστημα να την μετατρεπει αυτοματα σε \"ειναι καλο\" ?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    Originally posted by πανος12345
    το οτι νομιζεις οτι σε περιπεζω και δεν σε σεβομαι , δεν ειναι φανερο ζηνοβια οτι δεν βγαινει σαν συμπερασμα απο τον διαλογο μας? γραφεις
    \"Οπως ισως γνωριζεις πανο, στην προοδο εχουν σημασια τα σπουδαια ερωτηματα και οχι οι απαντησεις \"
    Να που κανεις το λαθος! και πολλοι αλλοι εδω μεσα.....
    ο διαλογος και η επικοινωνια δεν εχει σαν στοχο να βγαζει ερωτηματα αλλα να βρισκει τις αναλογες απαντησεις σε αυτα που ηδη προυπηρξαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Το ερωτημα μου ειναι πολυ απλο και ξεκαθαρο

    TextΝα σας δωσω ενα παραδειγμα

    Γραφει καποιος

    Ειναι \"επικινδυνο \"να κανω ερωτα χωρις προφυλαχτικο?

    Αν η λεξη \"επικινδυνο\" αναβει γλομπακια σε καποιους , μηπως θα μπορουσε να προγραματιστει ας πουμε το συστημα να την μετατρεπει αυτοματα σε \"ειναι καλο\" ?

    Πανο, αφου θεωρεις οτι η λεξη επικινδυνο μπορει να αναβει γλομπακια σε καποιους ψυχικα ευαλωτους και οτι ισως θα επρεπε να μετατρεπεται αυτοματα απο το συστημα σε κατι αλλο, γιατι ΕΣΥ την χρησιμοποιησες σε τιτλο θεματος και μαλιστα σε φορουμ που αφορα κατα κυριο λογο ΨΥΧΙΚΑ ΑΣΘΕΝΕΙΣ????

    Μηπως σκοπος σου ηταν να προκαλεσεις αυτην την επιθετικοτητα την οποια επικαλεισαι?

Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •