Παρενέργεια αντιβίωσης ;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693

    Παρενέργεια αντιβίωσης ;;

    Καλημέρα ελπίζω να είστε όλοι καλά παιδιά!! Παίρνω εδώ και 11 μέρες αμοξιλ μετά από μια επέμβαση που έκανα στην γνάθο. Τις τελευταίες 4 μέρες νιώθω πραγματικά οτι καταρρέω. Δεν μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά, ζαλίζομαι, με το ζόρι περπατάω, νιώθω φοβερά βαρύ το κεφάλι και μια πίεση στο πίσω μέρος και ανά στιγμές νιώθω οτι χάνομαι. Υποψιάζομαι οτι είναι από την αντιβίωση μιας που η επεμβαση πήγε καλά. Η δεν ξέρω από τπ σοκ που πέρασα τις πρώτες μέρες; Κάποιος που να ένιωσε κάπως έτσι με αντιβίωση; Έχω αρχίσει να τρομάζω για τα καλά οτι θα καταλήξω νοσοκομείο με λιποθυμία η κάτι χειρότερο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Καλημέρα ελπίζω να είστε όλοι καλά παιδιά!! Παίρνω εδώ και 11 μέρες αμοξιλ μετά από μια επέμβαση που έκανα στην γνάθο. Τις τελευταίες 4 μέρες νιώθω πραγματικά οτι καταρρέω. Δεν μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά, ζαλίζομαι, με το ζόρι περπατάω, νιώθω φοβερά βαρύ το κεφάλι και μια πίεση στο πίσω μέρος και ανά στιγμές νιώθω οτι χάνομαι. Υποψιάζομαι οτι είναι από την αντιβίωση μιας που η επεμβαση πήγε καλά. Η δεν ξέρω από τπ σοκ που πέρασα τις πρώτες μέρες; Κάποιος που να ένιωσε κάπως έτσι με αντιβίωση; Έχω αρχίσει να τρομάζω για τα καλά οτι θα καταλήξω νοσοκομείο με λιποθυμία η κάτι χειρότερο.
    Καλησπρα επικοινωνησε με τον γναθοχειρουργο σου και πες του το.. Μπορει να σε πειραζει η αντιβιωση δεν ειναι κατι.. Και εγω ειχα θεμα με μια αντιβιωση που ειχα παρει αλλα εγω ειχα στομαχικες διαταραχες.. Εσενα μπορει να σε επηρεαζει αλλιως παρε τον γιατρο σου γιατι μπορει να πρεπει να σε δει αμα δεν φταιει η αντιβιωση και φταιει κατι απο την επεμβαση.. Παντως μην αγχωνεσαι επικοινωνησε και θα σου πει τι να κανεις

Similar Threads

  1. Ξεχνάω πράγματα..... παρενέργεια αντικαταθλιπτικού;
    By Unlucky1980 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 27-04-2021, 21:25
  2. μια ενοχλητικοτατη παρενεργεια ssri ......
    By Macgyver in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 13-05-2017, 03:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •