Δεν ξέρω που κόπηκα και τι κόλλησα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727

    Δεν ξέρω που κόπηκα και τι κόλλησα

    Θα τρελαθώ. Γύρισα από το σούπερ μάρκετ και μόλις έκατσα στον καναπέ είδα το δάχτυλο μου ότι είχα κοπεί και έτρεχε αίμα.. δεν ξέρω που κόπηκα τι ακούμπησα και τι μπορεί να έχω κολλήσει. Φοβάμαι για aids. Είναι μια φοβία που την έχω χρόνια και αυτή δυστυχώς. Τι να κάνω? Δεν ξέρω πως κόπηκα η από τι. Από κάποια συσκευασία? Και τι μπορεί να είχε πάνω αυτή. Η χειρότερα στο καλαθάκι του σουπερ? Ακουμπησα κάπου? Κάτι? Και αν είχε κάτι πάνω σε αίμα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    το πιθανοτερο ειναι οτι δεν κολλησες τιποτα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Το aids έχω την εντύπωση δεν κολλάει από πράγματα παρά από συνευρέσεις..
    Και πάλι ο οργανισμός έχει άμυνες μην αγχώνεσαι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    κόπηκες και επειδή βρισκόσουν σε κοινό χώρο και έπιασες κάποια κοινά πράγματα, κόλλησες ειντς από αυτό; νομίζω πως αν το σκεφτείς και εσύ θα δεις ότι η πιθανότητα για αυτό βρίσκεται στο 1/1.000.000.000.000.000 ή για να είμαστε πιο ακριβείς δεν υπάρχει. ακόμη και αν ήρθε σε επαφή το ανοιχτό σου τραύμα με κάποιο σημειο που προηγουμένως είχε ακουμπήσει (ελάχιστες ώρες απαραίτητα πριν για να επιβίωνε ακόμη ο ιος) χέρι ανθρώπου με ειντς με επίσης ανοιχτό τραύμα - αυτό κι αν είναι ανήκουστο-, το ανοιχτό σου τραύμα είχε αίμα που πήγαινε προς τα έξω οπότε και έτσι δεν μπορεί να εισέλθει εντός σου ο ιός (πράγμα που απαιτείται για να μεταδοθεί, όπως στο σεξ όπου υπάρχει διείσδηση όχι λίγων χιλιοστών αλλά αρκετά εκατοστά μέσα στο σώμα)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Θα τρελαθώ. Γύρισα από το σούπερ μάρκετ και μόλις έκατσα στον καναπέ είδα το δάχτυλο μου ότι είχα κοπεί και έτρεχε αίμα.. δεν ξέρω που κόπηκα τι ακούμπησα και τι μπορεί να έχω κολλήσει. Φοβάμαι για aids. Είναι μια φοβία που την έχω χρόνια και αυτή δυστυχώς. Τι να κάνω? Δεν ξέρω πως κόπηκα η από τι. Από κάποια συσκευασία? Και τι μπορεί να είχε πάνω αυτή. Η χειρότερα στο καλαθάκι του σουπερ? Ακουμπησα κάπου? Κάτι? Και αν είχε κάτι πάνω σε αίμα?
    Σε ψυχολόγο ή ψυχίατρο έχεις πάει; Αν ναι δεν σε βοηθούν με τις φοβίες αυτές;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Δεν είμαι καθόλου καλά. Μόλις γύρισα από τον οδοντίατρο μου που πηγαίνω από μωρό και επειδή με είχε κλείσει πολύ αργά και είχε άλλη ασθενή μέσα μου λέει θα σε εξετάσω στη 2η καρέκλα στο δίπλα δωμάτιο αφού ουσιαστικά θα με κοιτούσε λίγο να δει τι με ενοχλεί στη θήκη μου. Η βοηθός του μου λέει κάτσε εδώ να σε δούμε και είδα πως είχαν φέρει πράγματα τσιμπιδακια καθρέπτη κλπ. Το μυαλό μου όμως έχει κολλήσει στο εάν ήταν καινούρια και καθαρά όλα αυτά. Στο αν κόλλησα κάτι. Έχω πρόβλημα πια. Μέσα στη μέρα μου δεν ησυχαζω. Και γι αυτό έχω συνεχώς έκτακτες συστολες. Όλο φόβοι και τρόμοι. Όλο έκτακτες και όλη μέρα μηδέν χαρά. Γιατί μου συμβαίνει αυτό. Δεν ήμουν ποτέ έτσι. Δεν είμαι εγώ. Θα χάσω τον σύντροφο μου.τη ζωή μου.

Similar Threads

  1. Πώς κόλλησα τον ιο
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 66
    Last Post: 25-04-2020, 23:01
  2. Δεν ξέρω πώς να φερθώ. Χρειάζομαι ιδέες. Κόλλησα
    By Tonya in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 11
    Last Post: 01-05-2017, 01:24
  3. Κολλησα!
    By -wow- in forum Παχυσαρκία
    Replies: 25
    Last Post: 15-01-2013, 23:06
  4. Κόλλησα με τον καθηγητή μου
    By asimenia22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 07-01-2011, 02:44
  5. ΚΟΛΛΗΣΑ!!!
    By lesnataxasoume? in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-2008, 16:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •