Με το δάσκαλο??? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 50 of 50
  1. #46
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το οτι περασε μια βολτα εγω το θεωρω μετριας σημασιας. πιο σημαντικο θεωρω οτι εκατσε ενω ηταν η αλλη κοπελα εκει, που αφενος μπορει να παιχτηκε φλερτ μεταξυ τους ειτε μονομερες , ειτε αμοιβαιο, κι αφετερου ηταν μαρτυρας στο οτι εκεινος ηρθε και σε βρηκε κι εκατσε για να μιλατε...

    το θεμα για μενα ειναι αν αποφευγει τα μπερδεματα με μαθητριες για τον λογο οτι ετσι βλεπει τον ρολο του ως δασκαλου, Η για το οτι ειχε ηδη μπερδεματα εκει, και δεν θελει να το ξεφτιλισει, ή ακομα χειροτερα, γιατι εχει μπερδεματα στην ζωη του και δεν εχει περιθωρια...

    ισως οταν μιλησετε ξεκαθαρισουν ολα αυτα..
    Ίσως... Και με τρώει μερικές φορές τι θα είχαμε πει αν δεν ήταν εκεινη την ημέρα η άλλη κοπέλα εκεί!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Ele_nitsa View Post
    Ίσως να έχει δεχτεί από μαμαδες πχ ανηλίκων μαθητών,ίσως από ενήλικες μαθητές που τον εκτιμούν (παρά την εικόνα του ως απρόσιτος, φαίνεται ότι τον "αγαπούν" οι μαθητές του)
    Τώρα το κατά πόσο καρφώνομαι που δεν ανοίγω καν το στόμα μου να μιλήσω και αποφεύγω μέχρι και να τον κοιτάξω περισσότερο απ'οσο "πρέπει",δεν το ξέρω...Μάλλον ότι αδιαφορώ δείχνω παρά ότι ενδιαφέρομαι!Δεν ξέρω και τι αντίληψη έχει ο άλλος πάνω σε αυτά τα θέματα.Δεν έχω θέμα με τις άλλες,έχω θέμα με τη μία αυτή που με "κατηγόρησε" ουσιαστικά ότι εξαιτίας μου σταμάτησε ο δάσκαλος τα πολλά πολλά μαζί της.
    Όταν τελειώνει το μάθημα,μας καληνυχτει και μας δείχνει τον δρόμο της εξόδου από το χώρο άθλησης ευγενικά με την χαρακτηριστική κίνηση του χεριού (όχι με το δάχτυλο,με όλη την κίνηση του χεριού) κι αυτός μένει εκεί και κάνει την ατομική προπόνηση του.Δεν πάει στο γραφείο.Η άλλη εκτός ότι τον κυνηγάει από πίσω ακόμα και στην τουαλέτα για να του μιλήσει,του στέλνει και πολλά μηνύματα.Δεν πρόκειται να κυνηγήσω άνθρωπο μέχρι την τουαλέτα για να του πω αν του άρεσε πχ το μαγαζί που δουλεύω!Τώρα αυτές τις ελάχιστες στιγμές που θα τον "πετύχεις" κάπου εκτός χώρου άθλησης και έχεις την άλλη να τον κυνηγάει, πώς καταφέρνεις να του πεις μια ανθρώπινη κουβέντα,δεν γνωρίζω....
    Δηλαδή είμαι που είμαι κι εγώ κομπλαρισμενη,είναι και η άλλη κολαουζος και βραστα!
    Γιατί αισθάνεσαι ότι πρέπει να λαμβάνεις αυτήν υπ'όψη όμως; Ας πούμε ότι θεωρεί ότι σταμάτησε τα πολλά πολλά αυτός εξαιτίας σου. Τι είναι; 5χρονός; Ας τα βάλει μαζί του. Εσύ γιατί αισθάνεσαι ενοχικά και σε νοιάζει μην της δώσεις δικαιώματα; Σε κρατάει αυτή από κάπου κι έχεις την ανάγκη της ή πηγαίνατε μαζί φαντάροι και αισθάνεσαι άσχημα να πληγώσεις τα αισθήματά της;

    Το να πεις αυτουνού μετά το τέλος του μαθήματος "μόλις σου μιλήσει η τάδε θα ήθελα να σε απασχολήσω κι εγώ για λίγο να μιλήσουμε κατ' ιδίαν" δεν είναι κακό. Δεν έχεις καμια δουλειά της δώσεις αναφορά, αλλά μόλις είπες μόνη σου την τέλεια δικαιολογία αν σε ρωτήσει αυτή μετά: " Ήθελα να μιλήσω για κάτι σχετικό με την κόρη μου που της κάνει κι αυτής μαθήματα" Και της κόβεις την κουβέντα παρα πέρα.

    Σε αυτόν μπορείς όντως να μιλήσεις για το πως βλέπει την κόρη σου στα μαθήματα, ή να του πεις "Μ' αυτά και μ' αυτά δεν σου έδωσα ακόμα το δώρο σου" ή κάτι τελοσπάντων.

    Αν δεν του αφήσεις ένα μικρό παράθυρο επικοινωνίας, μην έχεις βλέψεις να προχωρήσει παραπέρα αυτή η ιστορία, έστω και διερευνητικά από την πλευρά σου.
    Εγώ έτσι νομίζω.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ele_nitsa View Post
    Ίσως... Και με τρώει μερικές φορές τι θα είχαμε πει αν δεν ήταν εκεινη την ημέρα η άλλη κοπέλα εκεί!
    ψευδαισθηση ειναι.
    ο,τι θα μπορουσατε να πειτε εκεινη την ημερα, μπορειτε να το πειτε οποιαδηποτε ημερα, ΑΡΚΕΙ να θελει κι εκεινος...
    στην ουσια, το μονο θεμα ειναι ποσο θελει και τι θελει εκεινος και ποια ειναι τα κρατηματα του...
    πχ, αν εχει σχεση ο ανθρωπος, ολα αυτα που λεμε για σοβαροτητα και για την "αλλη", δενε χουν καμια απολυτως σημασια. σημασια εχει ποσο διαθεσιμος ειναι εκεινος κι αν σε θελει.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ele_nitsa View Post
    Νιώθω ότι αυτά που γράφεις τον αντιπροσωπεύουν κι ας τον ξέρω λίγο... Κάτι τέτοιο "δείχνει" σαν φιλοσοφία ζωής...Δεν ξέρω πώς να στο εξηγήσω αλλά έχει αυτή την αυτοσυγκράτηση,αυτό το "κρατάω τότε τύπους" σε πολύ έντονο βαθμό!Επίσης έχει μαθήτρια και την κόρη μου.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και αυτό αλλά νομίζω ότι παίζει σημαντικό!
    Λοιπόν επειδή ξέρω πως σκέφτεται ακριβώς ο άνθρωπος θα σου πω την άποψη μου και από εκεί και πέρα εσύ κρίνεις. Αυτός ο άνθρωπος σας είπε μια κουβέντα δεν μπορείτε να την αναλύσετε για αυτό και θα σου εξηγήσω κάποια πράγματα, ότι το καράτε είναι η ζωή του. Εσύ πρέπει να ξεκαθαρίσεις τι θέλεις. Τι θέλεις από αυτόν τον άνθρωπο; Μια ξεπέτα; Δεν γίνεται, δεν θα μπει στη διαδικασία γιατί δεν πρέπει να μπει. Μια δοκιμή και ό,τι βρέξει ας κατεβάσει; Ούτε αυτό γίνεται. Και το ένα και το άλλο μπορεί να το πάρει από κάποια σε εσάς άγνωστη εκτός χώρου χωρίς να ρισκάρει την δημοφιλία του. Αν εσύ για τον α ή β λόγο θέλεις να τον γνωρίσεις γιατί σε ενδιαφέρει σαν άνθρωπος τότε πρέπει να καταλάβεις τι σημαίνει "καράτε είναι η ζωή μου". Εσύ το κάνεις σαν χόμπι, σαν μέσο εκτόνωσης, εκγυμνασης σαν κάτι τέτοιο. Εσύ θα πας 3 φορές την εβδομάδα θα κάνεις μια ωρίτσα μιαμιση και αυτό είναι όλο. Για αυτόν όμως δεν είναι έτσι.

    Αυτός θα κάνει κάθε ημέρα προπόνηση, θα προσέχει τι τρώει, θα κάνει διατροφή, δεν θα πίνει, δεν θα καπνίζει, δεν θα κάνει κρεπάλες και το βραδάκι θα κοιμάται σαν άνθρωπος χωρίς να ξενυχτάει. Το καράτε δεν είναι μόνο η προπόνηση αλλά και όλα αυτά που σου έγραψα. Αυτός λοιπόν θα ήθελε να έχει στη ζωή του κάποια που θα τα καταλαβαίνει αυτά και ακόμα πιο ιδανικά θα τον ακολουθεί σε αυτά για να έχει ευχάριστη καθημερινότητα με αυτήν που θα έχει δίπλα του. Αρα δεν μπορεί να μπλέξει με όποια να ΄ναι. Θα πρέπει να μπλέξει με κάποια που θα κάνει την ίδια ζωή με αυτόν. Θέλεις λοιπόν να μπλέξεις με αυτόν τον άνθρωπο; Θα πρέπει να αποδεχθείς αυτά και να τα ακολουθείς. Αλλιώς δεν έχει νόημα να μπει σε διαδικασία να μπλέξει εκείνος μαζί σου αλλά ούτε και εσύ με εκείνον.

    Αρα λοιπόν αν εγώ ήμουν η Ελενίτσα και θα ήθελα να έχω αυτό τον άνθρωπο δίπλα μου, θα σκεφτόμουν αν είμαι διατεθειμένη να αλλάξω την καθημερινότητα μου και να ακολουθήσω την δική του. Αν έλεγα ναι, τότε κάποια στιγμή είτε πριν το μάθημα της κόρης μου είτε μετά από αυτό θα του έλεγα θέλω να μιλήσουμε για λίγο και όταν θα μου έδινε την ευκαιρία, θα του έλεγα κάτι το οποίο συμβαίνει με τις πολεμικές τέχνες σε κάποιους και το γνωρίζει πολύ καλά. Θα του έλεγα ξέρεις μου αρέσει πάρα πολύ το καράτε και θα ήθελα να ξεφύγω από το επίπεδο του χομπίστα θα ήθελα να πάρω το κάτι παραπάνω να φτάσω σωματικά και ψυχικά στο αγωνιστικό επίπεδο, χωρίς να κατέβω σε αγώνες ή και γιατί όχι, αν με βοηθήσεις να κατεβώ κάποια στιγμή στους βετεράνους.

    Αν του πεις αυτά που σου γράφω αλλά να είσαι διατεθειμένη να τα κάνεις, τον κέρδισες, είναι θέμα χρόνου να σε θέλει δίπλα του για γυναίκα του. Πόσο χρόνο; Τόσο ώστε να καταλάβει πως σοβαρολογείς. Σας το είπε το καράτε είναι η ζωή του. Ολα τα άλλα το τι κάνει η άλλη και η κάθε μια δεν έχουν σημασία, γιατί του έχεις κλειδώσει τον εγκέφαλο στο "βρηκα μια γυναίκα που είναι διατεθειμένη να ακολουθήσει την καθημερινότητα μου"

    Τι καράτε κάνεις; Πως το λένε στα Αγγλικά αυτό που κανεις;

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Bjob karate

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •