κοπελα στην εκκλησια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    3

    κοπελα στην εκκλησια

    Εδώ και αρκετό καιρό μου αρέσει μια κοπέλα που την βλεπω στην εκκλησία, εγώ όταν την βλέπω όταν βρίσκω ευκαιρία και κοιτάει προς το μέρος μου,την κοιτάω στα μάτια και αυτή μια φορά με είχε κοιτάξει και χαμήλωσε το κεφάλι της αν θυμάμαι καλά

    Μια άλλη μέρα κάποια στιγμή αφού στεκόταν όρθια έκατσε σε ένα μαρμάρινο σκαλοπάτι σκεφτόμουν κάποια λεπτά αν πρέπει να πάω να της πω να κάτσει στην καρέκλα που καθόμουν αλλά δίσταζα , ήταν και κόσμος γύρω δεν ήθελα να με περάσουν για πεφτουλα, εν ολίγοις πήγα ήταν και μια γυναίκα δίπλα της(γνωστή τής)και τους είπα να κάτσουν στην θέση, πιστεύεται έκανα καλά; ;;
    μήπως έδωσα το μήνυμα ότι μου αρέσει με αυτήν μου την κίνηση;; δεν είχα τα κότσια να πάω όταν ήταν μόνη αλλά πήγα πάντως θεωρώ τον χώρο κάπως το να την προσεγγίσω, όχι ότι άμα ήταν αλλού θα το έκανα αλλά έτσι Έρχεται με τους δικούς της είναι 18 με 19 χρόνων

    Φαίνεται σοβαρή κοπέλα χαμηλών τόνων,είναι και της εκκλησίας οικογενειακως

    Θέλω βοήθεια είναι μία ιδιαίτερη περίπτωση και η κοπέλα μου φαίνεται ξεχωριστή,εκτός και αν από τον ενθουσιασμό μου τα βλέπω όλα τέλεια

    υγ έχω παρατηρήσει και απο την δικιά της πλευρά, οτι όταν την κοιτάω με κοιτάει και αυτή και μία φορά μου φάνηκε σαν να ήθελε να με δει,έψαχνε τριγύρω και όταν την κοίταξα στα μάτια χαμήλωσε το βλέμμα της και την άλλη κοίταξε στο σημείο που κάθομαι
    ο πατερας της ξερω οτι ειναι ιερεας

    τι να κάνω για να ανταλλάξουμε έστω μια κουβέντα,να μαθω το όνομα της έστω,δεν την βρισκω και μονη ωστε να τις μιλησω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kwstas View Post
    Εδώ και αρκετό καιρό μου αρέσει μια κοπέλα που την βλεπω στην εκκλησία, εγώ όταν την βλέπω όταν βρίσκω ευκαιρία και κοιτάει προς το μέρος μου,την κοιτάω στα μάτια και αυτή μια φορά με είχε κοιτάξει και χαμήλωσε το κεφάλι της αν θυμάμαι καλά

    Μια άλλη μέρα κάποια στιγμή αφού στεκόταν όρθια έκατσε σε ένα μαρμάρινο σκαλοπάτι σκεφτόμουν κάποια λεπτά αν πρέπει να πάω να της πω να κάτσει στην καρέκλα που καθόμουν αλλά δίσταζα , ήταν και κόσμος γύρω δεν ήθελα να με περάσουν για πεφτουλα, εν ολίγοις πήγα ήταν και μια γυναίκα δίπλα της(γνωστή τής)και τους είπα να κάτσουν στην θέση, πιστεύεται έκανα καλά; ;;
    μήπως έδωσα το μήνυμα ότι μου αρέσει με αυτήν μου την κίνηση;; δεν είχα τα κότσια να πάω όταν ήταν μόνη αλλά πήγα πάντως θεωρώ τον χώρο κάπως το να την προσεγγίσω, όχι ότι άμα ήταν αλλού θα το έκανα αλλά έτσι Έρχεται με τους δικούς της είναι 18 με 19 χρόνων

    Φαίνεται σοβαρή κοπέλα χαμηλών τόνων,είναι και της εκκλησίας οικογενειακως

    Θέλω βοήθεια είναι μία ιδιαίτερη περίπτωση και η κοπέλα μου φαίνεται ξεχωριστή,εκτός και αν από τον ενθουσιασμό μου τα βλέπω όλα τέλεια

    υγ έχω παρατηρήσει και απο την δικιά της πλευρά, οτι όταν την κοιτάω με κοιτάει και αυτή και μία φορά μου φάνηκε σαν να ήθελε να με δει,έψαχνε τριγύρω και όταν την κοίταξα στα μάτια χαμήλωσε το βλέμμα της και την άλλη κοίταξε στο σημείο που κάθομαι
    ο πατερας της ξερω οτι ειναι ιερεας

    τι να κάνω για να ανταλλάξουμε έστω μια κουβέντα,να μαθω το όνομα της έστω,δεν την βρισκω και μονη ωστε να τις μιλησω
    καλησπερα.
    εσυ τι ηλικια εχεις;
    ειχες μεχρι τωρα σχεσεις με κοπελες;
    ηταν ολοκληρωμενες;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα.
    εσυ τι ηλικια εχεις;
    ειχες μεχρι τωρα σχεσεις με κοπελες;
    ηταν ολοκληρωμενες;
    ειμαι 25 χρονων
    οχι δεν ειχα!

    αλλα που κολλαει αν ηταν ολοκληρωμενες?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    γεια σου συμφορουμιτη, οπως καταλαβαινεις πρεπει εσυ να κανεις πρωτος κινηση αφου εισαι Ο αντρας, ,
    εαν περιμενεις απο γυναικα να κανει, δεν θα συμβει τιποτα απολυτως ακομα και αν θελει πολυ.

    η λυση ετσι οπως ειναι τα πραματα ειναι να της μιλησεις μεσα στην εκκλησια οπως εκανες αλλωστε για μια φορα να κανεις και για δευτερη, δηλαδη θα την δεις θα την πλησιασεις και θα της μιλησεις ψιθιριστα για κατι απλο οχι τοσο για να της δειξεις η να καταλαβει κατι, αλλα για να δεις εαν υπαρχει καποιο ενδιαφερον απο αυτην. μετα ενδεχομενως να μπορεις να κανεις κατι περισσοτερο μεσω φεισμπουκ και τετοια.
    δεν ξερω εαν μπορεις να της δωσεις ενα χαρτακι με καποιες πληροφοριες για εσεναν κυριως γιατι μεσα στην εκκλησια ειναι δυσκολα τα πραματα, αλλα εαν γινεται κανετο αφου σε αυτο γραφεις οτι λογω του χωρου δυσκολευεσαι να την πεις κατι περισσοτερο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kwstas View Post
    ειμαι 25 χρονων
    οχι δεν ειχα!

    αλλα που κολλαει αν ηταν ολοκληρωμενες?
    κολλαει, στο ποση ανεση εχεις να πλησιασεις μια γυναικα. εκει κολλαει...
    ηταν επιλογη σου, ή ετυχε;
    μηπως θελεις να κανεις σεξ με την γυναικα που θα παντρευτεις και γι αυτο ενδιαφερεσαι για την κορη του ιερεα που ειναι και αρκετα μικρη και πιθανοτατα παρθενα;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    γεια σου συμφορουμιτη, οπως καταλαβαινεις πρεπει εσυ να κανεις πρωτος κινηση αφου εισαι Ο αντρας, ,
    εαν περιμενεις απο γυναικα να κανει, δεν θα συμβει τιποτα απολυτως ακομα και αν θελει πολυ.

    η λυση ετσι οπως ειναι τα πραματα ειναι να της μιλησεις μεσα στην εκκλησια οπως εκανες αλλωστε για μια φορα να κανεις και για δευτερη, δηλαδη θα την δεις θα την πλησιασεις και θα της μιλησεις ψιθιριστα για κατι απλο οχι τοσο για να της δειξεις η να καταλαβει κατι, αλλα για να δεις εαν υπαρχει καποιο ενδιαφερον απο αυτην. μετα ενδεχομενως να μπορεις να κανεις κατι περισσοτερο μεσω φεισμπουκ και τετοια.
    δεν ξερω εαν μπορεις να της δωσεις ενα χαρτακι με καποιες πληροφοριες για εσεναν κυριως γιατι μεσα στην εκκλησια ειναι δυσκολα τα πραματα, αλλα εαν γινεται κανετο αφου σε αυτο γραφεις οτι λογω του χωρου δυσκολευεσαι να την πεις κατι περισσοτερο
    ρε νικοδυο, εσυ εισαι και παπαδοπαιδι...
    επιτρεπεται να γκομενιζει μεσα στην εκκλησια;
    δεν ειναι αμαρτια;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    γεια σου συμφορουμιτη, οπως καταλαβαινεις πρεπει εσυ να κανεις πρωτος κινηση αφου εισαι Ο αντρας, ,
    εαν περιμενεις απο γυναικα να κανει, δεν θα συμβει τιποτα απολυτως ακομα και αν θελει πολυ.

    η λυση ετσι οπως ειναι τα πραματα ειναι να της μιλησεις μεσα στην εκκλησια οπως εκανες αλλωστε για μια φορα να κανεις και για δευτερη, δηλαδη θα την δεις θα την πλησιασεις και θα της μιλησεις ψιθιριστα για κατι απλο οχι τοσο για να της δειξεις η να καταλαβει κατι, αλλα για να δεις εαν υπαρχει καποιο ενδιαφερον απο αυτην. μετα ενδεχομενως να μπορεις να κανεις κατι περισσοτερο μεσω φεισμπουκ και τετοια.
    δεν ξερω εαν μπορεις να της δωσεις ενα χαρτακι με καποιες πληροφοριες για εσεναν κυριως γιατι μεσα στην εκκλησια ειναι δυσκολα τα πραματα, αλλα εαν γινεται κανετο αφου σε αυτο γραφεις οτι λογω του χωρου δυσκολευεσαι να την πεις κατι περισσοτερο

    ειναι ο χωρος που δεν βοηθαει για προσεγγιση + οτι ειναι συνεχεια με τους δικους της και εγω το ιδιο
    μιλησα για θεση οχι να συστηθουμε

    πχ σαν τι απλο? και το χαρτι να δωσω ειναι συνεχεια με τους δικους της



    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κολλαει, στο ποση ανεση εχεις να πλησιασεις μια γυναικα. εκει κολλαει...
    ηταν επιλογη σου, ή ετυχε;
    μηπως θελεις να κανεις σεξ με την γυναικα που θα παντρευτεις και γι αυτο ενδιαφερεσαι για την κορη του ιερεα που ειναι και αρκετα μικρη και πιθανοτατα παρθενα;
    και επιλογη μου και δεν ετυχε θα ελεγα

    επειδη εχω αρχισει και πηγαινω εκκλησια,θα ηθελα να βρω μια σοβαρη κοπελα να κανω σχεση,ξερω ακουγεται οπισθοδρομικο αλλα θα ηθελα να κανω κατι μετα τον γαμο
    στην εφηβεια ειχα φουλ ορεξη να κανω σεξ αλλα τωρα οσο μεγαλωνω αρχιζω και να μην εχω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ρε νικοδυο, εσυ εισαι και παπαδοπαιδι...
    επιτρεπεται να γκομενιζει μεσα στην εκκλησια;
    δεν ειναι αμαρτια;
    Δεν επιτρέπεται να γκομενίζει, επιτρέπεται όμως να εξομολογηθεί και έμμεσα να ζητησει την συμβουλη του ιερέα, αν πχ θεωρείται κολάσιμη η έλξη προς το αντίθετο φύλο εντός της εκκλησίας και πως θα μπορούσε να το χειριστεί...

    χιχιχιχιχιχιχιχιχιχι

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kwstas View Post

    ειναι ο χωρος που δεν βοηθαει για προσεγγιση + οτι ειναι συνεχεια με τους δικους της και εγω το ιδιο
    μιλησα για θεση οχι να συστηθουμε

    πχ σαν τι απλο? και το χαρτι να δωσω ειναι συνεχεια με τους δικους της





    και επιλογη μου και δεν ετυχε θα ελεγα

    επειδη εχω αρχισει και πηγαινω εκκλησια,θα ηθελα να βρω μια σοβαρη κοπελα να κανω σχεση,ξερω ακουγεται οπισθοδρομικο αλλα θα ηθελα να κανω κατι μετα τον γαμο
    στην εφηβεια ειχα φουλ ορεξη να κανω σεξ αλλα τωρα οσο μεγαλωνω αρχιζω και να μην εχω
    κοιτα...
    δεν θα το σχολιασω απο αποψη οπισθοδρομισης.
    αλλα, δεν θεωρεις το σεξ σημαντικο κομματι της σχεσης;
    αν δεν κολλατε με την καμια, τι θα κανετε; θα παρετε διαζυγιο; για εξωσυζυγικη σχεση δεν φανταζομαι να το συζητας, εφοσον εχεις τετοιες αποψεις...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν επιτρέπεται να γκομενίζει, επιτρέπεται όμως να εξομολογηθεί και έμμεσα να ζητησει την συμβουλη του ιερέα, αν πχ θεωρείται κολάσιμη η έλξη προς το αντίθετο φύλο εντός της εκκλησίας και πως θα μπορούσε να το χειριστεί...

    χιχιχιχιχιχιχιχιχιχι
    δεν νομιζω να εννοει οτι ο παπας που λειτουργει εκει ειναι ο πατερας της...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ρε νικοδυο, εσυ εισαι και παπαδοπαιδι...
    επιτρεπεται να γκομενιζει μεσα στην εκκλησια;
    δεν ειναι αμαρτια;
    δεν ειμαι παπαδοπαιδι, δεν ετυχε!
    ασφαλως και επιτρεπετε να γκομενιζει μεσα στην εκκλησια, ακομα και αν το απαγορευουν οι ανθρωποι ο Θεος σιγουρα το επιτρεπει αρκει να μην γινετε πολυ συχνα και αποσπα την προσοχη απο την Θεια Λειτουργια

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Εννοείται πως δεν θα κάνεις κίνηση εντός του ναού...Μόλις σχολάσει η λειτουργία,στον προάυλιο χώρο της εκκλησίας,εκεί θα κάνεις την κίνησή σου.
    Τωρα,με ποιά αφορμή θα την πλησιάσεις θα μου πεις...Απλά πήγαινε και τείνε το χέρι σου για χειραψία και συστήσου..."Γειά είμαι ο Κώστας,σε βλέπω συχνά στην εκκλησία,έρχεσαι καιρό?'' κάτι τέτοιο...
    Οι γονείς σου γνωρίζονται με τους γονείς της?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,447
    ενα γλυκο ρομαντικο φλερτ σε εποχές που ο κυνισμος κανει παρτι κι δε εχει το μενού πλέον τρυφερότατα αγάπη συμπάθια . ευγε !!!!!
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Εννοείται πως δεν θα κάνεις κίνηση εντός του ναού...Μόλις σχολάσει η λειτουργία,στον προάυλιο χώρο της εκκλησίας,εκεί θα κάνεις την κίνησή σου.
    Τωρα,με ποιά αφορμή θα την πλησιάσεις θα μου πεις...Απλά πήγαινε και τείνε το χέρι σου για χειραψία και συστήσου..."Γειά είμαι ο Κώστας,σε βλέπω συχνά στην εκκλησία,έρχεσαι καιρό?'' κάτι τέτοιο...
    Οι γονείς σου γνωρίζονται με τους γονείς της?
    και στο προαύλιο είναι δύσκολο,είναι οι δικοί της είναι και οι δικοί μου

    όχι δεν γνωρίζονται




    QUOTE=Remedy;1217744]κοιτα...
    δεν θα το σχολιασω απο αποψη οπισθοδρομισης.
    αλλα, δεν θεωρεις το σεξ σημαντικο κομματι της σχεσης;
    αν δεν κολλατε με την καμια, τι θα κανετε; θα παρετε διαζυγιο; για εξωσυζυγικη σχεση δεν φανταζομαι να το συζητας, εφοσον εχεις τετοιες αποψεις...[/QUOTE]


    το θεωρώ αλλά δεν είναι σαν προτεραιότητα μου αυτήν την στιγμή
    αν ήταν είχα κάνει σεξ

    αν δεν υπάρχει αδιέξοδο τότε χωρισμός δεν βρίσκω λόγω να απιστουμε

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν ειμαι παπαδοπαιδι, δεν ετυχε!
    ασφαλως και επιτρεπετε να γκομενιζει μεσα στην εκκλησια, ακομα και αν το απαγορευουν οι ανθρωποι ο Θεος σιγουρα το επιτρεπει αρκει να μην γινετε πολυ συχνα και αποσπα την προσοχη απο την Θεια Λειτουργια
    Ρε συ Νίκο μιας και τα λέτε με τον θεό και σε ενημερώνει τι επιτρέπεται και τι όχι, δε τον ρωτάς την επόμενη φορά γιατί τα νοσοκομεία είναι γεμάτα από άρρωστα παιδιά;

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 21
    Last Post: 04-02-2021, 00:13
  2. Ομοφυλοφιλια και εκκλησια
    By mardom8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 259
    Last Post: 08-04-2019, 22:52
  3. Ψυχιατροι σε Εκκλησια για το ρατσισμος
    By savatage in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 9
    Last Post: 30-03-2018, 04:30
  4. ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ - ΠΕΙΡΑΙΑ? ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    By Deleted-member-250416b in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 21-08-2015, 09:08
  5. Ευχομαι Καλο ΠΑΣΧΑ! Να βρουμε ολοι μας την ΑΝΑΣΤΑΣΗ στην καρδια & στην ζωη!
    By giorgos panou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 05-05-2013, 14:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •