ΤΡΟΠΟΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ... - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 310
  1. #151
    Originally posted by keep_walking
    Οχι την πατησε ο Διογενης...θα ξενερωσε ασχημα lol.
    Μια ζωη τρελλα αυτος με τα φαναρια και τα κερακια lol....τι το ψαχνει.
    Αρκει να μη φτανουμε στην υπερβολη Πανο...καταλαβαινεις τι εννοω τωρα?
    καλημερα κιπ
    καταλαβαινω απολυτα τι εννοεις...
    Μοιαζουμε καπου οι δυο μας
    Ξερεις πως ανακαλυψα την σοφια αυτου του γνωμικου του Διογενη? Απο αναγκη Κιπ....Τυχαια...Βρεθηκα μια μερα φορτωμενος ερωτικη προδιαθεση , μπροστα σε μια γυναικα που
    μου προκαλουσε ακριβως τα αντιθετα συναισθηματα οταν την εβλεπα.....ημουν πολυ μικρος και μολις ειχα βγει απο ενα τσονταδικο σινεμα..
    Η πρωτη μου σκεψη ηταν να σηκωθω και να φυγω...
    Αλλα μετα θυμηθηκα αυτο το γνωμικο του Διογενη που το καναμε μαθημα στο σχολειο...
    Και τοτε πειπα στον εαυτο μου , αυτα που ειχα διαβασει στον Ζορμπα του Καζαντζακη....
    \"Ο θεος θα με τιμωρησει γιατι αφησα μια χηρα γυναικα να με περιμενει μονη το βραδι....\" Ντραπηκα να φυγω κιπ!
    Σκεφτηκα πως αν οντως ηταν τοσο αποκρουστικη , το χειροτερο που θα μπορουσε να γινει , θα ηταν να μην ολοκληρωσω και να χασω τον οβολο που τη εδωσα και να σηκωθω να φυγω...
    Απο εκεινη την ημερα αλλαξε η ζωη μου κιπ...
    καταλαβα οτι οι αισθησεις μου δεν ελεγχουν την παρορμηση μου....αλλο το ενα και αλλο το αλλο....
    απ κεινη την ημερα επαψα να βλεπω τις γυναικες σαν ζωντανες θεες , αλλα σαν ανθρωπους με σαρκα και οστα σαν και μενα...
    αρχισα να παιρνω και να δινω ηδονη μεσα απο την σχεση μου μαζι τους και οχι με το μυαλο μου....
    μεχρι εκεινη την αποφραδα ημερα , δεν ειχα καταφερει καν να φιλησω στο στοα το κοριτσι μου που ηξερα [ηξερα?] οτι επρεπε να μεαγαπουσε γιατι βγαιναμε εξω κρυφα απο τους γονεις της...
    ομως οταν ερχοτανε η στιγμη να την φιλησω , φοβομουνα μηπως δεν της αρεσει και σταματουσα εκει...
    Περασα 10 χρονια με αυτη την γυναικα αλλα δεν ημουν ο πρωτος ανδρας της ζωης της , γιατι δεν ειχα στο μυαλο μου αυτα που απεκτησα αργοτερα μετα την μυηση στην σοφια του Διογενη

  2. #152
    Originally posted by xika
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by keep_walking
    Πανο αστα αυτα τωρα και απαντα στο ερωτημα...πως αισθανεσαι,αισθανεσαι περιπαιγμενος?
    Ή νομιζεις οτι φερνεις και μερος της ευθυνης?Δηλαδη και εσυ περιπαιζεις με τον τροπο σου?
    σωστα κιπ
    σημερα διασκεδαζω οσο ποτε πριν μεσα σε αυτο το φορουμ
    η φυση ομως εχει δικιο...
    καποιοι συνεχιζουν να εκθετουν το φορουμ και τους ιδιους .
    αυτο ηθελε να σας πει
    οχι εγω
    η φυση
    εγω θα περιμενω οποτε εχετε διαθεση να συζητησουμε ενα θεμα οποιο σας αρεσει , φτανει να πορειτε να μην βγαζετε επιθετικοτητα απεναντι μου γιατι διακοπτεται ο διαλογος και χαλαει η επικοινωνια μας ..
    κιπ την ηξερες την ιστορια του διογενη?

    απο την αρχη ειμασταν ανοιχτοι Πανο και ακομα ειμαστε για να συζητησουμε οτιδηποτε.

    απλα μην εκλαμβανεις την καθε απαντηση μας σαν επιθετικοτητα οταν δεν ειναι συμφωνη με την δικια σου.
    εχεις δικιο χικα
    θα σταματησω να αναλυω τα γραφομενα σας με σκοπο να δειξω τι ειναι η σεξουαλικοτητα και ποιες μορφες παιρνει μεσα απο τον λογο.
    Το εκανα μονο για να αποδειξω οτι η επιθετικοτητα ειναι παντου οπως ενα αγριο θηριο μεσασε ενα κλουβι...
    Ο θηριοδαμαστης ειναι το Εγω μας ...
    Οι θεατες ειμαστε ολοι εμεις...
    Το τσιρκο ειναι η ιδια η ζωη

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Προσπαθεις να μιλησεις με λιγα λογια για απομυθοποιηση του ερωτα Πανο αν καταλαβα καλα.
    Μπα δεν το χρειαζομαι,τον εχω απομυθοποιησει αρκετα...και σε μια γυναικα κοιταω πολλα οχι πως να κανω σεξ μονο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #154
    Originally posted by keep_walking
    Προσπαθεις να μιλησεις με λιγα λογια για απομυθοποιηση του ερωτα Πανο αν καταλαβα καλα.
    Μπα δεν το χρειαζομαι,τον εχω απομυθοποιησει αρκετα...και σε μια γυναικα κοιταω πολλα οχι πως να κανω σεξ μονο.
    το ξερω κιπ
    ομως δεν αναφερομαι μονο στο σεξ αλλα στην παρορμηση που κρυβεται πισω του δηλαδη στην επιθετικοτητα...

    δεν ειναι κακο πραγμα η επιθετικοτητα κιπ , οσο υπαρχει κλουβι και θηριοδαμαστης δηλαδη οσο μπορει ο εαυτος μας να τιθασευει τα παθη του....
    αν το λιονταρι φαει τον θηριοδαμαστη , τελειωσε η παρασταση για ολους μαζι και κυριως για τους θεατες .....

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by πανος12345
    Το εκανα μονο για να αποδειξω οτι η επιθετικοτητα ειναι παντου οπως ενα αγριο θηριο μεσασε ενα κλουβι...
    Tη μια κάνεις δοκιμές στο σύστημα ψηφοφοριών,την άλλη λειτουργείς όπως λειτουργείς για να αποδείξεις ότι η επιθετικότητα βρίσκεται παντου.Πειραματόζωα ψάχνεις?
    Ή πλάκα κάνεις ή οντος έχεις σοβαρά προβλήματα.
    Ότι κι αν κάνεις φιλικά στο λέω σε κακό θα σου βγει στη ζωή σου γενικότερα.Δοκιμασε έστω και μια φορά να είσαι αληθινός.

  6. #156
    Originally posted by Arsi
    Originally posted by πανος12345
    Το εκανα μονο για να αποδειξω οτι η επιθετικοτητα ειναι παντου οπως ενα αγριο θηριο μεσα σε ενα κλουβι...
    Tη μια κάνεις δοκιμές στο σύστημα ψηφοφοριών,την άλλη λειτουργείς όπως λειτουργείς για να αποδείξεις ότι η επιθετικότητα βρίσκεται παντου.Πειραματόζωα ψάχνεις?
    Ή πλάκα κάνεις ή οντος έχεις σοβαρά προβλήματα.
    Ότι κι αν κάνεις φιλικά στο λέω σε κακό θα σου βγει στη ζωή σου γενικότερα.Δοκιμασε έστω και μια φορά να είσαι αληθινός.
    σε ευχαριστω για την συμβουλη σου αρσι αλλα βοηθησε με λιγο να καταλαβω τι ακριβως θες να πεις....
    αν δεν δοκιμασω στο συστημα των ψηφοφοριων πως θα μαθω πως λειτουργει αρσι?
    αν δεν αποδειξω οτι η επιθετικοτητα βρισκεται παντου και οτι δεν ειναι κακο , γιατι μεσα στο κλουβι με τον θηριοδαμαστη απο πανω , δεν μπορει να μας βλαψει , ενω μας προσφερει αυτο το ομορφο θεαμα ενας μικροσωμος ανθρωπος , να μπορει να επιβαλει την θεληση του σε ενα τεραστειο ελεφαντα πχ , απο που θα αντλησω δυναμη για να κανω το ιδιο με τα δικα μου προβληματα?
    Αν το θεωρεις αυτο πειραμα και εμενα πειραματοζωο τοτε ναι εχεις δικιο! Ειμαι πειραματοζωο! Ολοι μας νομιζω λιγο πολυ ειμαστε αρσι.....Κανουμε καποια βηματα στο αγνωστο και μαθαινουμε απο τα λαθη μας πως να αποφυγουμε να τα επαναλαβουμε...

  7. #157
    να που τωρα μπηκε στην συζητηση μας και αλλη μια λεξη που μας βγαζει επιθετικοτητα
    Ειχαμε το \"επικινδυνο\" τωρα νομιζω ο αρσι μας βαζει και την λεξη \"πειραματοζωο\"
    Αυτο που ηδη εω πει ειναι οτι η λεξη \"επικινδυνο\" βγαζει επιθετικοτητα και αυτο εμποδιζει τον διαλογο..Το γιατι ειναι φανερο ...Γιατι ολοι σας αγαπατε αυτο το φορουμ και φοβηθηκατε οτι μπορει να το χασετε εστω και αν δεν ηταν αυτο που επρεπε να σκεφτειτε αλλα το αντιθετο , δηλαδη να μην το χασετε βρισκοντας τροπους να περιορισει ο καθε ενας μονος του την επιθετικοτητα!!!!!!!!!!!!!!!!! Τωρα η δευτερη λεξη \"πειραματοζωο\" ισως δικαιολογει την αντιδραση σας στην πρωτη!
    καποιοι ισως να σκεφτονται σαν τον αρσι οτι αν μας θεωρυν καποιοι πειραματοζωα , μπορει να το κλεισουν χωρις να μας ρωτησουν!
    Εδω ειμαι υποχρεωμενος να γραψω τα εξης ....
    Ενα πειραματικο φορουμ ειναι ο χωρος που λειτουργουν πειραματοζωα....
    Μονο που οταν αφορα την επικοινωνια , μεσω διαδικτυου , ολοι οσοι συμμετεχουν ειναι πειραματοζωα ανεξαρτητα απο το ποιος ξερει ισως πιο πολλα απο τους αλλους , η εχει επαγγελματικη καταρτιση καλυτερη απο καποιους αλλους......
    Γιατι η επικοινωνια σε πειραματικη μορφη χρειαζεται το λιγοτερο 2 συνομιλητες!
    Ενα αλλο πειραμα πχ στην Ιατρικη γινεται με ενα πειραματοζωο και ενα πειραματιστη που δοκιμαζει διαφορα φαρμακα για να θεραπευσει το πειραματοζωο...
    Στην επικοινωνια ομως δεν γινεται ποτε ετσι.... Γιατι ολοι πειραματιζονται να επικοινωνησουν ισοτιμα και ενεργητικα. Ολοι διαβαζουν , ολοι γραφουν , ολοι κρινουν και κρινονται... Αν δηλαδη καποιοι αντι να γραφουν μονο διαβαζουν , μπορει τοτε να νομιζουν λανθασμενα οτι ειναι πειραματοζωα ενω δεν ειναι αληθεια....
    Εχω παρατηρησει οτι καποιοι ανοιγουν πολλα θεματα οπως εγω , ενω καποιοι αλλοι απλα περιμενουν να ποσταρουν σε ανοιχτα θεματα , χωρις να ανοιγουν καποιο δικο τους
    Μηπως αν αλλαζαν σταση και ανοιγαν ολοι καποιο θεμα με ενα δικο τους προβλημα θα ενοιωθαν πιο ισιοι αναμεσα μας?

  8. #158
    Αν το σεξ η εργασία και η επικοινωνία ειναι οι 3 λέξεις που θα κρινουν την ευτυχία στην ζωή μας, χθες με περίσσεια λύπη διαπιστωσα οτι εδω μεσα βγηκε και μια 3η λεξη που συμπληρωνει το πανελ των λεξεων που κανουν την ζωη μας ανυποφορη , δυσκολη και κυριως με ταση για ενεξελεχτη επιθετικοτητα
    Είχαμε το επικίνδυνο, χθες προσθέσαμε το πειραματόζωο και σήμερα το ευνουχισμός...
    Αν οι δυο πρώτες ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα και η χρησιμότητα τους ειναι αναμφισβήτητη , σε καθε μορφής διάλογο σε ένα φορουμ υποστήριξης η στον έξω κόσμο,
    η λέξη ευνουχισμός ειναι μια αυταπόδεικτη επιθετικότητα , τόσο παλιά οσο και η πατριαρχική η οικογενειακή μετατροπή της κοινωνίας , απόδειξη της άγνοιας και της διαταραχής που σημαδεύει μεχρι της μέρες μας την γυναίκεια ψυχολογία....
    Δεν θα κάνω διάλεξη εδώ για το πόσο λάθος ειναι να πιστεύει καποια η κάποιος , ότι η κλειτορίδα η το πέος, ειναι το κέντρο της σεξουαλικότητας του.
    Αυτό που με απασχολεί σοβαρά πια ειναι , τι θα μπορουσε να συμβεί, αν κάποιος που βρίσκεται σε μια οξεία φάση μιας ψυχωτικής κρίσης, η έστω νεύρωσης που εχει προκληθεί απο ένα εξωτερικό αίτιο και δέχεται την επιθετικότητα άλλων ψυχικά ασθενών, με αιχμές που αναφέρουν έστω την λέξη ευνουχισμός, εν μέσω μιας έντονα προβληματικής κατάστασης, εχει την στοιχειώδη γνώση να μην αναζητήσει την λύση στο πρόβλημα
    του , κόβοντας το σημείο εμφάνισής του , αφου δεν μπορεί να βρει το αίτιο που το προκαλεί... Είναι γνωστό ότι η ανθρώπινη κοινωνια πάντα υπήρξε ανεκτική στην πρόκληση της σεξουαλικής αλλοίωσης του ανδρικού σώματος, πχ για να βελτιωθεί η φωνή ενός ταλαντούχου τραγουδιστή της όπερας, της υπεράσπισης της εξουσίας του πάτερα- αφέντη, πάνω στο χαρέμι του , η την σεξουαλική αλλαγή φύλου, κυρίως για οικονομικά κριτήρια επί χρηματίσει εκδιδόμενων ανδρών, υπό το πρόσχημα της ελεύθερης επιλογής φύλου....
    Όμως ειναι σωστό να πιστεύει κάποιος, ότι η ανδρική σεξουαλικότητα αλλάζει , με μια χειρουργική επέμβαση αν προηγουμένως δεν υπάρχει εδραιωμένη μια γυναικεία ψυχοσύνθεση σε ένα ανδρικό σώμα απο κάποιο ίσως λάθος της φύσης και του οικογενειακού τρόπου ζωης ?
    Νομίζω ότι βαδίζουμε σε τεντωμένο σχοινί εδώ....
    Το υπενθυμίζω αναμένοντας κάποιες προτάσεις, που δεν φαίνεται να έρχονται απο πουθενά...

  9. #159
    μου ηρθε μια αλλη ιδεα που νομιζω οτι δεν θα ηταν δυσκολο να εφαρμοστει...
    Γιατι να μην ειναι καποιος μοντερειτορ στο θεμα που ανοιγει?
    Ολοι μπορουν να ανοιγουν θεματα και ειναι λογικο ολοι να θελουν να μπορουν να επικοινωνησουν..αν ομως καποιοι δεν μπορουν να συγκρατησουν την επιθετικοτητα τους
    γιατι ο καθε δημιουργος ενος θεματος να μην μπορει να κοβει τα επιθετικα και υβριστικα μηνυματα τους? ολοι θα εβγαιναν κερδισμενοι ετσι....Πανω απο ολα ομως το φορουμ υποστηριξης και οι κανονες που το φερνουν σαν αναγκη για αμφιδρομη επικοινωνια και οχι μονολογο και ξεσπασματα επιθετικοτητας απο καποιους που ειναι ευαισθητοι με το Α η το Β θεμα , διακόπτοντας τον διαλογο που ισως ειναι οφελιμος σε καποιους αλλους!

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν υπαρχει φορουμ με αυτο που λες...μονο αλλος ενας ειχε προτεινει κατι τετοιο...δεν υπαρχει τετοιο φορουμ για ευνοητους λογους.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #161
    Originally posted by keep_walking
    Δεν υπαρχει φορουμ με αυτο που λες...μονο αλλος ενας ειχε προτεινει κατι τετοιο...δεν υπαρχει τετοιο φορουμ για ευνοητους λογους.
    μπορεις να μου εξηγησεις τι εννοεις κιπ?

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    AN ΓINOTAN AYTO KANEIΣ ΔEN ΘA ΣE AΦHNE NA ΠOΣTAPEIΣ ΣTO ΘEMA TOY.
    MAKAPI NA ΓINOTAN
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  13. #163
    μπορω να σε πληροφορησω οτι οχι μονο υπαρχει , αλλα οπου εχει εφαραμοστει μεχρι σημερα
    εγινε γιατι ακριβως παρουσιαζονται τα ιδια προβληματα σε ολες τις Χωρες του κοσμου στα φορουμ ανοιχτου διαλογου...
    λεγεται ατομικο φορουμ....οπως πχ η γουορντ πρεςς η το μπλογκερ , μονο που βρισκονται ολα μαζι σε καποιο εικονικο χωρο ,για να συγκεντρωνουν επισκεπτες...

  14. #164
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    AN ΓINOTAN AYTO KANEIΣ ΔEN ΘA ΣE AΦHNE NA ΠOΣTAPEIΣ ΣTO ΘEMA TOY.
    MAKAPI NA ΓINOTAN
    τοτε θα ποσταριζα μονο στο δικο μου ....
    γινεται και μαλιστα ευκολα....
    ειναι ζητημα ενος κωδικου που πρεπει να βγαζει το συστημα καθε φορα που ανοιγει καποιος ενα νεο θεμα

  15. #165
    ομως οπως εγω εχω αναγκη την δικη σας αποψη ετσι και εσεις καμμια φορα εχετε αναγκη την δικη μου.....δεν ειναι αναγκη καθε φορα να συμφωνουμε σε ολα....ειναι αναγκη να μπορουμε να προστατεψουμε τον διαλογο με τα δικα μας κριτηρια οπως στον εξω κοσμο...
    αν μιλας με καποιον που σε βριζει η φευγεις η τον δερνεις και πλακωνεσαι μαζι του... ετσι πρεπει να γινει και εδω...
    αν οπως λες εγω ενοχλω καποιους , κοβοντας την επαφη μαζι μου θα καταλαβω οτι ειμαι λαθος εστω και αν δε εχω βρει ακομα την αιτια που δεν μπορω να ελεγξω την συμπεριφορα μου....βεβαια , θα πρεπει να υπαρχουν παλι κανονες....
    πως και γιατι θα κοβεις ενα μηνυμα....
    η μονη διαφορα ειναι οτι σημερα την εξουσια αυτη την εχουν καποιοι αλλοι στα δικα μας θεματα , ενω αυτο που ζηταω να γινει ειναι να την αποκτησουν ολοι οσοι ανοιγουν θεματα διαλογου ελεγχομενοι φυσικα για τα κριτηρια και την ορθοτητα με την οποια εφαρμοζουν τον περιορισμο με ποινη την αποσυρση του θεματος τους αν ξεπερασουν τα συγκεκριμενα πλαισια δρασης

Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •