Minitran κ seroxat μαζι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Minitran κ seroxat μαζι

    Καλησπερα σας, εχει αρκετο καιρο που παιρνω τα δυο φαρμακα μαζι, αλλα τελευταια ο γιατρος μου μου ειπε να αυξησω τη δοση του μινιτραν γιατι του ειπα οτι ειχα σκεψεις να βλαψω τον εαυτο μου κ αλλους, αλλα οι γονεις μου μου ειπαν να την κρατησω στη μια φορα τη μερα ενω αυτος λεει δυο φορες, τι να κανω; επισης να πω οτι ειχα προσπαθησει να το παρω δυο φορες κ μετα κοιμομουν ολη μερα. σε καποια φαση ενας προηγουμενος ψυχιατρος μου ειχε πει να αυξησω μεχρι κ τρεις φορες πανω τη δοση του solben (εκδοχο του σεροξατ) αλλα επειδη δεν ειδα αποτελεσμα το μειωσα στα 20

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Να ακους τον γιατρο σου !

    Συχνα τεινουμε να γινουμε γιατροι των αλλων με πραγματικα πολυ ασχημα αποτελεσματα ..
    Το minitran αν θυμαμαι καλα το παιρνεις μονο βραδυ γιατι ειναι το πιο "ελαφρυ " αντιλαταθλιπτικο αλλα βοηθαει παρα πολυ και στον υπνο οποτε φυσιολογικο να αν το λαμβανεις και πρωι να σου φερνει υπνηλια ..
    Αρα θα το συζητησεις με τον γιατρο σου ,μηπως αλλαξει λιγακι την χημεια των χαπιων σου ...
    Μην κανεις μονη σου πειραματα σε παρακαλω πολυ γιατι μπορει να οδηγηθεις ειτε μανιακα επεισοδια ειτε σε πολυ εντονα καταθλιπτικα ...

    Κανε υπομονη και πειραματισου λιγακι με τον γιατρο σου μαζι μεχρι να βρεις την χημεια που κουμπωνει επανω σου ,δυστηχως αυτα τα χαπια στην αρχη πειραματικα ειναι μεχρι να δειτε παρεα με τον γιατρο σου σε ποια δοσολογια θα μεινετε !

    *εσκεμενα βαζω τοσες πολλες φορες την φραση ¨παρεα με τον γιατρο σου ¨για να καταλαβεις ποσο σημαντικη ειναι

    Καλη δυναμη !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by areti View Post
    Καλησπερα σας, εχει αρκετο καιρο που παιρνω τα δυο φαρμακα μαζι, αλλα τελευταια ο γιατρος μου μου ειπε να αυξησω τη δοση του μινιτραν γιατι του ειπα οτι ειχα σκεψεις να βλαψω τον εαυτο μου κ αλλους, αλλα οι γονεις μου μου ειπαν να την κρατησω στη μια φορα τη μερα ενω αυτος λεει δυο φορες, τι να κανω; επισης να πω οτι ειχα προσπαθησει να το παρω δυο φορες κ μετα κοιμομουν ολη μερα. σε καποια φαση ενας προηγουμενος ψυχιατρος μου ειχε πει να αυξησω μεχρι κ τρεις φορες πανω τη δοση του solben (εκδοχο του σεροξατ) αλλα επειδη δεν ειδα αποτελεσμα το μειωσα στα 20
    Τους γιατρους θα ακους και οχι τους γονεις. Ειναι σαν να εχουμε νομικο προβλημα και να ζηταμε συμβουλη απο τον κουρέα... Εκαστος στο ειδος του. Αληθεια, απο τι ακριβως πάσχεις;

  4. #4
    Καλησπέρα, συγγνώμη για την ετεροχρονισμενη απάντηση, αλλά κατ αρχάς πάσχω από κατάθλιψη κ αγχώδη διαταραχή, σύμφωνα με τους δύο τελευταίους ψυχιάτρους που έχω πάει, χωρίς ωστόσο να έχω επίσημη διάγνωση. Επίσης συνεχίζω κ παίρνω μόνο ένα το βράδυ γιατί φοβάμαι μην έχω υπνηλία μέσα στο μάθημα γιατί σπουδάζω παράλληλα. Χθες έκανα εξαίρεση κ πήρα δύο το βράδυ λόγω κρίσης πανικού αλλά κανονικά έτσι το πάω

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2023
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    65
    Η καλυτερη μακραν φαση της ζωης μου ειναι αυτη που εχω ακολουθησει πιστα οτι μου εχει πει ο γιατρος μου,και η χειροτερη ηταν εκεινη που δεν ακολουθουσα τι μου ελεγε ο γιατρος και εκανα εντελως του κεφαλιου μου.Τυχαιο; κρινε το εσυ αρετη , σε συμβουλευω να τον ακουσεις ,αφου προφανως του εχεις πει ολη την αληθεια για το πως νιωθεις και για το αν σε βοηθαει πραγματικα αυτη η αγωγη οπως και αναφερθηκε πιο πανω απο τα παιδια.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by areti View Post
    Καλησπέρα, συγγνώμη για την ετεροχρονισμενη απάντηση, αλλά κατ αρχάς πάσχω από κατάθλιψη κ αγχώδη διαταραχή, σύμφωνα με τους δύο τελευταίους ψυχιάτρους που έχω πάει, χωρίς ωστόσο να έχω επίσημη διάγνωση. Επίσης συνεχίζω κ παίρνω μόνο ένα το βράδυ γιατί φοβάμαι μην έχω υπνηλία μέσα στο μάθημα γιατί σπουδάζω παράλληλα. Χθες έκανα εξαίρεση κ πήρα δύο το βράδυ λόγω κρίσης πανικού αλλά κανονικά έτσι το πάω
    Πρεπει να παιρνεις παντα αντιμετρα για καθε αγωγη. Επειδη τα φαρμακα φερνουν υπνηλια, προσωπικα πινω καφε και οχι μονο, για να τονώνω το νευρικο συστημα.

Similar Threads

  1. Minitran
    By ibraimovic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 20-11-2021, 17:46
  2. Minitran
    By VanGogh in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 14
    Last Post: 20-09-2016, 22:26
  3. cymbalta μαζι με seroxat
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 14-09-2013, 23:44
  4. Τι ειναι καλύτερο ? Minitran ή Xanax μαζί με Zoloft?
    By Night in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-02-2010, 16:31
  5. Minitran 4-25
    By Καποιος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 02-10-2008, 13:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •