Διαυγεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    166

    Διαυγεια

    καλησπέρα στο φορουμ.Βλεπω ότι μετά το επεισόδιο δεν εχω διαυγεια και νιώθω το μυαλο μου αδειο.Παει 8 μήνες αυτή η κατάσταση.Το έχει κάποιος αλλος;του εφυγε;

  2. #2
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by crixus95 View Post
    καλησπέρα στο φορουμ.Βλεπω ότι μετά το επεισόδιο δεν εχω διαυγεια και νιώθω το μυαλο μου αδειο.Παει 8 μήνες αυτή η κατάσταση.Το έχει κάποιος αλλος;του εφυγε;
    απο οτι εχω δει τα μυνηματα σου ειναι μονο 8 μηνες λογικο ειναι να νιωθεις ετσι δωσε χρονο στον εαυτο σου βλεπε κανα βιντεο διαβασε βιβλια και με τον καιρο θα στρωσει.ψυχωση ειναι δεν ειναι γριπη θελει χρονο για να φτιαξει το βασικο ειναι να μην παθεις αλλη υποτροπη και να τηρεις τη αγωγη που σου εδωσε ο γιατρος γιατι καθε υποτροπη αφηνει καταλοιπα και το παν ειναι να αποφυγουμε την υποτροπη για να νιωθουμε πιο λειτουργικοι και με πιο ελαφρια αγωγη.γιατι αν δεν την τηρουμε θα καταντησουμε στο τελος να παιρνουμε leponex που ειναι το πιο βαρυ φαρμακο με πολλες παρενεργειες ακομα και θανατο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    166
    δεν είναι λίγοι 8 μήνες εγώ πιστεύω πως τα φάρμακα μου έκαναν ζημια και τώρα τρέχω και δεν φτάνω και είναι λες και έχω πάθει αννοια 28 χρονών άνθρωπος που ακούστηκε το κεφάλι μου έγινε μπελντες από τα γιατρουδακια που μόνο φάρμακα ξέρουν να δίνουν και δεν δίνουν σαφή απάντηση στον ασθενή.

  4. #4
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by crixus95 View Post
    δεν είναι λίγοι 8 μήνες εγώ πιστεύω πως τα φάρμακα μου έκαναν ζημια και τώρα τρέχω και δεν φτάνω και είναι λες και έχω πάθει αννοια 28 χρονών άνθρωπος που ακούστηκε το κεφάλι μου έγινε μπελντες από τα γιατρουδακια που μόνο φάρμακα ξέρουν να δίνουν και δεν δίνουν σαφή απάντηση στον ασθενή.
    δινουν φαρμακα γιατι ετσι αντιμετωπιζεται η παθηση σκεψου τα παλια χρονια που τους εκαιγαν στην πυρα η τους εκαναν λοβοτομη με αμφιβολα αποτελεσματα.και γω δεν στο κρυβω τον πρωτο καιρο ειχα ελλειψη συγκεντρωσης με το καιρο εφτιαξε.ναι για μενα ειναι λιγοι οι 8 μηνες εγω εκανα πανω απο 2 χρονια να μου φυγει και η μεταψυχωτικη καταθλιψη η απαισιοδοξια και ανημπορια αλλα εκανα ενα καλο δεν εκοψα ποτε τα φαρμακα και ειμαι σε αυτο το επιπεδο το σχετικα καλο και μπορω να οδηγω να εχω καλη κριτικη ικανοτητα συγκεντρωση μνημη καλο προσανατολισμο.με το καιρο βελτιωθηκαν ολα αυτα και με βοηθησε που διαβαζα αγγλικες ειδησεις και ετσι εξασκουσα και τα αγγλικα αλλα και το μυαλο μου.ποτε δεν ειναι αργα μην απελπιζεσαι.ασε που το κρατος λογω της παθησης σου μπορει να σε βοηθησει να δουλεψεις λιγα χρονια σε συγκριση με καποιον που θα δουλευε 40 χρονια και να βγαλεις δικη σου συνταξη αναπηριας και να χεις μετα πολυ ελευθερο χρονο σε συγκριση με καποιον που θα δουλευε ως τα γεραματα

Similar Threads

  1. Ψυχωση και διαυγεια-Αντιψυχωτικα και στουμπος..
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 09-11-2020, 00:26
  2. Ξαφνικά δεν έχω αρκετή διαύγεια
    By jumaru17 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 11-07-2019, 05:46
  3. Διαύγεια
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 24
    Last Post: 28-10-2010, 05:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •