To πάει αργά... - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 134
  1. #61
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ουτε και με σενα, προχωρησε. αρα, στα ιδια ειστε με τις υπολοιπες γνωριμιες της...

    Ενα, το πολύ δύο ραντεβού έβγαινε με τον καθένα κ τους απομάκρυνε μετά, δεν της κάναν... Με μενα άλλαζε το πρόγραμμα της για να βγει, απομακρυνθηκε από φίλες κ οικογένεια τον πρώτο καιρό κ τώρα που δουλεύει 12ωρα από μένα θελει να περνάει για να με βλέπει... Νομιζω καμία σχέση με τους άλλους δεν έχω...

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Ενα, το πολύ δύο ραντεβού έβγαινε με τον καθένα κ τους απομάκρυνε μετά, δεν της κάναν... Με μενα άλλαζε το πρόγραμμα της για να βγει, απομακρυνθηκε από φίλες κ οικογένεια τον πρώτο καιρό κ τώρα που δουλεύει 12ωρα από μένα θελει να περνάει για να με βλέπει... Νομιζω καμία σχέση με τους άλλους δεν έχω...
    Καλα... νομιζε....
    Ενας ερωτευμενος άνθρωπος, δεν ειναι στην κατατονια και στην καταθλιψη οταν ειναι με αυτον που ποθει και μαλιστα τον πρωτο καιρο!. Αυτη ερχεται επισκεψη κι ειστε σαν τις συμπεθερες.. σου λεω, πιστευω οτι θελει ΑΛΛΟΝ αλλα ο αλλος δεν είναι καλη περιπτωση, ειτε γιατί δεν την θελει, ειτε γιατι ειναι ρεμαλι. Σε εσενα βλεπει εναν " αντικειμενικα" καταλληλο, που ομως ΔΕΝ ΠΟΘΕΙ.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Ο άλλος πως προκύπτει? Δεν υπάρχει αλλος... Οτι χρόνο έχει τον αφιερώνει σε μενα. Κ μου το λέει ότι με γουσταρει κ ότι με θελει. Κ ζηλιες εχει κανει βλεποντας με με γυναικες στα σοσιαλ. Έχω δει το κινητό της, την έχω ακούσει να την παιρνουν τηλ κ να λέει ότι είναι σε μενα χαλαρα χωρις να θελει να κρυψει κατι. Δεν κρύβει κατι γκομενικο είναι το μόνο σίγουρο... Ειναι δικό της το θέμα κ το παραδεχεται κ φοβαται να με χάσει μου το πε ξεκάθαρα...
    Δεν σου ειπα οτι ασχολειται με αλλον, αλλα οτι ΘΕΛΕΙ αλλον ΕΡΩΤΙΚΑ. Αυτο δεν σημαινει οτι επικοινωνουν. Μπορει να μην την θελει εκεινος.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Tην ρώτησες την κοπέλα τι έχει και ήταν σε τόσο άσχημη κατάσταση. Ενδιαφέρθηκες ουσιαστικά για εκείνη; Ή απλά σκέφτεσαι ότι δεν θα πηδήξεις σύντομα;
    Ισως να ναι παρθένα, ίσως να ντρέπεται για το σώμα της....δεν ξέρεις τι χαζό μπορεί να την απασχολεί ακομα και αν εσυ την βλέπεις τέλεια. Ή να εχει καποιο σοβαρό θέμα που την απασχολεί, οικογενειακό, υγειας.
    Αν δεν ενδιαφέρεσαι πραγματικά για εκείνη και σε νοιάζει το σεξ πρώτα από όλα τότε καλύτερα να βρεις κάποιον άλλον που να της αξίζει !
    Εσύ απλα σκέφτεσαι ότι δεν σου κάθεται, και δεν είδα πουθενα να σκας για το τι την απασχολεί.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by peter View Post
    UPDATE: Ηρθε σπίτι μ μετα την δουλεια κ σοριαστηκε στον καναπέ... με το ζόρι της έπαιρνα κουβέντα. Μου ζήτησε συγγνώμη κ μ ευχαρίστησε που δείχνω κατανόηση... Burn out, κατάθλιψη δε ξέρω τι περνάει... Κ δε ξέρω πόσο υπομονή να κάνω... Δεν κάνει θεατρο παντως, όντως ζορίζεται... Πριν φύγει με φίλησε με όσες δυνάμεις είχε κ όταν γύρισε σπίτι της με ξαναπήρε να μ ευχαριστήσει...
    Καλό θα ήταν τέτοιες ''διαγνώσεις'' να αποφεύγονται.. Πόσο μάλλον για να δικαιολογήσουμε άλλες καταστάσεις.
    Άτομα με κατάθλιψη και burn out αποσύρονται παντελώς από τη ζωή και τη λειτουργικότητα, ούτε βρίσκουν ''γκόμενο'' ούτε βγαίνουν με φίλες, ούτε δουλεύουν, ούτε καν κάποιες φορές σηκώνονται από το κρεβάτι.
    Λίγο προσοχή και σεβασμός γιατί υπάρχουν άνθρωποι που υποφέρουν πραγματικά από αυτά.
    Επίσης μην ξεχνάμε οτι δεν άκουσες ''δεν μπορώ να κάνουμε σεξ γιατί είμαι κουρασμένη κι έχω κατάθλιψη''.
    Άκουσες ''έχω καεί από προηγούμενους και για αυτό με σένα δεν θα κάνω σεξ''.
    Pls με τις διαγνώσεις του καναπε.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by little View Post
    Tην ρώτησες την κοπέλα τι έχει και ήταν σε τόσο άσχημη κατάσταση. Ενδιαφέρθηκες ουσιαστικά για εκείνη; Ή απλά σκέφτεσαι ότι δεν θα πηδήξεις σύντομα;
    Ισως να ναι παρθένα, ίσως να ντρέπεται για το σώμα της....δεν ξέρεις τι χαζό μπορεί να την απασχολεί ακομα και αν εσυ την βλέπεις τέλεια. Ή να εχει καποιο σοβαρό θέμα που την απασχολεί, οικογενειακό, υγειας.
    Αν δεν ενδιαφέρεσαι πραγματικά για εκείνη και σε νοιάζει το σεξ πρώτα από όλα τότε καλύτερα να βρεις κάποιον άλλον που να της αξίζει !
    Εσύ απλα σκέφτεσαι ότι δεν σου κάθεται, και δεν είδα πουθενα να σκας για το τι την απασχολεί.
    Σωστά, ας φορτωθούμε από το πρώτο λεπτό μιας ερωτικής ''σχέσης'' ΧΩΡΙΣ ΣΕΞ τα ψυχολογικά του καθενός λες κι είμαστε η μαμά του.
    Που ακούστηκε να θέλουμε σεξ από τις ερωτικές σχέσεις, καλύτερα να βρει κάποιον που θα της λεει ''εγώ ορκίζομαι δεν θα σε πηδήξω ποτέ'' για να είναι σωστός σύντροφος.
    Βγες από το box της ''μικρής εύθραυστης πριγκίπισσας'' που θέλει μόνο κανάκεμα, μιλάμε για ενήλικες σχέσεις και συμπεριφορές, όχι για 15χρονα που δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

  7. #67
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    μιλάμε για ενήλικες σχέσεις και συμπεριφορές, όχι για 15χρονα που δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
    Αν κρίνω από άλλα ποστ η λιτλ πρέπει να είναι όντως ανήλικη οπότε λογικό να τα βλέπει ετσι

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Αν κρίνω από άλλα ποστ η λιτλ πρέπει να είναι όντως ανήλικη οπότε λογικό να τα βλέπει ετσι
    Δεν πήγαινε για αυτή το τελευταίο, γενικά το είπα γιατί πάμε να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα.
    Επίσης, δεν το ξέρω αυτό και δεν νομίζω να είναι ανήλικη. Απλά κάποια μυαλά και νοοτροπίες μένουν κολλημένα στην ανωριμότητα τέτοιων ηλικιών.
    Και δεν δικαιολογώ μέσω της ηλικίας τα πάντα btw, σε πολλά σχόλια της μια χαρά την έχει κάνει τη (μισογυνίστικη) κριτικούλα της που δεν συνάδει με το ηλικιακό. Κι εμείς έχουμε υπάρξει 15-16-17-18-19-20 δεν λέγαμε τέτοια, ούτε κριτικάραμε έτσι τους ανθρώπους και τις γυναίκες εν προκειμένω.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Εντάξει εγώ ΘΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΌΜΟΥΝ χωρίς να περιμένω όφελος (σεξ πχ) από κάποιον πρώτα για να ενδιαφερθώ μετά!
    Ο καθένας όπως νοιώθει πράττει και κάποια πράγματα μας κάνουν να ξεχωρίζουμε και απο τα ζώα άλλωστε.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Δεν πήγαινε για αυτή το τελευταίο, γενικά το είπα γιατί πάμε να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα.
    Επίσης, δεν το ξέρω αυτό και δεν νομίζω να είναι ανήλικη. Απλά κάποια μυαλά και νοοτροπίες μένουν κολλημένα στην ανωριμότητα τέτοιων ηλικιών.
    Και δεν δικαιολογώ μέσω της ηλικίας τα πάντα btw, σε πολλά σχόλια της μια χαρά την έχει κάνει τη (μισογυνίστικη) κριτικούλα της που δεν συνάδει με το ηλικιακό. Κι εμείς έχουμε υπάρξει 15-16-17-18-19-20 δεν λέγαμε τέτοια, ούτε κριτικάραμε έτσι τους ανθρώπους και τις γυναίκες εν προκειμένω.
    Εσύ κανεις μισογυνίστικη κριτική φάτσα φόρα και θες να βγεις και από πάνω. Βγάζεις σκάρτη όποια δεν κάνει όσα εσύ και της κάνεις shaming. Είσαι μέγας μισογύνης και είσαι και γυναίκα.

  11. #71
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Δεν πήγαινε για αυτή το τελευταίο, γενικά το είπα γιατί πάμε να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα.
    Επίσης, δεν το ξέρω αυτό και δεν νομίζω να είναι ανήλικη. Απλά κάποια μυαλά και νοοτροπίες μένουν κολλημένα στην ανωριμότητα τέτοιων ηλικιών.
    Και δεν δικαιολογώ μέσω της ηλικίας τα πάντα btw.
    Καλά κάνεις και δεν τα δικαιολογείς μεσω της ηλικίας , εγω μέχρι να δω λογική σκέψη θα συνεχίσω να πιστεύω ότι πρόκειται για 15χρονο , ή εστω για πολύ νεαρή ενήλικη χωρις καμία εμπειρία στις σχέσεις.

    Επιστρέφω όμως στο θέμα:

    Πετραν, πας να γίνεις κακομοιρούλης. Σεβόμαστε τα καλά παιδιά ΜΟΝΟ όταν ξερουν τι θέλουν.

    Το "θα το κάνουμε σύντομα" εσένα δεν σου δινει ΤΙΠΟΤΑ. Αν τη βλέπεις ερωτικά και θες σχέση, ζητησε της να είστε μαζί και μη δέχεσαι ηλίθιες δικαιολογίες. Αν δεν είναι σίγουρη για σενα στους 3 μήνες δεν θα είναι ούτε στους 6. Γιατί την αφήνεις να ερχεται όποτε γουστάρει σπίτι σου? Ξεκαθάρισε της ότι θέλεις σχέση , όχι σε μισό χρόνο, τώρα.

    Αλλιως πες στη κοπελίτσα όταν νιώσει έτοιμη για σχέση να ερθει να σε βρει. Και συνέχισε τη ζωούλα σου σαν ελεύθερος που είσαι.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by little View Post
    Εσύ κανεις μισογυνίστικη κριτική φάτσα φόρα και θες να βγεις και από πάνω. Βγάζεις σκάρτη όποια δεν κάνει όσα εσύ και της κάνεις shaming. Είσαι μέγας μισογύνης και είσαι και γυναίκα.
    Τα έχεις πολύ μπερδεμένα μέσα στο κεφάλι σου και δεν είμαι εδώ για να σε ξεμπερδέψω, υπάρχουν και οι ειδικοί ή και η αυτογνωσία και η αυτοκριτική για ότι μας απασχολεί και μας δυσκολεύει. Ας μην τα περιμένουμε όλα μόνιμα από τους άλλους, πάρε τη ζωή και τα προβλήματα σου στα χέρια σου και βγες από το safe box πόσο μάλλον αν δεν είσαι ανήλικη.
    Δεν έχει να κάνει με το τι κάνω εγώ, δεν κριτικάρω με βάση αυτό, σχολιάζω τις καταστάσεις με βάση τη κοινή λογική κι όχι με κοινωνικές νόρμες του 1950 ή χαρακτηριστικά rom com ταινιών του Hollywood.
    Scripta manent επίσης για το ποια είναι μισογύνης, οπότε το αφήνω στην άκρη αυτό και δεν θέλω άλλη αντιπαράθεση μαζί σου γιατί δεν είμαι η ψυχολόγος σου.

  13. #73
    Quote Originally Posted by little View Post
    Εντάξει εγώ ΘΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΌΜΟΥΝ χωρίς να περιμένω όφελος (σεξ πχ) από κάποιον πρώτα για να ενδιαφερθώ μετά!
    Ο καθένας όπως νοιώθει πράττει και κάποια πράγματα μας κάνουν να ξεχωρίζουμε και απο τα ζώα άλλωστε.
    Υποτίθεται ότι το σεξ είναι "όφελος" και για τη κοπέλα και για τον Πέτρο. Αν του κάτσει, θα είναι επειδή το θέλουν και οι 2. Δεν υπάρχει κερδισμένος και χαμένος. Επίσης η ανιδιοτέλεια χαρακτηρίζει πιο πολύ τις γονεϊκές- παιδικές σχέσεις. Όχι τις ερωτικες.

    Quote Originally Posted by little View Post
    Εσύ κανεις μισογυνίστικη κριτική φάτσα φόρα και θες να βγεις και από πάνω. Βγάζεις σκάρτη όποια δεν κάνει όσα εσύ και της κάνεις shaming. Είσαι μέγας μισογύνης και είσαι και γυναίκα.
    Καθρεφτάκι ξέχασες να κάνεις

  14. #74
    Quote Originally Posted by little View Post
    Tην ρώτησες την κοπέλα τι έχει και ήταν σε τόσο άσχημη κατάσταση. Ενδιαφέρθηκες ουσιαστικά για εκείνη; Ή απλά σκέφτεσαι ότι δεν θα πηδήξεις σύντομα;
    Ισως να ναι παρθένα, ίσως να ντρέπεται για το σώμα της....δεν ξέρεις τι χαζό μπορεί να την απασχολεί ακομα και αν εσυ την βλέπεις τέλεια. Ή να εχει καποιο σοβαρό θέμα που την απασχολεί, οικογενειακό, υγειας.
    Αν δεν ενδιαφέρεσαι πραγματικά για εκείνη και σε νοιάζει το σεξ πρώτα από όλα τότε καλύτερα να βρεις κάποιον άλλον που να της αξίζει !
    Εσύ απλα σκέφτεσαι ότι δεν σου κάθεται, και δεν είδα πουθενα να σκας για το τι την απασχολεί.

    Δεν τα διάβασες όλα τα προηγούμενα μάλλον (ειναι κ πολλά η αληθεια)... Η κοπέλα είναι σα μοντέλο, δεν έχει θέμα με το σώμα της, σπίτι της είναι όλα καλα κ φυσικά δεν είναι παρθενα... Στην δουλειά το αποδίδει ξεκάθαρα... φυσικά κ δείχνω ενδιαφέρον κ μ ευχαριστεί γι αυτό...

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Δεν τα διάβασες όλα τα προηγούμενα μάλλον (ειναι κ πολλά η αληθεια)... Η κοπέλα είναι σα μοντέλο, δεν έχει θέμα με το σώμα της, σπίτι της είναι όλα καλα κ φυσικά δεν είναι παρθενα... Στην δουλειά το αποδίδει ξεκάθαρα... φυσικά κ δείχνω ενδιαφέρον κ μ ευχαριστεί γι αυτό...
    πετρο μου, δεν θελω να σε ταραξω, αλλα δεν υπαρχει σεξουαλικα ενεργη γυναικα 28 χρονων που να σε γουσταρει ερωτικα, να ειστε ελευθεροι, να ξερει οτι γουσταρεις και να μην κανει σεξ μαζι σου επι 3 μηνες... μονο αν δεν σε γουσταρει (ερωτικα παντα), μπορει να συμβει αυτο..

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είναι αργά;
    By East22 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 18-06-2022, 23:40
  2. Είναι αργά για πιστοποίηση;
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 14-08-2021, 01:01
  3. παει παει η νηπενθες!
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-2011, 19:36
  4. Replies: 31
    Last Post: 02-12-2010, 22:54
  5. αργα ή οχι??
    By Vgirl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 15-12-2009, 17:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •