ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ... ΑΓΧΟΣ ΛΗΨΗΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    12

    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ... ΑΓΧΟΣ ΛΗΨΗΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ

    Καλημέρα φίλοι μου,


    Σε προηγούμενα ποστς είχα περιγράψει τον φόβο θανάτου που με διακατέχει εδώ και δύο χρόνια, με αποτελέσμα να επισκεφτώ
    ψυχίατρο ο οποίος μου έδωσε το ζολοφτ και καρδιολόγο- ένα αντιαρρθυμικό (αν το λέω σωστά), έλα που δεν μπορώ να πάρω κάνενα καθώς θεωρώ ότι η λήψη τους θα επιφέρουν θανατηφόρες παρενέργειες.... Τρέμω στην ιδέα να πάρω φάρμακα καθώς νομίζω ότι θα δημιουργήσουν θέματα στην καρδιά μου.. έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου.. ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by LENACH View Post
    Καλημέρα φίλοι μου,


    Σε προηγούμενα ποστς είχα περιγράψει τον φόβο θανάτου που με διακατέχει εδώ και δύο χρόνια, με αποτελέσμα να επισκεφτώ
    ψυχίατρο ο οποίος μου έδωσε το ζολοφτ και καρδιολόγο- ένα αντιαρρθυμικό (αν το λέω σωστά), έλα που δεν μπορώ να πάρω κάνενα καθώς θεωρώ ότι η λήψη τους θα επιφέρουν θανατηφόρες παρενέργειες.... Τρέμω στην ιδέα να πάρω φάρμακα καθώς νομίζω ότι θα δημιουργήσουν θέματα στην καρδιά μου.. έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου.. ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ...
    Πάρε τα φάρμακα και αν έχεις παρενέργειες απλά μην ξαναπάρεις. Να πεθάνεις από ένα φάρμακο αποκλείεται.
    Στο μυαλό μας ειναι όλα. Για να ξεκολλήσεις από ένα σημείο πρέπει να θες να κάνεις βήμα. Θες; Πάρε το χάπι και απόδειξέ στον εαυτό σου ότι δεν μπορεί να σε σκοτώσει. Βοήθησε τον.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αμα εισαι κοκκαλο πρεπει να παρεισ ζυπρεξα να φασ κ να κοιμηθεισ κ ξεκολα απο τα αγορια δεν κανει καλο το χομπυ αυτο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Παρε
    Ηλεκτρολυτεσ απο το φαρμακειο
    Νορτζεσικ μυοχαλαρωτικο
    Αλγκοφρεν νουροφεν ή ντεπον
    Μαγνησιο συμπληρωμα
    Βιταμινη ντε συμπληρωμα
    Κ φαε κοιμησου κ κοψε τισ μαλακιεσ με τισ δουλειεσ ακομα καλα εισαι σε λιγα χρονια θα το βγαλεισ το προβλημα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αυτα αν τα παρεισ θα γινεισ καλα κ κοψε το σεχ γτ καλυτερα να παιρνεισ ναρκωτικα παρα το σεχ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Θα σου πω κ την αληθεια νορτζεσικ ντεπον δινουν στουσ πλουσιουσ μεχρι να βγαλουν αληθινο προβλημα σε μασ δινουν αναποδα φαρμακα για να χειροτερεψουμε κ να τρεχουμε στο γιατρο δεν περιμενουν δηλαδη εσυ εχεισ λεφτα αλλα εισαι κοκκαλο παει να πει ασχολεισαι με αγορια τα προτυπα δεν ειναι για να τα ακολουθουμε ειναι για να σ λενε ποιοσ ειναι μαλακασ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    δεν διευκρινιζεις ποιο χαπι φοβασαι πιο πολυ αλλα απο τα γραφομενα σου νομιζω οτι μαλλον εννοεις το αντι-αρρυθμικο...Εγω θα φοβομουν πιο πολυ το αντικαταθλιπτικο καθως ειναι του ψυχιατρου και καθως ξερω και 5 πραγματα παραπανω, ναι μεν αυτα δεν σκοτωνουν αλλα σε κανουν οσο ζεις να τα παιρνεις... ποιο το νοημα να τα παιρνεις εφ'ορου ζωης? τωρα εχεις αυτες τις σκεψεις και ιδεες μετα απο 20 χρονια δεν θα τις εχεις

Similar Threads

  1. ΑΓΧΟΣ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;
    By Medussa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 19-01-2022, 13:08
  2. Είναι άγχος η κάτι άλλο?
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 06-09-2019, 19:32
  3. Άγχος ή κάτι άλλο;
    By Sonataa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 04-12-2018, 20:03
  4. αγχος η κατι αλλο?
    By vasilis 80 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 16-03-2017, 22:41
  5. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...........
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 75
    Last Post: 31-01-2012, 19:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •