Σεξουλικοτητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    1

    Σεξουλικοτητα

    Γεια σας. Με λένε Δημήτρη.Ελπιζω να μην ξεφύγω από το θέμα, αλλά η αλήθεια είναι άλλο έψαχνα και με πέταξε σε ενός παιδιού πρόβλημα με την σεξουαλικοτητα και το βρήκα σαν αφορμή να μιλήσω κι εγώ. Θα σας πω το πρόβλημα μου.Ειμαι 31 η παιδική μου ηλικία ήταν γεμάτο bulling είτε επειδή κάποιοι θέλανε το καλό μου,και δεν μπορούσαν να το εκφράσουν είτε το κακό μου,το είχα και από οικογενειακό κύκλο. Με την πάροδο του χρόνου αυτό με επηρέασε ψυχολογικά.Εκανα και μια σχέση στα 20 με την οποία δεν προχώρησα, πήγα σε ένα οίκο αλλά δεν είχα αποτέλεσμα.Με επηρέασε ακόμα περισσότερο και το άφησα. Περίμενα την πριγκίπισσα!Στο μυαλό μου μέχρι και τώρα δεν αγαπάω το σώμα μου.προσπαθω να το αντιμετωπίσω μόνος μ .Ένας φίλος μου με ξύπνησε το τελευταίο καιρό από τον λήθαργο και ξεκίνησα να το προσπαθώ και πάλι. Ξαναπήγα μετά από τόσο καιρό 2 φορές και πάλι το ίδιο .οι σκέψεις μου ήταν αν δεν ....Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Πως να αντιμετωπίσω αυτές τις σκέψεις.?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    είναι πάρα πολλοί οι άνθρωποι που για να λειτουργήσουν χρειάζονται περισσότερα από όσα τα στερεότυπα ορίζουν. Και εγώ, αλλά και πολλοί στην πρώτη μας φορά σε οίκο δεν λειτουργήσαμε ' και αρκετοί δεν θα μπορέσουν να λειτουργήσουν ποτέ σε οίκο. Είμαστε άνθρωποι, μονομάχε, και χρειαζόμαστε μάλλον περισσότερα από το σεξουαλικό ένστικτο και τις ορμές για να _αμήσουμε (ας λέει το κοινωνικό στερεότυπο πως ''είμαστε άντρες και πως πρέπει να είμαστε έτοιμοι πάντα''). Γνώμη μου είναι να μην πάψεις να περιμένεις και να ετοιμάζεσαι για αυτό

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •