Macgyver...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Macgyver...

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307

    Macgyver...

    Επιστρέφω μετά από χρόνια απουσίας μου από το Forum γιατί αισθάνομαι την ανάγκη να σας ενημερώσω για κάτι άκρως θλιβερό και τραγικό...
    Ο αγαπημένος (για πολλούς θέλω να πιστεύω) Macgyver εφυγε απρόσμενα και ξαφνικά τα ξημερώματα της 26ης Δεκεμβρίου μπροστά στα μάτια της μαμάς του, την ώρα που της μιλούσε... Τις πρώτες μέρες το σοκ και η θλίψη μου ηταν τόσο μεγάλη που είχα άρνηση της πραγματικότητας και απλά δεν ήθελα να το δεχτώ...Προσωπικά θα μου λείψει πάρα πολύ και ήδη μου λείπει πολύ ο πολύτιμος ιντερνετικός μου φίλος... Είδα πως το τελευταίο του μήνυμα στο forum ήταν 24 Δεκεμβρίου.. Εύχομαι οι περισσότεροι εδώ μέσα να τον θυμούνται όπως εγώ, με αγάπη και θαυμασμό για την εκρηκτική του προσωπικότητα, την αφοπλιστική του ειλικρίνεια, τον σεβασμό, την ευγένεια και τον ιδιαίτερα επικοινωνιακό τρόπο γραφής του.. Καλή αντάμωση φίλε Αγγελε...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Ελπίδα, τα συλλυπητήριά μας!!!

    Είχα την απορία τί έγινε ο φίλτατος Άγγελος! Ήταν και δικός μου ιντερνετικός φίλος! Μου είχε λείψει πολύ και είχα την απορία τί απέγινε!

    Ένας πολύ καλός μου φίλος, ο Άγγελος. Θα τα πούμε στον παράδεισο φίλε μου!!!

    Ελπίδα, σε ευχαριστώ πάρα πολύ γι' αυτό το γράμμα!!

    Μακάρι να φύγω κι εγώ έτσι
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    απίστευτο πόσο κρίμα και πόσο μάταια όλα αυτά...

    πολλές διαφωνίες αλλά και πολλές συζητήσεις με τον Αγγελο..

    συλλυπητήρια στους οικείους του και δύναμη στην μητέρα του ,δεν έχει χειρότερο πράγμα για μια μάνα...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    (!!!!!) τι λες τωρα!!
    και βεβαια ηταν αγαπητος σε ολους και οσες διαφωνιες και εντασεις υπηρξαν ηταν πολλα χρονια πριν...
    εδω και χρονια ηταν ηρεμος, ευγενης και καθολου ερριστικος. λυπαμαι..
    συλλυπητηρια και σε σενα και στους δικους του...
    ειχε γινει αισθητη η απουσια του, αλλα κατα διαστηματα απειχε απο το φορουμ και δεν σκεφτηκα τπτ κακο.
    ανακοπη επαθε;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Πω πω! Μπήκα σ' αυτό το θέμα νομίζοντας πως θα διαβάσω κάποιο μήνυμα που ήθελες ν' απευθύνεις στον Macgyver και βλέπω αυτό... Έχω σοκαριστεί! Κι εγώ είχα μιλήσει πολλές φορές μαζί του, είχαμε μια πιο κοντινή επαφή απ' ότι με άλλα μέλη του φόρουμ... Λυπάμαι πολύ! Θερμά συλλυπητήρια σ' εσένα και στην οικογένεια του... Καλό Παράδεισο να έχει!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    380
    Συλλυπητήρια. Θερμά συλλυπητήρια.
    Όπως τα έγραψες Ελπίδα. Ευγενικός και ταυτόχρονα εκρηκτικός.
    Μια σταθερή, στοιβαρή και βοηθητική για πολλούς παρουσία στο φόρουμ μας, χρόνια τώρα, που είχε τον σεβασμό των περισσότερων.
    Ανταλλάξαμε κατά καιρούς κουβέντες και μηνύματα. Ενίοτε είχα μια έγνοια με τα μηνύματα του, αλλά και όσες φορές του είχα στείλει "παρατήρηση" γιατί σε θέματα φαρμάκων, από διάθεση να είναι βοηθητικός, ξεπερνούσε κάποια όρια και πρότεινε αγωγές και δοσολογίες, πάντοτε αποδεχόταν τις "παρατηρήσεις" και τη διαγραφή των μηνυμάτων του, με ευγένεια και σεβασμό και φυσικά, πάντοτε είχε και τον δικό μου σεβασμό.

    Οπου κι αν βρίσκεται πια, θα τον θυμόμαστε με αγάπη.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    κριμα. δεν ηταν και πολυ μεγαλος.
    τον εκτιμουσα για αυτα που εγραφε .ηταν ευγενικος
    κριμα που αφησε και ανθρωπους πισω που τον αγαπανε και τωρα θα εχουν σκασει

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Σε όλους μας θα λείψει πολύ Homebod. Να είσαι καλά !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    πολλές διαφωνίες αλλά και πολλές συζητήσεις με τον Αγγελο....

    Πολλές διαφωνίες αλλά πάντα τεκμηριωμένες και πάντα με σεβασμό προς τους συνομιλητές του...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ανακοπη επαθε;
    Σε ευχαριστώ.. θα τον θυμόμαστε ολοι με πολλή αγάπη... ναι, ανακοπή.. απρόσμενη... την προηγούμενη μέρα μιλούσαμε και ήταν μια χαρά...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    Συλλυπητήρια. Θερμά συλλυπητήρια.
    Όπως τα έγραψες Ελπίδα. Ευγενικός και ταυτόχρονα εκρηκτικός.
    Μια σταθερή, στοιβαρή και βοηθητική για πολλούς παρουσία στο φόρουμ μας, χρόνια τώρα, που είχε τον σεβασμό των περισσότερων.
    Ανταλλάξαμε κατά καιρούς κουβέντες και μηνύματα. Ενίοτε είχα μια έγνοια με τα μηνύματα του, αλλά και όσες φορές του είχα στείλει "παρατήρηση" γιατί σε θέματα φαρμάκων, από διάθεση να είναι βοηθητικός, ξεπερνούσε κάποια όρια και πρότεινε αγωγές και δοσολογίες, πάντοτε αποδεχόταν τις "παρατηρήσεις" και τη διαγραφή των μηνυμάτων του, με ευγένεια και σεβασμό και φυσικά, πάντοτε είχε και τον δικό μου σεβασμό.

    Οπου κι αν βρίσκεται πια, θα τον θυμόμαστε με αγάπη.
    Ετσι ειναι ακριβώς όπως τον περιγράφεις... Να είσαι καλά...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Πω πω! Μπήκα σ' αυτό το θέμα νομίζοντας πως θα διαβάσω κάποιο μήνυμα που ήθελες ν' απευθύνεις στον Macgyver και βλέπω αυτό... Έχω σοκαριστεί! Κι εγώ είχα μιλήσει πολλές φορές μαζί του, είχαμε μια πιο κοντινή επαφή απ' ότι με άλλα μέλη του φόρουμ... Λυπάμαι πολύ! Θερμά συλλυπητήρια σ' εσένα και στην οικογένεια του... Καλό Παράδεισο να έχει!
    Κι εγώ έπαθα μεγάλο σοκ όταν με τηλεφώνησε η μαμά του να μου πει το τραγικό γεγονός... την προηγούμενη μέρα είχαμε επικοινωνήσει και ήταν μια χαρά... Μεγάλη απώλεια για όλους μας...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑΨ View Post
    Πολλές διαφωνίες αλλά πάντα τεκμηριωμένες και πάντα με σεβασμό προς τους συνομιλητές του...
    με τον Αγγελο απολάμβανα τις προσωπικες μας συζητήσεις ,μετα τις δημοσιες μας διαφωνιες ....πολλα σκαμπανεβασματα ...ομολογώ όταν βίωσα μια δυσκολη εμπειρια ήταν από τους πρώτους που μου είπε πέντε πράγματα και ήταν όλα τόσο εύστοχα..

    εγώ θέλω να τον θυμάμαι με όλα του, ήταν δικά του κομμάτια, ξέρω ταλαιπωρηθηκε πολύ με το κομμάτι το ψυχολογικό .
    είχες οοως όλοι μας και καλές μέρες και άσχημες...αν ξεχάσω τις άσχημες θα ειναι σαν να απορρίπτω ένα δικό του κομμάτι και δεν το κάνω...


    οι άνθρωποι ειναι το σύνολο τους ,στο τέλος όμως δεν μένει τίποτα παρά μόνο μια ανάμνηση..

    αυτή η ανάμνηση λοιπόν εμένα με ηρεμεί και μου φτάνει!

    εφόσον είσαι κοντά τους ,δύναμη στην μητέρα του πλέον, ο Αγγελος πιστεύω είναι εκεί που πρεπει και βλέποντας όλο αυτό ακόμα και εδώ θα είναι χαρούμενος γιατί καταβαθος αυτό ήθελε, να νιώσει την κατανόηση και την αποδοχή!!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Life is a joke man!!!...Απίστευτο...Από τα μηνύματα του καταλάβαινες ότι δεν είχε καμμία κακεντρέχεια...Ειχε τις απόψεις του αλλά ποτέ δεν προσπαθούσε να τις επιβάλλει...Μιλούσε πάντα με ευγένεια και σεβασμό...Καλό Παράδεισο να έχει ο άνθρωπος.
    Αεον και Ελπίδα έχετε ιδέα τι απέγιναν οι boo και Natalia_sups?..Τις είχα έγνοια.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Απιστευτο ήταν ένας κύριος.... Συλληπητήρια στους ανθρωπους του

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •