To πάει αργά... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 134
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Κρίνοντας από το ''έχω καεί από τους προηγούμενους'' δεν θεωρώ οτι είναι ανήλικοι αλλά ίσως μικροί σε ηλικία και λίγο ανώριμοι.

    Σχέση αυτό που έχουν δεν πολυθεωρείται και πιστεύω οτι είναι και λίγο ριγμένος ο φίλος εδώ γιατί εξαρχής έχει φορτωθεί τα ψυχολογικά και τα λάθη των προηγούμενων και τεστάρεται διαρκώς, πράγμα πολύ άδικο για τον οποιονδήποτε και χωρίς να έχει δείξει άσχημα δείγματα, το αντίθετο μάλιστα. Δεν ξεκινάς μια κατάσταση με το '''εχω καεί οπότε εσένα θα σε περάσω τα 40 κύματα'', τι φταίει αυτός για τους προηγούμενους?

    Οπότε μιλάμε εξαρχής για κάτι άνισο εφόσον αυτός ικανοποιεί την αίσθηση ασφάλειας της και η ίδια χωρίς να προχωράει τη φάση, κρατάει το σεξουαλικό σαν κάποιου είδους τρόπαιο αν περάσει τα τεστ.

    Επίσης, πως λες κάνω σχέση χωρίς να έχεις κάνει σεξ? Κι αν το σεξ είναι κακό, μετά τι λες?

    Δεν επικροτώ την ''ατιμία'' και την απιστία στις περισσότερες των περιπτώσεων αλλά όταν πρόκειται για ξεκάθαρες καταστάσεις και ισότιμες. Τώρα σε αυτή την περίπτωση ναι μάλλον θα πω ζήσε τη ζωή σου και μην βάζεις τις ανάγκες σου κάτω από των άλλων - όχι μόνο τις σεξουαλικές αλλά και τις ψυχολογικές γιατί και χαμένος νιώθει ο θεματοθέτης και προσπαθεί μόνο μέσα από τα λόγια και τα φιλάκια και τα μηνύματα καλημέρας να αποκτήσει αυτοπεποίθηση για να συνεχίσει την ιστορία χωρίς να μπαίνει σε πειρασμούς, μόνος του όλα δηλαδή.

    Για αυτό και μου κακοφάνηκε η ταμπέλα της 2ης κοπέλας γιατί τουλάχιστον αυτή είναι ξεκάθαρη και δεν ταλαιπωρεί κάποιον.
    Θεματοθέτη, δεν είναι κάποιο βραβείο το σεξ για να το πάρεις αν είσαι καλό παιδί, φοβάμαι οτι αν δεν έχει βγει ακόμα το ερωτικό μάλλον κάποιες άλλες, βαθύτερες ανάγκες καλύπτει η 1η κοπέλα μαζί σου κι αυτό το θεωρώ λάθος.
    Προφανώς κι εμείς εδώ λέμε απλά την άποψή μας χωρίς να ξέρουμε ακριβώς οπότε απλά συζήτα το μαζί της και ακολούθα το ένστικτό σου και γενικά μην λες μεγάλα λόγια και υποσχέσεις χωρίς να ξέρεις ακριβώς τι γίνεται στο μυαλό του κάθε ανθρώπου γιατί μπορεί να απογοητευτείς.

    Σαφώς κι αν προχωρήσει η φάση σας θα ξεκόψεις με την 2η κοπέλα αλλά πραγματικά πιστεύω οτι στη παρούσα φάση είναι κάτι το οποίο μπορεί να σε τονώσει ψυχολογικά και να αποκτήσεις την αυτοπεποίθηση που σου λείπει από την άλλη κατάσταση.

    For the record, πρόσφατα είχα αντίστοιχη κουβέντα με φίλη μου η οποία είχε χάσει κάθε αυτοεκτίμηση επειδή αυτός που τραβιόταν και τον ήθελε πολύ δεν ήθελε να κάνουν σεξ, μια βαριόταν, μια είχε δουλειά, μια είχε τα θέματά του, μια το ενα το άλλο και ήταν σε δίλημμα γιατί υπήρχε κάποιος πολύ ωραίος τύπος που την προσέγγιζε όχι με ''σκοπό σοβαρό'' αλλά φλέρτ και σεξουαλική επικοινωνία. Και της έλεγα να μην το σκέφτεται καν και βουρ στον ωραίο τύπο από το να κάθεται να μιζεριάζει με τον άλλο. Ε εντέλει έκανε κάτι με τον 2ο, πέρασε τέλεια, της φέρθηκε άψογα κι ένιωσε πολύ ανεβασμένη και παρόλο που η επικοινωνία τους ήταν αυτή και μόνο χωρίς κάποια ''σοβαρή'' συνέχεια βρήκε το θάρρος και αντιμετώπισε τον άλλο οπως του άξιζε.
    Τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να είμαστε για όλους μητέρα τερέζα, ας λύσουν μόνοι τους τα θέματα τους πριν τα φορτώσουν σε άλλο άνθρωπο και το σεξ είναι πηγή ζωής, ας το χαρούμε!
    βασικα, για την δευτερη κοπελα, δεν ξερουμε τπτ απολυτως, παρα μονο οτι ηταν διαθεσιμη να κανουν σεξ.
    θα πρεπει να μας εξηγησει εκεινος γιατι τσιμπησε την συγκεκριμενη ταμπελα...

    "σχεση", δεν θεωρειται οτι εχουν αντικειμενικα. αν ομως ο ιδιος εκφραζεται υπερβολικα, ή της ταζει λαγους με πετραχειλια. ή μεταξυ τους λενε οτι εχουν "σχεση", δικαιωμα τους. ειδικα αν ειναι πιτσιρικια. σε αυτην την περιπτωση ομως ειναι ατιμια να ψαχνεται αλλου, χωρις να της μιλησει.

    επισης, δεν ξερω καθολου αν της κοπελας οντως δεν της εχει βγει το ερωτικο, ή προσπαθει επιτηδες να το καθυστερησει για να μην την πει "ευκολη"...

  2. #17
    Οι ηλικίες μας έχουν εύρος από 27 ως 33...
    Η 1η κοπέλα μ είχε εξηγηθεί ότι θέλει να καθυστερήσει το ερωτικό για να με γνωρίσει καλύτερα, μιας κ με προηγούμενους ξεκίνησε καλά κ κατέληξε άσχημα. Δε ρώτησα λεπτομέρειες, δε μ ένοιαζε να μάθω... Ειναι μια κοπέλα που μου εμπνέει εμπιστοσύνη παρ όλα αυτά.
    Για την 2η δε ξέρω κ πολλά είναι η αλήθεια, αλλά μου φάνηκε εύκολη απ τον τρόπο της...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Οι ηλικίες μας έχουν εύρος από 27 ως 33...
    Η 1η κοπέλα μ είχε εξηγηθεί ότι θέλει να καθυστερήσει το ερωτικό για να με γνωρίσει καλύτερα, μιας κ με προηγούμενους ξεκίνησε καλά κ κατέληξε άσχημα. Δε ρώτησα λεπτομέρειες, δε μ ένοιαζε να μάθω... Ειναι μια κοπέλα που μου εμπνέει εμπιστοσύνη παρ όλα αυτά.
    Για την 2η δε ξέρω κ πολλά είναι η αλήθεια, αλλά μου φάνηκε εύκολη απ τον τρόπο της...
    Α οκ τώρα το πιασα το σκεπτικό σου.
    Εύκολη απο τον τρόπο της = έχει θέματα και δεν κάνει για σχέση.
    Μάλιστα.

    Μιλάμε για ενήλικες που η μεν ξέρει τι θέλει και η άλλη όχι και σε τραβάει κι εσένα σε αυτό το παιχνιδάκι οπότε no problem, κάτσε να πολεμήσεις με την πρώτη που κάνει για σχέση τα ψυχολογικά από τους προηγούμενους χωρίς άλλη συζήτηση και περίμενε μέχρι να σε θεωρήσει άξιο για να κάνετε σεξ.
    Απλά να ξέρεις η ζωή τα φέρνει πολύ αλλιώς μερικές φορές και τα φαινόμενα απατούν πολύ. Να είσαι πιο σωστός στη κρίση σου στους ανθρώπους, οι γενικότητες και το τσουβάλιασμα δεν χρειάζονται.


  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 01-03-2023 at 09:39.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 01-03-2023 at 09:39.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 01-03-2023 at 09:39.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Οι ηλικίες μας έχουν εύρος από 27 ως 33...
    Η 1η κοπέλα μ είχε εξηγηθεί ότι θέλει να καθυστερήσει το ερωτικό για να με γνωρίσει καλύτερα, μιας κ με προηγούμενους ξεκίνησε καλά κ κατέληξε άσχημα. Δε ρώτησα λεπτομέρειες, δε μ ένοιαζε να μάθω... Ειναι μια κοπέλα που μου εμπνέει εμπιστοσύνη παρ όλα αυτά.
    Για την 2η δε ξέρω κ πολλά είναι η αλήθεια, αλλά μου φάνηκε εύκολη απ τον τρόπο της...
    κοιτα, αφου θεωρεις οτι δεν ειναι καταλληλη για σχεση μια γυναικα που θελει να κανει σεξ μαζι σου, τοτε πολυ καλα σου κανει και σε ψηνει η αλλη.
    κατσε να περιμενεις κανενα 5 μηνο μηπως σου κανει την χαρη να σου κατσει.
    στο μεταξυ, μην πεσεις απ τα συννεφα αν καποτε μαθεις οτι πηδιεται με αλλους που την καινε, αλλα εσενα σε βλεπει σαν "καλο παιδι" και σε θελει "για σχεση"....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Εύκολη απο τον τρόπο της = έχει θέματα και δεν κάνει για σχέση.

    [/B]
    εδω, ΝΑΙ, συμφωνουμε!!!!
    κακα τα ψεμματα οσο πιο ευκολη ειναι μια γυναικα τοσο πιο χαμηλη η ποιοτητα της.
    για αυτο τα παλιοτερα χρονια αλλα και σημερα σε πολλα μερη του κοσμου η μεγαλυτερη αρετη μιας γυναικας ειναι η παρθενια της.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    εδω, ΝΑΙ, συμφωνουμε!!!!
    κακα τα ψεμματα οσο πιο ευκολη ειναι μια γυναικα τοσο πιο χαμηλη η ποιοτητα της.
    για αυτο τα παλιοτερα χρονια αλλα και σημερα σε πολλα μερη του κοσμου η μεγαλυτερη αρετη μιας γυναικας ειναι η παρθενια της.
    ναι, και κυριως στο χωριο σου το 1950 που νομιζεις οτι εχουμε..

  10. #25
    kopela93
    Guest
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 01-03-2023 at 09:42.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 01-03-2023 at 09:43.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, και κυριως στο χωριο σου το 1950 που νομιζεις οτι εχουμε..
    ΝΑΙ,
    αυτη ειναι μια σωστη απαντηση!

  13. #28
    Οκ θα μπω σε καποιες λεπτομέρειες για την 1η κοπέλα ... Στην παρουσα φαση δουλευει πολλές ώρες μέσα στην ημέρα
    (απ τις 9 το πρωί ως τις 9 το βραδυ), πολλες φορες ομως θα περασει απ το σπίτι στον γυρισμο κ ας ειναι κουρασμενη να με δει έστω για λίγο...
    Τα ρεπό της θέλει να τα περνάμε μαζί, κ αν τύχει να βγει με φίλες θα ναι όλο στα μυνηματα μαζί μου.
    Θελει να με γνωρίσει στις φίλες της κ μάλιστα έχω δει τυχαία συνομιλια στο messenger της που με εκθειάζει σε μια απ αυτες...
    Προσπαθει λοιπόν να μοιράσει την ημέρα της στην δουλειά της κ σε μένα.
    Απο εμφάνιση δεν βρίσκω την παραμικρή ατέλεια πανω της. Λες κ ήταν αυτό που πάντα ηθελα...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Μην δίνεις σημασία στις συμβουλές που σου δίνουν εδώ μέσα. Απλά σκάνε από το κακό τους που η 1η κοπέλα ειναι και σοβαρή και εμφανίσιμη και δεν πηγαίνει με όποιον βρει και τους χαλάει την πιάτσα.
    Λογικό το βρίσκω (ασχέτως αν έχει καεί στο παρελθόν ή όχι) να θέλει να σε γνωρίσει πρώτα και να δει και αν όντως ταιριάζετε και να να ναι σίγουρη πως δεν την θες μόνο για σεξ αλλά για σχέση.
    Και σίγουρα ειναι ανήθικο να την κερατώσεις γιατι ουσιαστικά έχετε σχέση απλά δεν έχετε προχωρήσει ακόμα και εκείνη έχει δεθεί μαζί σου! Οπότε είσαι απαράδεκτος ακόμα και που το σκέφτηκες να κάνεις κάτι με άλλη!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Οκ θα μπω σε καποιες λεπτομέρειες για την 1η κοπέλα ... Στην παρουσα φαση δουλευει πολλές ώρες μέσα στην ημέρα
    (απ τις 9 το πρωί ως τις 9 το βραδυ), πολλες φορες ομως θα περασει απ το σπίτι στον γυρισμο κ ας ειναι κουρασμενη να με δει έστω για λίγο...
    Τα ρεπό της θέλει να τα περνάμε μαζί, κ αν τύχει να βγει με φίλες θα ναι όλο στα μυνηματα μαζί μου.
    Θελει να με γνωρίσει στις φίλες της κ μάλιστα έχω δει τυχαία συνομιλια στο messenger της που με εκθειάζει σε μια απ αυτες...
    Προσπαθει λοιπόν να μοιράσει την ημέρα της στην δουλειά της κ σε μένα.
    Απο εμφάνιση δεν βρίσκω την παραμικρή ατέλεια πανω της. Λες κ ήταν αυτό που πάντα ηθελα...
    Quote Originally Posted by little View Post
    Μην δίνεις σημασία στις συμβουλές που σου δίνουν εδώ μέσα. Απλά σκάνε από το κακό τους που η 1η κοπέλα ειναι και σοβαρή και εμφανίσιμη και δεν πηγαίνει με όποιον βρει και τους χαλάει την πιάτσα.
    Λογικό το βρίσκω (ασχέτως αν έχει καεί στο παρελθόν ή όχι) να θέλει να σε γνωρίσει πρώτα και να δει και αν όντως ταιριάζετε και να να ναι σίγουρη πως δεν την θες μόνο για σεξ αλλά για σχέση.
    Και σίγουρα ειναι ανήθικο να την κερατώσεις γιατι ουσιαστικά έχετε σχέση απλά δεν έχετε προχωρήσει ακόμα και εκείνη έχει δεθεί μαζί σου! Οπότε είσαι απαράδεκτος ακόμα και που το σκέφτηκες να κάνεις κάτι με άλλη!
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    εδω, ΝΑΙ, συμφωνουμε!!!!
    κακα τα ψεμματα οσο πιο ευκολη ειναι μια γυναικα τοσο πιο χαμηλη η ποιοτητα της.
    για αυτο τα παλιοτερα χρονια αλλα και σημερα σε πολλα μερη του κοσμου η μεγαλυτερη αρετη μιας γυναικας ειναι η παρθενια της.
    Ο Πύργος της Βαβέλ εδώ μέσα πραγματικά, σηκώνω τα χέρια ψηλά, πιο σουρεαλισμός κι από ταινία του Ταραντίνο.
    Εξαιρετικά επιχειρήματα και ταμπέλες για την ''σοβαρή'', ''για σχέση'','' τέλεια'', ''χωρίς θέματα'' γυναίκα και τα χαρακτηριστικά αυτής.
    Προτείνω όλες τις υπόλοιπες να τις κάψουμε στην πυρά ή να τις στειρώσουμε για παραδειγματισμό.
    I'm out.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είναι αργά;
    By East22 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 18-06-2022, 23:40
  2. Είναι αργά για πιστοποίηση;
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 14-08-2021, 01:01
  3. παει παει η νηπενθες!
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-2011, 19:36
  4. Replies: 31
    Last Post: 02-12-2010, 22:54
  5. αργα ή οχι??
    By Vgirl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 15-12-2009, 17:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •