Αισθάνομαι πολύ άσχημα...πείτε μου κάτι.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715

    Αισθάνομαι πολύ άσχημα...πείτε μου κάτι.

    Γεια σας,εδώ και κάτι μέρες πήρα εξητηριο από το Δαφνί είχα κάτσει για 8 μέρες μέσα.Ο λόγος είναι ότι έχω εμμονές μιπως κάνω κακό σε εμένα η στον εαυτό μου.Λοιπον....δεν αισθάνομαι καθόλου καλά σκέφτομαι και την αυτοκτονία γιατί δεν μπορώ να αποδεχτώ πως είμαι έτσι και δεν περνάει μετά από τόσες μέρες..Από τον Αύγουστο παλεύω με το θέμα μου.Περνω ρισπερνταλ 4 σεροκουελ 150 και λυρικα...τι να κάνω;έχουν εξαντληθεί οι υπομονες μου.Σας ευχαριστώ,ελπίζω να το δειτε

  2. #2
    Γιατί δεν σε κράτησαν παραπάνω; Ή τέλος πάντων γιατί δεν έμεινες κι άλλο από την στιγμή που δεν είσαι καλά; Τα παιδιά εδώ που είναι πιο έμπειρα και περισσότερο καιρό από μένα στο φόρουμ σίγουρα θα σε βοηθήσουν.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Νομιζω οτι θα πρεπει να εχεις συνεχη υποστηριξη απο ειδικό, δηλαδη χρειαζεται τουλαχιστον για ενα διαστημα να μπορεις να παιρνεις αμεση υποστηριξη μεχρι η αγωγη που σου δοθηκε να σε "πιασει" που λεμε..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Γειά σου...Κράτα γερά,όλοι παλεύουμε...
    Γράφεις ότι παλεύεις με το θέμα σου και ότι δεν μπορείς να αποδεχτείς πως είσαι έτσι...Εννοείς που έχεις αυτοκτονικό ιδεασμό?...Μίλησέ μας για το θέμα σου.
    Επίσης βλέπω ότι δεν έχεις αντικαταθλιπτικό στην αγωγή σου...Δεν έκριναν οι γιατροί ότι χρειάζεσαι?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Δεν μου έγραψαν αντικαταθλιπτικά γιατί τους είπα ότι με πειραζουν.. δεν ήθελα να κάτσω άλλο μέσα ,με πείραξαν 8 μέρες..Δεν έχω έχω μόνο αυτοκτονικο ιδεασμός.Εχω εμμονές οι οποίες φοβάμαι μιπως σκοτώσω κάποιον και συγκεκριμένα την μητέρα μου και φοβάμαι γενικά μιπως τρελαθώ .Μαζί μετά φάρμακα κάνω και ομοιοπαθητική.Φοβαμαι για την ζωή μου.Σας ευχαριστώ που απαντήσατε και θέλω να μιλάμε γιατί δεν νιώθω καλά.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Νομιζω οτι θα πρεπει να εχεις συνεχη υποστηριξη απο ειδικό, δηλαδη χρειαζεται τουλαχιστον για ενα διαστημα να μπορεις να παιρνεις αμεση υποστηριξη μεχρι η αγωγη που σου δοθηκε να σε "πιασει" που λεμε..
    Όταν λες άμεση υποστήριξη;τι εννοείς;Πες μου γιατί θέλω να μάθω τι εννοείς..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Γεια σας,εδώ και κάτι μέρες πήρα εξητηριο από το Δαφνί είχα κάτσει για 8 μέρες μέσα.Ο λόγος είναι ότι έχω εμμονές μιπως κάνω κακό σε εμένα η στον εαυτό μου.Λοιπον....δεν αισθάνομαι καθόλου καλά σκέφτομαι και την αυτοκτονία γιατί δεν μπορώ να αποδεχτώ πως είμαι έτσι και δεν περνάει μετά από τόσες μέρες..Από τον Αύγουστο παλεύω με το θέμα μου.Περνω ρισπερνταλ 4 σεροκουελ 150 και λυρικα...τι να κάνω;έχουν εξαντληθεί οι υπομονες μου.Σας ευχαριστώ,ελπίζω να το δειτε
    αντιθετα πρεπει να αισθανεσαι τυχερος που ειχες ιατρικη περιθαλψη για το προβλημα που αντιμετωπισες. οταν σου φυγει ολο αυτο το αγχος θα σταματησεις να σκεφτεσαι τετοια

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Το ψυχιατρείο δεν είναι το ιδανικό περιβάλλον για να ιαθείς...Είσαι παραδωμένος στον φόβο και στις εμμονές...Σωστα σου έδωσαν αντιψυχωσικά αλλά και το αντικαταθλιπτικό ίσως είναι απαραίτητο...
    Επίσης χρειάζεσαι κάποιον θεραπευτή να μιλάς και να εκλογικεύεις τις σκέψεις σου μεχρι να καταλαγιάσει η φουρτούνα.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Το ψυχιατρείο δεν είναι το ιδανικό περιβάλλον για να ιαθείς...Είσαι παραδωμένος στον φόβο και στις εμμονές...Σωστα σου έδωσαν αντιψυχωσικά αλλά και το αντικαταθλιπτικό ίσως είναι απαραίτητο...
    Επίσης χρειάζεσαι κάποιον θεραπευτή να μιλάς και να εκλογικεύεις τις σκέψεις σου μεχρι να καταλαγιάσει η φουρτούνα.
    Καλησπέρα yoco σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον..!είναι σε ύφεση τα ψυχολογικά μου.Τραβιεμε από το καλοκαίρι με αυτό το θέμα με τις εμμονές και όλα αυτά που με επηρεάζουν.Το έχω ξαναπεράσει και έκανα υποτροπη τον Αύγουστο.Και τώρα είμαι σε μια κατάσταση που δεν ξέρω πως να κοινηθώ πραγματικά

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον στο ποστ που εκανα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    [QUOTE=Yoco Choco;1216666]Το ψυχιατρείο δεν είναι το ιδανικό περιβάλλον για να ιαθείς...Είσαι παραδωμένος στον φόβο και στις εμμονές...Σωστα σου έδωσαν αντιψυχωσικά αλλά και το αντικαταθλιπτικό ίσως είναι απαραίτητο...
    Επίσης χρειάζεσαι κάποιον θεραπευτή να μιλάς και να εκλογικεύεις τις σκέψεις σου μεχρι να καταλαγιάσει η φουρτούνα.[/QUOTE
    Ψυχοθεραπεία εννοείς ε yoco ;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Θέλω να το τελειώσω βασικα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Πιστεύω πως δεν μπορώ να το γυρίσω αυτήν την φορα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Πιστεύω πως δεν μπορώ να το γυρίσω αυτήν την φορα
    Κι όμως γυρίζει...Καμμία κατάσταση δεν είναι τελεσίδικη...Βρες ανθρώπους να το επικοινωνήσεις να μην το κρατάς μέσα σου.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,447
    φιλαρακι χριαζετε πάντα να εχεις κάποιον να σου στέκετε σε αυτο που περνας κι εσυ πονας σα άνθρωπος και παλεύεις μια κατάσταση που δε φταις κι εσυ .η σκεψη μας μαζι σου κρατα γερα καθε μερα ειν μια νεα αρχη να γινεσε λιγο πιο σοφος στην ψυχη κι να μεταδόσεις οτι εκανες κι τα καταφερες να εισαι καλα κι σε αλους ανθρωπους να παλευουν κατι που τους πονα.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Με αγχώνει πολύ κάτι που είχε γίνει παλιότερα, μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας?
    By Stavrosbmw in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 19-07-2017, 18:32
  2. εχω ζοριστει πολυ ασχημα
    By fragile in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 15-08-2014, 18:13
  3. αισθάνομαι πολύ άσχημα λόγω χωρισμού
    By dwyn in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 100
    Last Post: 16-11-2012, 00:44
  4. Νιώθω πολύ άσχημα
    By Λαθρόβιος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-12-2011, 09:58
  5. Το ξεγέλασα και αισθάνομαι πολύ καλύτερα
    By GIORGOS296 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 30-01-2008, 13:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •