Sos την γνώμη σας ΓΝΩΜΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    19

    Sos την γνώμη σας ΓΝΩΜΗ

    Καλησπέρα,
    Έχω ξεκινήσει μια νέα δουλειά εδώ και 6 μήνες σε μια νέα εταιρεία ως γραμματειακή υποστήριξη. Είμαι 26 χρόνων κοπέλα και μετά τους 2 μήνες στην εταιρεια άρχισα να συνειδητοποιω πως ο υπεύθυνος μου , ετών 36 άρχισε κάπως να με φλερτάρει διακριτικά. Εγω στην αρχή χαμπάρι δεν έπαιρνα μετέπειτα όμως , αφού πέρασε ένα χρονικό διάστημα το κατάλαβα και αρχισα να ανταποδίδω. Φλερτ μέσα σε φυσιολογικά πλαίσια, όχι εκτός δουλειάς. Μέσα στο 8ωρο. Εγω ως ελεύθερη και χωρίς κάποιο ενδιαφέρον αυτή τη περίοδο αρχισε η καταΣταση να μου αρέσει, αρχισα να φτιάχνομαι στη δουλειά κΙ να ανυπομονώ να πηγαίνω. Λίγο καιρό αργότερα όμως μαθαίνω οτι ειναι παντρεμένος… ωστόσο εγω αφού το έμαθα αυτό και μετα ψιλό ξεκοψα όμως εκείνος συνέχισε. Εγω γενικά είμαι ντροπαλή δεν είμαι χαρακτήρας ελεύθερων ηθών , είμαι συμμαζεμένη. Όσο εκείνος συνέχιζε εγω δεν τον έκοβα αλλά ούτε αντ αποκρινόμουν . Απλά χαμογελούσα σε οτι και να έλεγε. Πέρασε καιρός όμως που αυτή η κατάσταση συνέχισε και εγω πλέον αισθανομαι τσιμπημένη μαζί του. Το θέμα ειναι πως ενώ γενικά το κάνει διακριτικά εγω αγχώνομαι καμία φορά και αυτό φαίνεται . Είτε στον ίδιο είτε σε συναδέλφους. Πλέον όμως αυτό μου έχει γίνει καθημερινότητα και έχει εδώ και 2 εβδομάδες που έχει αλλάξει τελείως χαρακτηρα λες και δεν υπάρχω στο χώρο, δεν μ δίνει σημασία. Εγω από μόνη μου δεν τον πιάνω γιατί ντρέπομαι . Φυσικά καταλαβαίνω οτι ειναι παντρεμένος αλλά η στάση του δεν έδειχνε αυτό , τώρα τι άλλαξε ; Δεν εχω ιδέα . Τον σκεφρομαι πολύ . Παρότι είμαι φλωρος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι κάποιον άλλο πρέπει να ερωτευθείς!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Gigi93 View Post
    Καλησπέρα,
    Έχω ξεκινήσει μια νέα δουλειά εδώ και 6 μήνες σε μια νέα εταιρεία ως γραμματειακή υποστήριξη. Είμαι 26 χρόνων κοπέλα και μετά τους 2 μήνες στην εταιρεια άρχισα να συνειδητοποιω πως ο υπεύθυνος μου , ετών 36 άρχισε κάπως να με φλερτάρει διακριτικά. Εγω στην αρχή χαμπάρι δεν έπαιρνα μετέπειτα όμως , αφού πέρασε ένα χρονικό διάστημα το κατάλαβα και αρχισα να ανταποδίδω. Φλερτ μέσα σε φυσιολογικά πλαίσια, όχι εκτός δουλειάς. Μέσα στο 8ωρο. Εγω ως ελεύθερη και χωρίς κάποιο ενδιαφέρον αυτή τη περίοδο αρχισε η καταΣταση να μου αρέσει, αρχισα να φτιάχνομαι στη δουλειά κΙ να ανυπομονώ να πηγαίνω. Λίγο καιρό αργότερα όμως μαθαίνω οτι ειναι παντρεμένος… ωστόσο εγω αφού το έμαθα αυτό και μετα ψιλό ξεκοψα όμως εκείνος συνέχισε. Εγω γενικά είμαι ντροπαλή δεν είμαι χαρακτήρας ελεύθερων ηθών , είμαι συμμαζεμένη. Όσο εκείνος συνέχιζε εγω δεν τον έκοβα αλλά ούτε αντ αποκρινόμουν . Απλά χαμογελούσα σε οτι και να έλεγε. Πέρασε καιρός όμως που αυτή η κατάσταση συνέχισε και εγω πλέον αισθανομαι τσιμπημένη μαζί του. Το θέμα ειναι πως ενώ γενικά το κάνει διακριτικά εγω αγχώνομαι καμία φορά και αυτό φαίνεται . Είτε στον ίδιο είτε σε συναδέλφους. Πλέον όμως αυτό μου έχει γίνει καθημερινότητα και έχει εδώ και 2 εβδομάδες που έχει αλλάξει τελείως χαρακτηρα λες και δεν υπάρχω στο χώρο, δεν μ δίνει σημασία. Εγω από μόνη μου δεν τον πιάνω γιατί ντρέπομαι . Φυσικά καταλαβαίνω οτι ειναι παντρεμένος αλλά η στάση του δεν έδειχνε αυτό , τώρα τι άλλαξε ; Δεν εχω ιδέα . Τον σκεφρομαι πολύ . Παρότι είμαι φλωρος
    κατ αρχας να πω οτι συμφωνω με τον παραπανω.
    δεν ειναι περιπτωση για μια ελευθερη κοπελα, αυτος, τσαμπα χρονο και ενεργεια χανεις και δεν ασχολεισαι με το να κανεις παρεα με καταλληλους ανδρες (= ελευθερους).

    κατα τα αλλα, αυτα που μπορει να συμβαινουν ειναι τα εξης:
    ειτε καταλαβε οτι τσιμπηθηκες και δεν ειχε σκοπο να το προχωρησει αλλα μονο να επιβεβαιωσει τον εγωισμο του κιε τσι εκοψε για να ξενερωσεις κι εσυ,
    ειτε σας πηραν χαμπαρι, του το ειπαν και σοκαριστηκε οτι εκτιθεται κι εκοψε,
    ειτε αρχισε να ασχολειται με καποια αλλη και δεν ενδιαφερεται πλεον,
    ΕΙΤΕ, επεδιωκε να τους την πεσεις εσυ κι οταν ειδε οτι δεν προχωρας, αλλα περιμενεις τα κομπλιμεντα του για να παιξεις, ξενερωσε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Gigi93 View Post
    Καλησπέρα,
    Έχω ξεκινήσει μια νέα δουλειά εδώ και 6 μήνες σε μια νέα εταιρεία ως γραμματειακή υποστήριξη. Είμαι 26 χρόνων κοπέλα και μετά τους 2 μήνες στην εταιρεια άρχισα να συνειδητοποιω πως ο υπεύθυνος μου , ετών 36 άρχισε κάπως να με φλερτάρει διακριτικά. Εγω στην αρχή χαμπάρι δεν έπαιρνα μετέπειτα όμως , αφού πέρασε ένα χρονικό διάστημα το κατάλαβα και αρχισα να ανταποδίδω. Φλερτ μέσα σε φυσιολογικά πλαίσια, όχι εκτός δουλειάς. Μέσα στο 8ωρο. Εγω ως ελεύθερη και χωρίς κάποιο ενδιαφέρον αυτή τη περίοδο αρχισε η καταΣταση να μου αρέσει, αρχισα να φτιάχνομαι στη δουλειά κΙ να ανυπομονώ να πηγαίνω. Λίγο καιρό αργότερα όμως μαθαίνω οτι ειναι παντρεμένος… ωστόσο εγω αφού το έμαθα αυτό και μετα ψιλό ξεκοψα όμως εκείνος συνέχισε. Εγω γενικά είμαι ντροπαλή δεν είμαι χαρακτήρας ελεύθερων ηθών , είμαι συμμαζεμένη. Όσο εκείνος συνέχιζε εγω δεν τον έκοβα αλλά ούτε αντ αποκρινόμουν . Απλά χαμογελούσα σε οτι και να έλεγε. Πέρασε καιρός όμως που αυτή η κατάσταση συνέχισε και εγω πλέον αισθανομαι τσιμπημένη μαζί του. Το θέμα ειναι πως ενώ γενικά το κάνει διακριτικά εγω αγχώνομαι καμία φορά και αυτό φαίνεται . Είτε στον ίδιο είτε σε συναδέλφους. Πλέον όμως αυτό μου έχει γίνει καθημερινότητα και έχει εδώ και 2 εβδομάδες που έχει αλλάξει τελείως χαρακτηρα λες και δεν υπάρχω στο χώρο, δεν μ δίνει σημασία. Εγω από μόνη μου δεν τον πιάνω γιατί ντρέπομαι . Φυσικά καταλαβαίνω οτι ειναι παντρεμένος αλλά η στάση του δεν έδειχνε αυτό , τώρα τι άλλαξε ; Δεν εχω ιδέα . Τον σκεφρομαι πολύ . Παρότι είμαι φλωρος
    Καλημερα

    Αυτος ειναι παντρεμενος ,δεδομενου αυτου εσυ τι εισαι ?

    Μια γυναικα που δεχεται να ειναι η καβαντζα του αλλου ?
    Μια γυναικα που μια ζωη θα ειναι δευτερη σε ολα του ?
    Μια γυναικα η οποια θα εξαρταται η ζωη της απο τις αποφασεις μιας αλλης γυναικας ?
    Μια γυναικα που συμφωνα με τα λεγομενα σου θα παει κοντρα στις αξιες της και στα θελω της μονο και μονο γιατι καποιος την κοιταξε ή την φλερταρε ?
    Αντεχεις να τον μοιραζεσαι ?

    Μπαινεις σε ναρκοπέδιο γλυκια μου ,σε ναρκοπέδιο που οπως μου περιεγραψες τον ευατο σου θα πονεσεις πολυ ....πριν μπεις ξανασκεψου που πας και ποια θεση θελεις να εχεις στην ζωη ενος αντρα ..
    Θες να εισαι η μια και μοναδικη ή για παντα δευτερη ?


    Καμια γυναικα δευτερη για εμενα και ελπιζω σαν ελευθερη να το κανεις σημαια σου αυτο ;)
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    39
    Είσαι μικρή και κολακεύτηκες. Επιπλέον πολλές φορές το απαγορευμένο, το μη διαθέσιμο γίνεται απωθημένο και επομένως είναι ελκυστικό.
    Φυσικά στην δουλειά του ο κύριος μπορεί να αρέσκεται να παρουσιάζεται ως ελεύθερος , να ανανεώνεται μέσα από μια τέτοια συμπεριφορά. Θα άλλαζες γνώμη αν είχες την ευκαιρία να τον δεις πως συμπεριφέρεται στο οικείο του περιβάλλον.
    Φλέρταρε αν αυτό σου φτιάχνει τη διάθεση αλλά ως εκεί.
    Δεν θα σου πω τόσο βαρύγδουπα πράγματα όσα σου έγραψαν παραπάνω πρώτον γιατί δεν λειτουργούν, ούτε πατάς κάποιο κουμπί για να πάψεις να θέλεις κάποιον κ επιπλέον οι ελεύθεροι άντρες δεν σημαίνει πως είναι πάντα κατάλληλοι.
    Η πραγματικότητα είναι πως με παντρεμένο/δεσμευμένο καλό είναι να μην μπλέκεις συναισθηματικά σε περιμένει σίγουρα πόνος. Αν μπορείς να έχεις απλά σεξουαλική ελεύθερη σχέση τότε μια χαρά.
    Σκέψου και πράξε αναλόγως

  6. #6
    Δες την σειρά Anatomy of a scandal στο netflix και θα καταλάβεις γιατί το να το συνεχίσεις είναι κακή ιδέα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by marilena4 View Post
    Είσαι μικρή και κολακεύτηκες. Επιπλέον πολλές φορές το απαγορευμένο, το μη διαθέσιμο γίνεται απωθημένο και επομένως είναι ελκυστικό.
    Φυσικά στην δουλειά του ο κύριος μπορεί να αρέσκεται να παρουσιάζεται ως ελεύθερος , να ανανεώνεται μέσα από μια τέτοια συμπεριφορά. Θα άλλαζες γνώμη αν είχες την ευκαιρία να τον δεις πως συμπεριφέρεται στο οικείο του περιβάλλον.
    Φλέρταρε αν αυτό σου φτιάχνει τη διάθεση αλλά ως εκεί.
    Δεν θα σου πω τόσο βαρύγδουπα πράγματα όσα σου έγραψαν παραπάνω πρώτον γιατί δεν λειτουργούν, ούτε πατάς κάποιο κουμπί για να πάψεις να θέλεις κάποιον κ επιπλέον οι ελεύθεροι άντρες δεν σημαίνει πως είναι πάντα κατάλληλοι.
    Η πραγματικότητα είναι πως με παντρεμένο/δεσμευμένο καλό είναι να μην μπλέκεις συναισθηματικά σε περιμένει σίγουρα πόνος. Αν μπορείς να έχεις απλά σεξουαλική ελεύθερη σχέση τότε μια χαρά.
    Σκέψου και πράξε αναλόγως

    οχι, το ακριβως αντιστροφο συμβαινει, ομως. ΟΙ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ για μια γυναικα αδεσμευτη.

    οποτε μια γυναικα αδεσμευτη που δεν εχει αυτοκαταστροφικες τασεις, κατ αρχας ασχολειται μονο με ελευθερους, και ΑΝ κατσει κανενα καλο ταιριασμα, προχωραει αι σε κατι πιο ενδιαφερον.

    το αλλο περι ελευθερης και απλα σεξουαλικης σχεσης, ειναι μονο θεωρια.
    στην πραξη, σχεδον παντα ο ενας θελει ελευθερη σχεση για να πηδαει περα δωθε, ενω ο αλλος (και συχνοτατα Η αλλη), απλα συμβιβαζεται, ειτε γιατι εχει ερωτευθει, ειτε γιατι δεν εχει επιλογες.
    η καταληξη ειναι γνωστη. αυτος που θελει κατι πιο μονιμο αλλα συμβιβαζεται, απλα υποφερει χωρις τελος και πολυ χειροτερα κι απο το αν τα ειχε με παντρεμενο/η γιατι τουλαχιστον με τον παντρεμενο υποθετει/ ελπιζει να εχει βαρεθει σεξουαλικα ο τυπος, ενω σε μια ελευθερη σεξουαλικη σχεση που απλα του την φορεσαν καπελο, συνεχεια συγκρινεται με καινουργιες προκλησεις που ζει ο αλλος...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    19
    Παιδιά αρχικά να ευχαριστήσω το γεγονός που απαντήσατε.
    Αρχικά να σας πω , δεν είμαι απελπισμένη . Είμαι επιλεκτική και είμαι μόνη μου 10 μήνες τώρα και όσοι άντρες ελεύθεροι με έχουν προσελκύσει δεν έχω βρει χημεία. Εγω δεν ψάχνω συμβιβασμό. Ψάχνω την χημεία που ο άλλος θα μου δίνει την ωραία προσοχή που θέλω. Δυστυχώς, χωρίς να έχω δώσει εγω κάποιο δικαίωμα , βρέθηκε αυτός στο δρόμο μου και για να είμαι ειλικρινής υπάρχει χημεία. Δεν ήξερα ουι είναι δεσμευμένος ως αρχή και μην προτρέχετε . Δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα !!! Για αυτό βρέθηκα να γράφω εδώ γιατί ξέρω ποιο είναι το σωστό και το λάθος , απλά όπως είπε και η Μαριλενα πιο πάνω δεν γίνεται να ελέγξεις ποιος θα σου αρέσει και ποιος όχι. Τι να πω δηλαδή στον εαυτό μου ; Α μην σαρεσει και τέλος; Ρομπότ είμαι ;;
    Ούτε καν στα γούστα μου είναι ο τύπος απλά μαρεσει ο τρόπος του. Και πιστέψτε με είμαι τόσο ηθική που έχω ξεκόψει όσο μπορώ όμως δεν γίνεται να παραβλέψω το γεγονός ότι με τον συγκεκριμένο θα έχω καθημερινή τριβή και επαφή και είναι αναπόφευκτο να μην μιλάμε. Αυτό το γεγονος το δυσκολεύει περισσότερο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Και η εταιρεια ειναι απατη κι εσυ επισησ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Και η εταιρεια ειναι απατη κι εσυ επισησ
    να και μια φορα που θα συμφωνησω μαζι σου....
    εμφανιζεται οκτωβριο, μας λεει οτι ειναι 25.
    εμφανιζεται δεκεμβριο, μας λεει οτι ειναι 28.
    σημερα εγινε 26...
    μας λεει οτι ειναι 10 μηνες μονη ενω τον δεκεμβριο ειχε μονιμη σχεση μακροχρονη κιε καναν σεξ χωρις προφυλαξεις.
    την μια λεει οτι ειναι 2 σχεσεις στην ζωη της, την μια λεει οτι ειχε μια και μοναδικη.

    αμφιβαλω κι αν ειναι γυναικα, καν..
    τρολολ....

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    19
    Χαχαχαχχαααχχααχαχα οκ γράφω εκ μέρους φίλης είναι η αλήθεια

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Το λεω σε ολεσ σασ ξερω οτι ξερει ενα κοριτσι 20 χρονων κι ειμαι αντρασ 51 μετα 30 χρονια εβγαλα ακρη γτ οι γυναικεσ ετσι γιατι αλιωσ ειμαι παντρεμενοσ εχω παιδια αναθεμα κι αν ξερω τι μου γινεται ακομα μαθαινω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Gigi93 View Post
    Παιδιά αρχικά να ευχαριστήσω το γεγονός που απαντήσατε.
    Αρχικά να σας πω , δεν είμαι απελπισμένη . Είμαι επιλεκτική και είμαι μόνη μου 10 μήνες τώρα και όσοι άντρες ελεύθεροι με έχουν προσελκύσει δεν έχω βρει χημεία. Εγω δεν ψάχνω συμβιβασμό. Ψάχνω την χημεία που ο άλλος θα μου δίνει την ωραία προσοχή που θέλω. Δυστυχώς, χωρίς να έχω δώσει εγω κάποιο δικαίωμα , βρέθηκε αυτός στο δρόμο μου και για να είμαι ειλικρινής υπάρχει χημεία. Δεν ήξερα ουι είναι δεσμευμένος ως αρχή και μην προτρέχετε . Δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα !!! Για αυτό βρέθηκα να γράφω εδώ γιατί ξέρω ποιο είναι το σωστό και το λάθος , απλά όπως είπε και η Μαριλενα πιο πάνω δεν γίνεται να ελέγξεις ποιος θα σου αρέσει και ποιος όχι. Τι να πω δηλαδή στον εαυτό μου ; Α μην σαρεσει και τέλος; Ρομπότ είμαι ;;
    Ούτε καν στα γούστα μου είναι ο τύπος απλά μαρεσει ο τρόπος του. Και πιστέψτε με είμαι τόσο ηθική που έχω ξεκόψει όσο μπορώ όμως δεν γίνεται να παραβλέψω το γεγονός ότι με τον συγκεκριμένο θα έχω καθημερινή τριβή και επαφή και είναι αναπόφευκτο να μην μιλάμε. Αυτό το γεγονος το δυσκολεύει περισσότερο.
    ωραία όλα αυτά..

    ΤΩΡΑ που ξέρεις ότι είναι παντρεμένος και όλα αυτά τι κάνεις;
    τι επιλέγεις για εσένα;

    σε αυτί να απαντήσεις όλα τ άλλα ανήκουν στο παρελθόν και ως γνωστόν το παρελθόν δεν αλλάζει, το αποδεχόμαστε με τα οποία λάθη του και έχουμε την δυνατότητα στο τώρα να πάρουμε σωστές αποφάσεις ώστε το αύριο, το μέλλον δηλαδή να είναι αυτό που μας αξίζει..

    δες το ΤΩΡΑ όλα τ άλλα ειβαι δικαιολογίες για το χθες πιστεύω...

    εφόσον θες να υποστήριξης τον χαρακτήρα που λες ,απλά φεύγεις το ξεχνάς...
    Έλα μην γινόμαστε drama Quinn για τέτοιες περιπτώσεις..ούτε επαφή υπήρχε ούτε τίποτα, ένα πεταρισμα ένας ενθουσιασμός ένας αρχικός έρωτας..

    και όχι δεβ είσαι μικρή, ας αφήσουμε αυτή την καραμέλα, είσαι αρκετά ώριμη συβαισθηματικα ώστε να αντιληφθείς ότι πρπει να βάλεις τέλος !!!

    και τα λέω σ εσένα και στην κάθε κοπέλα που ανακαλύπτει ότι θέλει λατρεμένο αλλά βάζει μπροστά το συναίσθημα και ασχολείται ακόμα με τον ρόλο της drama ...

    εμένα θυμο θα μου έβγαζε όλο αυτό...θυμο που τέτοιοι άντρες ενεργούν ακόμα έτσι στη ίδια τους την γυναίκα..
    θυμό και φυσικά πείσμα ώστε να μην γίνομαι περαστική από το κρεβάτι του κάθε παντρεμένου ,αξιοπρέπεια, σου αξίζουν πολλά καλύτερα!!

    θύμωσε, πείσμωσα και ασε το drama ,δεν αξίζει πας παρακάτω και πολύ ασχολήθηκες

    καλημέρα μας !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Gigi93 View Post
    Χαχαχαχχαααχχααχαχα οκ γράφω εκ μέρους φίλης είναι η αλήθεια
    χιχιχι χουχουχου χεχεχε
    μας επεισες...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Ολόκληρο σεντόνι πήγε κι έγραψε η άλλη σε τρολ ρε φίλε.. Εντάξει, μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Γνώμη για ΚΨΥ
    By dmtx23 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 15
    Last Post: 11-03-2015, 14:21
  2. Μια γνώμη...
    By requiem in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 26-03-2014, 16:05
  3. Μια γνωμη, please!
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 04-01-2013, 21:43
  4. Γνώμη?
    By fotini29 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 29-10-2012, 09:46
  5. Μια γνώμη
    By Eve1979 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 34
    Last Post: 29-04-2012, 21:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •