Για τον Macgyver
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280

    Για τον Macgyver

    Γεια σας!

    Παλαιό μέλος με νέο nickname, και εγγράφομαι ξανά για συγκεκριμένο λόγο, έχοντας διαβάσει εδώ από τη Remedy, το θλιβερό νέο για τον θάνατο του φίλου Macgyver πριν λίγο καιρό. Έπαθα ένα σόκ ομολογώ, με κάποιο τρόπο θέλω να τον αποχαιρετισω και όποιος άλλος φίλος, φίλη αν θέλει να γράψει για αυτόν είτε έχοντας τον γνωρίσει διαδικτυακά μόνο ή και στη ζωή έξω από το φόρουμ.
    Γιατί είχε κάνει πολλούς φίλους εδώ ο Mac, και με τους "εχθρούς" φίλος γινόταν στο τέλος, δεν κρατούσε κακίες ποτέ.
    Είχα τη χαρά να τον γνωρίσω και από κοντά, φιλικά, να έχουμε ανταλλάξει πολλές συζητήσεις και σκέψεις κατά καιρούς. Πολύ είχε χαρεί τις λίγες εξόδους μας για καφεδάκι, γιατί η αλήθεια είναι είχε κλειστεί πολύ ο Μac, λόγω των προβλημάτων του. Όμως δεν το έβαζε κάτω, πάντα με θετική διάθεση και χιούμορ. Τα τελευταία χρόνια είχαμε αραιή επικοινωνία, είχα φύγει και σε άλλο μακρινό μέρος εγώ, όμως διατηρούσαμε μια επαφή με emails, δεν θα ξεχνούσε την ονομαστική μου γιορτή, ήταν ευγενική ψυχή ο Mac, και του άρεσαν οι κουβέντες με τους ανθρώπους εδώ, για αυτό και παρέμεινε τόσο καιρό νομίζω. Ηθελε να βοηθάει αν γνώριζε κάτι και να μας κάνει να σκάμε πότε-πότε και κανένα χαμόγελο...

    Καλό ταξίδι φίλε Άγγελε, είμαι σίγουρη ότι κάπου εκεί ψηλά θα τα διαβάσεις τα μηνύματα μας και θα χαμογελάς και εσύ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Behappy View Post
    Γεια σας!

    Παλαιό μέλος με νέο nickname, και εγγράφομαι ξανά για συγκεκριμένο λόγο, έχοντας διαβάσει εδώ από τη Remedy, το θλιβερό νέο για τον θάνατο του φίλου Macgyver πριν λίγο καιρό. Έπαθα ένα σόκ ομολογώ, με κάποιο τρόπο θέλω να τον αποχαιρετισω και όποιος άλλος φίλος, φίλη αν θέλει να γράψει για αυτόν είτε έχοντας τον γνωρίσει διαδικτυακά μόνο ή και στη ζωή έξω από το φόρουμ.
    Γιατί είχε κάνει πολλούς φίλους εδώ ο Mac, και με τους "εχθρούς" φίλος γινόταν στο τέλος, δεν κρατούσε κακίες ποτέ.
    Είχα τη χαρά να τον γνωρίσω και από κοντά, φιλικά, να έχουμε ανταλλάξει πολλές συζητήσεις και σκέψεις κατά καιρούς. Πολύ είχε χαρεί τις λίγες εξόδους μας για καφεδάκι, γιατί η αλήθεια είναι είχε κλειστεί πολύ ο Μac, λόγω των προβλημάτων του. Όμως δεν το έβαζε κάτω, πάντα με θετική διάθεση και χιούμορ. Τα τελευταία χρόνια είχαμε αραιή επικοινωνία, είχα φύγει και σε άλλο μακρινό μέρος εγώ, όμως διατηρούσαμε μια επαφή με emails, δεν θα ξεχνούσε την ονομαστική μου γιορτή, ήταν ευγενική ψυχή ο Mac, και του άρεσαν οι κουβέντες με τους ανθρώπους εδώ, για αυτό και παρέμεινε τόσο καιρό νομίζω. Ηθελε να βοηθάει αν γνώριζε κάτι και να μας κάνει να σκάμε πότε-πότε και κανένα χαμόγελο...

    Καλό ταξίδι φίλε Άγγελε, είμαι σίγουρη ότι κάπου εκεί ψηλά θα τα διαβάσεις τα μηνύματα μας και θα χαμογελάς και εσύ!
    τινος εισαι εσυ, δηλαδη; σε ξερουμε;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    Breath
    " Έδρασα " κυρίως το '15, '16, '17 Φαντάζομαι τα περισσότερα παλαιά μέλη θα έχουν φύγει από το φόρουμ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Behappy View Post
    Breath
    " Έδρασα " κυρίως το '15, '16, '17 Φαντάζομαι τα περισσότερα παλαιά μέλη θα έχουν φύγει από το φόρουμ.
    τα περισσοτερα παλαια μελη που εχουν "φυγει", εχουν αλλαξει ονομα.. αλλα παρακολουθουν χωρις να γραφουν, κι αλλα εχουν φυγει πραγματικα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Behappy View Post
    Γεια σας!


    Γιατί είχε κάνει πολλούς φίλους εδώ ο Mac, και με τους "εχθρούς" φίλος γινόταν στο τέλος, δεν κρατούσε κακίες ποτέ.
    ήταν ευγενική ψυχή ο Mac, και του άρεσαν οι κουβέντες με τους ανθρώπους εδώ, για αυτό και παρέμεινε τόσο καιρό νομίζω. Ηθελε να βοηθάει αν γνώριζε κάτι και να μας κάνει να σκάμε πότε-πότε και κανένα χαμόγελο...
    Eτσι ακριβώς ηταν... και με τους "εχθρούς" γινόταν φίλος και πάντα να βοηθήσει ηταν πρόθυμος, ευγενικός πραγματικά, αληθινός κύριος... Πόσο κρίμα...

  6. #6
    Quote Originally Posted by Behappy View Post
    Γεια σας!

    Παλαιό μέλος με νέο nickname, και εγγράφομαι ξανά για συγκεκριμένο λόγο, έχοντας διαβάσει εδώ από τη Remedy, το θλιβερό νέο για τον θάνατο του φίλου Macgyver πριν λίγο καιρό. Έπαθα ένα σόκ ομολογώ, με κάποιο τρόπο θέλω να τον αποχαιρετισω και όποιος άλλος φίλος, φίλη αν θέλει να γράψει για αυτόν είτε έχοντας τον γνωρίσει διαδικτυακά μόνο ή και στη ζωή έξω από το φόρουμ.
    Γιατί είχε κάνει πολλούς φίλους εδώ ο Mac, και με τους "εχθρούς" φίλος γινόταν στο τέλος, δεν κρατούσε κακίες ποτέ.
    Είχα τη χαρά να τον γνωρίσω και από κοντά, φιλικά, να έχουμε ανταλλάξει πολλές συζητήσεις και σκέψεις κατά καιρούς. Πολύ είχε χαρεί τις λίγες εξόδους μας για καφεδάκι, γιατί η αλήθεια είναι είχε κλειστεί πολύ ο Μac, λόγω των προβλημάτων του. Όμως δεν το έβαζε κάτω, πάντα με θετική διάθεση και χιούμορ. Τα τελευταία χρόνια είχαμε αραιή επικοινωνία, είχα φύγει και σε άλλο μακρινό μέρος εγώ, όμως διατηρούσαμε μια επαφή με emails, δεν θα ξεχνούσε την ονομαστική μου γιορτή, ήταν ευγενική ψυχή ο Mac, και του άρεσαν οι κουβέντες με τους ανθρώπους εδώ, για αυτό και παρέμεινε τόσο καιρό νομίζω. Ηθελε να βοηθάει αν γνώριζε κάτι και να μας κάνει να σκάμε πότε-πότε και κανένα χαμόγελο...

    Καλό ταξίδι φίλε Άγγελε, είμαι σίγουρη ότι κάπου εκεί ψηλά θα τα διαβάσεις τα μηνύματα μας και θα χαμογελάς και εσύ!
    Λυπάμαι που το μαθαίνω. Τον γνώριζα από εδώ, ανταλλάξαμε και μηνύματα αρκετές φορές. Είναι από τα άτομα που χαιρόμουν την επικοινωνία μαζί του, από τα άτομα στα οποία λόγω του χαρακτήρα τους απαντούσα άνετα, αυθόρμητα κι ακόμα κι αν κάποτε διαφωνούσα ήταν πάντα ευγενικός. Με καταλάβαινε και τον καταλάβαινα σε πολλά. Αγωνιστής της ζωής παρά τα θέματα του τα οποία παρέθετε χωρίς περιστροφές κι αποκρύψεις, άτομο που ακόμα κι αν έγραφε ή απαντούσε υπό τύπο καυγά κατ ουσία αυτό που έγραφε δεν είχε το ύφος, τον τόνο, τις λέξεις, την ένταση ενός καυγά διότι κάτι τέτοιο δεν ήταν στο χαρακτήρα του, από κοντά προφανώς ήταν μειλήχιος, που δεν ύψωνε τόνο φωνής, καταδεχτικός, είχε φτιάξει τις δικές του δουλειές και έδινε εντύπωση καλού επαγγελματία σε σημαντικό βαθμό αυτοδημιούργητου. Αν έμενα Αθήνα θα είχαμε σίγουρα γνωριστεί από κοντά. Άλλη μια φορά μου επιβιώνεται το, οι καλοί άνθρωποι φεύγουν νωρίς.
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    γνωριζα και εγω τον macgyver και ιδιαιτερα την περιοδο του 2015 μεχρι το 2017 μιλουσαμε αρκετα συχνα και με προσωπικα μηνυματα...μετα τον στρατο μου το 2018 χαθηκαμε και αργοτερα οταν εφαγα banned επεστρεψα στο φορουμ 2020-2021 χρησιμοποιοντας το λιγο οποτε μιλουσαμε ακομα ποιο αραια... εγω εχω να πω οτι ηταν μια προσωπικοτητα αρκετα ευχαριστη και του αρεζε να εχει ενα αινιγματικο υφος χωρις να προσβαλει ποτε κανεναν... ευχομαι να εχει μια θεση στον παραδεισο. Αν ξερει καποιο μελος, πως εγινε και εφυγε θα ηθελα να μαθω κατι παραπανω καθως η ηλικια του δεν πρεπει να ηταν πανω απο 55

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Πολύ κρίμα καλό παράδεισο να έχει

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    @ΕΛΠΙΔΑΨ Πραγματικα κύριος σε πολλά ο Mac, μου φαίνεται ακόμα απίστευτο ότι δεν θα επικοινωνήσουμε ποτέ πια, έφυγε τόσο ξαφνικά, ώρες ώρες νομίζω ότι είναι κάποιο αστείο του, όπως του άρεσε καλοπροαίρετα να αστειεύεται με τους φίλους του.

    @ioannis2 Χαίρομαι που βλέπω γνώριμα μέλη με τα οποία έχω συνομιλησει σε θέματα του φόρουμ στο παρελθόν, ελπίζω να είσαι καλά.
    Όπως τον περιγράφεις έτσι ήταν, ξέρω ότι είχατε μια αλληλοεκτιμηση και, όπως το λες ένας ευχάριστος άνθρωπος στην κουβέντα τόσο διαδικτυακά, όσο και από κοντά και καλός ακροατής, χαιροσουν τη συζήτηση μαζί του και αισθανοσουν άνετα. Και φυσικά θα το χαιρόταν αν είχατε συναντηθεί από κοντά, ήταν κοινωνικός παρά τις δυσκολίες που αντιμετώπιζε.

    @menis_644 Έτσι ήταν ναι, μια ευχάριστη προσωπικότητα και αν κάπου σε κουβέντα έσφαλε η ξέφευγε, δεν είχε πρόβλημα να το πει, η να σου πει δεν γνωρίζω κλπ. Αυτό στο χαρακτήρα του Mac μου άρεσε, δεν ήθελε ποτέ να σε πείσει για κάτι, έλεγε την άποψη του χωρίς να το παίζει παντογνώστης. Παρ' ότι είχε γνώσεις σε πάρα πολλά θέματα, καλλιεργημένος άνθρωπος και με πολλές και ποικίλες εμπειρίες ζωής. 60 χρονών ήταν,
    η ΕΛΠΙΔΑΨ μας πληροφόρησε εδώ ότι πέθανε από ανακοπή καρδιάς τη δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων..

    @andreas86 Πραγματικά κρίμα...
    Η ευχή όλων μας, καλό παράδεισο, να είναι αναπαυμενος..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Λυπάμαι πολύ για το θάνατο αυτού του ανθρώπου, αν είναι αλήθεια... Τον θυμάμαι κι εγώ. Τι να πω... Καλή ανάπαυση...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Λυπάμαι ειλικρινά, μακάρι να είναι μια φαντασίωση, από τις πολλές που διαβάζουμε εδώ. Προσωπικά δεν τον θυμάμαι αλλά βλέποντας το προφίλ του, ποσταρε κάθε μέρα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    @vodka @Nikolas73, να είστε καλά, δυστυχώς είναι αλήθεια, ο αγαπητός μας Macgyver δεν είναι μαζί μας πλέον, έφυγε νωρίς... και σίγουρα είναι αισθητή η απουσία του και από το φόρουμ γιατί ήταν σταθερό και ενεργό μέλος εδώ και πολλά χρόνια.

  13. #13
    Καλό ταξίδι, καλέ μου Macgyver.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλο ταξιδι φιλε μου...απιστευτο μου φαινεται...

  15. #15
    Λυπάμαι πολύ... Ήταν όντως ένα απ τα πιο ενεργά μέλη στο φόρουμ...
    Καλό ταξίδι να έχει...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Macgyver...
    By ΕΛΠΙΔΑΨ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 32
    Last Post: 11-03-2023, 01:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •