To πάει αργά...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 134
  1. #1

    To πάει αργά...

    Γνωρισα μια κοπέλα πριν 2.5 μηνες περίπου. Απιστευτη χημεία απ το 1ο ραντεβού, κ στο επόμενο πέσαν κ φιλιά...
    Κ εκεί που πιστευα ότι θα προχωρήσουμε μου πετάει την κλασική ατάκα "θέλω λίγο τον χρόνο μου, έχω καεί από προηγούμενους, θέλω να σε γνωρίσω καλύτερα κτλ κτλ"
    Το δεχτηκα μιας κ είδα ωραία πράγματα πάνω της που δεν έχω δει σε άλλην... θα στείλει κάθε πρωί την καλημέρα της, θα με νοιαστει για το πως είμαι κ πως πήγε η μέρα μου, ενώ μου εκδηλώνει διαρκώς ότι με θελει με γλυκά φιλιά κ ωραία λογια. Κανουμε πολλά πράγματα μαζί, περνάμε ομορφα αλλά όταν πάω να προχωρήσω με φρενάρει λεγοντας μου "οχι ακομα, αλλά σύντομα "
    Στο μεταξυ προσφατα γνώρισα κ μια πολυ εκλυστικη κοπελα που με θελει ερωτικά ,αλλά σε 2 περιπτώσεις που μπορούσα (κ δε θα το μάθαινε κ κανεις) δεν έκανα τίποτα μαζί της σκεπτόμενος ότι δε θα ταν τίμιο...
    Πλεον μου μπαίνουν διλήμματα όμως... πόσο να περιμένω? Η 1η έχει οτι ζητω απο μια σχεση, αλλά δε μου δίνει ακόμα το ερωτικό κομμάτι, ενώ η 2η μου δίνει το ερωτικό, αλλά ξέρω ότι έχει θέματα κ δεν είναι για σοβαρη σχεση...
    Δε ξέρω αν γίνομαι υπερβολικός, αλλά 2.5 μηνες δεν είναι μεγάλο διάστημα για να μην έχει γίνει τίποτα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    συμφορουμιτη σε μια σχεση η γυναικα απαιτει δεσμευση και ο αντρας σεξ
    εαν δεν εχεις σεξ εισαι χαζος

  3. #3
    Ειναι 10αρι η 1η, δεν έχω βρει πιο όμορφη κ έχει κ τα άλλα στοιχεία που θέλω. Γι αυτό περίμενα ως τώρα...

  4. #4
    kopela93
    Guest
    Φαίνεται να μιλάς με ωραία λόγια για την πρώτη. Για κείνη ψήνεσαι πιο πολύ αλλά επειδή τα θες όλα δικά σου θες να απλώσεις το χέρι και να αρπάξεις ο,τι βρεις. Έτσι προσπαθώντας να έχεις και τα δύο, θα χάσεις σίγουρα το ένα.
    Ζύγισε τα και δες τι θες πιο πολύ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Για κείνη ψήνεσαι πιο πολύ αλλά επειδή τα θες όλα δικά σου θες να απλώσεις το χέρι και να αρπάξεις ο,τι βρεις. .
    οχι βεβααια, θελει τα αυτονοητα που θελει καθε αντρας απο μια γυναικα.
    εαν δεν μπορει να του τα δωσει η πρωτη θα στραφει στην δευτερη.
    το ερωτημα ειναι ποσο θα περιμενει.

  6. #6
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    οχι βεβααια, θελει τα αυτονοητα που θελει καθε αντρας απο μια γυναικα.
    εαν δεν μπορει να του τα δωσει η πρωτη θα στραφει στην δευτερη.
    το ερωτημα ειναι ποσο θα περιμενει.
    Διαφωνώ. Δεν είναι ότι θέλει όλο το πακέτο από την πρώτη. Πιστεύω ότι θέλει πιο πολύ να περνάει καλά παρά να μπει σε διαδικασία σχέσης και να παλεύει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Διαφωνώ. Δεν είναι ότι θέλει όλο το πακέτο από την πρώτη. Πιστεύω ότι θέλει πιο πολύ να περνάει καλά παρά να μπει σε διαδικασία σχέσης και να παλεύει.
    δεν καταλαβαινω το σκεπτικο σου.
    καποιος θετει ενα ερωτημα με καποια δεδομενα πληροφοριες.
    βασει αυτων πρεπει να κινηθεις και να δωσεις μια ισως απαντηση η βοηθεια.

  8. #8
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν καταλαβαινω το σκεπτικο σου.
    .
    Δεν πειράζει

  9. #9
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Διαφωνώ. Δεν είναι ότι θέλει όλο το πακέτο από την πρώτη. Πιστεύω ότι θέλει πιο πολύ να περνάει καλά παρά να μπει σε διαδικασία σχέσης και να παλεύει.

    Το αντίθετο ακριβώς. Θελω όλο το πακέτο απ την 1η κ να μπω σε διαδικασία σοβαρής σχεσης

  10. #10
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Το αντίθετο ακριβώς. Θελω όλο το πακέτο απ την 1η κ να μπω σε διαδικασία σοβαρής σχεσης
    Άμα το ήθελες, θα καθοσουν να το σκεφτείς;;; Δεν καταλαβαίνεις πως λειτουργεί. Νομίζεις ότι δεν πρόκειται να σού δώσει σεξ και ότι έχεις κάτι να χάσεις γι'αυτό σκέφτεσαι την επιλογή νούμερο δύο. Αν ήσουν 100% για σχέση, θα έκανες υπομονή εφόσον αυτή θέλει πρώτα να σε γνωρίσει πριν κάνει τη μαλακία.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Γνωρισα μια κοπέλα πριν 2.5 μηνες περίπου. Απιστευτη χημεία απ το 1ο ραντεβού, κ στο επόμενο πέσαν κ φιλιά...
    Κ εκεί που πιστευα ότι θα προχωρήσουμε μου πετάει την κλασική ατάκα "θέλω λίγο τον χρόνο μου, έχω καεί από προηγούμενους, θέλω να σε γνωρίσω καλύτερα κτλ κτλ"
    Το δεχτηκα μιας κ είδα ωραία πράγματα πάνω της που δεν έχω δει σε άλλην... θα στείλει κάθε πρωί την καλημέρα της, θα με νοιαστει για το πως είμαι κ πως πήγε η μέρα μου, ενώ μου εκδηλώνει διαρκώς ότι με θελει με γλυκά φιλιά κ ωραία λογια. Κανουμε πολλά πράγματα μαζί, περνάμε ομορφα αλλά όταν πάω να προχωρήσω με φρενάρει λεγοντας μου "οχι ακομα, αλλά σύντομα "
    Στο μεταξυ προσφατα γνώρισα κ μια πολυ εκλυστικη κοπελα που με θελει ερωτικά ,αλλά σε 2 περιπτώσεις που μπορούσα (κ δε θα το μάθαινε κ κανεις) δεν έκανα τίποτα μαζί της σκεπτόμενος ότι δε θα ταν τίμιο...
    Πλεον μου μπαίνουν διλήμματα όμως... πόσο να περιμένω? Η 1η έχει οτι ζητω απο μια σχεση, αλλά δε μου δίνει ακόμα το ερωτικό κομμάτι, ενώ η 2η μου δίνει το ερωτικό, αλλά ξέρω ότι έχει θέματα κ δεν είναι για σοβαρη σχεση...
    Δε ξέρω αν γίνομαι υπερβολικός, αλλά 2.5 μηνες δεν είναι μεγάλο διάστημα για να μην έχει γίνει τίποτα?
    Εσυ θα κρινεις το λιγο και το πολυ διαστημα. Αν δεν θελεις να περιμενεις αλλι, της το λες και φεύγεις. " μου αρεσεις, αλλα θελω να προχωρησουμε και ερωτικα. Δεν θα περιμενω αλλο. Γεια." Παντως η σκεψη σου να μην τα μπερδεψεις και με αλλη, εμενα μ αρεσει πολυ. Αποφασισε πρωτα τι θα κανεις με την 1 και προχωρα μετα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Γνωρισα μια κοπέλα πριν 2.5 μηνες περίπου. Απιστευτη χημεία απ το 1ο ραντεβού, κ στο επόμενο πέσαν κ φιλιά...
    Κ εκεί που πιστευα ότι θα προχωρήσουμε μου πετάει την κλασική ατάκα "θέλω λίγο τον χρόνο μου, έχω καεί από προηγούμενους, θέλω να σε γνωρίσω καλύτερα κτλ κτλ"
    Το δεχτηκα μιας κ είδα ωραία πράγματα πάνω της που δεν έχω δει σε άλλην... θα στείλει κάθε πρωί την καλημέρα της, θα με νοιαστει για το πως είμαι κ πως πήγε η μέρα μου, ενώ μου εκδηλώνει διαρκώς ότι με θελει με γλυκά φιλιά κ ωραία λογια. Κανουμε πολλά πράγματα μαζί, περνάμε ομορφα αλλά όταν πάω να προχωρήσω με φρενάρει λεγοντας μου "οχι ακομα, αλλά σύντομα "
    Στο μεταξυ προσφατα γνώρισα κ μια πολυ εκλυστικη κοπελα που με θελει ερωτικά ,αλλά σε 2 περιπτώσεις που μπορούσα (κ δε θα το μάθαινε κ κανεις) δεν έκανα τίποτα μαζί της σκεπτόμενος ότι δε θα ταν τίμιο...
    Πλεον μου μπαίνουν διλήμματα όμως... πόσο να περιμένω? Η 1η έχει οτι ζητω απο μια σχεση, αλλά δε μου δίνει ακόμα το ερωτικό κομμάτι, ενώ η 2η μου δίνει το ερωτικό, αλλά ξέρω ότι έχει θέματα κ δεν είναι για σοβαρη σχεση...
    Δε ξέρω αν γίνομαι υπερβολικός, αλλά 2.5 μηνες δεν είναι μεγάλο διάστημα για να μην έχει γίνει τίποτα?
    Εγώ είμαι της άποψης why not both?
    Με την έννοια οτι ακόμα αυτό που έχεις με την 1η δεν εξελίσσεται ακόμα σε σχέση ερωτική αφού λείπει το ερωτικό στοιχείο οπότε δεν υπάρχει και η ''ατιμία'' στην υπόθεση.
    Το ''θέλω λίγο τον χρόνο μου'' για τον κάθε άνθρωπο σημαίνει κάτι διαφορετικό και καλύπτει δικές του ανάγκες. Οπότε κάνε κι εσύ αυτό που θες για να καλύψεις τις δικές σου ανάγκες και να ζήσεις τη ζωή σου με πράγματα που σε ευχαριστούν γιατί μια ζωή την έχουμε και καλό είναι να κοιτάμε και λίγο τις δικές μας ανάγκες, ποτέ εις βάρος των άλλων βέβαια αλλά ούτε και το αντίστροφο φυσικά.
    Επίσης αυτό το ''έχω καεί από προηγούμενους'' very boomer και ολίγον τι χειριστικό σε μια τόσο πρώιμη φάση, μην το κουβαλήσεις αυτό πάνω σου, είναι δικό της θέμα, ούτε βέβαια να απομακρυνθείς και να αλλάξεις συμπεριφορά αλλά κάνε κι εσύ οτι σε ευχαριστεί γιατί μπορεί να περιμένεις αιώνια και να μην αλλάξει κάτι και να το μετανιώσεις. Ίσως αναζητάει από σένα την ασφάλεια που ίσως να μην είχε και να μην καταφέρει εξαιτίας αυτού να σε δει ερωτικά και να καταλήξετε φίλοι χωρίς να το καταλάβεις.
    Επίσης μπορείς να το συζητήσεις μαζί της (οχι βέβαια για τη 2η) αλλά για το μεταξύ σας για να δεις πως το βλέπει δεδομένου οτι 2,5 μήνες είναι αρκετός χρόνος για να προχωρήσει το ερωτικό κομμάτι χωρίς να υπάρχουν αμφιβολίες αλλά ούτε και μεγάλα λόγια και προσυμφωνημένες δεσμεύσεις απλά και μόνο για να γίνει σεξ.
    Τέλος, μπορεί να εκπλαγείς πολύ ευχάριστα κι όχι μόνο ερωτικά από την 2η που ''έχει θέματα και δεν είναι για σοβαρή σχέση'' γιατί σαν ταμπέλα δεν είναι και πολύ ωραίο αυτό και αν ζητάς τη γνώμη μου αυτό το βλέπω πιο πολύ στη 1η κοπέλα οπότε θεωρώ οτι και η 2η την αξίζει την ευκαιρία της χωρίς να την κρίνεις με αυτό τον τρόπο..
    Πόσο χρονών είστε?
    Last edited by konstantina m; 28-02-2023 at 14:04.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Εγώ είμαι της άποψης why not both?
    Με την έννοια οτι ακόμα αυτό που έχεις με την 1η δεν εξελίσσεται ακόμα σε σχέση ερωτική αφού λείπει το ερωτικό στοιχείο οπότε δεν υπάρχει και η ''ατιμία'' στην υπόθεση.

    Το ''θέλω λίγο τον χρόνο μου'' για τον κάθε άνθρωπο σημαίνει κάτι διαφορετικό και καλύπτει δικές του ανάγκες. Οπότε κάνε κι εσύ αυτό που θες για να καλύψεις τις δικές σου ανάγκες και να ζήσεις τη ζωή σου με πράγματα που σε ευχαριστούν γιατί μια ζωή την έχουμε και καλό είναι να κοιτάμε και λίγο τις δικές μας ανάγκες, ποτέ εις βάρος των άλλων βέβαια αλλά ούτε και το αντίστροφο φυσικά.
    Επίσης αυτό το ''έχω καεί από προηγούμενους'' very boomer και ολίγον τι χειριστικό σε μια τόσο πρώιμη φάση, μην το κουβαλήσεις αυτό πάνω σου, είναι δικό της θέμα, ούτε βέβαια να απομακρυνθείς και να αλλάξεις συμπεριφορά αλλά κάνε κι εσύ οτι σε ευχαριστεί γιατί μπορεί να περιμένεις αιώνια και να μην αλλάξει κάτι και να το μετανιώσεις. Ίσως αναζητάει από σένα την ασφάλεια που ίσως να μην είχε και να μην καταφέρει εξαιτίας αυτού να σε δει ερωτικά και να καταλήξετε φίλοι χωρίς να το καταλάβεις.
    Επίσης μπορείς να το συζητήσεις μαζί της (οχι βέβαια για τη 2η) αλλά για το μεταξύ σας για να δεις πως το βλέπει δεδομένου οτι 2,5 μήνες είναι αρκετός χρόνος για να προχωρήσει το ερωτικό κομμάτι χωρίς να υπάρχουν αμφιβολίες αλλά ούτε και μεγάλα λόγια και προσυμφωνημένες δεσμεύσεις απλά και μόνο για να γίνει σεξ.
    Τέλος, μπορεί να εκπλαγείς πολύ ευχάριστα κι όχι μόνο ερωτικά από την 2η που ''έχει θέματα και δεν είναι για σοβαρή σχέση'' γιατί σαν ταμπέλα δεν είναι και πολύ ωραίο αυτό και αν ζητάς τη γνώμη μου αυτό το βλέπω πιο πολύ στη 1η κοπέλα οπότε θεωρώ οτι και η 2η την αξίζει την ευκαιρία της χωρίς να την κρίνεις με αυτό τον τρόπο..
    Πόσο χρονών είστε?
    νομιζω οτι η "ατιμια" εξαρταται απο τις συζητησεις που εχουν κανει μεταξυ τους.
    δηλαδη, αν αυτος που ειναι ενθουσιασμενος της εχει πει οτι δεν εχει κανενα αλλο ερωτικο ενδιαφερον, οτι θελει αυτην και μονο αυτην και περιμενει ποτε θα ειναιε τοιμη κλπ, δεν θελει και δεν ασχολειται με καμια αλλη, τοτε ΝΑΙ ειναι ατιμια να παει με αλλη, εκτος αν της το εξηγησει, οτι δεν μπορει τις πλατωνικες σχεσεις.
    αν δεν εχουν πει πολλα -πολλα, απλα βγαινουν, φλερταρουν και δεν εχουν δωσει πολλες λεπτομερειες για το τι τρεχει στην ζωη τους, τοτε ναι, σαφως δεν εχουν σχεση ακομα και θα δουν στο μελλον αν θα κανουν και τι θα κανουν.
    οποτε φυσικα και μπορει να κανει ο,τι αλλο θελει αν δεν παραμυθιασει καποια.
    σιγουρα η ηλικια ειναι πολυ σημαντικη για το αν ειναι αρκετος χρονος οι 2 μηνες.
    πχ, αν ειναι ανηλικοι, καθολου πολυ δεν ειναι..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νομιζω οτι η "ατιμια" εξαρταται απο τις συζητησεις που εχουν κανει μεταξυ τους.
    δηλαδη, αν αυτος που ειναι ενθουσιασμενος της εχει πει οτι δεν εχει κανενα αλλο ερωτικο ενδιαφερον, οτι θελει αυτην και μονο αυτην και περιμενει ποτε θα ειναιε τοιμη κλπ, δεν θελει και δεν ασχολειται με καμια αλλη, τοτε ΝΑΙ ειναι ατιμια να παει με αλλη, εκτος αν της το εξηγησει, οτι δεν μπορει τις πλατωνικες σχεσεις.
    αν δεν εχουν πει πολλα -πολλα, απλα βγαινουν, φλερταρουν και δεν εχουν δωσει πολλες λεπτομερειες για το τι τρεχει στην ζωη τους, τοτε ναι, σαφως δεν εχουν σχεση ακομα και θα δουν στο μελλον αν θα κανουν και τι θα κανουν.
    οποτε φυσικα και μπορει να κανει ο,τι αλλο θελει αν δεν παραμυθιασει καποια.
    σιγουρα η ηλικια ειναι πολυ σημαντικη για το αν ειναι αρκετος χρονος οι 2 μηνες.
    πχ, αν ειναι ανηλικοι, καθολου πολυ δεν ειναι..
    Κρίνοντας από το ''έχω καεί από τους προηγούμενους'' δεν θεωρώ οτι είναι ανήλικοι αλλά ίσως μικροί σε ηλικία και λίγο ανώριμοι.

    Σχέση αυτό που έχουν δεν πολυθεωρείται και πιστεύω οτι είναι και λίγο ριγμένος ο φίλος εδώ γιατί εξαρχής έχει φορτωθεί τα ψυχολογικά και τα λάθη των προηγούμενων και τεστάρεται διαρκώς, πράγμα πολύ άδικο για τον οποιονδήποτε και χωρίς να έχει δείξει άσχημα δείγματα, το αντίθετο μάλιστα. Δεν ξεκινάς μια κατάσταση με το '''εχω καεί οπότε εσένα θα σε περάσω τα 40 κύματα'', τι φταίει αυτός για τους προηγούμενους?

    Οπότε μιλάμε εξαρχής για κάτι άνισο εφόσον αυτός ικανοποιεί την αίσθηση ασφάλειας της και η ίδια χωρίς να προχωράει τη φάση, κρατάει το σεξουαλικό σαν κάποιου είδους τρόπαιο αν περάσει τα τεστ.

    Επίσης, πως λες κάνω σχέση χωρίς να έχεις κάνει σεξ? Κι αν το σεξ είναι κακό, μετά τι λες?

    Δεν επικροτώ την ''ατιμία'' και την απιστία στις περισσότερες των περιπτώσεων αλλά όταν πρόκειται για ξεκάθαρες καταστάσεις και ισότιμες. Τώρα σε αυτή την περίπτωση ναι μάλλον θα πω ζήσε τη ζωή σου και μην βάζεις τις ανάγκες σου κάτω από των άλλων - όχι μόνο τις σεξουαλικές αλλά και τις ψυχολογικές γιατί και χαμένος νιώθει ο θεματοθέτης και προσπαθεί μόνο μέσα από τα λόγια και τα φιλάκια και τα μηνύματα καλημέρας να αποκτήσει αυτοπεποίθηση για να συνεχίσει την ιστορία χωρίς να μπαίνει σε πειρασμούς, μόνος του όλα δηλαδή.

    [B]Για αυτό και μου κακοφάνηκε η ταμπέλα της 2ης κοπέλας γιατί τουλάχιστον αυτή είναι ξεκάθαρη και δεν ταλαιπωρεί κάποιον.

    Θεματοθέτη, δεν είναι κάποιο βραβείο το σεξ για να το πάρεις αν είσαι καλό παιδί, φοβάμαι οτι αν δεν έχει βγει ακόμα το ερωτικό μάλλον κάποιες άλλες, βαθύτερες ανάγκες καλύπτει η 1η κοπέλα μαζί σου κι αυτό το θεωρώ λάθος.
    Προφανώς κι εμείς εδώ λέμε απλά την άποψή μας χωρίς να ξέρουμε ακριβώς οπότε απλά συζήτα το μαζί της και ακολούθα το ένστικτό σου και γενικά μην λες μεγάλα λόγια και υποσχέσεις χωρίς να ξέρεις ακριβώς τι γίνεται στο μυαλό του κάθε ανθρώπου γιατί μπορεί να απογοητευτείς.

    Σαφώς κι αν προχωρήσει η φάση σας θα ξεκόψεις με την 2η κοπέλα αλλά πραγματικά πιστεύω οτι στη παρούσα φάση είναι κάτι το οποίο μπορεί να σε τονώσει ψυχολογικά και να αποκτήσεις την αυτοπεποίθηση που σου λείπει από την άλλη κατάσταση.

    For the record, πρόσφατα είχα αντίστοιχη κουβέντα με φίλη μου η οποία είχε χάσει κάθε αυτοεκτίμηση επειδή αυτός που τραβιόταν και τον ήθελε πολύ δεν ήθελε να κάνουν σεξ, μια βαριόταν, μια είχε δουλειά, μια είχε τα θέματά του, μια το ενα το άλλο και ήταν σε δίλημμα γιατί υπήρχε κάποιος πολύ ωραίος τύπος που την προσέγγιζε όχι με ''σκοπό σοβαρό'' αλλά φλέρτ και σεξουαλική επικοινωνία. Και της έλεγα να μην το σκέφτεται καν και βουρ στον ωραίο τύπο από το να κάθεται να μιζεριάζει με τον άλλο. Ε εντέλει έκανε κάτι με τον 2ο, πέρασε τέλεια, της φέρθηκε άψογα κι ένιωσε πολύ ανεβασμένη και παρόλο που η επικοινωνία τους ήταν αυτή και μόνο χωρίς κάποια ''σοβαρή'' συνέχεια βρήκε το θάρρος και αντιμετώπισε τον άλλο οπως του άξιζε.
    Τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να είμαστε για όλους μητέρα τερέζα, ας λύσουν μόνοι τους τα θέματα τους πριν τα φορτώσουν σε άλλο άνθρωπο και το σεξ είναι πηγή ζωής, ας το χαρούμε!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Γνωρισα μια κοπέλα πριν 2.5 μηνες περίπου. Απιστευτη χημεία απ το 1ο ραντεβού, κ στο επόμενο πέσαν κ φιλιά...
    Κ εκεί που πιστευα ότι θα προχωρήσουμε μου πετάει την κλασική ατάκα "θέλω λίγο τον χρόνο μου, έχω καεί από προηγούμενους, θέλω να σε γνωρίσω καλύτερα κτλ κτλ"
    Το δεχτηκα μιας κ είδα ωραία πράγματα πάνω της που δεν έχω δει σε άλλην... θα στείλει κάθε πρωί την καλημέρα της, θα με νοιαστει για το πως είμαι κ πως πήγε η μέρα μου, ενώ μου εκδηλώνει διαρκώς ότι με θελει με γλυκά φιλιά κ ωραία λογια. Κανουμε πολλά πράγματα μαζί, περνάμε ομορφα αλλά όταν πάω να προχωρήσω με φρενάρει λεγοντας μου "οχι ακομα, αλλά σύντομα "
    Στο μεταξυ προσφατα γνώρισα κ μια πολυ εκλυστικη κοπελα που με θελει ερωτικά ,αλλά σε 2 περιπτώσεις που μπορούσα (κ δε θα το μάθαινε κ κανεις) δεν έκανα τίποτα μαζί της σκεπτόμενος ότι δε θα ταν τίμιο...
    Πλεον μου μπαίνουν διλήμματα όμως... πόσο να περιμένω? Η 1η έχει οτι ζητω απο μια σχεση, αλλά δε μου δίνει ακόμα το ερωτικό κομμάτι, ενώ η 2η μου δίνει το ερωτικό, αλλά ξέρω ότι έχει θέματα κ δεν είναι για σοβαρη σχεση...
    Δε ξέρω αν γίνομαι υπερβολικός, αλλά 2.5 μηνες δεν είναι μεγάλο διάστημα για να μην έχει γίνει τίποτα?
    τι ειδους θεματα εχει η δευτερη κοπελα και γιατι λες οτι δεν ειναι για σοβαρη σχεση;
    η 1η που την θεωρεις καταλληλη για σχεση, δεν εχει θεματα οταν λεει μονη της οτι ειναι καμμενη απο τους προηγουμενους; τι την κανει καταλληλη για σχεση οταν η ιδια νοιωθει "καμμενη";

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είναι αργά;
    By East22 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 19-06-2022, 00:40
  2. Είναι αργά για πιστοποίηση;
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 14-08-2021, 02:01
  3. παει παει η νηπενθες!
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-2011, 20:36
  4. Replies: 31
    Last Post: 02-12-2010, 23:54
  5. αργα ή οχι??
    By Vgirl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 15-12-2009, 18:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •