Με το δάσκαλο??? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50
  1. #16
    kopela93
    Guest
    Εγώ θα έλεγα να αφήσεις αυτές τις λεπτομέρειες
    Κάνε κάτι ωραίο να τον προσεγγίσεις κι όχι αυτό που σκέφτεσαι για να ξεκλειδώσει τάχα μου
    Μπορεί να μην είναι κλειδωμένος. Αυτά είναι από το μυαλό σου. Κάνε κίνηση

  2. #17
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Του πήρα δώρο για τα γενέθλιά του!Θα πρέπει να έρθει να το πάρει πρώτα για να πιάσουμε και κουβέντα μιας και η πρώτη προσπάθεια ήταν αποτυχημένη με τον κολαουζο.Τι άλλο να κάνω πια μέχρι να έρθει για το δώρο? Υπερβολή θεωρώ να κάνω κι άλλη κίνηση....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ele_nitsa View Post
    Είναι του αδερφού του το γυμναστήριο,δεν ξέρω αν έχει ποσοστό γιατί αυτός είναι συνέχεια στους χώρους άθλησης.Στο γραφείο είναι μόνο ο αδερφός του.Αυτος είναι και ο λόγος που δε μπορείς να πεις μαζί του και μια κουβέντα εκεί μέσα γιατί είσαι μονίμως με κόσμο γύρω σου.Μου πέταξε κάποια στιγμή αυτή η "φίλη" ότι ο τρόπος που μιλαει τώρα σε μένα,μιλούσε πέρσι σ'αυτην.Και μια μέρα με πήρε τηλέφωνο έξαλλη ότι του έστειλε πάλι κάτι σχετικό με το μάθημα και της απάντησε μονολεκτικά κι ότι δεν κατάλαβε και τον ξαναρωτησε και δεν της απάντησε καθόλου και πάλι της είπα ότι ο άνθρωπος είναι αντικοινωνικός κι ότι εμένα τότε που μου είχε απαντήσει που αλλάξαμε τα ωράρια της εβδομάδας, έπρεπε να μου απαντήσει για να ξέρουμε πότε θα πάμε για προπόνηση.Ικανη την έχω να του έκανε σκηνή ότι σε μένα απαντάει και να νομίζει ο άνθρωπος ότι κάθομαι και της λέω ότι έχουμε μιλήσει με μηνύματα! Γι'αυτό σου λέω, πρέπει να τα ξεκαθαρίσω αυτά!
    εχει- δεν εχει ποσοστο, ο αδερφος του δεν προκειται να τον διωξει απο την δουλεια γιατι εκανε κατι με πελατισα...
    κοιτα... ασχετως που η "φιλη" εφαγε χιλοπιτα, δεν αποκλειεται καθολου να φλερταρε μαζι της...
    επισης, εχε υποψιν οτι σε τετοιους χωρους, το συνηθιζουν να φερονται καπου μεταξυ ευνενειας και φλερτ για να κρατουν τους πελατες...
    οποτε, καλα θα ειναι να κανετε συντομα μια συζητηση για να δεις τις διαθεσεις του και να μην πελαγοδρομεις.
    το καλυτερο σε σχεση με την "φιλη" θα ειναι να απομακρυνθεις απο αυτην, αφενος γιατι αυτη το μονο που θελει ειναι να σε εκμεταλλευτει μηπως τον πλησιασει, κι αφετερου, αυτος αν σε βλεπει να εχεις σχεσεις μαζι της, θα αποφευγει να γινει βουκινο, σε περιπτωση που φλερταρε και μαζι της, αλλα και να μην φλερταρε, θα φοβαται οτι θα της το πεις αν φλερταρετε μαζι και θα το διαδωσει....

    και να μην του πει οτι δεν τον χωνευεις, ανετα θα πει οτι εσενα σου εστελνε μηνυματα, οχι για να σε καρφωσει, αλλα για να βρει πατημα να συζητησει μαζι του.

  4. #19
    kopela93
    Guest
    Εντάξει τώρα το δώρο Ίσως ήταν και λίγο τραβηγμένο από τη στιγμή που δεν έχετε κάτι αλλά το δώρο είναι μία καλή κίνηση ώστε να στο ανταποδώσει του δίνεις πάσα να σου πει ξέρω γω μου πήρες δώρο έλα να βγούμε για καφέ κάπως έτσι.

  5. #20
    kopela93
    Guest
    Ελπίζω η επιλογή σου να είναι καλή να μην είναι όπως την προηγούμενη γιατί συνήθως οι γυναίκες που πέφτουν σε κακό ποιητικούς άντρες συνεχίζουν το μοτίβο και ο επόμενος είναι επίσης μ****** οπότε ελπίζω όντως και το εύχομαι η τύχη σου αυτή τη φορά να είναι με το μέρος σου και να πετύχεις σε κάποιον πολύ πιο αξιόλογο να έχεις καλύτερα φίλτρα επεξεργασίας του χαρακτήρα του τέλος πάντων

  6. #21
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχει- δεν εχει ποσοστο, ο αδερφος του δεν προκειται να τον διωξει απο την δουλεια γιατι εκανε κατι με πελατισα...
    κοιτα... ασχετως που η "φιλη" εφαγε χιλοπιτα, δεν αποκλειεται καθολου να φλερταρε μαζι της...
    επισης, εχε υποψιν οτι σε τετοιους χωρους, το συνηθιζουν να φερονται καπου μεταξυ ευνενειας και φλερτ για να κρατουν τους πελατες...
    οποτε, καλα θα ειναι να κανετε συντομα μια συζητηση για να δεις τις διαθεσεις του και να μην πελαγοδρομεις.
    το καλυτερο σε σχεση με την "φιλη" θα ειναι να απομακρυνθεις απο αυτην, αφενος γιατι αυτη το μονο που θελει ειναι να σε εκμεταλλευτει μηπως τον πλησιασει, κι αφετερου, αυτος αν σε βλεπει να εχεις σχεσεις μαζι της, θα αποφευγει να γινει βουκινο, σε περιπτωση που φλερταρε και μαζι της, αλλα και να μην φλερταρε, θα φοβαται οτι θα της το πεις αν φλερταρετε μαζι και θα το διαδωσει....

    και να μην του πει οτι δεν τον χωνευεις, ανετα θα πει οτι εσενα σου εστελνε μηνυματα, οχι για να σε καρφωσει, αλλα για να βρει πατημα να συζητησει μαζι του.
    Συνηθίζονται αυτά στους χώρους άθλησης εκτός αν έχεις πέσει σε αυτόν που έχει τον ανθρωποδιωχτη! Σοβαρός, αγέλαστος, τυπικός,δεν αφήνει περιθώρια για πολλά πολλά.Διπλα του να μιλάς με παρέα δεν θα σηκώσει ούτε το βλέμμα,όχι να συμμετέχει στην κουβέντα! Οπότε δεν φλερτάρει και είναι κάτι που το έχω παρατηρήσει για να δω αν είναι με όλες το ίδιο.Τη "φίλη" την κόβω,αυτή έρχεται όλη την ώρα και μου πιάνει κουβέντα.Φαινεται πλέον πως την αποφεύγω πιστεύω!Αλλα αυτή με το που με βλέπει αγκαλιές και φιλιά!

  7. #22
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Κάτι συμβολικό του πήρα επί τη ευκαιρία των γενεθλίων.Και δεν του το έδωσα εκεί για να μην έρθει σε δύσκολη θέση.Τον άφησα να το δεχτεί αν θέλει και όποτε θέλει,άρα ίσως το έσωσα λίγο....Έχω κάνει ψυχοθεραπεία και είμαι πολύ καλά με τον εαυτό μου.Επισης μετά από 15 χρόνια εμπειρία,τα αναγνωρίζω αμέσως τα σημάδια των χειριστικων ή κακοποιητικων ανθρώπων και κόβω λάσπη που λένε!

  8. #23
    Quote Originally Posted by Ele_nitsa View Post
    Συνηθίζονται αυτά στους χώρους άθλησης εκτός αν έχεις πέσει σε αυτόν που έχει τον ανθρωποδιωχτη! Σοβαρός, αγέλαστος, τυπικός,δεν αφήνει περιθώρια για πολλά πολλά.Διπλα του να μιλάς με παρέα δεν θα σηκώσει ούτε το βλέμμα,
    Εκλαψα με το σχόλιο σου :'-) Πολεμικές τέχνες διδάσκει ο άνθρωπος, όχι ζούμπα και καγκού τζάμπς. Αυτό είναι το ωραίο πάνω του, το σοβαρός και αγέλαστος και πειθαρχημένος. Αν θέλουμε κάτι σε πιο κοινωνικό πάμε αλλού.

    Στο θέμα μας, δεν έχει δώσει καποιο σημάδι που να δείχνει ότι σε θέλει, ούτε να μην σε θέλει... "Ζευγάρι" θα γινότανε με όποια και να έμενε μόνη της , και το ότι σου έδειξε κάποια πράγματα μέρος του μαθήματος είναι .... επίσης όταν σε είδε με την άλλη δεν γινότανε να γυρίσει και να φύγει, αναγκαστικά αθα καθότανε. Ουδέτερο τον βλέπω εγω.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Εκλαψα με το σχόλιο σου :'-) Πολεμικές τέχνες διδάσκει ο άνθρωπος, όχι ζούμπα και καγκού τζάμπς. Αυτό είναι το ωραίο πάνω του, το σοβαρός και αγέλαστος και πειθαρχημένος. Αν θέλουμε κάτι σε πιο κοινωνικό πάμε αλλού.

    Στο θέμα μας, δεν έχει δώσει καποιο σημάδι που να δείχνει ότι σε θέλει, ούτε να μην σε θέλει... "Ζευγάρι" θα γινότανε με όποια και να έμενε μόνη της , και το ότι σου έδειξε κάποια πράγματα μέρος του μαθήματος είναι .... επίσης όταν σε είδε με την άλλη δεν γινότανε να γυρίσει και να φύγει, αναγκαστικά αθα καθότανε. Ουδέτερο τον βλέπω εγω.
    ξεχασες ομως το σημειο που μετα το δωρο, πηγε και την εψαξε στο μαγαζι που δουλευει, δεν την βρηκε και της ειπε οτι οπωσδηποτε θα ξαναπερασει... δεν ειχε κανεναν λογο να την ψαχνει στον χωρο δουλειας της, αν ηταν τοσο ουδετερος.. θα μπορουσε να πει μια ευγενικη- τυπικη κουβεντα, στην προπονηση, για το δωρο.

  10. #25
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ξεχασες ομως το σημειο που μετα το δωρο, πηγε και την εψαξε στο μαγαζι που δουλευει, δεν την βρηκε και της ειπε οτι οπωσδηποτε θα ξαναπερασει... δεν ειχε κανεναν λογο να την ψαχνει στον χωρο δουλειας της, αν ηταν τοσο ουδετερος.. θα μπορουσε να πει μια ευγενικη- τυπικη κουβεντα, στην προπονηση, για το δωρο.
    Γιατί τι άλλη επιλογή είχε?

    Να της πει, " κράτα το" ή να της πει " φερ'το στο γυμναστήριο" ?

    Εγώ θα ένιωθα " υποχρέωση " να βρεθώ με κάποιον που μου αγόρασε δώρο, απο ευγένεια , και ας μην ήθελα να τον κρεβατώσω

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Γιατί τι άλλη επιλογή είχε?

    Να της πει, " κράτα το" ή να της πει " φερ'το στο γυμναστήριο" ?

    Εγώ θα ένιωθα " υποχρέωση " να βρεθώ με κάποιον που μου αγόρασε δώρο, απο ευγένεια , και ας μην ήθελα να τον κρεβατώσω
    γιατι δεν ειχε επιλογες δηλαδη; ναρκωτικα του πηγε; μπορουσε να πει "αφησε το στο γραφειο, δεν ηταν αναγκη, ευχαριστω". κακο ειναι;

  12. #27
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι δεν ειχε επιλογες δηλαδη; ναρκωτικα του πηγε; μπορουσε να πει "αφησε το στο γραφειο, δεν ηταν αναγκη, ευχαριστω". κακο ειναι;
    Δεν είναι κακό βρε, αλλά δεν σκέφτονται όλοι με αυτή τη λογική. Επίσης αν δεν κανω λαθος η Ελενίτσα του είπε ελα να το πάρεις ώστε να μην του το πάει στο γυμναστηριο και το δουνε οι αλλοι ότι πήρε δώρο.

    Αν σου πει η αλλη ελα παρ' το , κάπουδεν κολλάει να της πει φερε το στο γραφείο μου

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Δεν είναι κακό βρε, αλλά δεν σκέφτονται όλοι με αυτή τη λογική. Επίσης αν δεν κανω λαθος η Ελενίτσα του είπε ελα να το πάρεις ώστε να μην του το πάει στο γυμναστηριο και το δουνε οι αλλοι ότι πήρε δώρο.

    Αν σου πει η αλλη ελα παρ' το , κάπουδεν κολλάει να της πει φερε το στο γραφείο μου
    κολλαει αν εισαι "ουδετερος" η και κρυος. το οτι αυτος μπηκε σε διαδικασιες να την ψαχνει, σημαινει οτι δεν ειναι ουδετερος. ενας λογος παραπανω που η πραγματικη σχεση ειναι επαγγελματικη. αν ηθελε να της βαλει παγο, θα ελεγε κατι τυπικο, οπως "δωστο μου στην σχολη" ή "αστο στην γραμματεια/γραφειο".. επισης, μια χαρ αθα μπορουσε να πει οτι δεν δεχεται δωρα απο μαθητες, ευχαριστει πολυ...

  14. #29
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Σπουργίτι θα συμφωνήσω ότι δε λέει κάτι ότι έγινε το "ζευγάρι" μου εφόσον είχα μείνει χωρίς ζευγάρι αλλά το ότι επέλεγε πάντα εμένα για να δείξει κάτι και το ότι είπε δύο φορές άλλη κοπέλα με το όνομα μου,δεν ξέρω μήπως λένε.Δηλαδη κι εγώ έτσι τα σκέφτομαι όπως τα λες εσύ και μετά σκέφτομαι και το κάτι παραπάνω και ξαναπαίρνω ελπίδες.Επιλογη του έδωσα να το αφήσω και σε ένα ουδέτερο μέρος και να το πάρει από κει αλλά γενικά το άφησε πολύ αόριστο (δεν είπε ούτε εκεί ναι) οπότε του είπα να έρθει να το πάρει από το μαγαζί που δουλεύω.Ειχε έρθει και πριν του πάρω το δώρο και δεν έδειξε να χάρηκε όταν έπεσε πάνω στις άλλες,μάλιστα έριξε και τη μπηχτη του για να μάθει πόσο συχνά έρχονται αυτές στο μαγαζί... Γενικώς η συμπεριφορά του μπερδεύει γιατί αν ήταν ξεκάθαρη δεν θα συζητούσαμε τώρα,θα είχε μπει το νερό στο αυλάκι

  15. #30
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κολλαει αν εισαι "ουδετερος" η και κρυος. το οτι αυτος μπηκε σε διαδικασιες να την ψαχνει, σημαινει οτι δεν ειναι ουδετερος. ενας λογος παραπανω που η πραγματικη σχεση ειναι επαγγελματικη. αν ηθελε να της βαλει παγο, θα ελεγε κατι τυπικο, οπως "δωστο μου στην σχολη" ή "αστο στην γραμματεια/γραφειο".. επισης, μια χαρ αθα μπορουσε να πει οτι δεν δεχεται δωρα απο μαθητες, ευχαριστει πολυ...
    Καλά τα είπε τα γνωστά,δεν έπρεπε,δε θέλω να κάνετε έξοδα για μένα κτλ αλλά όταν ήρθε κι έλειπα και ρώτησα αν υπάρχει πιθανότητα να ξαναέρθει μου είπε "Εννοείται Ελένη ΜΟΥ",δε μου είπε ίσως,μάλλον,θα δούμε....Τι να πω κι εγώ μπερδεμένη είμαι!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •